Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 18:38   #1
Veleučilište u Čakovcu

Dakle ste čuli za taj faks (MTIS)?
Postoji na veleučilištu u Čakovcu..
Maturantica sam, i još imam dva dana da odabrem fakultete koje želim... ( državna matura, ne)
Čula sam za ovaj faks, malo sam se zainteresirala za njega, gledala predmete koji se imaju, traje samo tri godine, predmeti su mi više manje ok.. s većinom sam se već upoznala ( u ekonomskoj školi)
Zanima me, šta vi mislite, jel to dobar izbor? može li se danas naći dobar posao kao menadžment turizma..
Jer oduvijek sam željela ić na učiteljski, ali nekako se kolebam u zadnje vrijeme..
Pa eto šta vi mislite, koji faks je bolji, tj. s kojim bih bolje prošla

Zadnje uređivanje Countess : 06.08.2010. at 12:24.
jasminach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:42   #2
...ei...baš sad tražim gdje ima koji forum za MTIS u Čakovcu, ali naišla sam samo na tvoj post.... i ja ču ove godine na drž. mat. i stavila sam taj fax kao jednu od opcija, čini mi se sasvim ock....ti si odabarala taj ili??
teylla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:01   #3
s učiteljskim, definitivno. osim ako si ekspert za jezike. a to teško baš iz ekonomske, možda više iz hotelijerske.
vidi, u turizmu je stanje kaotično, a ovo nije ni fakultet već viša škola. ako bi išla na to, mislim ekonomija u turizmu, odi u zabok ili opatiju. iako mislim da se ni to ne isplati studirati. u turizmu je rijetko tko zaposlen cijelu godinu, većina je samo u sezoni. nije to baš nešto. osim ako odeš na brod, ali onda zaista moraš savršeno (C1 razina) znati bar dva jezika. mislim da se engleski podrazumijeva. i onda još najmanje jedan. a ako želiš raditi u turizmu, to možeš i bez fakulteta ako imaš nekoga da te pogura. a ako nemaš, onda možeš imati 15 fakulteta, ali nikaj od toga
oprosti ako sam te demotivirala, samo sam iskrena. mislim, ja sam hotelijer, znam što ti pričam.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:20   #4
Smile

Evo ja sam izvanredni student na mevu u čk ili ti ga menadžmentu... faks je ok, profesori isto tak, ima par i onih malo čaknutih.. al ajde mora i toga negdje biti... kaj se tiče jezika imaš ga samo na 1 godini i to njem ili eng... a kaj se tiče predmeta ako si išla u ekonomsku al ne za ekonomista onda budu ti ekonomija i slični predmeti koma i morala budeš se baš primiti knjige onak, a ak si ekonomist mislim da budeš bez problema riješila...
lucifer_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 20:58   #5
Quote:
lucifer_18 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam izvanredni student na mevu u čk ili ti ga menadžmentu... faks je ok, profesori isto tak, ima par i onih malo čaknutih.. al ajde mora i toga negdje biti... kaj se tiče jezika imaš ga samo na 1 godini i to njem ili eng... a kaj se tiče predmeta ako si išla u ekonomsku al ne za ekonomista onda budu ti ekonomija i slični predmeti koma i morala budeš se baš primiti knjige onak, a ak si ekonomist mislim da budeš bez problema riješila...
Lucifer mozes mi molim te malo opisati taj menadment turizma i sporta..maturantica sam i sad trebam upisati fax..taj mi se jako dopao,posto sam i sama profesionalna sportasica...znas li mozda na koliko se predavanja mora biti na izvanrednom studiju?
dali je fax sam posebi jako tezak,dali profesori izlaze u susret,moze li se birat izmedu engleskog i njemackog ili se moraju uzeti oba jezika,molim te mi reci svoje videnje svega toga.
oprosti na tolikim pitanjima..i hvala unaprijed
mirna0708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:26   #6
da dignem malo temu

Quote:
mirna0708 kaže: Pogledaj post
znas li mozda na koliko se predavanja mora biti na izvanrednom studiju?
i mene to zanima jer sam u radnom odnosu...
__________________
There'll be sparks in the rain... honey in your hair... I'm wishing you were here with me...
M Jena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:24   #7
Jel ima studenata Mev-a ovdje??
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 15:35   #8
Quote:
mirna0708 kaže: Pogledaj post
Lucifer mozes mi molim te malo opisati taj menadment turizma i sporta..maturantica sam i sad trebam upisati fax..taj mi se jako dopao,posto sam i sama profesionalna sportasica...znas li mozda na koliko se predavanja mora biti na izvanrednom studiju?
dali je fax sam posebi jako tezak,dali profesori izlaze u susret,moze li se birat izmedu engleskog i njemackog ili se moraju uzeti oba jezika,molim te mi reci svoje videnje svega toga.
oprosti na tolikim pitanjima..i hvala unaprijed
Kao izvanredan student nisi obavezan prisustvovati svim predavanjim, tj svaki profesor na početku semestra kaže npr. meni ne morate biti na predavanjima al su vam vježbe obavezne(svaki drugi tjedan), ovisi od profesora do profesora...

jezici imaš ili eng ili njemački kaj odabereš na početku godine s tim da je samo godine, znači semestra...kaj je po meni blesavo mislim da bi trebalo i dalje imati jer ipak bude nam to trebalo više nego recimo statistika(bubnula bezveze)...

