Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 12:39   #21
generalno se o alfama nisam naslušao/načitao hvalospjeva. možda sam imao sreće ali sam sa svojom prezadovoljan i kad sjednem u neki ''usporediv'' drugi auto poprilično je bzvz

mito od konkurencije jako iskače cijenom, što mu je mana, ali je ujedno i prednost, jer i kad kupuješ polovan auto nikad nećeš kupiti gol auto (bez opreme) jet takvog valjda nema drugo, što se izgledati tiče, nekom buljook, al meni bar nije kosook i pun made in kina/korea plastike. isto u usporedbi s konkurencijom, čini m ise da ima jače motore i u prosjeku puno više opreme što mu opravdava i cijenu + ne kupujem novog jer im poprilično padne cijena u par godina tak da.....eto nekoliko razloga zašto MiTo

dalje o recenzijama, svaku uzimam s velikom rezervom jer uvijek može biti neka šuškica, u firmi proknjižena kao ostali troškovi prezentacija u odjelu marketinga, a novinarima za krpanje kućnog budžeta
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 12:50   #22
Nemam nikakvog osobnog iskustva, ali sam dosta čitao da taj mito i nije baš nešto što se tiče ovjesa, i općenito (osim motora koji je ok) jer je "nadograđeni" grande punto Ja bih radije 147 noviji.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 12:53   #23
razmišljao sam i o tom, ali mi je ipak malo bzvz kupiti opet gotovo isti auto
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 12:56   #24
Gledaj, isprobaj pa ćeš znati. Turbobenzinac sa 135ks je svakako veći gušt, ali će ti trošiti čak 3 litre više od dizela. Taj 1.6jtdm je štedljiv motor, a Mito je poprilično lagan tako da ni u gradu (ne baš strogom) potrošnja ne prelazi 6l.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 13:03   #25
kad bi mogao isprobati vjerojatno ne bi pitao po forumima

s tim da ja auto ne mogu isprobati za 15 min probne vožnje, trebao bi ga uzeti na par sati i provozati po gradu i oko grada....

ali već sumiram da ovaj benz 1.4 s 95 ks mi vjerojatno ne bi bio ok nakon trenutnog auta, tako da ostaju 1.4 benz sa 155 ks ili 1.6 jtdm
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 13:30   #26
Ne vjerujem da je Mito gori od Clia, Corse, Punta, prije bi reko da je negdje sa Fiestom. Grande Punto nema loš ovjes. Osim što je malo tvrdđi, ak Mito ima nadograđen, može samo biti bolji. Ali!!!
Jesi razmišljao o nečem ovakvom?
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...-oglas-5263272
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 13:58   #27
kad bi išao u tom smjeru razmotrio bi i ovo
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...-oglas-6231749

ipak sam skloniji manjem autu, koji bi ujedno trebao biti i manji potrošač. većina mi vožnje bude po gradu, a onda je zgodnije i parkirati itd. zato sam i odlučio da mi broj manji MiTo neće smetati.

sad samo treba odrediti snagu/vrstu da ne budem razočaran vožnjom nakon svoje 147ice

inače mislim da bi mi ovo bio best buy, totalno ziheraški
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...-oglas-6881143
jedino ne volim auto s 5 vrata + ponovo da spomenem, htio bi veću promjenu da mi ne dosadi

Zadnje uređivanje jeeeRajt : 27.01.2013. at 14:04.
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 14:55   #28
Pa ako ti je financijski moguće istrpit Breru, onda definitivno uzmi baš taj model
Još da je dizel...
Ili u ovaj ubaciš plin, samo moraš provjerit kako taj motor podnosi plin.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 15:12   #29
hehe svašta je moguće istrpiti, ali zašto trpiti

