Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 21:12   #1
Koje biljke uz bazen?

Renoviram kuću i izgradio sam bazen u vrtu. Trenutno je u završnoj fazi. Interesira me koje biljke se mogu saditi uz bazen, a da ne bacaju lišće i na prljaju ga. Također u jednom dijelu mi treba oko 6 m živice koja bi dijelila bazen od parkirališta. Kakva je biljka fotinija?
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 22:39   #2
Pravi bazen?
Koji dio zemlje? Kontinent ili more?
Koliko visoka mora biti živica?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:19   #3
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pravi bazen?
Koji dio zemlje? Kontinent ili more?
Koliko visoka mora biti živica?
Bazen je betonski 8x4 m , kuća se nalazi 40 m od mora. Živica bi morala biti visoka od 1,5 do 2 m.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:30   #4
Saditi biljke uz sam bazen može biti problematično pa je bolje biljke saditi u žardinjere. Manje će smetati i lakše će se održavati.

Fotinija je dobar izbor za živicu no neće narasti do 2 m visine, najveća visina je nešto manje od 1,5 m.
Trebaš li visoku živicu tada možeš saditi i čemprese jer si uz more, pitospora je također jedno od rješenja. Lovor višnja također bi bila pogodna kao živica.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:32   #5
Palme!!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:12   #6
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Saditi biljke uz sam bazen može biti problematično pa je bolje biljke saditi u žardinjere. Manje će smetati i lakše će se održavati.

Fotinija je dobar izbor za živicu no neće narasti do 2 m visine, najveća visina je nešto manje od 1,5 m.
Trebaš li visoku živicu tada možeš saditi i čemprese jer si uz more, pitospora je također jedno od rješenja. Lovor višnja također bi bila pogodna kao živica.
Hvala. Uz sami bazen neću saditi biljke već najmanje metar od bazena i tu bi došla ta živica. Ne treba biti već od 1,5 metara. Kakva je cikas palma i juka?
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:46   #7
Cikas plama zapravo i nije palma, samo sliči na palmu. Ako ga posadiš barem 1,5 m od bazena dobro bi se uklopio. Sporo raste.
Juka je također zanimljiva. Možeš kombinirati cikas i dvije, tri juke i koji grm lavande.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:10   #8
Strelitzia nicolai https://www.youtube.com/watch?v=kv-3L8F78W8

Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.