Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2005., 03:06   #21
Re: Jeruzalem

Quote:
potjernik kaže:
Je li ima koga u Jeruzalemu?
Jedan moj dragi frend (btw fratar ) živi tamo. Ako hoćeš da te spojim s njim pm-aj.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:52   #22
Re: Re: Jeruzalem

Quote:
Tijana kaže:
Jedan moj dragi frend (btw fratar ) živi tamo. Ako hoćeš da te spojim s njim pm-aj.
Vuk?
Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 22:00   #23
Da, i

humus i falafel u Abu Gosh-u
nekoliko km ispred Jerusalema
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 18:05   #24
Re: Re: Jeruzalem

Quote:
Tijana kaže:
Jedan moj dragi frend (btw fratar ) živi tamo. Ako hoćeš da te spojim s njim pm-aj.

Pa da odemo na pivu ili nesto?
potjernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 06:33   #25
potjernik kaze

Quote:
sto se tice restorana, meni je drag "Mona", ima stvarno dobru klopu i atmosfera je dobra. A ima i krmetine!!! ;-)
Znaci nije kosher?
nervozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 23:31   #26
Quote:
jimmy jazz kaže:
de ste habibiji! vi sa Zidovima mislite posle tirati? njih bi prevarili!? ee...to je poso!
Eh da.Jaruzalem...
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:21   #27
Izrael-drzavljanstvo

pozdrav...nadam se da sam uletio na dobar podforum

zanima me zna li tko dali je moguce dobiti izraelsko drzavljanstvo...na koji nacin i kako? nasao sam kontakt od njihove ambasade u hrvatskoj,al bih nekako htio se prvo ovako informirati.... pa eto unaprijed hvala
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:56   #28
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
pozdrav...nadam se da sam uletio na dobar podforum

zanima me zna li tko dali je moguce dobiti izraelsko drzavljanstvo...na koji nacin i kako? nasao sam kontakt od njihove ambasade u hrvatskoj,al bih nekako htio se prvo ovako informirati.... pa eto unaprijed hvala
U Izraelu sam od friskih imigranata cuo, da mogu Židovi bez obzira gde danas zive, koje drzavljanstvo imaju, odmah dobiti izraelsko drzavljanstvo samo na osnovi toga, da su Židovi.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 22:18   #29
yep, po Law of Return ako si Židov(konvertiran ili po majci) imaš pravo tražiti izraelsko državljanstvo. kako se ti misliš snaći u Izraelu? znaš hebrejski? osim toga mislim da je Izrael srednje/dugoročno gledano najmanje poželjna destinacija za život na planeti.. živjeti u zemlji prema kojoj je upereni svaki nuklearni projektil u radiusu 10000 km nije baš brilijantna ideja. ali ako želiš živjeti u zemlji svojih predaka ok..
AceOfSpades is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 01:51   #30
hm..zidov nisam,niti imam zidovske korijene. Katolik sam po vjeroispovjesti,a to sam mislio i ostati.. Problem,zar ne? No,sto se tice same pozeljnosti destinacije-shvacam..ali imam svoje neke osobne razloge..naravno,sve je jos u fazi razmatranja... Hebrejski neznam,al neznaci da ga nebih mogao nauciti. Kad bih kojim slucajem uspio u naumu,mislim da bi jezik bio sekundarni problem..
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 02:12   #31
Ako se netko tko je neŽidov javi u njihovu vojsku ..???

je li to uopće moguće?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 03:47   #32
otici ziveti i raditi mozes bez frke. koji ce to izraelsko drzavljanstvo? bolja je putovnica. znam jer mi brat ima oba pasosa. sem po poreklu ili preko braka ces tesko dobiti. ali, longterm je ono sranje zemlja. nesto k'o exYU 90ih, samo mnogo gore, ali s vise love. sami jevreji masovno napustaju izrael.

ja rado idem tamo, volio bih zivit neko vreme... ali, longter - ne! drzavljanstvo bih mogao dobiti mozda, ali mi ne treba.

