Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 19:49   #81
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
i ti ga lupiš i ostaneš živ!!!! Vidim one vreće s aditivima na svakoj pumpi kaj ne?

Možda i vozač cisterne kemija sa aditivima? Ono ko dvotaktol u tank skutera! hahahahahaha
Vidiš tebe sam cijenio do sada.

U gorivo se aditivi vrlo često dodaju baš na pumpi.
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:56   #82
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Vidiš tebe sam cijenio do sada.

U gorivo se aditivi vrlo često dodaju baš na pumpi.
Sumnjam. A reći ću ti i zašto - zato jer sam svojim očima vidio "blending station" na terminalu Šoići iznad Urinja i na terminalu u Sisku kod TE-TO.
Isto tako sam čitao i imam nekoliko članaka o ogromnim skladištima u Italiji gdje su "blenderi" ukorporirani u punionice. Pa je smješno vidit Shell auto-cisternu pored Totalove ....

Pumpe i radnici na pumpi nit imaju znanja nit aparature za dodavanje aditiva. Pa nije to ko dvotaktol u benzin - o puta pi metoda. To ipak treba malo preciznije.
I još nešto - naki aditivi su kruti. Ako ih pljusneš u podzemni tank - kako će se promješat? U autocisterni gorivo ipak "bućka" dok se prevozi. U podzemnom tanku baš i ne.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:58   #83
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
i ti ga lupiš i ostaneš živ!!!! Vidim one vreće s aditivima na svakoj pumpi kaj ne?

Možda i vozač cisterne kemija sa aditivima? Ono ko dvotaktol u tank skutera! hahahahahaha
Ma naravno da ne dodaju aditive bukvalno na pumpi.

Imam jedno pitanje;
kada se dodaje crveni marker u lož ulje, a kada se dodaje plavi marker u plavi dizel?
I da li imaju cisterne specijalne samo za plavi dizel kad snabdjevaju benzinske postaje sa plavim?
Male cisterne za ložu dostavljaju po kućama i firmama već crveno gorivo, to mi je jasno.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:00   #84
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sumnjam. A reći ću ti i zašto - zato jer sam svojim očima vidio "blending station" na terminalu Šoići iznad Urinja i na terminalu u Sisku kod TE-TO.
Isto tako sam čitao i imam nekoliko članaka o ogromnim skladištima u Italiji gdje su "blenderi" ukorporirani u punionice. Pa je smješno vidit Shell auto-cisternu pored Totalove ....

Pumpe i radnici na pumpi nit imaju znanja nit aparature za dodavanje aditiva. Pa nije to ko dvotaktol u benzin - o puta pi metoda. To ipak treba malo preciznije.
I još nešto - naki aditivi su kruti. Ako ih pljusneš u podzemni tank - kako će se promješat? U autocisterni gorivo ipak "bućka" dok se prevozi. U podzemnom tanku baš i ne.
Ok. Tvoje mišljenje. Ja znam da se dodaju na pumpi i to vrlo često. Ako hoćeš vjeruj, ako ne nemoraš. Meni ni u džep ni iz njega, ali nemam razloga govoriti ono kaj nije istina.
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:13   #85
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ok. Tvoje mišljenje. Ja znam da se dodaju na pumpi i to vrlo često. Ako hoćeš vjeruj, ako ne nemoraš. Meni ni u džep ni iz njega, ali nemam razloga govoriti ono kaj nije istina.
Gle nemoj o tome na pumpi, jedini aditiv koji "lopovi" dodaju na pumpi jeste H2O!!!!!! Dodavanje aditiva je mnogo složeniji kemijski proces od ubaci malo malo ovo malo ono!

Da iz jedne rafinerije se opskrbljuje više marki to stoji.....Ima ona rafinerija kod Ingolstadta, ona puni i Aral i Shell i Total za cijelu Bavarsku i južnju Njemačku!

kad cisterna dođe i ide na punjenje vozač samo otvori DOM poklopce ostalo riješava automatski "volumetar" ( uređaj koji prema temperaturi mjeri volumen i tako određuje litražu) tu nema ništa više kemije....kako mu usipa tako vozi!