a i plin mi je samo dodatna komplikacija + pitanje do kad će biti jeftin....
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:37   #30
Pa tebi je onda Mito idealan. Sviđa ti se, nije preveliki i sve ok. Jedino kaj je problem ne baš neka silna ponuda. Ali ko što si reko, pričekaj da uđemo u EU pa onda viditi. Mada bi ja prije kupio tu kod nas, od vlasnika, sa servisnom. Uvoz-nekako sam skeptičan. Kaj se tiče razočaranja. Mislim da bi te i 1.4tjet zadovoljio. A 1.4 sa 155ks....
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:59   #31
svaka kupnja rabljenog je rizik, iako bi uvijek prije kupio tu nego vani
međutim vani je puno veći izbor, npr kod nas se prodaje samo 1 jtdm na njuškalu...
tako da, ako bi kupovao vani netko tko se kuži u autokući (u DE je puno bolje regulirano nego kod nas, a vejrojatno i u IT) rizik je tu negdje, osim ako kod nas ne kupuješ auto preko poznanika ili preporuke mehaničara
sve u svem, ako izleti tu neki dobar primjerak poštedim se gnjavaže, ako ne onda ljeto/jesen i u akciju negdje van
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 19:26   #32
Ekipa, kakva je situacija sa redizajnom 147 i 2.0 benzincem, po oglasniku su uglavnom dvije verzije 1,9 jtd, 1,6 TS 105, eventualno zaluta neki TS sa 120 KS, ali čini mi se da je to to. Nije li u ponudi AC-a bio i redizajn sa 2.0 benzincem?
Luky_Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 20:42   #33
Bio je, samo je i ponuda dizela bila bolja, možda je to razlog što ih ima manje
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:02   #34
evo ja imam 147 JTDm 120 i mogu ti rec da auto ide odlicno,snage ima,povuce uvijek i to,dok recimo moji doma imaju grande punto 1.4 16v 95ks,i mogu ti rec da taj auto nakon alfe kad malo provozas djeluje ful trom,rijetko ga vozim,al kad to uzmem vidim da neide nikako,a rekao bi lakši,malo manje ks,al nije to to,alfa vuce od niskih okretaja,meduubrzanja odlicna,dok fiat pita da ga restegnes u okr da bi nekako isao,moj ti savjet ne uzimat mito 1.4,razocarat ces se nakon sta si imao JTD alfu
rogi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:10   #35
Da. Ali ti uspoređuješ TURBO dizela sa atmosferskim benzincem. A kolko sam ja skužio, on ako bi i kupovao Mita benzinca, onda bi kupio turbo benzinca, a onda se situacija malo mijenja. Inače vjerujem da ti je poslije Alfe punto trom. S tim da je tvoja JTDm. Tako da još bolje ide nego njegova.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:27   #36
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
sad samo treba odrediti snagu/vrstu da ne budem razočaran vožnjom nakon svoje 147ice
GT te ne može razočarati nakon 147.On je naime coupe izvedenica baš 147-ce.
Mito je po meni klasa ispod gorenavedenih.
Ovaj GT na linku od daniela je odličan.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:08   #37
Quote:
rogi55 kaže: Pogledaj post
evo ja imam 147 JTDm 120 i mogu ti rec da auto ide odlicno,snage ima,povuce uvijek i to,dok recimo moji doma imaju grande punto 1.4 16v 95ks,i mogu ti rec da taj auto nakon alfe kad malo provozas djeluje ful trom,rijetko ga vozim,al kad to uzmem vidim da neide nikako,a rekao bi lakši,malo manje ks,al nije to to,alfa vuce od niskih okretaja,meduubrzanja odlicna,dok fiat pita da ga restegnes u okr da bi nekako isao,moj ti savjet ne uzimat mito 1.4,razocarat ces se nakon sta si imao JTD alfu


ovo mi je odlična usporedba s GP 1.4, jer znam kako ide 147 jtd, iako je tvoja nešto i jača.

ovo sam si nekako i mislio, samo sam trebao potvrdu
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:11   #38
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Da. Ali ti uspoređuješ TURBO dizela sa atmosferskim benzincem. A kolko sam ja skužio, on ako bi i kupovao Mita benzinca, onda bi kupio turbo benzinca, a onda se situacija malo mijenja. Inače vjerujem da ti je poslije Alfe punto trom. S tim da je tvoja JTDm. Tako da još bolje ide nego njegova.
u prvom postu sam pitao i za ovog 1.4 95 ks da mi netko usporedi ako može, iako sam pretpostavlajo da nakon trenutnog auta bi mi taj bio malo slab, a na to se ne bi htio navikavati

sad sam malo pametniji pa mogu biti siguran da mi 1.6 jtdm kao ni 1.4 s 155 ks ne bi bio slabiji od moje 147ice, ostaje odvagnuti, potrošnja, gušt, navika na diesel i bojim se da će biti presudno - kupit ću ono što bude bolja ponuda... što se nađe
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:16   #39
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
GT te ne može razočarati nakon 147.On je naime coupe izvedenica baš 147-ce.
Mito je po meni klasa ispod gorenavedenih.
Ovaj GT na linku od daniela je odličan.
negdje si nešto krivo polovio, znam što je GT i ne bi imao ništa protiv preparkirati ovu s linka u svoju garažu

ali recimo da nisam pretjerano lud za coupeima općenito i mislim da je MiTo za moje potrebe puno ekonomičniji auto koji će opet zadovoljiti veliku većinu potreba koje imam, vezano za vožnju/auto naravno
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:28   #40
Ne kužim nešto, kažeš budžet je do 13.000€???? I ti bi 3-4 godine rabljeni Mito?

a gle ovo! Strpit se i sačekat 1.07. ( i navuć još ca 1000€) od cijene odbit 19% njemački pdv...dodat hrv pdv ..i trošarinu .....

i vozit NOVO!
http://www.autohaus24.de/neuwagen-ka...#!s2;dc=3;tl=-

U tom rangu auta i cjenovnoj klasi nebi nikad s kešom kupio rabljeni!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.