Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 07:41   #6081
Imaš kod Furlana neku Potenzu ... 70, 77 il tako nešto. A Toyo 888 se isto može nabavit.

Samo ... jasno ti je da je to guma SAMO za stazu, po cesti je ubi bože.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.09.2017., 08:06   #6082
Quote:
Terminator_ST kaže: Pogledaj post
Znači za kišu su najbolje Uniroyal?

I to ovaj model Uniroyal RE 3 ili RS 3 (negdje u odgovorima piše RE3, a negdje RS3)
Nisu najbolje ali su najbolje za te pare
Intel_85 is offline  
Old 19.09.2017., 09:43   #6083
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ekipa, treba mi preporuka za track day gumu.

Original dimenzije na autu su 225/40/18, međutim, pošto ih planiramo koristiti samo na stazi, slobodno može i svaka do širine 245, samo da je 18 i nije previsoka, pa da zapinje, znači 245/35/18 bi moglo bez problema.

S obzirom na mogućnost mokre staze tu i tamo, slick baš i nije opcija?

I još samo pitanje, mogu li sve te supersport gume izdržati 700-800 km cviljenja?

Cijena ne igra ulogu, samo držanje.

Unaprijed hvala na savjetu.
Slick ti ne treba, preskup je, nemas kavez, uniballe i ovjes od par tisuca eura... S time da za slick trebaju posteni nagibi (geometrija kotaca) koji nisu za cestu... I sa slickom naravno ne mozes nista po kisi...

Rally stampani slickovi su DOT legalni, mozes s njima na cestu, mozes s njima i po kisi, ovisi kakva je sara i koja je smjesa, samo sto su isto dosta skupi...

Najbolja opcija je polu-slick ili semi-slick, ako cijena ne igra ulogu onda Dunlop Direzza 03G... Dalje od toga ne trebas traziti... Ima ih u raznim dimenzijama i raznim smjesama... R smjesa ti je dovoljna za cestu i za stazu... Dakle te gume su takodjer DOT legalne i mozes s njima bez problema na cestu...

https://www.renn-reifen.de/infos/dun...rezza-03g.html

Kontaktiraj Furlana, kod njih ih mozes naruciti...

AKo hoces nesto jeftinije, onda imas Yokohama A048, Kumho ECSTA V70A / V700, Michelin Pilot Sport Cup 2, Toyo Proxes R888R (pazi da ima R na pocetku i na kraju, bez R na kraju, dakle samo R888 je stara guma, ovaj R888R je nova guma)...

Koliko znam u Europi se ne moze nabaviti nova Yokohama A050R, a u tim dimenzijama koje trebas nemaju Pirelli P Zero Trofeo R, jedino te tri gume su u rangu sa Dunlop Direzzom 03G, ovi ostali poluslickovi su losiji...

Imao sam Direzzu 03G, Toyo R888, imao sam i slick u super soft smjesi za brdo Michelin S5B, a trenutno je na autu Yokohama AD08R, to je hibrid izmedju poluslickova i Ultra high performance guma, odnosno po novome Extreme Performance Summer guma...

Ako planiras sa autom na Grobnik, zaboravi na nove gume, ekipa je dolazila sa najtvrdjom smjesom slickova i uspjela ih poderati do kraja u par pravih krugova... Na Grobniku je kaos, asfalt je iznimno grub, na nekim mjestima iz asfalta raste trava i ima pukotina koliko hoces... A ono pred jedinicu je poprilicno grbavo, tako da baca auto na kocenju na sve strane...

Ako ces se voziti na Grobniku, onda 1 krug kad udjes za zagrijavanje i onda 4 - 5 krugova maksimalno... Budes osjetio kad pocnu pustati gume, ne brini... Ako je u pitanju neki lagani auto tipa Lotus Elise/Exige, Mazda MX5 ili nesto slicno, onda mozes i vise krugova...

Ako je u pitanju Grobnik preporucio bi ti da za prvu ruku uzmes neke polovne poluslickove ili nadjes nekoga da prodaje polovne rally stampane slickove... Osim ako nemas cestovne gume za unistiti, u tom slucaju podrzavam I prije staze odi na geometriju kotaca kod nekoga tko zna sto radi... Neke pocetne postavke bi bile recimo: nagib naprijed -2,5, spur mrvicu otvoren, nagib iza -1,5, spur mrvicu zatvoren...