A prije ulaza mu provjeri tehnička služba čistoću tanka i sigurnosnu opremu, gume .....sorry ali tak je. Ima forumaš Vkcmli on je godinama vozil cisternu, zna čoik!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:17   #86
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ok. Tvoje mišljenje. Ja znam da se dodaju na pumpi i to vrlo često. Ako hoćeš vjeruj, ako ne nemoraš. Meni ni u džep ni iz njega, ali nemam razloga govoriti ono kaj nije istina.
Kurac MIŠLJENJE, uz dužno poštovanje, ja održavam mjerače protoka na tim postrojenjima. Ja ZNAM di se i što mješa.

A što rade lopine na benzinskim, tj što mješaju ... drugo je pitanje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:20   #87
Pitka voda je u Hrvatsoj kvalitetna, kvalitetnija od vecine zemalja EU-e, ali zato je gorivo losije.

Poznanik mi radi na jednoj benzinksoj, nije toliko poznata i nema je svugdje. Svaki puta kada dodje cisterna mjere kolicinu vlage u gorivu, temperaturu, kolicinu, i sve mora biti prema propisu. A sada koliko je samo gorivo kvalitetno znaju samo oni koji ga proizvode. Idem ja pokusati potraziti da li postoji neki tester za kvalitetu goriva, odmah ga kupujem.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:16   #88
Jel ikom ovdje na forumu kad je ulio inino "sranje" od benzina mašina zaribala, nije upalila, išla direktno u servis na generalku i slične lovačke priče? Koliko sam ja vidio ne. A dam se kladit da majstori da im se da njihov auto na različitim gorivima nebi poznali razliku. Placebo je opaka stvar. Koga briga za kvalitetu, razlika je možda 50km makar nije tolika, nikom nije stao auto nasred autoputa zbog ine. Glupostima se zamarate.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:19   #89
Dobro napisano. Kod goriva su bitni oktani kod benzina i cetani kod dizela. Da li je koje gorivo bolje ili ne teško se primjeti. Potrošnju ne možeš mjeriti i usporediti jer nikada nemaš iste uvjete, baš nikada.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:30   #90
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Jel ikom ovdje na forumu kad je ulio inino "sranje" od benzina mašina zaribala, nije upalila, išla direktno u servis na generalku i slične lovačke priče? Koliko sam ja vidio ne. A dam se kladit da majstori da im se da njihov auto na različitim gorivima nebi poznali razliku. Placebo je opaka stvar. Koga briga za kvalitetu, razlika je možda 50km makar nije tolika, nikom nije stao auto nasred autoputa zbog ine. Glupostima se zamarate.
Od benzina nije. Od dizela je. Ne sjećam se točno, 97.ili 98. (možda i 99., tko bi se sjećao više). Novi pasat, službeni. Fino čekali šlep-službu, par km od ININE benzinske. I onda se fino vozili u hjundaijevom minivanu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:36   #91
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Jel ikom ovdje na forumu kad je ulio inino "sranje" od benzina mašina zaribala, nije upalila, išla direktno u servis na generalku i slične lovačke priče? Koliko sam ja vidio ne. A dam se kladit da majstori da im se da njihov auto na različitim gorivima nebi poznali razliku. Placebo je opaka stvar. Koga briga za kvalitetu, razlika je možda 50km makar nije tolika, nikom nije stao auto nasred autoputa zbog ine. Glupostima se zamarate.
Meni je stao nasred ceste novi auto zbog toga sto sam tankao na ini. Bilo je to 1999. godine. Od tog nemilog dogadjaja sam tankirao u italiji a od dolaska omv-a u hr tankam na omv-u. Moj dojam je da je krivac voda u gorivu ali ne bi se kladio.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:43   #92
Voda je isto tekuća, gdje je problem?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:47   #93
