Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 09:47   #41
Ekipa,
koliki bi trebao biti napon "stražnje" lambde i bi li trebao varirati pri različitim opterećenjima?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:07   #42
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Ekipa,
koliki bi trebao biti napon "stražnje" lambde i bi li trebao varirati pri različitim opterećenjima?
Kod normalne vožnje i zagrijanog katalizatora u closed loop-u negdje oko 0.6-0.7V i to relativno konstantno. U open loop-u kod većeg opterećenja bi se trebao zakucati na 0.9V kao i prva sonda, u cut-off-u kod kočenja motorom u nulu, kao i prva sonda.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:09   #43
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Kod normalne vožnje i zagrijanog katalizatora u closed loop-u negdje oko 0.6-0.7V i to relativno konstantno. U open loop-u kod većeg opterećenja bi se trebao zakucati na 0.9V kao i prva sonda, u cut-off-u kod kočenja motorom u nulu, kao i prva sonda.
Hvala ti puno!

Evo - posljednji moj okršaj s CE lampicom.
Dvije novosti - danas sam je "uhvatio" s dijagnostikom i zadnje vrijeme primijećujem (ponekad, i to nevezano na koje gorivo vozim) lagano zacukivanje na cca 2000 rpm uz mali gas. Kada je bez gasa ili s malo jačim gasom, sve je fluidno.
Ne jednom stranom forumu sam našao Topic gdje lik muku muči s vrlo sličnim simptomom i na kraju je ispalo da MAF blesira.

Uploadati ću excel datoteku, pa ako netko stručan ima volje jednom baciti oči.

Naime - long term fuel trimovi su u redu, iako mi se u cca 500m obilaznice sa -3% popelo do -8% pa ponovno palo, da bi na kraju plesalo na 0%. I na tih 0% se upalila CE.

Stražnja lambda sonda - prvih skoro 6 minuta nakon paljenja je zakucana na 451mV. Pretpostavljam da je to čok. Iako mi je čudno - da baš 6 minuta može držati stalno istu vrijednost do u milivolt. Ono što mi nije sasvim jasno - kako 2. lambda "vidi" 451 mV dok vozim u cut-offu i na prvoj je ravno 0mV, što se lijepo vidi u excelu.

Nakon tih početnih 451mV, koliko vidim napon na drugoj lambdi je doslovno - svakakav (u vožnji). Dok nisam parkirao - na parkingu u leru druga lambda kaže 745mV. Malo me čudi taj podatak iskreno, zato bih volio komentar.

Uredno sam posložio excel datoteku, ali ova forum aplikacija ne dozvoljava upload .xls datoteke. Ima li kakav obilazni put za krknuti link na datoteku?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.