Asfalt na Grobniku je jos uvijek prvi asfalt, koliko se sjecam price, vojska je to radila, zurili su to napraviti (ali kvalitetno su radili), za Moto GP...

Asfalt na Grobniku je "ispran"... Asfaltna baza se povukla i onda na povrsinu izbija grubi granitni sljunak koji je kao ribez, reze i cupa komade gume... Na nekim mjestima granulacija tog granita je takva da je nevjerojatno grub, sto se ne moze reci za recimo RBR, Hungaroring, Imolu i ostale staze, na kojima se moze rundati satima, a da gumama ne bude nista... Drugi problem su dva jako duga zavoja (Zagrebacki i Rijecki) koja pregriju gumu i onda je to dodatno unisti...

Grobnik jedna od staza koja najslabije drzi.... To vidi po logovima koje G sile se postizu, slican zavoj s istim autom, Grobnik 1.1G, Monza 1.7G (napamet bubam brojeve), s time da se gume na Monzi nisu niti priblizno toliko trosile...

Kad vec raspravljamo, postoje dve vrste ostvarivanja "gripa" izmedju gume i asfalta...

Prvi je cista adhezija na molekularnom nivou, drugi je "mehanicki" grip izmedju gume i neravnina (neravnina velicine kamencica asfaltne baze) u asfaltu... Maksimalni "grip" je obicno rezultat kontakta gume i fine povrsine asfalta na koji je vec nanesen sloj gume... Zato govorimo o trkacoj liniji... Kad padne kisa, polako nestaje taj kontakt na molekularnom nivou i ostaje komponenta gripa koji ovisi o mehanickom kontaktu s neravninama u asfaltu.. Upravo zato se po kisi voze drugacije linije nego po suhom, jer se koristi grublji dio staze koji nije zagladjen trkacom linijom... Pojam trkace linije prekrivene gumom osobito je ocit kad vozite karting na nekoj uhodanoj stazi, jer su razlike drasticne... Na Grobniku jednostavno nema finog asfalta i klasicne trkace linije s puno gume, i vecina "gripa" je do cistog mehanickog kontakta s grubom podlogom... Zato se brzo trose gume, relativno dobro juri po kisi, i zato je na Grobniku vrlo ujednacena kolicina gripa i iznimno neisplativo klizati/srekati/driftati s autom (jer te uspori dok si rekao keks)...

Kazu da slika govori vise od rijeci (na slici su UHP cestovne gume potrosene na Grobniku):





Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš kod Furlana neku Potenzu ... 70, 77 il tako nešto. A Toyo 888 se isto može nabavit.

Samo ... jasno ti je da je to guma SAMO za stazu, po cesti je ubi bože.
Moze se po cesti sa polu-slickovima, moze se i po kisi, samo treba malo vise paziti na lokve, odnosno na aquaplaning... Ali to treba sa svakom gumom... Jedino sto su takve gume u pravilu bucne, cuju se kao M-84 tenk ili kao da su lezajevi na svim kotacima otisli... Ima bucnijih i tisih poluslickova, ali gotovo svi na odredjenoj brzini imaju nekakvu frekvenciju gdje su dosta bucne... I sve imaju nizak UTQG, sto znaci da se brzo trose, iako dosta njih ima razlicith smjesa na odabir, pa se mao razlikuju, recimo:

Dunlop Direzza 03G:

S This is Soft, suitable for wet use, hillclimbs and short sprint.
M This is Medium Soft, suitable for the above plus tarmac rally.
R This is Medium Hard, suitable for tarmac rally and easy circuit use.
H This is Hard, suitable for all circuit racing.

Toyo R888:

GG-hard

GGG- soft

SG-super soft

I sada recimo za primjer, Yokohama A048 - 60 UTQG, Yokohama AD08R - 180 UTQG, Pirelli P Zero Trofeo R - 60 UTQG, Pirelli P Zero - 220 UTQG, Pirelli Cinturato P7 260 UTQG...

