Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 13:11   #61
Quote:
Kiseli Kupus~ kaže: Pogledaj post
a šta ako je ovo ta odvjetnica a ovaj post upozorenje kako će izgledat proces protiv svih šta te ružne lutke sami šiju??

meni je nevjerojatno da se sue ne može sitit nika te odvjetnice od kojeg je cila ta hajka i počela.
i meni. jebote sanjala bi nick koji mi priti tužbon od 15000kn. dakle moguće da ovo sama odvjetnica-ljupka-sinvjetrahrvatskimichaelowen-šira rodbina piše da pristraši ljude.
to je čudo jedno kako se ljudi useru odvjetnika i njihovih baljezgarija. nađi jebeni zakon na netu i vidi koji je to članak po kojen te tereti i ide pristrašit,poveži 2 i 2 jel stvarno kršiš taj članak i ako jesi jel ti to uopće može dokazat(da,on triba dokazat, ne ti). nije to nuklerna fizika.
a šta ljupki za ovo reć osin ono šta se nekoć često mužu joj za majmunsko ponašanje - huhuhu


taman kuvan kiseli kupus nemoj me tužit
bilja iz trilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:45   #62
Quote:
bilja iz trilja kaže: Pogledaj post


taman kuvan kiseli kupus nemoj me tužit


ljupka se zaista pokazala u najgorem svjetlu. kao prvo, u onom članku iz slobodne dalmacije čovjek dobije dojam da su u split pristala 4 broda puna radne snage sa istoka koja danonoćno kopira te njene velebne umotvorine jer ipak je split "epicentar izrade krivotvorina". koje preseravanje. to vjerojatno nije ni blizu ovome senzacionalizmu iz tiska.

kao drugo, ne znam kako je ona zaštitila te svoje "curice" ali ne vjerujem da ima osnove za tužbu jer, kao što je netko prije mene napisao, high street brandovi puput zare, h&m itd imaju još očitije kopije dizajnerskih stvari pa nikada nisam čula da je npp dior tužio zaru ili tako nešto. a niti jedna od ovih majica nije ISTA kao one njene. jako, jako slična jest ali ista ni jedna nije. a cure na majicama nisu pisale "jolie petit". uostalom i da je identična, doista ne vidim svrhu u tuženju par cura koje su napravile takvo nešto. pa šta i ako su išle prodavati te majice. koliko su mogle zaraditi? maksimalno par tisuća kuna. jbte, kako su se uzvrpoljili kao da se radi o kopiranju birkin torbica vrijednom stotine milijuna dolara. i uzimati tih par tisuća kuna zastrašivanjem ovih cura preko te odvjetnice. stvarno jadan potez.

a što se tiče njenog genijalnog "dizajna"- jolie petite curice. predviđam propast ako ne ove onda sigurno sljedeće sezone. mislim da sam ovo već negdje pisala al evo opet. ideja je toliko nerazrađena da jednostavno nema bdućnosti jer se dalje ne može razvijati. evo, veljača, rendeli i ostala "hip" ekipa su prošle sezone prošetale majice. nakon toga je pola špice imalo te majice. klijentela je takva da izrazito slijedi trendove i čisto sumnjam da će se, nakon što su se prikazale sa tim likom, opet pojavljivati u istome. a ljupka samo štanca iste likove na majice kojima promijeni dužinu rukava. daklem. ljupka ne sekiraj se ti za kopije, žoli petit ne bu dugo ni ovako ni onako.
__________________
Sheila Take a Meow
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:46   #63
A gledajte, vi si mislite kaj god želite. I rekla sam vam kaj da napravite ako mi ne vjerujete, napravite same svoju curicu i garant će vam doć isto to ko i meni! Sve ovo čitaju i sve prate.

I nadam se da će se javiti i ostale cure koje su dobile identično upozorenje kao i ja. Sumnjam da svima piše drugačije, samo printa i šalje. A na ovom forumu ih ima dosta.

