Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 22:16   #61
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ne može joj se pomoći u ovom trenutku

najveća bi joj pomoć bila: izbaciti je iz kuće, ne odgovarati joj na pozive. svaka pomoć (čitaj: davanje love) samo je dublje zakopava u problem.

pomoći joj se može tek nakon što završi na cesti i nakon što shvati da se mora odreći kockanja i da se mora liječiti.

tek tada joj se može početi pomagati i to vrlo dozirano. npr da joj se ne daju pare nego pomogne da nađe posao
Sve to stoji, ali probajte to sagledati ovako: jel u ovom slučaju dotaknuti samo dno znači da ga se dočepaju, ubiju, bace u jarak a mi samo hladnokrvno odmahnemo rukom i kažemo SAM je kriv? Sve je to realno što mi pišete. ali ruku na srce. da vaš brat/sestra to radi jel bi mogli ne učiniti ništa? Jer tu ne stradava samo kockar, nego cijela obitelj. Nisu to sitni dugovi, radi se o kreditima.. Ostali smo bez roditelja dosta davno i kad samo pomislim kako bi se mama osjećala da zna što se događa a ja nisam poduzela ništa? Srce mi se stegne. Moj muž nema nimalo tolerancije prema bilo kome tko je ovisan o nečemu. Pokušao je par puta razgovarati s njim ali je tako introvertiran, samo šuti zamišljeno i to je to. Digao je ruke od njega, ja sam sada kao između dvije vatre. Muža pogađa kad me vidi koliko mi je teško i onda je samo još bijesniji i sad to držim u sebi.. Kako ljudi koji su doživjeli tako nešto podnose sve to??
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:20   #62
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
da,skužila sam kad sam već postirala da sam bila malo bezobrazna...teško ti je s tim stvarima,možeš ne znam koliko želit pomoć,al to je neizvedivo ukoliko osoba sama u sebi nema kliker da se trgne
samodisciplini se mora trenirat od djetinjstva
Ma ok je. ne zamjeram. Nekad mislim da sam neizmjerno glupa što želim pomoći ali opet.. Takva sam, žao mi je svakoga.. Teško je da, sve je počelo od cuganja a uz to je s vremenom počelo i kockanje. Taj krug ljudi.. Tzv prijatelji, svi znaju ali se prave da ne znaju samo da ne bi morali nešto poduzeti. Očajna sam i bojim se najgoreg. Svim ovisnicima je teško priznati da imaju problem, znam, i zbilja je velika stvar priznati, samo se bojim da ne bude prekasno
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:26   #63
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali probajte to sagledati ovako: jel u ovom slučaju dotaknuti samo dno znači da ga se dočepaju, ubiju, bace u jarak a mi samo hladnokrvno odmahnemo rukom i kažemo SAM je kriv? Sve je to realno što mi pišete. ali ruku na srce. da vaš brat/sestra to radi jel bi mogli ne učiniti ništa? Jer tu ne stradava samo kockar, nego cijela obitelj. Nisu to sitni dugovi, radi se o kreditima.. Ostali smo bez roditelja dosta davno i kad samo pomislim kako bi se mama osjećala da zna što se događa a ja nisam poduzela ništa? Srce mi se stegne. Moj muž nema nimalo tolerancije prema bilo kome tko je ovisan o nečemu. Pokušao je par puta razgovarati s njim ali je tako introvertiran, samo šuti zamišljeno i to je to. Digao je ruke od njega, ja sam sada kao između dvije vatre. Muža pogađa kad me vidi koliko mi je teško i onda je samo još bijesniji i sad to držim u sebi.. Kako ljudi koji su doživjeli tako nešto podnose sve to??
Znači to ti je sestra ili brat u pitanju...
Preseljenje u drugi grad može biti izlaz ako se radi o utjecaju lošeg društva koje ga navlači...
Ako se radi o onoj pravoj ovisnosti koja ga je skroz zela možeš samo čekati da dotakne dno i onda ako ne potone do kraja pokušati ga nagovoriti da ode na liječenje, potraži stručnu pomoć...

