Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 12:13   #41
idem bas preko puta tu u berlinu u ford salon pa javim iz prve ruke dali imaju tog c maxa od 85 konja
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 16:55   #42
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Fakat čudan odabir. Ako je još u Njemačkoj tako onda je još čudnije.
Da je neki auto b segmenta ili normalan kompakt još bi rekao da je to za zemlje gdje mladi vozači ne smiju voziti jake aute (ali koja zemlja ima tako nizak prag?) ali ovo je obiteljski auto tj. pretpostavlja se da će ga voziti normalan muškarac ili žena sa djecom .
Uostalom cijela paleta motora je malo podkapacitirana. Sve redom snage 85, 95, 100, 105 u početnim paketima opreme. Za obiteljski auto koji ima lošiji koeficijent otpora zbog visoke karoserije i za kojeg se pretpostavlja da će redovito biti vožen natovaren u gradu (npr. konstanto razvažanje dvoje djece u vrtić i školu, put sa hrpom prtljage itd) ovo su ozbiljno podkapacitirani motori.
U Focusu još i prolazi 1.0 turbak sa 100 konja ali za C-max bi trebao biti apsolutni minimum. Najslabiji atmosferac bi kod ovog auta trebao biti bar 115 konja.
Ima li tko uopće tog najslabijeg C-maxa? Čini mi se da troši ko termoelektrana jer ga fakat moraš gaziti da ide.
http://www.ford.de/Pkw-konfigurator/FordC-MAX/Ambiente
http://www.km77.com/precios/ford/c-m...6-ti-vct-85-cv

1.5 ecoboost sa 150ks ili 2.0 tdci iste snage, za auto tih dimenzija i težine slabije motore ne bih ni pogledao.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:25   #43
Quote:
MesS_-) kaže: Pogledaj post
5x108 razmak rupa,
63.4 centralna rupa
52,5 offset
E super

Zna netko, ako je centralna rupa većeg promjera, smeta li?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 10:30   #44
Da ja sad malo, kao vrsni znalac auta pitam..

Gledamo c-max 2014. godište 1,6 dizelića 95 ks-a.

Eeee sad, svi su nas isplašili da je to možda malo ks-a za takav autić i da bi mogao biti jako trom..

ima netko neka iskustva?

da nam se ne ponovi kao sa starim fordićem, kad upalimo klimu ne ide uzbrdo
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:32   #45
Da je bolje 1.6 tdci 116ks ili 2.0 tdci 140-je,allli nije ovaj tako slabasan i trom..Ide dobro i sa klimom,prtljagom,putnicima i preko velebita.Ima dosta okretnog momenta i nemoras mu ubiti gas da bi se pokrenuo.Sve u svemu motor ua preporuku.
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:45   #46
Vjerujem da je, ali finacije ipak čine svoje
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:48   #47
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Da ja sad malo, kao vrsni znalac auta pitam..

Gledamo c-max 2014. godište 1,6 dizelića 95 ks-a.

Eeee sad, svi su nas isplašili da je to možda malo ks-a za takav autić i da bi mogao biti jako trom..

ima netko neka iskustva?

da nam se ne ponovi kao sa starim fordićem, kad upalimo klimu ne ide uzbrdo
Za pratiti promet dovoljno i tu i tamo na ravnom pretjecanje kojeg kamiona, uz neminovno stvaranje kolone iza tebe na uzbrdici. Nije problem da taj auto ne bude išao, pa i kamioni voze istim putem. Druga je stvar što danas ima sve više bržih auta pa i auti koji relativno dobro idu usporavaju promet... Ja osobno gledao bih c-maxa samo sa 2.0 dizelašem, no ima ljudi koji i danas voze stare sdi i stignu na odredište.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:49   #48
Kolika je razlika u cijeni između rabljenog 95 KS i 116 KS?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:54   #49
Iskreno, ne znam. Sad nam se pružila prilika za ovoga, nema puno kilometara i godinu dana je star.
Jedino što smo malo jače gledali je mondeo, on je 115 ks, godinu dana stariji i duplo više km, cijena je ista.

Ali se ja ne mogu zamisliti u njemu, prepreogroman i nepregledan mi je, sjednem u njega i utonem..pa nagovaram supruga na c max
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:53   #50
Bok zanima me da li je ford dizel loš automobil? Ako da zašto!? Zanima me jer namjeravamo kupiti Ford c max dizel. Pa bih molio odgovor. Hvala puno!