Faks nije tolko težak koliko recimo pojedini semestar ili predmet, ovisi o tebi dal imaš dobro predznanje...profesori su ok i izlaze u susret al naravno da se nađe neki koji je malo zeznuti al ak ne drugačije preko molbe vijeću da se riješiti sve( ako te neki prof zbog gluposti ne pusti na ispit ili tak nekaj a imaš pravo tj stekel si ga jer si odradil seminar i dolazil na predavanje, al si mi se zamjeril zbog nečeg pa te lagano mrcvari, odna pišeš vijeću i onda se oni posvađaju i većinom su na tvojoj strani)

E i da faks traje 3 godine, nakon 2 godine imaš praksu i odlučuješ se za turizam ili sport i biraš shodno tome izborne predmete... a nakon 3 godine si prvostupnik ekonomije bez obzira na smjer(bar kolko ja znam)... a iduće godine se otvara novi smjer...održivi razvoj, bartak vele pa da bi onda dodali još one 2 za računalstvo i menadžment)
Lucija90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:10   #9
Thumbs up

Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
Jel ima studenata Mev-a ovdje??
imaaa...lovro.. ima..
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:56   #10
Thumbs up

Na mev-u je ok ako studirate menađment ak studirate računarstvo onda je malo teže ,a menađment ko i svud laganica
alexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:39   #11
Wink Međimursko Veleučilište u Čakovcu

Bok ekipa, ove godine upisala sam smjer računarstva. Zanimaju me detalji, kak vam se sviđa faks,predavanja,profesorice , iskustva. Dal se hranite u menzi,kakve su cijene, radite li preko servisa..Sve pomalo,ajd pucajte!
MaychyVanLeiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 13:19   #12
Malo dižem temu
Ako ima netko tko studira na MV izvanredno smjer menadžment turizma i sporta:

da li su predavanja i vježbe obavezne za izvanredne studente?Iz drugog sam grada pa pitam.

1.Vidjela sam da je jedna djevojka gore pisala da ovisi od profesora do profesora, spominjala je obavezne vježbe svaki drugi tjedan?

2.Na stranicama fakulteta vidjela sam da: "završetkom studija stječe se stručni naziv stručni/stručna prvostupnik/prvostupnica ekonomije - menadžmenta turizma i sporta ", a gore sam vidjela da je netko napisao da se stječe naziv prvostupnik ekonomije...pa sam malo zbunjena.

Još nisam upisala taj studiji, ali razmišljam o tome-izvanredni smjer, jer radim.

Također svaka druga informacija je dobro došla, npr. najzahtijevniji predmeti, profesori, rokovi su 2 i 7 mjesec?

Vidim da ove godine trebaju dobiti i specijalistički.

Također nisam uspjela naći popis literature iliti nastavni materijal?Pa ako netko ima.

Hvala.
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:26   #13
Quote:
salvador kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu
Ako ima netko tko studira na MV izvanredno smjer menadžment turizma i sporta:

da li su predavanja i vježbe obavezne za izvanredne studente?Iz drugog sam grada pa pitam.

1.Vidjela sam da je jedna djevojka gore pisala da ovisi od profesora do profesora, spominjala je obavezne vježbe svaki drugi tjedan?

2.Na stranicama fakulteta vidjela sam da: "završetkom studija stječe se stručni naziv stručni/stručna prvostupnik/prvostupnica ekonomije - menadžmenta turizma i sporta ", a gore sam vidjela da je netko napisao da se stječe naziv prvostupnik ekonomije...pa sam malo zbunjena.

Još nisam upisala taj studiji, ali razmišljam o tome-izvanredni smjer, jer radim.

Također svaka druga informacija je dobro došla, npr. najzahtijevniji predmeti, profesori, rokovi su 2 i 7 mjesec?

Vidim da ove godine trebaju dobiti i specijalistički.

Također nisam uspjela naći popis literature iliti nastavni materijal?Pa ako netko ima.