Koliko godina ima, da li radi, u kolikom je minusu....
Ja sam par puta otišla na rulet, bilo mi je super, totalno kužim da povodljivu osobu to može skroz preuzeti...

A evo slučaja mog poznanika, 25 godina, neodgovoran, mlad, počeo kockati, trošiti izvan svih granica, navukao kamatare na vrat, brat ga jedva izvukao, morali su prodati stan a njegova cura je prodala i auto da riješe situaciju, i onda je postao podstanar, na kraju i odselio, a lijep život je imao, dobar posao, vlastiti stan a sve sjebao...
Ali ipak glava je još na ramenima.
I valjda malo pameti u njoj za ubuduće.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:37   #64
Ti mu ne mozes pomoci ukoliko on sam ne zatrazi pomoc. To ti je isto kao i sa narkomanijom. Oni postaju ovisni o kocki i jako je tesko izliciti tu ovisnost.
S druge strane ako pomognes toj osobi ona bi to vrlo lako mogla zloupotrijebiti pa opet nastaviti sa kockanjem.
Pamet u glavu, najbolje ih je pustiti da propadnu i da se sami cupaju iz "govana". Tek tada ce nauciti cijeniti neke stvari u zivotu.

I ponavljam ne nudi mu svoju pomoc jer ce te iskoristiti koliko got da ti je to bliska osoba ili clan obitelji. Cak i ako ti se obrati za pomoc moguce je da se iza toga krije samo zelja da prevazidje trenutnu krizu kako bi nastavio sa kockom.
Imala sam takav slucaj u porodici. Na zalost nije dobro zavrsilo, i jako su lose prognoze za takve ljude. Isto je u pitanju mladji brat koji je svoju sestru maksimalno iskoristio i prodao sve sto su zajendo nasljedili od njihovih roditelja i to na taj nacin sto je je izvara kako je mogao i stigao. A ona mu je pomagala na sve moguce nacine. Oni bi prodali vlastitu mater samo kako bi se mogli kockati.

Nemoj sebe osudjivati, ti moras nastaviti sa svojim zivotom, nemozes mu nikako pomoci. Nedozvoli samo da pravi budalu od tebe i da te uvuce u svoj pakao. SPasavaj svoju glavi i svoju buducnost.

Zadnje uređivanje SSDM : 14.01.2010. at 22:43.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:38   #65
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Znači to ti je sestra ili brat u pitanju...
Preseljenje u drugi grad može biti izlaz ako se radi o utjecaju lošeg društva koje ga navlači...
Ako se radi o onoj pravoj ovisnosti koja ga je skroz zela možeš samo čekati da dotakne dno i onda ako ne potone do kraja pokušati ga nagovoriti da ode na liječenje, potraži stručnu pomoć...

Koliko godina ima, da li radi, u kolikom je minusu....
Ja sam par puta otišla na rulet, bilo mi je super, totalno kužim da povodljivu osobu to može skroz preuzeti...

A evo slučaja mog poznanika, 25 godina, neodgovoran, mlad, počeo kockati, trošiti izvan svih granica, navukao kamatare na vrat, brat ga jedva izvukao, morali su prodati stan a njegova cura je prodala i auto da riješe situaciju, i onda je postao podstanar, na kraju i odselio, a lijep život je imao, dobar posao, vlastiti stan a sve sjebao...
Ali ipak glava je još na ramenima.
I valjda malo pameti u njoj za ubuduće.
ima 30 godina, radi, ima jako dobar posao i dobro plaćen. reći ću samo da bi jedna velika obitelj mogla lijepo živjeti od toga a njemu samom nije dovoljno. Živi u totalnoj zabludi. Imali smo istu takvu sitaciju kao tvoj prijatelj, vukli smo ga svi živi samo da majmun glavu izvuče i jedno vrijeme se sve činilo ok, smirio se i sad čujem opet sve isto. Ljudi kojekakvi me zovu da je dužan ovo ono.. a ja bespomoćna. Bojim se i za njega, i za sebe i svoju obitelj. Ne znam jel ima nekakav centar za takva pitanja? Ali prije svega bi trebao početi od alkohola...
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:41   #66
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Ti mu ne mozes pomoci ukoliko on sam ne zatrazi pomoc. To ti je isto kao i sa narkomanijom. Oni postaju ovisni o kocki i jako je tesko izliciti tu ovisnost.
S druge strane ako pomognes toj osobi ona bi to vrlo lako mogla zloupotrijebiti pa opet nastaviti sa kockanjem.
Pamet u glavu, najbolje ih je pustiti da propadnu i da se sami cupaju iz "govana". Tek tada ce nauciti cijeniti neke stvari u zivotu.