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Matija3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 05:48   #51
Bilo bi pozeljno navesti tocno koji model i godiste zelis, tu se vec nesto moze savjetovati.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:22   #52
Ford c max 1.6 novi model znači od 2011 pa nadalje.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Matija3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 01:09   #53
Ja sam sklon Fordovima, u familiji smo ih imali podosta, a prethodni auto mi je bio Fokus MK2...

U odnosu na dotičnog Fokusa, nova generacija C-maxa je ogroman napredak u unutrašnjosti i cjelokupnom doživljaju auta.


Od negativnog što sam uspio saznati je da 1,6 dizel voli imati problema s diznama koje znaju riknuti i nisu jeftine. Drugo nisam čuo, a u ovih mjesec dana što ga imam nisam ni našao neku zamjerku.

Moj ima tih 95konja, meni niš ne fali. Ni po gradu ni na autoputu.

Do 140km/h dođeš bez problema i lako održavaš brzinu, tih, udoban... Preko se već počne čuti vjetar, što s obzirom na prednju plohu auta nije neobično. Mene brzine preko toga i ne zanimaju.
Rijeka - Pleso - Rijeka nakon posla, vratio se odmorniji no što sam krenuo...

Po gradu meni nema govora o tome da ikakvi konji fale... Dapače, vozio sam auto sa verzijom 82kW tog motora i stalno se po gradu borio da ne pretjeram s brzinom. Možda mi je čak prenervozan taj motor. Za obiteljski auto ovih 95 konja skroz OK.

Jedino što mi je možda malo prevelik. Čini mi se da sam se brže bio naviknuo na Fokusa. Mislim da bi dobro došlo imati parking senzore, što moj nema. Malo me i stražnje zatamnjeno staklo zbunjuje.

Od opreme ima tempomat, automatsku dvozonsku klimu, zatamnjena stakla, USB, bluetooth... i kazaljku temperature! :-)
Sviđa mi se što ima ventilaciju za stražnju klupu na sredini di je naslon za ruku vozača. Nema baš puno auta u kompakt klasi, skužio sam da golf ima, neki karavani... Za obitelj meni dosta bitan detalj, a nije pravilo u toj klasi.
Nema alu felge nego neke ratkape koje se vješto pretvaraju da su alu.

Ključno, žena odabrala, rekla da nije tako ružan.
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:03   #54
Kakva je potrosnja tog 1.6? Mene malo muci sto je poprilicno tezak taj autic...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:34   #55
Osjeti se težina auta, ali ju više doživljavam pozitivno, čvrst, stabilan..

Po Rijeci u gužvi stani-kreni mi se potrošnja mota oko 7,2 - 7,5l
Autoput do 150 max, uglavnom 120-130km/h, 6,2 - 6,5l

Sve prema putnom računalu, nisam kontrolirao.
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 06:57   #56
Znači dalo bi se spustiti i na 5,5 l /100km?

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Matija3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:00   #57
Bok. Molim pomoć!
Da li netko zna koliko košta unos uvoz automobila u hrvatsku!?
Ford c max 2013g.
85 kw
117 co2
Hvala

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Matija3103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:00   #58
Pozdrav.Imam ford focus camx 2005.godište.
Ključ s daljinskim mi je počeo štekati,ne hvata uvijek,i bojim se da ga moram dati na popravak ili zamjeniti jer sam primjeti unutra da je jedan sitni komad koji valjda služi kao prekidač odlijepljen pa valjda to šteka.
Na internetu sam naiašo na jedan rezervni istovjetni ključ nalik ovom pa me zanimalo ako tko zna kolko bi mi poslje došlo kodiranje novog ključa? Hvala
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:38   #59
Narezvanje ti košta 50kn, kodira se daljinski besplatno, kodiranje da pali auto se radi sa dva originalna ključa plus taj novi, treći. Također besplatno.
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:00   #60
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
Narezvanje ti košta 50kn, kodira se daljinski besplatno, kodiranje da pali auto se radi sa dva originalna ključa plus taj novi, treći. Također besplatno.
OK ,dva originala imam,jedan je bez daljinskog,drugi sa.A gdje mogu obaviti kodiranje?
Inače u Puli sam
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.