tel aviv je super grad za zivot neko vreme. meni medju boljim gradovima u svetu, bez rechi.

bez viza mogu otprilike gde i mi. samo sto s putovnicom ili nemaju o tebi neko misljenje ili pojma nemaju gde je croatia. a izrael malo ko voli.

borut.blog.hr ... nas covek u izraelu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 08:51   #33
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Ako se netko tko je neŽidov javi u njihovu vojsku ..???

je li to uopće moguće?
egzistencija izraela ovisi o njihovoj vojsci, tako da jako teško. ali za državljane je obavezan vojni rok 2 god. čini mi se.
AceOfSpades is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 08:55   #34
ako ces vojsku za papire, idi kod amera ili francuza.

vojni rok je 3g za muske i 2g za zenske. ali, razlikuje se od istog recimo u srbiji ili nemackoj.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:24   #35
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Ako se netko tko je neŽidov javi u njihovu vojsku ..???

je li to uopće moguće?
Arapima vojska nije obavezna, nearapi imaju obavezni vojni rok.
Muskarci sluze 3 godine, zene 2 ali to nije puka sluzba ko kod nas vec se dio provede i u edukaciji i slicno.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 02:44   #36
da... dosta izraelskih hitech startup kompanija je osnovala ekipa u vojsci.

jedan moj drugar [poreklom chileanski jevrej, rodjen u srbiji, odrast'o u izraelu] je u vojsci stvorio poprilicno uspesnu advertajzing agenciju.

jooo... sto su meni yummy etiopljanke u vojnim uniformama izraelske vojske. dodje mi da budem ratni zarobljenik.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:20   #37
moze li mi tko ukratko objasniti taj sistem "putovnice"? Kako doci do toga? Takodjer kontakt preko veleposlanstva.. Znaci bez drzavljanstva.. Pa jesam li ja onda ravnopravan onima sa drzavljanstvom? Sto se tice zaposlenja,skolovanja,itd.. I vojska,da.. To me isto zanima.. Mogu li ostvarit karijeru u izraelskoj vojsci..? Ako sam zaposlenik MORH-a,hoce li mi to bit ogranicenje ili nece...? Tnx na strpljenju :-)
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:54   #38
ako nisi židov, zakaj te uopće zanimaju takve stvari


izrael su i stvorili židovi da imaju trajno pribježište (domovinu), za svaki slučaj.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 12:58   #39
0
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
moze li mi tko ukratko objasniti taj sistem "putovnice"? Kako doci do toga? Takodjer kontakt preko veleposlanstva.. Znaci bez drzavljanstva.. Pa jesam li ja onda ravnopravan onima sa drzavljanstvom? Sto se tice zaposlenja,skolovanja,itd.. I vojska,da.. To me isto zanima.. Mogu li ostvarit karijeru u izraelskoj vojsci..? Ako sam zaposlenik MORH-a,hoce li mi to bit ogranicenje ili nece...? Tnx na strpljenju :-)
pošto se na tebe ne odnosi Law of Return, ukratko - NEMAŠ ŠANSE. ti nemaš pravo na povrat u Izrael, jednostavno zbog toga jer to nije tvoj narod.. što ti tu nije jasno? a ako misliš kao djelatna vojna osoba u drugoj vojsci, doći na izlet u IDF puno sreće.. misliš da vojska koja ima proračun 20 MILIJARDI $ GODIŠNJE treba zajebanciju sa nekim volonterima ?
AceOfSpades is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:01   #40
neznam odakle si uopce izvukao to da zelim pravo za povrat. Da malo bolje citas sta pisem,shvatio bih sta me zanima.. Ponavljam.. Kolike su mogucnosti da kao hrvatski drzavljanin,katolik,odem zivjeti/raditi u Izrael.. Uvjeren sam da ima nacina i da ima ljudi na ovom forumu koji su barem malo informirani o tome.. Ak tko sta zeli,objasnit ce... I ono za vojsku je bilo tek usputno pitanje..
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.