I ponavljam ne nudi mu svoju pomoc jer ce te iskoristiti koliko got da ti je to bliska osoba ili clan obitelji. Cak i ako ti se obrati za pomoc moguce je da se iza toga krije samo zelja da prevazidje trenutnu krizu kako bi nastavio sa kockom.
Imala sam takav slucaj u porodici. Na zalost nije dobro zavrsilo, i jako su lose prognoze za takve ljude.
Ja mu nisam nikada kune dala jer zna da je ne bi ni dobio sve i da traži. Boli me najviše to što kad popije onda nešto natukne da je jadan, da treba pomoć, da ne može više a kad osvane drugi dan kao da mu netko ispere mozak. Ne i ne, i nije istina. on to nje rekao
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 08:36   #67
traži ljude koji su stručni za kockanje, pa poslušaj što ti oni kažu. čitala sam u novinama da ima neki psihijatar u rijeci. vjerojatno ima i u tvom gradu. svaki grad ima centar za ovisnosti, odi i pitaj tamo
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 08:47   #68
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
traži ljude koji su stručni za kockanje, pa poslušaj što ti oni kažu. čitala sam u novinama da ima neki psihijatar u rijeci. vjerojatno ima i u tvom gradu. svaki grad ima centar za ovisnosti, odi i pitaj tamo
uf daleko sam ja od rijeke.. Baš sinoć kad sam legla razmišljam o svemu što ste napisali i svemu što se dogodilo i tako me neki bijes spopao što se to sve događa da mi je prošlo kroz glavu jednostavno dići ruke od svega i ostaviti ga..
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 08:51   #69
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
uf daleko sam ja od rijeke.. Baš sinoć kad sam legla razmišljam o svemu što ste napisali i svemu što se dogodilo i tako me neki bijes spopao što se to sve događa da mi je prošlo kroz glavu jednostavno dići ruke od svega i ostaviti ga..
u nastavku piše: svaki grad ima centar za ovisnosti. tamo sjede stručni ljudi. lijepo ih pitaj: imate li iskustva s kockom? ako kažu ne, odi dalje. ali definitivno imaju iskustva s narkomanijom, pa ti mogu reći ono što govore roditeljima čije dijete je narkoman a dužno je recimo 30.000 eura za dop.

u principu, dokle god imaju bližnjih koji rješavaju probleme umjesto njih, oni se i dalje ukopavaju
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 08:58   #70
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
u nastavku piše: svaki grad ima centar za ovisnosti. tamo sjede stručni ljudi. lijepo ih pitaj: imate li iskustva s kockom? ako kažu ne, odi dalje. ali definitivno imaju iskustva s narkomanijom, pa ti mogu reći ono što govore roditeljima čije dijete je narkoman a dužno je recimo 30.000 eura za dop.

u principu, dokle god imaju bližnjih koji rješavaju probleme umjesto njih, oni se i dalje ukopavaju
ovaj slučaj je malo čudniji. Kockari, narkomani.. uvijek traže od najbližih lovu, sve što mogu izvući. Ali ne on. Napisala sam ranije da me nikad lipe nije tražio. Naizgled djeluje kao da je sve super. Vodi sasvim normalan život, iz male smo sredine, preselio se u veliki grad i tamo se spetljao s meni nepoznatim ljudima. Nekad dođe kući, rijetko ga vidim, uvijek je nešto važnije.. Kad smo ostali sami on je bio zaštitnik, pazio je na mene, kao roditelj je bio. Onda je otišao u vojsku i užasno se promijenio. počeo je piti nenormalno. Na poslu nitko ništa ne zna, za njih je jedan od boljih radnika, jbt kao da ima nekoliko ličnosti kad se ljudima tako uspije prodati.. Ne znam tko mi je jednom rekao da će se smiriti kad se zaljubi, ali mislim da ništa od toga
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:54   #71
Nažalost, kocka je veliki problem o kojem malo ko želi da razgovara.