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Jel ikom ovdje na forumu kad je ulio inino "sranje" od benzina mašina zaribala, nije upalila, išla direktno u servis na generalku i slične lovačke priče? Koliko sam ja vidio ne. A dam se kladit da majstori da im se da njihov auto na različitim gorivima nebi poznali razliku. Placebo je opaka stvar. Koga briga za kvalitetu, razlika je možda 50km makar nije tolika, nikom nije stao auto nasred autoputa zbog ine. Glupostima se zamarate.
Ajde ne lupetaj - pa sjećaš se pred koju godinu velikog skandala kad su pomješali diesel i benzin na nekim pumpama. Krivo nalili u cisternu.
Ljudima krepale mašine, svi na čišćenje tanka, mjenjanje filtera a ovi iz INA-e se prvo pravili grbavi a onda hladno poručili da samo onaj ko dokaže da je njihovo gorivo krivo ima pravo na naknadu štete. Nisam čuo da su i jednom isplatili.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:06   #94
Evo jednog neugodnog iskustva... Audi A6 2.0 tdi, 2007. god., 200 tisuća kilometara, prije puta stari nasuo dizel na INI, otišao na put u BiH, počeli problemi sa DPF-om (diesel particulate filter), upalila se lampica. Dolje otišao na servis, izvadili par deci goriva, kažu na servisu da u životu nisu vidili tako prljavo gorivo. Nakon toga je nasuo dolje goriva. Kada se vratio, nasuo 20 litara s OMV-a. Za dva dana krenuli ponovo u BiH u svatove, i nakon 20 kilometara pali se lampica DPF-a, lampica grijača motora blinka te žuta lampica od motora svjetli, gas se izgubio, jedva vuče... i vratili se kući i evo sutra ide na servis da se zamijeni taj filter pošto je začepljen..ugl znam da nas INA više neće vidit
p.s. kod starog na poslu je jedan kombi završio svoje službovanje, ne moram ni spominjat da se točio samo na INI
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:12   #95
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Evo jednog neugodnog iskustva... Audi A6 2.0 tdi, 2007. god., 200 tisuća kilometara, prije puta stari nasuo dizel na INI, otišao na put u BiH, počeli problemi sa DPF-om (diesel particulate filter), upalila se lampica. Dolje otišao na servis, izvadili par deci goriva, kažu na servisu da u životu nisu vidili tako prljavo gorivo. Nakon toga je nasuo dolje goriva. Kada se vratio, nasuo 20 litara s OMV-a. Za dva dana krenuli ponovo u BiH u svatove, i nakon 20 kilometara pali se lampica DPF-a, lampica grijača motora blinka te žuta lampica od motora svjetli, gas se izgubio, jedva vuče... i vratili se kući i evo sutra ide na servis da se zamijeni taj filter pošto je začepljen..ugl znam da nas INA više neće vidit
p.s. kod starog na poslu je jedan kombi završio svoje službovanje, ne moram ni spominjat da se točio samo na INI
Ja sam prvi koji neće branit inine pizdarije sa gorivima, ali ako je auto sa 200tkm, ipak postoji realna mogućnost, da je DPF rekao odjebausmikimaus i zbog kilometraže
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:44   #96
Quote:
Evo jednog neugodnog iskustva... Audi A6 2.0 tdi, 2007. god., 200 tisuća kilometara,
Dobro majstore, a ti znaš da DPF traje u pravilu 200t km? Kratko rečeno puka slučajnost, mijenjao bi ga u roku od mjesec dana i da nisi tankao to gorivo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 01:06   #97
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Dobro majstore, a ti znaš da DPF traje u pravilu 200t km? Kratko rečeno puka slučajnost, mijenjao bi ga u roku od mjesec dana i da nisi tankao to gorivo.
Ma ne moze to biti slucajnost, to je do goriva, vecina kvarova na autu je zbog goriva.

Evo ja neki dan natocio na INI i krecem s nje, palim brisace (padala kisa) i brisaci ne rade! Ko zna sta su oni smuljali u taj benzin da meni brisaci vise nisu radili.

Masa ljudi uopce ne odrzava auto jer nema para, filteri goriva se ne mjenjaju, i onda ode na inu i natoci za 20 kn i uvjeren je da su mu te dvije litre goriva sjebale auto.

