Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2015., 05:46   #1
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Za Francuskog redatelja Luc Bessona ne zna puno ljudi, ali znaju jedna od njegovih najpoznatijih reziranja - The Fifth Element, La Femme Nikita, te proslogodisnji SF Lucy u glavnoj ulozi sa Scarlett Johansson. Poznato su njegovi radovi i na drugim naslovima Leon: The Professional, The Transporter, i Taken.

Za svoj sljedeci film, Besson je odabrao ''Valerian'' kojim ce se ponovo vratiti svojim SF korjenima. Osim reziranja Besson ce se primiti i scenarija.
Rijec je o ekranizaciji istoimene graficke novele smjestene u 28. stoljece u kojemu covjecanstvo otkriva putovanje kroz vrijeme.
Novela je prodana u desecima milijuna primjeraka.

Opis novele:
Quote:
Valerian and Laureline are special operatives for the government of the human territories charged with maintaining order throughout the universe. Under directive from their Commander, Valerian and Laureline embark on a mission to the breathtaking intergalactic city of Alpha, an ever-expanding metropolis comprised of thousands of different species from all four corners of the universe. Alpha's seventeen million inhabitants have converged over time- uniting their talents, technology and resources for the betterment of all. Unfortunately, not everyone on Alpha shares in these same objectives; in fact, unseen forces are at work, placing our race in great danger.
Produkcija Valeriana pocinje ovaj mjesec, a film u kina stize 21. srpnja 2017.

Prema novijim informacijama saznajemo da su se castingu prikljucili i Ethan Hawke i John Goodman, a uz njih jos glume i Dane DeHaan, Cara Delevingne i Clive Owen.

Luc Besson’s ‘Valerian’ Gets Summer 2017 Release Date
Quote:
Based on the award-winning 1967 French graphic novel Valérian and Laureline, Besson’s next project follows Valerian and his red-haired companion Laureline as they travel the universe through space and time. Dane DeHaan (Chronicle, The Amazing Spider-Man 2) and Cara Delevingne (Paper Towns, Suicide Squad) are already attached to star in the movie, and Besson recently released a first look at the official logo. But now there’s finally a release date.

According to THR, production on Valerian is scheduled to begin this December, with Besson writing as well as directing, and the film will premiere in IMAX theaters worldwide on July 21, 2017. The French independent film studio EuropaCorp (which has funded many of Besson’s projects to date) is financing, producing and distributing the film.




Film je nedavno dobio i sluzbeni logo:
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:20   #2
Čitao sam strip, ali nije mi jasno što je to grafička novela?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:32   #3
Meni nije jasno koji su to ljudi koji nisu čuli za Luca.
Quote:
Za Francuskog redatelja Luc Bessona ne zna puno ljudi

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čitao sam strip, ali nije mi jasno što je to grafička novela?
Nisam nikad vidio kako izgleda, ali čuo sam za to. Ne znam koja je razlika. Vjerojatno je nešto slično ili isti qrton kao običan strip. https://en.wikipedia.org/wiki/Graphi...sm_of_the_term Vjerojatno ovi dugački stripovi od po 500 stranica.

Zadnje uređivanje lemonzoo : 10.12.2015. at 15:50.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:41   #4
Ovo su stripovi: http://i44.tinypic.com/2uy17wm.jpg

Ovo su grafičke novele: http://www.jutarnji.hr/multimedia/ar...p_613743S0.jpg

Ovaj drugi termin su izmislili, naravno, ameri, no i mi imamo nešto slično, tako da grphic novel nazivamo strip albumom.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 16:09   #5
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čitao sam strip, ali nije mi jasno što je to grafička novela?

Uvriježilo se da je "graphic novel" ukoričeni strip koji je složenije strukture, ozbiljniji, za odrasliju publiku i sa više stranica od standardnog američkog stripa u svešćicama.
Termin je prvi puta upotrijebljen u 70-ima za strip "Bloodstar" Richarda Corbena, koji nije bio za glupe tinejdžere kakvi, smatralo se, čitaju stripove, ali nije bio ni roman jer je nacrtan.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 17:37   #6
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čitao sam strip, ali nije mi jasno što je to grafička novela?
Taj opis sam vidio na nekom domacem portalu, i nadao sam se da ce netko ovdje znat tu definiciju. Dvoumio sam se stavit to ili ne, jer mi glupo pisat pojmove koji mi nisu bas jasni.

Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koji su to ljudi koji nisu čuli za Luca.
Pa ima ih. Izmedju ostalog i oni koji recimo nisu fanovi SF-a.
Ipak nije bas ni neki poznati redatelj opcenito.


Anyway.. Imam dobar feeling za ovaj film. Moglo bi dobro ispast. Hawke i DeHaan.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 17:52   #7
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Pa ima ih. Izmedju ostalog i oni koji recimo nisu fanovi SF-a.
Oni koji nisu fanovi SF-a nisu čuli za Bessona? Lika koji uopće nije poznat kao SF redatelj?

Quote:
Ipak nije bas ni neki poznati redatelj opcenito.
Ovo je kao kad kažeš da François Truffaut nije neki općenito poznati redatelj.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:13   #8
5. Element i Leon su mu poznatiji filmovi. Meni recimo kao SF fanu je poznat samo po Elementu, Leonu i Lucy filmovima, al ove druge njegove filmove ne znam.

Ljudima koji nisu bas zesci filmofili logicno nije poznat.
Kao sta ima ljudi koji recimo nisu culi za Zack Snydera ili Bryan Singera.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:26   #9
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
5. Element i Leon su mu poznatiji filmovi.
A Le Femme Nikita, The Big Blue i Subway? S kojima je općenito i postao prepoznatljivo ime izvan Francuske?


Quote:
Meni recimo kao SF fanu je poznat samo po Elementu, Leonu i Lucy filmovima, al ove druge njegove filmove ne znam.
Nikita i Veliko Plavetnilo jedu Lucy za doručak, ja nisam ni znao da ju je on režirao dok to nisam negdje pročitao.

Quote:
Ljudima koji nisu bas zesci filmofili logicno nije poznat.
Nema to veze s filmofilmstvom, lik je jednostavno poznat u filmskoj industriji. Ako ne kao redatelj, onda kao producent i scenarist. Napravio je Taken trilogiju, Transporter trilogiju, ako ga itko zna, onda ga znaju fanovi akcijskog filma.

Quote:
Kao sta ima ljudi koji recimo nisu culi za Zack Snydera ili Bryan Singera.
Snyder da je nastavio istim smjerom kao što mu je bio Dawn of Dead onda bi ga znali, ovako nema nikakve razlike između njega, Baya i ostalih teškaša koji štancaju filmove koji nemaju ni zrno autorskog duha u sebi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:50   #10
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
ja nisam ni znao da ju je on režirao dok to nisam negdje pročitao.
O tome i govorim.
Nisam ni ja znao dok nisam procito. A ima dosta ljudi koji inace ne citaju.

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nema to veze s filmofilmstvom, lik je jednostavno poznat u filmskoj industriji. Ako ne kao redatelj, onda kao producent i scenarist.
Kao redatelj sam i mislio. Imam dojam da to ljudi manje zapazaju kod filmova kaj se tice producenata i scenarista.

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Snyder da je nastavio istim smjerom kao što mu je bio Dawn of Dead onda bi ga znali, ovako nema nikakve razlike između njega, Baya i ostalih teškaša koji štancaju filmove koji nemaju ni zrno autorskog duha u sebi.
Mozda nekima nemaju autorskog duha ali donose im veliku zaradu. Takvim redateljima je to dovoljno.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:37   #11
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Pa ima ih. Izmedju ostalog i oni koji recimo nisu fanovi SF-a.
Ipak nije bas ni neki poznati redatelj opcenito
Ha? Nije neki poznati redatelj? Za njega ne zna puno ljudi?

Bilo bi mi shvatljivije da si napisao da puno ljudi ne zna da upravo Luc stoji iza tog i tog filma iako su culi i za film i za njega, upravo kao sto si i sam naveo osobni primjer. Lik ima svoje prste u jako puno filmova, bilo kao redatelj, bilo kao producent ili pak scenarist, no sve je to vec gore navedeno. I zato nemoj, ali zbilja nemoj pisati i tvrditi da za njega ne zna puno ljudi ako ti sam nisi znao neke stvari. Procitaj, istrazi pa tek onda pisi.

Sto se mene osobno tice, Luc Besson je a household name. Mozda ne u tolikoj mjeri kao Tarantino ili Allen npr., ali svakako opce poznat.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:44   #12
Luc Besson je postao svjetski poznat po Big blue. Kada je izašao, taj film je bio fenomen... znatno se povečao broj nesreća utapanjem u ronjenju na dah.