Bridgestone Potenza RE070 je jako stara guma, postoji Potenza RE-11 ili najnovija, Potenza RE-71R, ali nazalost ne mogu se kupiti u Europi i to nisu pravi polu-slickovi, nego hibridi poput Yokohame AD08R...
Markkonen is offline  
Old 19.09.2017., 15:10   #6084
Naklon do poda


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 19.09.2017., 15:43   #6085
Svaka cast uzivao sam citajuci markoneov post. koji auto naganjas po stazi ak nije tajna?
sony xperia u is offline  
Old 19.09.2017., 15:49   #6086
....upio sam text, kapa dolje, i mene zanima koji auto....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 19.09.2017., 16:11   #6087
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Svaka cast uzivao sam citajuci markoneov post. koji auto naganjas po stazi ak nije tajna?
Vozi Mitsubishi Lancer Evo.

Baš je upravo gadno voziti Direzzu na kišurini. Nisam očekivao koliko ću izgubiti kontrolu kao riba na prednje pogonu. Sad moram kod vulkanizera prebaciti RT.
papagioro is offline  
Old 19.09.2017., 16:17   #6088
opa covjek vozi bome i posteni auto, mogao bi ga kontaktitati na PM da me provoza krug za pivu i roszilj
sony xperia u is offline  
Old 19.09.2017., 21:50   #6089
Bome Markkonen svaka cast na postu... Sve lijepo objasnjeno!
kamikaza777 is offline  
Old 19.09.2017., 23:06   #6090
Svaka čast, upio sam kao spužva
techno_freak is offline  
Old 20.09.2017., 00:33   #6091
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Michelin Pilot Sport je odlična guma, a imaš ju skoro na kiosku.
Slick je kod nas skup, a na cesti za kurac. Ako uzmeš PS4 možeš i na posao s njom.
Nisam to pitao, PS3 sam vozio, super guma, ali bi nešto "jače", s tim da sam trenutno na PZero, tako da znam o čemu pričam.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš kod Furlana neku Potenzu ... 70, 77 il tako nešto. A Toyo 888 se isto može nabavit.

Samo ... jasno ti je da je to guma SAMO za stazu, po cesti je ubi bože.
Jasno, nakon toga je ionako u planu ili prodati ili u kantu s njima, radi se samo o guštanju tjedan dana cca.

Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
...
Uh, koji tekst, baš sam se od tebe nadao odgovoru, ali za ovo... dužan sam večeru.

Nije u pitanju Hrvatska, nego Njemačka i tamo sam u kontaktu s nekom ekipom, te s osobom koja mi je pomogla oko kupnje i uvoza Honde.

Tako da, imam izbora guma koje god želim, samo trebam naručiti do sutra u ponoć, kako bi u subotu bile tamo da ih pokupim.

Što se tiče auta, planiram ih na Hondu, s tim da je neću samo ja voziti, međutim, imat ću i opciju vožnje drugih auta ili biti vožen, recimo, u M2 i baš u Lotus Eliseu.

Mislim da su mi 3x3 kruga dnevno čisto ok, ali vidjet ćemo, međutim, računam da gume moraju izdržati minimum 500 km, od toga 350 km poštenog deranja. Utješno je što ipak imam atmosferac i "samo" 201 KS, pa se nadam da će izdržati.

Isto tako, vozim i set PZero, novi stigao, taman će do tamo biti skinut onaj prvi sloj, vjerojatno će i one biti spaljene.

Baš zanimljivo da mi je slično o stazama pisao i kolega iz Njemačke, sličan riječnik, a za nagibe, to je riješeno, idem kod njihovog čovjeka, on im radi to na autima već godinama, tako da nema problema.

Eh, da, ja sam u startu gledao P Zero Trofeo R i Pilot Sport Cup 2, koje su mi zapale za oko, no nisam bio siguran da je to to. Inače, Trofeo R imaju dimenzije koje bi mi pasale, 235/40/ZR18 i možda ako netko bude javio za felge i 235/35/ZR19.

Znači, bilo koje od Trofeo R, Sport Cup 2 i Direzza 03G bi bila odlična opcija?

Čak bi mi kod 03G ok bila i R smjesa, što da ne.
rocker1987 is offline  
Old 20.09.2017., 19:42   #6092
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Naklon do poda
Quote:
kamikaza777 kaže: Pogledaj post
Bome Markkonen svaka cast na postu... Sve lijepo objasnjeno!
Quote:
techno_freak kaže: Pogledaj post
Svaka čast, upio sam kao spužva
Hvala

Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Svaka cast uzivao sam citajuci markoneov post. koji auto naganjas po stazi ak nije tajna?
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
....upio sam text, kapa dolje, i mene zanima koji auto....
EVO IX, evo bas slike sa Grobnika:



Auto nije skroz serijski, ali rijetko sam na stazi, nemam posten ovjes i ARB-ove za stazu, auto je puuuno premekan za stazu (ali odlican za cestu), a i svaki izlet na stazu je poprilican trosak

Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
opa covjek vozi bome i posteni auto, mogao bi ga kontaktitati na PM da me provoza krug za pivu i roszilj
Najveca zabava je na snijegu

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Uh, koji tekst, baš sam se od tebe nadao odgovoru, ali za ovo... dužan sam večeru.