Posledice kockanja su su iste kao i one od narkomanije i alkoholizma.

Najlakše je reći- Digni ruke od njega, nemoj mu pomagati. pusti ga da dotakne dno.

Oni kockari koji su pušteni da dotaknu dno, najčešće su završili sa suicidom.

Kocka je veliki biznis u kojem mnogi vide ogromnu korist. Počev od zelenaša, vlasnika i organizatora igara na sreću, pa do same države. Svi oni profitiraju, gubi samo kockar i njegovi članovi porodice. Zato se o tome i ćuti, prave se loši, nedorečeni zakoni i okreće glava od problema.

Dok god ljudi ćute o ovome i dižu ruke od problema, prepuštajući kockaru i njegovoj porodici da se sami izbore, problem će postojati i nesumnjivo se širiti.

Zato, nemoj dići ruke, nego pomozi svom bratu.

Traži udruge, pričaj sa njim, ubedi sve, pa i njega da mu je pomoć potrebna.
Biće mučno, za sve, ali izdrži.

Ako bar jedan čovek uspe da se izleči, napravljena je velika stvar.
__________________
zidić,poludi :lux:
paprat, stop!
Lilijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:01   #72
Quote:
Lilijana kaže: Pogledaj post
Nažalost, kocka je veliki problem o kojem malo ko želi da razgovara.

Posledice kockanja su su iste kao i one od narkomanije i alkoholizma.

Najlakše je reći- Digni ruke od njega, nemoj mu pomagati. pusti ga da dotakne dno.

Oni kockari koji su pušteni da dotaknu dno, najčešće su završili sa suicidom.

Kocka je veliki biznis u kojem mnogi vide ogromnu korist. Počev od zelenaša, vlasnika i organizatora igara na sreću, pa do same države. Svi oni profitiraju, gubi samo kockar i njegovi članovi porodice. Zato se o tome i ćuti, prave se loši, nedorečeni zakoni i okreće glava od problema.

Dok god ljudi ćute o ovome i dižu ruke od problema, prepuštajući kockaru i njegovoj porodici da se sami izbore, problem će postojati i nesumnjivo se širiti.

Zato, nemoj dići ruke, nego pomozi svom bratu.

Traži udruge, pričaj sa njim, ubedi sve, pa i njega da mu je pomoć potrebna.
Biće mučno, za sve, ali izdrži.

Ako bar jedan čovek uspe da se izleči, napravljena je velika stvar.
Puno ti hvala na ovim riječima.. sad sam malo čitala na netu o tim udrugama, terapijama, sve kažu manje više isto. Obitelj najviše ispašta, treba biti složna, pružiti potporu. Toga se ja i bojim, napisala si da završe samoubojstvom ili ubojstvom.. Nikada neću zaboraviti njegove riječi kad smo bili manji. Nešto sam bila tužna a on me zagrlio i rekao imamo samo jedno drugo na svijetu.. I te riječi mi stalno odzvanjaju u glavi.. Možda je on to zaboravio ali ja nisam. stvarno imam samo njega od obitelji. Najviše se bojim što je tako zatvoren, drži sve u sebi, šuti, vidim da ga pati to
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:12   #73
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovim riječima.. sad sam malo čitala na netu o tim udrugama, terapijama, sve kažu manje više isto. Obitelj najviše ispašta, treba biti složna, pružiti potporu. Toga se ja i bojim, napisala si da završe samoubojstvom ili ubojstvom.. Nikada neću zaboraviti njegove riječi kad smo bili manji. Nešto sam bila tužna a on me zagrlio i rekao imamo samo jedno drugo na svijetu.. I te riječi mi stalno odzvanjaju u glavi.. Možda je on to zaboravio ali ja nisam. stvarno imam samo njega od obitelji. Najviše se bojim što je tako zatvoren, drži sve u sebi, šuti, vidim da ga pati to


Pokušaj razgovarati s njim i tome, smireno mu reci da sve znaš, za dugove i alkohol. Dakle iskren razgovor.