I opet ja o troškovima, kaj ne kužite da tak i tak nemam love? Ili kaj? Kaj da otvorim temu di skupljam lovu za odvjetnicu?

Za početak bi mi trebalo oko 3 000 kn (samo za odgovore na upozorenja, savjetovanje i za sudskog vještaka koji je obavezan! I to bi sve trebla platit u kešu) I opet, nebi znala ishod. Neznam u kojoj državi živite i odakle pišete, al ja znam da je nama sve u k****, i neznam uopće dal ste sve pročitale od početka. A di su odlasci na sud, pa kad oni podignu tužbu ovi se žale, pa ovi odgovore. Sve traje jebeno dugo, a ti plaćaš apsolutno sve, osim odvjetnice sve odgovore, odlaske ma sve.

I opet ponavljam, nadam se da će se javiti i ostale cure! One koje su se nagodile i one koje nisu. E da, i ne plaćam ja to Ljupki nego odvjetnici, troškove tog jednog papira, samo jednog koji je poslala. Ne rade odvjetnici đabe.

To bi bilo sve od mene. Pozz
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:49   #64
Pogledala sam po netu malo i stranicu od tih majica. Piše da će tužiti blabla, ali nigdje ne piše što je to točno zaštićeno. To bi trebalo biti točno određeno, a po ovome ispada da se ne smije ništa sašiti na neki odjevni predmet jer će doći Ljupka.
Vidim da su unaprijed curama u pismima zabranili i dečke šivati.

A u ovom članku piše da je kazna za fizičku osobu 10 000 kn. Odvjetnica je malo nadodala ili?

sue1-nije to baš tako, da ćete odmah na sud i parničiti se. Trebaš se najprije dobro raspitati i utvrditi jesi li uopće prekršila zakon. Imaš ovdje podforum pravo di odgovaraju pravnici koji te mogu jako dobro uputiti.
Svakako pokušati sve prije nego pristati na ovakve pokušaje izvlačenja novca. To je najobičnije zastrašivanje.
I plaćaš ti Ljupki, ne brini se.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:42   #65
Da, spominje se i upozoravanje i tužba ali nigdje se ne spominje što je točno ovdje zaštićeno i što su točno to cure prekršile?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:54   #66
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post

a što se tiče njenog genijalnog "dizajna"- jolie petite curice. predviđam propast ako ne ove onda sigurno sljedeće sezone. mislim da sam ovo već negdje pisala al evo opet. ideja je toliko nerazrađena da jednostavno nema bdućnosti jer se dalje ne može razvijati. evo, veljača, rendeli i ostala "hip" ekipa su prošle sezone prošetale majice. nakon toga je pola špice imalo te majice. klijentela je takva da izrazito slijedi trendove i čisto sumnjam da će se, nakon što su se prikazale sa tim likom, opet pojavljivati u istome. a ljupka samo štanca iste likove na majice kojima promijeni dužinu rukava. daklem. ljupka ne sekiraj se ti za kopije, žoli petit ne bu dugo ni ovako ni onako.
ovo isto sam i ja mislila. zašto bi ja htjela imat deset komada tih majica kad su u principu sve iste. jedna je dovoljna. možda si još kupiš i haljinu. ne znam tko bi želio imat pol ormara robe s tim curicama. a s druge strane, nije to klasični komad robe kojeg možeš nositi godinama, dizajn je takav da će ti sigurno dosadit kad tad.
a ako ona misli da može u hrvatskoj opstat samo s štancanjem tih curica iz sezone u sezonu, jako se vara. zasićenje je neminovno.
ili će se morati širiti tržište ili inovirat dizajn. osnove ekonomije :F.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:56   #67
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
A gledajte, vi si mislite kaj god želite. I rekla sam vam kaj da napravite ako mi ne vjerujete, napravite same svoju curicu i garant će vam doć isto to ko i meni! Sve ovo čitaju i sve prate.