A i logicno je da ima najvise takvih 'losih' iskustava bas na INI koja eto ima 430 benzinskih postaja za razliku od OMV-a koji ih ima 60-ak, zakon brojeva je jasan.
Otvorit cu ja jednu benzinsku i uvjeren sam da se nece nitko pozalit na gorivo, a to sto cu prodat ni 1% goriva koliko ostali - nema veze.

A price o boljem radu motora, vecoj snazi i sl. su teska idiotarija, eno ljudi mjerili posebnim uredjajima za ocitanje snage i Nm i jedva da kompjuter primjeti razliku i to na jakim autima, a ovdje neki osjete na papucici gasa da auto bolje vuce i to mahom na nekim drkalicama tipa fiesta 1.0 koji bi isao i na baterije.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 01:27   #98
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
Ma ne moze to biti slucajnost, to je do goriva, vecina kvarova na autu je zbog goriva.

Evo ja neki dan natocio na INI i krecem s nje, palim brisace (padala kisa) i brisaci ne rade! Ko zna sta su oni smuljali u taj benzin da meni brisaci vise nisu radili.

Masa ljudi uopce ne odrzava auto jer nema para, filteri goriva se ne mjenjaju, i onda ode na inu i natoci za 20 kn i uvjeren je da su mu te dvije litre goriva sjebale auto.

A i logicno je da ima najvise takvih 'losih' iskustava bas na INI koja eto ima 430 benzinskih postaja za razliku od OMV-a koji ih ima 60-ak, zakon brojeva je jasan.
Otvorit cu ja jednu benzinsku i uvjeren sam da se nece nitko pozalit na gorivo, a to sto cu prodat ni 1% goriva koliko ostali - nema veze.

A price o boljem radu motora, vecoj snazi i sl. su teska idiotarija, eno ljudi mjerili posebnim uredjajima za ocitanje snage i Nm i jedva da kompjuter primjeti razliku i to na jakim autima, a ovdje neki osjete na papucici gasa da auto bolje vuce i to mahom na nekim tipa fiesta 1.0 koji bi isao i na baterije.

cijela istina.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:40   #99
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Voda je isto tekuća, gdje je problem?
Nema problema, ti fino sipaj samo vodu u rezervoar pa ce ti moguce problem se sam ukazati.


Vidim hvali se Inu na sva usta, oce bit otkaza ako se ne stane u "gard" i na forumu.

Lose je gorivo na Ini. To gorivo ne stvara probleme samo starim dizelima i starim autima bez elektronike. Kvaliteta i cistoca su najgore u europi ali to nije sve. Djelatnici cesto a vidim stali su u gard, ubacuju u gorivo vodu, kako bi se mogli doma vozit besplatno. To nije tajna.

Sad ce situacija biti jos i gora jer Mol je poznat po žnj kvaliteti i cistoci goriva u europi. U Madjarskoj crkavaju dpf-ovi na novim vozilima i nakon 100tkm i prije. Tako da ne pricate gluparije.
__________________
Ghost of the Navigator

Zadnje uređivanje navigator1 : 18.09.2012. at 08:47.
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:00   #100
Jesi pročitao šta je bill-jobs napisao? Točno tako je.

Na drugim benziskama uz bolje gorivo dobivaš i 20KS više, auto odlično ide.

DPF bi otišao da je tankao bilo gdje.

Istina da su neka goriva bolja, neka lošija, ali vozač to ne primijeti. I razlike nisu toliko velike da bi se trebalo po INI pljuvati. Večinom je to slučajnost ako je nekome nakon tankanja na INI nešto otišlo.

Ja uopće ne gledam gdje tankam kada sam na putu, uopće ne biram benzinsku i tankam svugdje. Nisam do sada imao nikakvih problema. Redoviti servisi, izmjena filtera to je to, a ne kriviti benzinsku postaju.

Trenutno se vozim sa BP Ultimate dizel. Koja je razlika???? Nula, ništa. Samo sam više platio. Manje troši, ne zbog goriva nego zbog toga što sam za vikend napravio 200km u komadu pa je potrošnja uspjela pasti ispod 7l/100km, sigurno ne zbog goriva.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.