Reci mu da ne želiš da mu se desi nešto loše i da se obrati nekom za pomoć. ( a prije toga bi bilo dobro da saznaš kome se može obratiti tj, ime psihijatra ).
Također mu daj do znanja da ako se krene liječiti da ćeš biti uz njega, i ponovi mu da ti je on jedina obitelj i da ga ne želiš izgubiti.

To je jedino što ti možeš napraviti, naći neki put do njega pa možda čuje tvoje riječi i odluči nešto poduzeti.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:19   #74
Quote:
Aliera kaže: Pogledaj post
Pokušaj razgovarati s njim i tome, smireno mu reci da sve znaš, za dugove i alkohol. Dakle iskren razgovor.

Reci mu da ne želiš da mu se desi nešto loše i da se obrati nekom za pomoć. ( a prije toga bi bilo dobro da saznaš kome se može obratiti tj, ime psihijatra ).
Također mu daj do znanja da ako se krene liječiti da ćeš biti uz njega, i ponovi mu da ti je on jedina obitelj i da ga ne želiš izgubiti.

To je jedino što ti možeš napraviti, naći neki put do njega pa možda čuje tvoje riječi i odluči nešto poduzeti.
Kad je prvi put upao u sranja i kad se sve saznalo onda je plakao. vidjela se na njemu grižnja i očaj. tad sam plakala i ja i rekla sam mu da sam spremna na sve, ići kud treba s njim, makar na kraj svijeta, sve što treba, rekao je može sve ali nikakvom doktoru ne ide. može on to. i puno smo razgovarali tad, izvukao se iz dugova, sve je krenulo na bolje dok mi jedan prijatelj nije rekao da opet kocka, ali za manje novce.. izgubila sam povjerenje u njega, ne vjerujem mu više ništa, ne znam s kakvim kretenima se ovaj put spetljao.. našla sam kod njega letak za one brze got kredite što lijepe svuda po gradu..
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:25   #75
Sad su manji novci, pa će poslije u velike.
Obrati se nekom stručnjaku, ako si iz Zagreba na Vrapču imaju odjel za ovisnike o kocki.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:27   #76
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovim riječima.. sad sam malo čitala na netu o tim udrugama, terapijama, sve kažu manje više isto. Obitelj najviše ispašta, treba biti složna, pružiti potporu. Toga se ja i bojim, napisala si da završe samoubojstvom ili ubojstvom.. Nikada neću zaboraviti njegove riječi kad smo bili manji. Nešto sam bila tužna a on me zagrlio i rekao imamo samo jedno drugo na svijetu.. I te riječi mi stalno odzvanjaju u glavi.. Možda je on to zaboravio ali ja nisam. stvarno imam samo njega od obitelji. Najviše se bojim što je tako zatvoren, drži sve u sebi, šuti, vidim da ga pati to
Nije on to zaboravio. Tu negde i jeste njegov razlog za šutnju i povučenost u sebe.

On je trebao biti stub, oslonac, zaštitnik, a dogodilo se suprotno, došao je u situaciju da treba tvoju pomoć i zaštitu.

Moraš biti oprezna, strpljiva i taktična.

Ne smeš dozvoliti da se osetiti jadan, bezvredan i ponižen.

Ponavljam, neće biti lako. Tu je sredina koja često zna osuditi svako priznanje i želju za drugačijim, lepšim i boljim.

Tu su poslodavci, koji svojim radnicima ne žele izaći u susret i pomoći im da se suoče sa problemom, već će ih po mogućnosti još dublje zakopati.
__________________
zidić,poludi :lux:
paprat, stop!
Lilijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:32   #77
Quote:
Lilijana kaže: Pogledaj post
Nije on to zaboravio. Tu negde i jeste njegov razlog za šutnju i povučenost u sebe.