I nadam se da će se javiti i ostale cure koje su dobile identično upozorenje kao i ja. Sumnjam da svima piše drugačije, samo printa i šalje. A na ovom forumu ih ima dosta.

I opet ja o troškovima, kaj ne kužite da tak i tak nemam love? Ili kaj? Kaj da otvorim temu di skupljam lovu za odvjetnicu?

Za početak bi mi trebalo oko 3 000 kn (samo za odgovore na upozorenja, savjetovanje i za sudskog vještaka koji je obavezan! I to bi sve trebla platit u kešu) I opet, nebi znala ishod. Neznam u kojoj državi živite i odakle pišete, al ja znam da je nama sve u k****, i neznam uopće dal ste sve pročitale od početka. A di su odlasci na sud, pa kad oni podignu tužbu ovi se žale, pa ovi odgovore. Sve traje jebeno dugo, a ti plaćaš apsolutno sve, osim odvjetnice sve odgovore, odlaske ma sve.

I opet ponavljam, nadam se da će se javiti i ostale cure! One koje su se nagodile i one koje nisu. E da, i ne plaćam ja to Ljupki nego odvjetnici, troškove tog jednog papira, samo jednog koji je poslala. Ne rade odvjetnici đabe.

To bi bilo sve od mene. Pozz

pa evo da riješimo tu dilemu oko nicka odvjetnice: ako je ona htjela od tebe "kupiti" majicu, to znači da moraš imati njenu poruku u inboxu na forumu, dakle prosvijetli nas i reci nam nick, u suprotnom, uistinu postoje sumnje u tvoje priču
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:09   #68
Pa sumnjaj. To sve dogodilo prije ljeta, i ne nema više tu poruku. A nije vam bilo čudno kak su brzinom svjetlosti sve curice sa foruma netragom nestale?

I čudno mi je kak to sve nije dospjelo u javnost. Jer je prošlo već ohoho.

A ono kaj smo mi prekršile je da smo bez odobrenja autora deformirale, sakatile ili na neki drugi način izmjenile autorsko djelo, ili se njime koristile na način koji ugrožava ili bi mogao ugroziti čast ili ugled autora. Bez odobrenja autora smo reproducirale, distribuirale, skladištile ili poduzimale druge radnje radi distribucije, ili na bilo koji način priopći javnost ili preradi autorsko djelo, ili se njime koristi bez plaćanja naknade.... itd itd. I takvim postupanjem kao stvaram zabunu na tržištu među potroščima dovodeći ih u zabludu da se radi o izvornim majicama što nije točno.

Ima 3 stranice svega. Našim postupcima - oponašanjem, proizvodnjom, oglašavanjem i prodajom majica gotovo istovjetnih proizvodima- modno dizajniranim majicama ljupke izvršile smo grubu povredu autorskih prava.

E da, oni nisu prisiljeni napisat na šta točno imaju autorsko pravo, to se trebalo ić posebno provjeriti (pitanje je dal bi mi žena htjela reć), ili jednostavno čekati sud.

I opet ponavljam da curice nisu bile ni približno iste a ni slične. Pogotovo ne one iksićave oči.

Zadnje uređivanje sue1 : 02.11.2010. at 15:14.
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:09   #69
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Da, spominje se i upozoravanje i tužba ali nigdje se ne spominje što je točno ovdje zaštićeno i što su točno to cure prekršile?
Bilo bi mi logično da je zaštićena jedna lutka, dakle ta i ta boja, izgled, detalji koje ima i da ona na svojoj odjeći koristi tu jednu lutku. Ali te lutke su različite, imaju svakakve detalje...

klik

Po ovome iz članka ispada da oni najprije upozoravaju ljude da ne prodaju jer će ih tužiti, a ako ne poslušaju onda ih tuže. Nisu spomenuli da ti odmah uvale 15 000 za platiti.

