Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 14:11   #1
Kuhinjski noževi

Gdje kupiti kvalitetne kuhinjske noževe u Zagrebu i koji bi to noževi bili?

Hvala
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 01:05   #2
i gdje ih kupiti u splitu molim vas
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 10:26   #3
Quote:
cocoman kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti kvalitetne kuhinjske noževe u Zagrebu i koji bi to noževi bili?

Hvala

e sad...što tebi znači kvalitetni ...ako trebaš neke za profi/poluprofi upotrebu, ne bih znala
za običnu, svakodnevnu upotrbu imam fissler-ove u drvenom stalku; kupljeni u kiki; zadovoljna...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:17   #4
Global noževi - zakon. Imaš ih u zg u mulleru na trgu ( bar ih je bilo nekad)
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 14:22   #5
mi smo kupili nekoliko chroma nozeva (navodno drugi po redu profi nozevi dostupni kod nas - prvi su neki japanski; ne znam, mozda su cak i oni neki chroma, samo je japanski design a nasi su porsche) i jako smo zadovoljni. presavrseni su, izgled, rezanje, sve super! nismo ih ostrili od kupovine a mogu prerezat onaj whitneyicin sal iz bodyguarda (). posebno smo fascinirani bili kako prerezu rajcicu (poznato je, naime, kako je kozicu rajcice tesko uredno prerezati bez gnjecenja i curenja).

za global znam da su isto neka jako visoka kvaliteta, tu su negdje, ne mogu prosudit koji su bolji; al meni su ovi jako dobri. "japanci" su mi ipak malo preskupi, iako bih voljela onu njihovu "sjekiricu" za chop-chop.

edit: ovi "moji" se mogu kupit u centru kaptol i na trgu zrtava fasizma (to je sto ja znam).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:28   #6
Ja imam Dick, odlični su. A ima ih predivnih, s ručkama od egzote.http://www.manal.hr/Out/c66.html
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:39   #7
TC- global su isto japanci
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 07:15   #8
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Ja imam Dick, odlični su. A ima ih predivnih, s ručkama od egzote.http://www.manal.hr/Out/c66.html
Dick-ovi noževi su najbolji noževi koji postoje
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:21   #9
za malo zahtjevnije radin r iz poreca. vjerujem da se moze dogovoriti dostava ili slicno...

http://www.radin-r.hr/index.htm
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:30   #10
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:03   #11
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
Ja sam lani tamo kupila Dickovu sataru, 500 kn al vrijedi svaku paru.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:30   #12
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
Jedino kaj su malo ružni zbog onih plastičnih drški. Ali ako ti izgled nije bitan, go for it!
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:12   #13
pa kad su ono mesarski noževi (takva je serija)
povoljna cijena jer nije toliko kvalitetan materijal.

malo pogledati F Dick katalog

odi u manal, tam bi trebao biti veći izbor.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:57   #14
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Jedino kaj su malo ružni zbog onih plastičnih drški. Ali ako ti izgled nije bitan, go for it!
Ma meni su skroz ok. Ajde, izgledaju na prvu možda malo jeftino, ali drška je maksimalno ergonomska i vidi se odma da je to the nož

A cijena je isto skroz korektna
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:25   #15
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Dick-ovi noževi su najbolji noževi koji postoje
shogun nabolji ali i najskuplji.profi.a za kućnu uporabu solingen,ne koštaju puno a za po doma su super.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 19:18   #16
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
.a za kućnu uporabu solingen
koji
ili čiji?


a kaj taj shogun nije bio neka tv prodaja? doživotna garancija, ne traba ih nikad oštriti, ni nakon 6 mjeseci u morskoj vodi neće hrđaviti,...
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 13:26   #17
pogledaj si globalove nozeve imas ih u vivi (na kvatricu i u kaptolu)..nisam radio sa njima pa ti nemogu bas nista reci iz svog iskusta ,ali oni koji su radili kazu da su ok. doma imam ovaj wushof ..http://www.wusthof.com/en/database2-classic.asp?id=753 ...koristim ga vec pet godina i noz je sasvim ok,samo ga moras odrzavat,nikao u perilicu i pranje pod hladnom vodom .. mislim da je placen cca 700kn..
isprobao sam jos chromu porsche i kai ,ali mislim da to nije sa kucnu upotrebu..
racunaj jos da ako kupijes kvalitetni kovani noz moras uracunati i cijenu vodenog kamena za brusenje,one ti se krecu od cca 500kn pa na vise,preporucam ti globalov kamen dobis ga u kompletu sa distancerima.
cheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:30   #18
Quote:
cheff kaže: Pogledaj post
pogledaj si globalove nozeve imas ih u vivi (na kvatricu i u kaptolu)..nisam radio sa njima pa ti nemogu bas nista reci iz svog iskusta ,ali oni koji su radili kazu da su ok. doma imam ovaj wushof ..http://www.wusthof.com/en/database2-classic.asp?id=753 ...koristim ga vec pet godina i noz je sasvim ok,samo ga moras odrzavat,nikao u perilicu i pranje pod hladnom vodom .. mislim da je placen cca 700kn..
isprobao sam jos chromu porsche i kai ,ali mislim da to nije sa kucnu upotrebu..
racunaj jos da ako kupijes kvalitetni kovani noz moras uracunati i cijenu vodenog kamena za brusenje,one ti se krecu od cca 500kn pa na vise,preporucam ti globalov kamen dobis ga u kompletu sa distancerima.
zasto ovo mislis?
ja imam tri i koristim ih po doma ... savrseni su
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:42   #19
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
zasto ovo mislis?
ja imam tri i koristim ih po doma ... savrseni su
nozevi su sasvim ok ali mislim da gledajuci cijenu ipak to nije za kucnu upotrebu,ali ko voli nek izvoli
i kupi si kamen za brusenje ni slucajno ga nosit na brusenje...pogle ovdje kako se brusi http://www.youtube.com/watch?v=ExuJ7...eature=related
koja tri imas doma ak se smije znati i koliko su te dosli?
cheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 08:16   #20
Quote:
cheff kaže: Pogledaj post
nozevi su sasvim ok ali mislim da gledajuci cijenu ipak to nije za kucnu upotrebu,ali ko voli nek izvoli
i kupi si kamen za brusenje ni slucajno ga nosit na brusenje...pogle ovdje kako se brusi http://www.youtube.com/watch?v=ExuJ7...eature=related
koja tri imas doma ak se smije znati i koliko su te dosli?
kupili kamen skupa s prvim nozem. prvi nam je bio veliki "chef's knife" - ponajvise za sjeckanje.

sljedeci put smo kupili manji za "sitne kucanske poslove" i na kraju treci za filetiranje.

mislim da su u rangu ovih 500-700 kn koje ti spominjes, al se vise ne sjecam tocno (bilo je to prije nekog vremena) - odlucili smo ih pomalo skupljati pa se ne osjeti tako jako. vis, vis, sad si me sjetio - doslo je vrijeme za novi noz .
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.