On je trebao biti stub, oslonac, zaštitnik, a dogodilo se suprotno, došao je u situaciju da treba tvoju pomoć i zaštitu.

Moraš biti oprezna, strpljiva i taktična.

Ne smeš dozvoliti da se osetiti jadan, bezvredan i ponižen.

Ponavljam, neće biti lako. Tu je sredina koja često zna osuditi svako priznanje i želju za drugačijim, lepšim i boljim.

Tu su poslodavci, koji svojim radnicima ne žele izaću u susret i pomoći im da se suoče sa problemom, već će ih po mogućnosti još dublje zakopati.
Mi jesmo bili prisiljeni za razliku od druge djece brže odrasti, pa nekad mislim da je možda i to jedan od razloga, možda te svoje frustracije rješava na taj način, ali opet ja sam bila još mlađa i po tome sam trebala ispasti svakakva ali nisam. dragi moji, dali ste mi motivaciju i volju za dalje. Pokušati ću opet ispočetka razgovarati s njim, nasamo, a bude li opet poricao sve e onda ne znam..
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:47   #78
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Mi jesmo bili prisiljeni za razliku od druge djece brže odrasti, pa nekad mislim da je možda i to jedan od razloga, možda te svoje frustracije rješava na taj način, ali opet ja sam bila još mlađa i po tome sam trebala ispasti svakakva ali nisam. dragi moji, dali ste mi motivaciju i volju za dalje. Pokušati ću opet ispočetka razgovarati s njim, nasamo, a bude li opet poricao sve e onda ne znam..
Ne trebaš ti tražiti problem u načinu življenja.

Danas deca koja ima savršeno detinjstvo trče od kladionice do kladionice.

To je veliki problem, država bi trebala sa tim da se bori, ali ne žele, jer imaju ogromnu korist od toga. Što preko poreza koji naplaćuju, što preko ličnih interesa, povezanosti sa vlasnicima kockarnica i ostalo.

I da, naravno da će poricati, svi oni poriču i tvrde da nisu u problemu, da tek tu i tamo uplate po koji tiket, čisto razonde radi.
__________________
zidić,poludi :lux:
paprat, stop!
Lilijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:56   #79
Quote:
Lilijana kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ti tražiti problem u načinu življenja.

Danas deca koja ima savršeno detinjstvo trče od kladionice do kladionice.

To je veliki problem, država bi trebala sa tim da se bori, ali ne žele, jer imaju ogromnu korist od toga. Što preko poreza koji naplaćuju, što preko ličnih interesa, povezanosti sa vlasnicima kockarnica i ostalo.

I da, naravno da će poricati, svi oni poriču i tvrde da nisu u problemu, da tek tu i tamo uplate po koji tiket, čisto razonde radi.
a ne on je u velikoj igri.. rulet, poker i ta sranja. dat ću mu ultimatum.. ili idemo profesionalcu za ta pitanja ili je gotovo, i koliko god mi teško bilo toliko sam očajna da sam u stanju svašta napraviti.
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:18   #80
Ja imam isti takav problem u obitelji,on je trenutno u komuni...doktor je rekao da obitelj i svi prijatelji,cura,žena,svi takvoj osobi moraju okrenuti leđa,što se ne odnosi na novce nego kad te dođe doma tražit koru kruha jer nema kaj za jest jer je svu lovu zakockao,moraš mu zalupit vrata pred nosom,takvoj osobi nemože nitko pomoći samo on sam sebi,nepostoje tablete,ljekovi ništa protiv toga....a kad takva osoba dođe do dna,dna onda ili se okrene i počne cijeniti život i vrati se u normalu ili završi mrtav ili u zatvoru...a ti nemožeš nikako pomoć,možeš si samo naškodit jer kad kamatari i slični od kojih je posudio novac kad skuže da je tebi stalo do njega i pomažeš mu naje... si!!!....vjeruj mi,može ti biti brat 8 puta,ali makni se dok on sam ne odluči da stane na loptu....vjeruj mi,on bi tebe prodao da netko hoće kupiti....
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.