Dobar je Besson... odlično parira holivuđanima na njihovom terenu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:45   #13
Kritike, kritike..

Ajd da sama otvoris temu neku, das si truda ju slozit pa onda...

I kaj se tice popularnosti, ovisi iz kako kojeg gledista. Kao sto rekoh. Nekome ko ne prati takve filmove na kakvima on radi ni nije mu poznat.
Sta je tak cudno, kao da sam dirao u sveti gral?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:55   #14
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Taj opis sam vidio na nekom domacem portalu, i nadao sam se da ce netko ovdje znat tu definiciju. Dvoumio sam se stavit to ili ne, jer mi glupo pisat pojmove koji mi nisu bas jasni.
Aha, to su neki kalibra sapuničara pa još nisu doznali da novela nije što i roman. Zvuči poznato?
Kao što rekoše forumaši, naš je izraz strip-album. Zanimljivo, doslovni bi prijevod bio crtani roman, kako su se stripovi zvali dok sam bio mali...

Quote:
Pa ima ih. Izmedju ostalog i oni koji recimo nisu fanovi SF-a.
Ipak nije bas ni neki poznati redatelj opcenito.
Evo su te već oprali s pretpranjem, centrifugiranjem i ispiranjem, pa ja neću...

Quote:
Anyway.. Imam dobar feeling za ovaj film. Moglo bi dobro ispast. Hawke i DeHaan.
Moglo bi bit dobro, Besson je spaljen, a i strip isto.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:00   #15
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Aha, to su neki kalibra sapuničara pa još nisu doznali da novela nije što i roman. Zvuči poznato?
Kao što rekoše forumaši, naš je izraz strip-album. Zanimljivo, doslovni bi prijevod bio crtani roman, kako su se stripovi zvali dok sam bio mali...
Znao sam da ces se ulovit na to
Znam da su novele prevedeno romani, ali kad citas previse necije krivo izrazavanje nekad i pokupis

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Evo su te već oprali s pretpranjem, centrifugiranjem i ispiranjem, pa ja neću...
Kaj da kazem.. Svako je u necijem djiru rezije. Da se govori da je Besson u planetarnom, bilo bi to much.

Ja sam gledo 5. Element valjda milijun puta, ali se nisam nikad zapito ko je Besson niti za njegove druge filmove. Al to je bilo davno.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Moglo bi bit dobro, Besson je spaljen, a i strip isto.
Dobar je i casting, bar ovo koliko je popunjen.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:31   #16
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Aha, to su neki kalibra sapuničara pa još nisu doznali da novela nije što i roman.
Ovisi kako gledaš. Novel znači upravo roman. Novela je skraćeno djelo, nešto jače od priče. Samo što su danas pomaknute granice pa i kraća prozna djela, ispod 50000 znakova, recimo, se izdaju pod romane, koji su prije bili u nekim okvirima od 75000 tisuća znakova.

I ovo podjebavanje će stati, zar ne? Ne da mi se više naletavati na ovakve uvijene podjebancije, stvarno ne da.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 14:02   #17
Besson mi više nije nešto. Izgubio je kreativnu snagu odavno. Ali ako će samo prilagoditi materijal na film onda ne može puno pogriješiti.

Avanture Valeriana i Laureline je moj prvi susret sa znanstvenom fantastikom kada sam bio klinac. Priče su super. Dosta ljudi nije čulo za njih, ali hrpa filmova je upotrijebila scene iz stripova, najviše Star Wars i 5. element. Mislim da će uspjeh najviše ovisiti o budžetu. Valjda neće štedjeti na produkciji.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:31   #18
pa on je baš striktno poznata filmska ličnost-,(a i mainstream - jer je bio u braku sa svojom tadašnjom heroinom m.jovovich).osim odličnih le grand bleu i leona,pamtim i božanstvene ost-e erica serre.

Zadnje uređivanje Caecus : 11.12.2015. at 16:42.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:03   #19
Navodno je u castingu i Rihanna. No nadam se da nije istina jer je ocaj ko glumica - Ethan Hawke Joining Rihanna and Cara Delavingne in Luc Besson's Sci-Fi Epic 'Valerian' in 2017
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 08:07   #20
Jos nekoliko imena se prikljucilo castinu (Rutger Hauer, Herbie Hancock i Kris Wu) - LINK

Lionsgate picks up UK rights to Luc Besson’s Valerian and the City of a Thousand Planets
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.