I još mi je najbolje da je ta odvjetnica na nekoliko slika koje su joj vjerojatno slale cure da vidi lutke utvrdila da su to kopije i to sama. Za utvrđivanje povrede autorskog prava treba više od mutne slike i odvjetnice koja anonimno osvećuje svoju klijenticu na forumu.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:14   #70
a da prebacimo ovu temu na pravo??
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:23   #71
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
Pa sumnjaj. To sve dogodilo prije ljeta, i ne nema više tu poruku. A nije vam bilo čudno kak su brzinom svjetlosti sve curice sa foruma netragom nestale?

I čudno mi je kak to sve nije dospjelo u javnost. Jer je prošlo već ohoho.
Zato što ste sve šutile.

Quote:
E da, oni nisu prisiljeni napisat na šta točno imaju autorsko pravo, to se trebalo ić posebno provjeriti (pitanje je dal bi mi žena htjela reć), ili jednostavno čekati sud.
Ma čekaj malo, dobiješ priču kako si osakatila njihovo autorsko djelo, a ne trebaju napisati što je to uopće?
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:09   #72
Bok

Iz nicka je jasno tko sam, mogu reć da inače redovito pišem na modi.

Za svaki slučaj, pisat ću u 3. licu. Dakle nije se dogodilo meni, nego mojoj prijateljici

Nadimak odvjetnice, rodice, ili same Ljupketine je upsidedown, i ovo što je Sue1 do sad napisala je potpuna istina.

Znači, u životu je napravila 3 te majice, dvije sebi, i jednu je prodala forumašici iz istog grada, s tim da joj nikad nije ni pala na pamet šira distribucija, jer je sve šila ručno, nije imala ni volje ni vremena time se bavit ozbiljnije, ali kad ju je eto, jedna forumašica pitala bi li joj napravila, pristala je.

Ubrzo je dobila par upita sa različitih nickova o majicama, ali ni jednu ozbiljnu narudžbu. Da napomenem, njene curice nisu imale oči u križ, i definitivno nisu bile identične Ljupkinima, makar joj je naravno, izgled njenih majici dao inspiraciju .

Jedan od tih nickova je bio dakle ovaj kojeg sam spomenila gore, i toj "curi" je i dala svoju adresu da joj pošalje svoje majice (mogu vam i copy-pastat sve pm-ove koje je dobila). Umjesto majici stigla je opomena.

Nakon početnog šoka i straha (upozorenje, duh dobrih poslovnih odnosa, 15000kn do sada načinjene štete, i žiro-račun na koji se ta urnebesno smiješna svota treba platit), shvatila je da u pismu piše gotovo iste (što nije isto, jelte), da se po zakonu ne može utvrdit nečiji identitet preko interneta (osim IP adrese), i zaključila je da zapravo na to neću uopće reagirati.

Nakon toga ništa više nije dobila.
Bila je u kontaktu s curom koja je dobila istu stvar, koja je na to pismo odlučila odgovoriti u stilu "nisam ja, neću više", nakon čega joj je došla tužba sa suda. Mislim da je greška bila odgovarati na to upozorenje, jer su cure time zapravo potvrdile svoj identitet.

Cijela ta afera se počela dešavat točno u momentu kad je Ljupkica davale izjave u medijima da joj je baš slatko i da joj imponira što je se kopira

O tome koliko je to jadno od nje, koliko je neutemeljeno to zastrašivanje neću, ali eto, čisto da podjelim s vama još jednu sličnu situaciju.
klon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:20   #73
glupača.... prije mi je bila jako draga, kao jedan od rijetkih naših modela bez ljage na imenu. ali ovo otkad je počela s curicama je grozno, ma šta si umišlja?! i sad pošto joj ne ide prodaja preskupih i precijenjenih curica, lovu zarađuje ucjenom na cure koje imaju mota?! daj ljupka, odi u japan i ne vraćaj se!