Hvala.
Evo ja sam pisala.... ako još nisi upisala ni nemoj... evo ovo je dobronamjerni savjet... u 3 godine provedene na tom faksu izgubila sam više od polovice života i živaca... Znči ovako predavanja i vježbe su obavezni... e sad od profesora do profesora ovisi kolko nedolazaka tolerira.. u pravilu treba imat 70% dolazaka minimalno na vježbe i predavanja... Na kraju dobivaš diplomu univ. bacc. oec. a kao izvanredni student imaš pravo 6 rokova polagat ispit. po 2 roka na jesenskom, zimskom i ljetnom roku + dva izvanredna rok i dekanski ako imaš uvjet za njega.
Kaj se materijala tiče uči se iz skripta, eventualno poneka knjiga koja nije obavezna neg tek toliko da ti je lakše... mogla bi 3 dana tu pisat o neorganiziranosti tog faksa i svašta al neću im baš sve studente isprepadat... ako želiš javi mi se pp pa se čujemo mailom ak te zanime koja info više...
Lucija90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:14   #14
Ako netko traži smještaj ili ima smještaj a traži cimera ( muškog) ili je u B turnusu na veleučilištu molim da mi se javi! Buraz je upisao tamo, pa sada traži smeštaj ili cimera.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:30   #15
A kakva je atmosfera na predavanju? Se ljudi zajebavaju i rade sta hoce ili je rad, mir i disciplina?
xyz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:37   #16
Pozdrav, i mene zanima taj smjer i planiram upisati sljedece godine. Kakav je fakultet opcenito? Znaju profesori sto rade, je na predavanju mir i disciplina ili se zajebava i galami? Tj. se ozbiljno uci i radi? Ako se svi samo zajebavaju i sale ko u srednjoj cu popizdit.
xyz12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 22:40   #17
Treća sam godina kao izvanredni student računarstva, treću ponavljam zbog peha vezano uz smrtni slučaj u obitelji usred tijedna kada su bili ispitnih rokovi, ok, šta je tu je. Inače ostalo mi je još 3 predmeta i završni. Nadam se da ću konačno završiti sa studijem u 6mj. da općenito završim sa studiranjem.

Što se tiće nedolazaka malo su ovu školsku godinu postrožili, treba 70% dolazaka za redovne studente, i izvanredni trebaju obično nekih 50% dolazaka tj. svaki drugi tijedan je labos, jer redovni imaju svaki tijedan i to je tih 50%. E sad problem je u tome što otprilike prve dvije godine vode strogu evidenciju, a u trećoj samo neki i ima nas malo tj. doslovno se u trećoj godini prepolovi broj na nekih 20 u donosu na prvu godinu kada nas ima oko 60. Pritom mislim na redovne i izvanredne studente zajedno !

Ako imate nedovoljan broj dolazak na predavanja za dobivanje potpisa to još nekako "progledaju" pogotovo ako imate nekakve razloge, ili bar ih izmislite što je posve razumljivo, profesori izlaze u susret tako da nisu bezobrazni kak na večina fakseva. A za nedovoljan broj dolazak na labose morate pitati dali možete pisati seminar koji obično ima između 30-50 stranica i to odmah napomenite profesoru da dobijete neku temu prije završetka semestra. Bar je tako prolazio moj kolega koji je svaki dan radio do 5 sati popodne, a nastava je redovito počela kako kad između 14-16h pa do 18-19h.
Ukratko rečeno nemojte baš zloupotrebljavati tu "rupu", ako stvarno nije opravdano, da vam nebudu i to s vremenom ukinuli za vrijeme studiranja, uglavnom radi se o dobroj volji profesora. Tako da budite snjima dobri i nemojte pokušavati od njih praviti budale, nije to više osnovna ni srednja škola.


Kao sam faks uopće nije loš, bar u usporedbi s bivšeg TVZ-a s kojim sam razočaran kao i sa HDZ i SDP-om na vlasti. Bio sam na TVZ-u i prebacio se na MEV, tako da sam kopetentan govoriti uz vezi ta dva studija, a ne se oslanjati na samo hvalu kao cigan konja. Imam prijatelje i još kolege skime sam još u kontaktu koji su uspijeli završiti TVZ i svejedno nisu zadovoljni. Išli su doslovno po papir jer nisu ništa naučili zbog brdo loših profesora, predavanja imate od jutra do mraka na tri lokacije jer nemaju mijesta.
Npr. na TVZ-u imate predavanja na TVZ-u na adresi Konavonska 2, zatim na FSB-u to je blizu FER-a i opet na Vrbanima zelena zgrada pored FSB-a ! Tako da imate takav raspored sati da imate cijeli dan predavanja nekad od 8 ujutro na TVZ-u i onda do 7-8 sati navečer završite na Vrbanima ! Nekad sam se čak morao u večernjim satima vraćati se na TVZ iako sam ujutro već bio na TVZ-u !
Kontakti putem email-a zanemarite, jednostavno neodgovaraju ili samo nekima. Referada je za k.., neki profesor uleti u referadu i stane pričati sa gospođom punih pola sata uz vezi gluposti, a vani imate 7 metra reda i to mislim daleko nakon upisa.
Moje iskreno mišljenje je da TVZ treba imati zaključanu bravu !


