Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 18:24   #1
Vjerujem u Boga, ali ne volim Crkvu

Virujen da Bog odnosno neka viša sila postoji ali se nikako ne slažem s Crkvom jer smatram da je to institucija koja služi za bogaćenje određenih ljudi.Također kod Crkve mi strašno smeta to što svećenici ljudima propovijedaju o moralnim vrijednostima a većina ih se ponaša potpuno suprotno(znam i svećenike koji se ponašaju u skladu s onim u što vjeruju i što propovijedaju i njima skidam kapu)
ćoka69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:04   #2
To je okej, nisi jedini.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:58   #3
Quote:
ćoka69 kaže: Pogledaj post
Virujen da Bog odnosno neka viša sila postoji ali se nikako ne slažem s Crkvom jer smatram da je to institucija koja služi za bogaćenje određenih ljudi.Također kod Crkve mi strašno smeta to što svećenici ljudima propovijedaju o moralnim vrijednostima a većina ih se ponaša potpuno suprotno(znam i svećenike koji se ponašaju u skladu s onim u što vjeruju i što propovijedaju i njima skidam kapu)
Loša crkva lokalna i svećenik iste su mi "pomogli" da odbacim ne samo crkvu nego i Boga kad sam bio u teenagerskoj dobi!Uz naravno ateističku indoktrinaciju kojom su nas u školi"hranili".
Kasnije sam potražio Boga i našao ga,On mi se na neki način objavio!
Od tada gledam na crkvu drugčije,u njoj imaš dobrih i čestitih vjernika i svećenika.Reče mi jedan dobar svećenik:"Ja vjerujem u crkvu u "crkvi",
crkva nisu svi oni koji se vjernicima izjašnjavaju a vjernički ne žive."
To je živa istina.Isus je rekao da će takvima reći:"Nikad vas nisam poznavao!"
Ima pojedinaca koji zloupotrebljavaju vjeru i crkvu pa i glede bogaćenja.No crkva na humanitarnom polju čini najviše,od javnih kuhinja do mnogih drugih stvai koje čini za ljude.
Bog nije neka sila,On je osoba.On poziva ljude da ga slijede ali ih nemože prisiliti.Mi Hrvati se izjašnjavamo kao katolici,velika većina nas ali malo je tu pavih vjernika,možda 20% a ne nikako 90%.Neki najbolji ljudi koje sam upoznao su katolički i protestantski svećenici!
Dakle,nije sve tako crno!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:16   #4
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Loša crkva lokalna i svećenik iste su mi "pomogli" da odbacim ne samo crkvu nego i Boga kad sam bio u teenagerskoj dobi!Uz naravno ateističku indoktrinaciju kojom su nas u školi"hranili".
Nitko te ne može hraniti s onim što je tebi nejestljivo.
Hranili te u školi sa marksizmom ili pak na vjeronauku sa dogmama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:57   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nitko te ne može hraniti s onim što je tebi nejestljivo.
Hranili te u školi sa marksizmom ili pak na vjeronauku sa dogmama.
Ok, ali nešto moraš jesti... a dok sam ne saznaš što je jestivo a što ne, lako je moguće da ćeš se otrovati.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:00   #6
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ok, ali nešto moraš jesti... a dok sam ne saznaš što je jestivo a što ne, lako je moguće da ćeš se otrovati.
Hranu biraš sam po svojem želucu i apetitu; ona koja se stavlja djeci žlicom nasilu u usta stvara odbojnost.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:09   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hranu biraš sam po svojem želucu i apetitu; ona koja se stavlja djeci žlicom nasilu u usta stvara odbojnost.
Eh, pričaj mi o tome... u nekim granicama djeci treba omogućiti izbor.

Svejedno, ponudu roditelji stavljaju pred njih... nećeš im baš reći da se sami snađu i nađu hranu koju žele.

A i pitanje svjetonazora je kompliciranija priča od izbora hrane.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:59   #8
Quote:
Vjerujem u Boga, ali ne volim Crkvu
Nezgodna izjava. U kakva Boga onda vjeruješ, ako ne vjeruješ ljudima koji su ga opisali (izmislili)? To je apsurdno. Ako ne vjeruješ apostolskoj predaji, i Crkvi koju su ostavili za sobom, kome onda vjeruješ? Prevarantima?

Quote:
ćoka69 kaže: Pogledaj post
Virujen da Bog odnosno neka viša sila postoji
Pa postoji i to je nedokučivi univerzum, koji te neće pretvoriti u vječnog neranjivog uživatelja u raju, ako ne napraviš pogrešan potez.

Quote:
ali se nikako ne slažem s Crkvom jer smatram da je to institucija koja služi za bogaćenje određenih ljudi.
Znači vjeruješ u njihove priče, ali ne i u njihovo poštenje ?

Quote:
Također kod Crkve mi strašno smeta to što svećenici ljudima propovijedaju o moralnim vrijednostima a većina ih se ponaša potpuno suprotno(znam i svećenike koji se ponašaju u skladu s onim u što vjeruju i što propovijedaju i njima skidam kapu)
Konfuzno si sve to opiso. Svuda ima i suosjećajnih i požrtvovnih ljudi, da.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:18   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nezgodna izjava. U kakva Boga onda vjeruješ, ako ne vjeruješ ljudima koji su ga opisali (izmislili)? To je apsurdno. Ako ne vjeruješ apostolskoj predaji, i Crkvi koju su ostavili za sobom, kome onda vjeruješ? Prevarantima?
U kojem smislu nezgodna, ne ulazeći u to koliko jest u pravu ili ne... ?

Za tebe je izjava čudna jer pretpostavljaš potpuno pasivnu ulogu vjerničkog puka ili laika u prijenosu Objave naspram svećenstva, a to nije bio slučaj tijekom povijesti Crkve, u cjelini gledajući.


Quote:
Znači vjeruješ u njihove priče, ali ne i u njihovo poštenje ?
Očito smatra da to nisu samo njihove priče...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.