Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2015., 23:44   #1
Kupovina u dizajnerskim trgovinama

Uskoro idem u Beč po Louis Vuitton torbu i to mi je prvi put da ću kupiti nešto u dizajnerskoj trgovini. Zanima me kako se trebam ponašati tamo jer ne želim ispasti seljačina. Ako neko ima iskustva s tim, neka da neki savjet
Sale9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:49   #2
Quote:
Sale9 kaže: Pogledaj post
Uskoro idem u Beč po Louis Vuitton torbu i to mi je prvi put da ću kupiti nešto u dizajnerskoj trgovini. Zanima me kako se trebam ponašati tamo jer ne želim ispasti seljačina. Ako neko ima iskustva s tim, neka da neki savjet
Najnormalnije kao i u svim ostalim dućanima....nemaju nikakav protokol
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 14:15   #3
bilo kakvo normalno i pristojno ponasanje se ocekuje, kao i na bilo kojem drugom mjestu, ili u bilo kojem ducanu.

ono sto ti je mozda neobicnije je da imaju cuvara ili cuvare na ulazu, koji pridrze vrata i lijepo je i njih pozdraviti itd. osim toga, mozda ce ti ponuditi da sjednes, da razlgledas neke druge stvari, putati te sto te jos mozda zanima, ponuditi kavu ili caj. pa budi opusten i pristojan i to je sve.

konkretno, ne znam kako je u LV (u Becu ili drugdje jer nikad jos nisa imala potrebu kupiti nesto od LV), ali Hermes, Ferragamo, Burberry i Cartiersu bili normalni kao i svaki drugi ducan. sto se tice pica i isporbavanja svega sam dozivjela samo u Cartier ducanima (i u Parizu i u Londonu i sad zadnje u Becu, gdje mi je zena stavila ogrlicu od 90.000 Eura jer sam komentirala da je lijepa, a ona se slozila i odlucila mi ju pokazati ne samo izvan vitrine, nego i na meni, na sto je mog muza umalo udario mozdani ).

svakako, nemam poseban savjet, iz mog iskustva svi normalni i pristojni ljudi cine kupovinu ugodnim iskustvom, bio to Cartier ili Gap, a dio ugodnog iskustva su i normlane i pristojne musterije.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:42   #4
LV dućan u Beču zna imati strašnu navalu Japanaca koji vole kupovati u Europi i puno dolaze u Beč, pa se spremi da će možda biti gužva. Koji put bude i red pred dućanom jer puštaju samo određen broj ljudi.
Uglavnom, prodavačice u dizajnerskim dućanima su ljubaznije nego u high street dućanima, a ako i nisu, ne daj se prestrašiti - bez obzira kakav je dućan, one su prodavačice i ne znaju tko si ti, odnosno ti si netko tko će dati puno novaca za torbu. Ali biti će sigurno ljubazne.

Ja sam bila par puta u njihovim dućanima da shvatim zašto su njihove torbe takav big deal, nikad nisam ništa kupila (još me shvaćanje zaobilazi), ali uvijek su svi bili fini sa mnom i pokazali mi sve što sam htjela.

Tako dugo dok se pristojno i odmjereno ponašaš, sigurno nećeš ispasti kako ti Kažeš seljačina. Osim toga, teško je Ruskinje nadmašiti . One ispregledaju cijeli dućan, glasno komentiraju, dovikuju se s frendicama, odlične su
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 10:29   #5
joj da, redovi Kineza pred LV u Parizu (i u Pekingu, i valjda svugdje, doduse u Pekingu je i red za IKEU nenormalan tako da mozda nije ni bitno da je LV...),

i Sale, po sto ti ides u LV?
javi kako je proslo, jesu te Ruskinje isprepadale
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.