Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 11:09   #81
Jedan jedini kojeg sam našla da nudi prirodne hormone štitnjače za pse tipa armour za ljude....No, niti on više nema taj proizvod u ponudi.
Treba biti oprezan nema druge.
Euthyrox koji svi psi kod nas uzimaju sadrži laktozu, psi su koliko je meni poznato intolerantni na laktozu. Ja bih kao laik rekla da intolerancija dugoročno izaziva upalu u organizmu, a zna se što se sve od upale može zakomplicirati
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:49   #82
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Euthyrox koji svi psi kod nas uzimaju sadrži laktozu, psi su koliko je meni poznato intolerantni na laktozu. Ja bih kao laik rekla da intolerancija dugoročno izaziva upalu u organizmu, a zna se što se sve od upale može zakomplicirati
Kakva je situacija s uvoznim tabletama i laktozom? Dakle, levotiroksin namijenjen posebno psima odnosno mačkama, a ne ljudska zamjena?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:48   #83
Didi koliko znam s jedne dobre grupe za štitnjaču levotiroksin ne sadrži laktozu. No, on se ne znam iz kojeg razloga kod nas puno manje prepisuje od euthyroxa. Nisam pitala veta u vezi euthyroxa i levotiroksina za sada jer sam se nekako nadala da će ovo s euthyroxom ipak biti dobro. Također nisam znala da levotiroksin postoji baš za životinje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:55   #84
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Didi koliko znam s jedne dobre grupe za štitnjaču levotiroksin ne sadrži laktozu. No, on se ne znam iz kojeg razloga kod nas puno manje prepisuje od euthyroxa. Nisam pitala veta u vezi euthyroxa i levotiroksina za sada jer sam se nekako nadala da će ovo s euthyroxom ipak biti dobro. Također nisam znala da levotiroksin postoji baš za životinje?
Nismo se razumjele. Levotiroksin je aktivna tvar u Euthyroxu. Vani postoje tablete s istom tom aktivnom tvari, ono chewing, pripremljene baš za pse. Za mačke ne znam. Baš kao što ne znam ni sastav tih stranih lijekova pa tako ni sadrže li laktozu ili ne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:15   #85
Da imaš pravo krivo sam napisala mislila sam da Letrox koji se isto daje za hipotireozu u odnosu na euthyrox ne sadrži laktozu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:30   #86
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da imaš pravo krivo sam napisala mislila sam da Letrox koji se isto daje za hipotireozu u odnosu na euthyrox ne sadrži laktozu.
Onda je stvarno bez veze da ga vetovi ne propisuju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 08:42   #87
Zašto ne tražite od veterinara da vam napiše Letrox? Isti je lijek kao i Euthyrox samo je razlika u dodatnim stvarima od kojih se pravi tableta i da Letrox nema laktozu i inače se prepisuje osobama kojima smeta, ne vidim razloga zašto ga se ne bi moglo dobiti za životinju.

Recite da vam životinji smeta laktooza. Evo ja imam 3 mačke, 2 mogu normalno bez poteškoća pojesti i popiti sve mliječno, dok recimo micko odmah dobije proljev na mlijeko, jogurt i vrhnje i sir sam mu smjela davati ono mrvičak inače ista stvar. Tak da recimo da njemu moram davati ovakve stvari inzistrala bih na Letroxu pogotovo jer i sama pijem tabelete za štitnjaču i upoznata sam sa svim lijekovima i dostupnosti kod nas po ljekarnama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:16   #88
vezano uz doziranje kod hiptoreoze:
Medications
- Oral levothyroxine supplementation is initiated at 0.02 mg/kg q12h. Dose may be based on surface area for larger dogs (0.5 mg/m2).
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:28   #89
Leeloo tek sam nedavno skužila da euth. sadrži laktozu tako da do toga još nisam stigla. Osim toga cijelo sam se vrijeme nadala da bih ga možda mogla prebaciti na prirodne hormone štitnjače. No, ako i sama imaš probl. sa štitnom onda znaš da je to prilično komplicirano.


Ako netko želi čitati The Canine Thyroid Epidemic od dr Dodds neka mi se javi na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:33   #90
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da li netko želi čitati The Canine Thyroid Epidemic od dr Dodds?
Dobra knjiga sve više manje piše ima i dio o jodu za koji je netko pitao kao i preporuke za prehranu, cijepljenje .....
Ja sam je dobila od forumašice, dodeše tada sam se više fokusirala na dijagnozu. Moram se vratiti na te dijelove
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:53   #91
Oni čiji su psi na terapiji Eutiroxa - koliko prije obroka dajete tablete?
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:26   #92
Za ljude se kaže ako nisi natašte uzeo euth. nemoj ga ni uzimat taj dan. Za pse je isto preporuka (dr Dodds) ujutro na tašte a ako se ne varam popodne bar dva sata poslije jela. Treba i poslije uzimanja tabl. sat dva ne jesti. Ima negdje na njenoj stranici točna preporuka u vezi toga. Naravno moj zveronja zbog osjetljive probave ne može ni jedno ni drugo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:09   #93
Ma onaj ko ti je to rekao lupeta gluposti.