Zgrada MEV-a je kompletno na novo renovirana jer je to bila zgrada bivše vojarne, i sav kompleks svega unutar što je ogradom omeđeno je bilo od vojarne. Znači kompletno je iznova uređeno ispred faksa, zgrada, hodnici, labosi, kabineti, WC-i itd. Ima mijesta za parkiranje osobnih automobila unutar tog kompleksa (besplatno), samo veleučilište je udaljen od centra nekih 10-15min hoda i još plus par minuta hoda do autobusne stanice. Nije daleko ja brzim hodom dođem za 15min do autobusne, inače idem na veleučilište sa svojim automobilom.


Na predavanju vlada mir jer ima brojčano malo studenata što je super, oni koji su neozbiljni ti baš inače nedolaze. Ima nas iz prve godine pa sve do treće godine sve manje i manje studenata. Obično je razlog što nisu položili predmete jer nisu učili, fale im potpisi. Zatim nije moguće upisati predmete iz slijedeće godine, ako niste položili predmet koji je uvijet, pa se zato može studij odužiti.
Da ne duljim, kada upišete studij posebno obratite pažnju na predmete koji su uvijeti za upis slijedećih predmeta iz više godine, pa tek onda na ove koji nisu uvijeti da Vam nepropadne bezveze godina jer niste mogli upisati predmete !
Učite uglavnom ih skripte, i slajdova koje vam daju profesori.

Web stranicu MEV-a i loomen-a morate obavezno svaki dan provjeravati šta piše, znaju recimo istaknuti obavijest da neće biti taj dan predavanja ili će biti promaknut za neki drugi dan zbog profesorove spriječenosti. Nije to često, ali se zna dogoditi.

A što se tiće učenja, što se mora nije teško bez učenja nećete prolaziti.
Nema tu ništa čudnoga, nije to večernja škola od Pervana, danas čak niti na "večernjoj školi" pritom mislim na razno razne tečajeve ne možete prolaziti bez učenja.
Jednostavno dobijete ispit/kolokvij ispred sebe i Vi ga morate riješiti, ako mislite proći.
Išao sam ja i na tečaj za web dizajnera u infokatedri prije upisa na faks, iako je tečaj bio "lagan" (kako za koga) i tam sam bio prislijen učiti, ako sam mislio položiti !


Ako imate kakva pitanja, slobodno pitajte.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:47   #18
Quote:
Lucija90 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam pisala.... ako još nisi upisala ni nemoj... evo ovo je dobronamjerni savjet... u 3 godine provedene na tom faksu izgubila sam više od polovice života i živaca... Znči ovako predavanja i vježbe su obavezni... e sad od profesora do profesora ovisi kolko nedolazaka tolerira.. u pravilu treba imat 70% dolazaka minimalno na vježbe i predavanja... Na kraju dobivaš diplomu univ. bacc. oec. a kao izvanredni student imaš pravo 6 rokova polagat ispit. po 2 roka na jesenskom, zimskom i ljetnom roku + dva izvanredna rok i dekanski ako imaš uvjet za njega.
Kaj se materijala tiče uči se iz skripta, eventualno poneka knjiga koja nije obavezna neg tek toliko da ti je lakše... mogla bi 3 dana tu pisat o neorganiziranosti tog faksa i svašta al neću im baš sve studente isprepadat... ako želiš javi mi se pp pa se čujemo mailom ak te zanime koja info više...
70% za izvanredne studente?pa toliko je na drugim fakultetima za redovite studente..a koja je onda uopće razlika na MEV između redovnih i izvanrednih?
Pitam , jer koliko sam shvatila izvanredni studij je namijenjen ljudima koji rade..Thanks
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 13:38   #19
Na menadžmentu se traži 50% dolazaka za izvaredne( znaci treba 3 ili 4 dolaska imati samo na kolegij) i 70% za redovne.

I puno njih reda radi daje listu za potpise, samo ako dode neka kontrola.

Tak da su dolasci najmanja stavka u svemu jer svi profesori idu na ruku studentima.
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:00   #20
Bas sam i ja danas na drugoj strani dobila info za tih 50%..meni to puno znaci i vazno mi je,jer em sam iz drugog grada,em jako puno putujem....koji su kolegiji najzahtijevniji na 1.godini?ima kolokvija za izvanredne?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.