a pozivam sve žemskinje koje znaju napraviti curice da se jave, ma kupiću od svake, pa i na mudante bih curicu, samo iz inata!
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:22   #74
uostalom, koliko me pamet služi jedino ne smijete koristiti ime "jolie petite", a izrada nije problem. pa pogledajte samo na neckermannovoj stranici koliko ima "all star"-izgled tenisica i od 69 kuna, ma iste ko prave reklo bi se, a zovu se Reject ili kako već
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:42   #75
jao ljupka, stvarno se spustila na niske grane

čitam ovo i ne vjerujem. žao mi je cura koje su pristale platiti troškove odvjetnici, iz razloga što su njeni troškovi puno manji, odnosno odvjetnica je opomenu koju je poslala mogla po odvjetničkoj tarifi naplatiti tek kakvih 250 kuna, a ne šibati nekakve cifre od 1500 kuna ili više...

ovo je em za dati u novine, em za prijaviti odvjetnicu Gotovac Hrvatskoj odvjetničkoj komori, grozno grozno
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:45   #76
Fuj, što dalje ide priča sve mi se više gadi i Ljupka i curice. Užas, takvo prljavo iznuđivanje novaca, sramota. A te curice mi se nikad nisu sviđale, sad još i manje, pogotovo s tim ukriženim očima, čak su mi i zastrašujuće.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:46   #77
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
ovo je em za dati u novine, em za prijaviti odvjetnicu Gotovac Hrvatskoj odvjetničkoj komori, grozno grozno
Slažem se s ovim, Pitanje koliko je uopće legalno ovo što radi.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:59   #78
Quote:
klon2 kaže: Pogledaj post

Nakon početnog šoka i straha (upozorenje, duh dobrih poslovnih odnosa, 15000kn do sada načinjene štete, i žiro-račun na koji se ta urnebesno smiješna svota treba platit), shvatila je da u pismu piše gotovo iste (što nije isto, jelte), da se po zakonu ne može utvrdit nečiji identitet preko interneta (osim IP adrese), i zaključila je da zapravo na to neću uopće reagirati.

Nakon toga ništa više nije dobila.
.
točno. a možda bi ova šta se usrala pa platila(sue il ko već) čak mogla njih tužit za nešto. recimo iznudu

Članak 234.

(1) Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi protupravnu imovinsku korist, silom ili ozbiljnom prijetnjom prisili drugoga da što učini ili ne učini na štetu svoje ili tuđe imovine, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.


ja lupetan(možda i je baš ovo-iznuda) i poluzajebavan se, al stručnjak bi garant naša bar nešto protupravno u ovon njihovon postupanju.
ko se mača laća od mača će mu i ćaća
bilja iz trilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:41   #79
[QUOTE=sue1;29784782]Pa sumnjaj. To sve dogodilo prije ljeta, i ne nema više tu poruku. A nije vam bilo čudno kak su brzinom svjetlosti sve curice sa foruma netragom nestale?

sue ovim putem ti se ispričavam, jer je klon potvrdila tvoju priču, ali moraš priznati da bi i tebi bilo sumnjivo da osoba koja je doživila takvo nešto zaboravi taj nick
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:44   #80
Klon2 jako mi je drago kaj si se javila!

Da se barem jave sve cure, pogotovo one kojima je tužba došla, zanima me kaj se dešava sad sa tim svim!

Katastrofa kaj rade. Ja sam glupa kaj sam uopće obračala pozornost na to. I ona to sve šalje po špranci, ako radite curice pazite kome dajete adrese ! I meni isto piše gotovo identične, isto mi se sve to događalo kad je izjavljivala da joj je to slatko. Prije ljeta.

I isti nick:upsidedown, 0 postova.

Čim se sjetim svega toga okrene mi se želudac.

Ma ništa emanuela , nick sam zaboravila jer sam tad doživjela popriličan šok, zbrisala odmah poruke i eto. A i htjela sam sve što prije zaboraviti Nisam bila spavala par dana..

Baš me zanima kaj je sad s tim tužbama, jadne cure
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.