Bolje je kad je na prazan želudac jer se najbolje apsorbira tableta i koliko toliko je konstantna razina hormona koja se unosi (pa samim time su manje i oscilacije hormona štitnjače), kad je na pun želudac nitko ti ne može reći koliko ti se tablete apsorbiralo (recimo mlijeko i mliječni proizvodi smanjuju apsorpciju). Ako ti ne radi štitnjača kak spada i ako od doze od 50 mg inače apsorbiraš 40 mg na tašte, 25 mg nakon jela, ja bi rekla da je ipak i tih 25 bolje nego nula. (ovo sad karikiram, nemam pojma koliko zapravo od tablete apsorbira)
A imaš i ekipe koja dozu pije na 2 puta dnevno, njima ta druga doza nikako ne može biti natašte ujutro.

Inače meni su rekli ako ne stignem iz nekog razloga ujutro natašte onda da gledam da je minimalno 2 sata nakon zadnjeg obroka i pola sata prije slijedećeg i da nije bed i ako se tako popije. Mislim da se to može primjeniti i na živine, oni bi trebali još brže klopu obrađivati nego mi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:30   #94
Meni vet rekao da kod psa nema veze obrok sa davanjem lijeka. Pa se tako i ponašam. A hrmon štitnjače TT4 uz korigiranu dozu od 25 mg dva puta dnevno je stavljen u idealnu sredinu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:53   #95
Eto još bolje, ne morate razbijati glavu kada i kako.

Iako lakše je kad daš ujutro prije jela, meni je to sad postala takva navika da ujutro prvo odbauljam i popijem terapiju. Nekad se uhvatim kasnije da se pitam jebote jesam popila, ono automatizam mi postao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:27   #96
Ja sam najprije davala pola sata prije jela, no moji su joj tabletu dali neposredno prije jela i jako se vidjela promjena, budući da su njeni problemi bihevioralni, tako da ipak mislim da ima nekakve veze, zato sam i pitala. Uglavnom, u međuvremenu sam pročitala u knjizi dr Dodds da bi terapiju trebalo dati najmanje sat vremena prije jela. Čak opisuje i slučaj zlatnog retrivera koji je uzimao veliku dozu od koje nije bilo koristi upravo zbog premalog razmaka između terapije i hranjenja.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:07   #97
Kakva se promjena vidjela? Bila je lošije?

Ma gle, to su sve neke općenite smjernice, ti najbolje vidiš kako tvoj peso izgleda i ponaša se. Kažem, meni su rekli da se natašte uzima samo iz razloga što se tako najviše iskoristi od tablete i što je stvoriš neki određeni nivo koji se svaki dan apsorbira i ako ej višak ili manjak lakše je korigirati nego kad pojedeš papopiješ pa nemaš pojma koliko se koji dan apsorbira.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:19   #98
Da, bila je pomalo paranoična, već dugo nije takva, ti periodi preplašenosti u prostoru su prestali oko 2 tjedna nakon uzimanja terapije. Moguće da joj je općenito terapija premala (za koji dan idemo na prvu kontrolu, dobila je najmanju dozu, prema literaturi to jest mala doza, no pomaci se vide) + nije bila na prazan želudac
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:23   #99
Femina-daza što od homeopatskih pripravaka koristite?
Nama su preporučili spirulinu, no u različitim izborima nailazim na kontradiktorna mišljenja. Budući da smo kontrolu odgoditi zbog tjeranja, radije ću pričekati i mišljenje veterinara.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:57   #100
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Femina-daza što od homeopatskih pripravaka koristite?
Nama su preporučili spirulinu, no u različitim izborima nailazim na kontradiktorna mišljenja. Budući da smo kontrolu odgoditi zbog tjeranja, radije ću pričekati i mišljenje veterinara.
Za sada je Luna dobivala Rescue remedy homeopatski pripravak (kapi) i primjećujem da su se panični napadi bitno smanjili, a i strahovi, iako i dalje prisutni, nisu tako intenzivni.

Sada će joj biti napravljen homeopatski pripravak dizajniran upravo za njezine probleme. Veterinar je rekao da je najbolje da najprije probamo s ovim. Imao je neke pozitivne informacije vezane uz ove pripravke, a kako Luni hormoni plešu oko donje granice, ali nisu pali ispod nje, koristimo ovo vrijeme da joj pomognemo na 'nježnije' načine.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.