Nije u pitanju Hrvatska, nego Njemačka i tamo sam u kontaktu s nekom ekipom, te s osobom koja mi je pomogla oko kupnje i uvoza Honde.

Tako da, imam izbora guma koje god želim, samo trebam naručiti do sutra u ponoć, kako bi u subotu bile tamo da ih pokupim.

Što se tiče auta, planiram ih na Hondu, s tim da je neću samo ja voziti, međutim, imat ću i opciju vožnje drugih auta ili biti vožen, recimo, u M2 i baš u Lotus Eliseu.

Mislim da su mi 3x3 kruga dnevno čisto ok, ali vidjet ćemo, međutim, računam da gume moraju izdržati minimum 500 km, od toga 350 km poštenog deranja. Utješno je što ipak imam atmosferac i "samo" 201 KS, pa se nadam da će izdržati.

Isto tako, vozim i set PZero, novi stigao, taman će do tamo biti skinut onaj prvi sloj, vjerojatno će i one biti spaljene.

Baš zanimljivo da mi je slično o stazama pisao i kolega iz Njemačke, sličan riječnik, a za nagibe, to je riješeno, idem kod njihovog čovjeka, on im radi to na autima već godinama, tako da nema problema.

Eh, da, ja sam u startu gledao P Zero Trofeo R i Pilot Sport Cup 2, koje su mi zapale za oko, no nisam bio siguran da je to to. Inače, Trofeo R imaju dimenzije koje bi mi pasale, 235/40/ZR18 i možda ako netko bude javio za felge i 235/35/ZR19.

Znači, bilo koje od Trofeo R, Sport Cup 2 i Direzza 03G bi bila odlična opcija?

Čak bi mi kod 03G ok bila i R smjesa, što da ne.
Ma kakva vecera, pa tu smo na forumu da si pomazemo i razmijenjujemo iskustva

Ako ti je motor u dobrom stanju sve bi trebalo biti OK... Pripazi na temperaturu motora, ako te uzme, pa napravis vise krugova od predvidjenog, a vidis da se temperatura dize, onda malo na hladjenje, pa nastavi kad se ohladi... Mozes i razinu ulja provjeriti, posebno na kraju track day-a, cisto da vidis ako/koliko ga je potrosilo... Ja bi ga prije izlaska na stazu dolio na max, nemas suhi karter, ali ovako si sigurniji u nekim zavojima sa visokim G silama, a sa ovim gumama to itekako mozes postici... Isto vrijedi i za benzin, nemoj se voziti na rezervi, neka bude barem na pola tanka... Nadam se da imas neke dobre disk plocice koje ce izdrzati torturu, odnosno koje se nece pregrijavati, isto vrijedi i za kocionu tekucinu...

Ako imas izbor izmedju P Zero Trofeo R i Pilot Sport Cup 2 i Direzza 03G, sve tri su odlicne, ne mozes fulati sa odabirom... Pirelli i Dunlop bolje drze, Michelin duze traje, pa vidi po cijeni i po drzanju/potrosnji sto ti je bitnije... Buduci da se neces voziti na Grobniku, 500 km moraju izdrzati, koje god da uzmes... Ovisi kako se vozis, ali ako ih budes i na cesti vozio, mozes ocekivati da ces izvuci iz njih cca. 5000 km... Nagibe si svakako napravi prije staze (ja s tim nagibima vozim na cesti, za stazu bez problema idu veeeeliki nagibi, ali to za nase aute nema smisla, a i na vecini normalnih cestovnih automobila se to ne moze u toj mjeri podesavati)... Ako te uhvati znatizelja, mozes uzeti laserski mjerac temperature ili jos bolje pravi pirometar sa probom gdje zabijes probu/iglicu u gaznu povrsinu, temperature mjeris na unutrasnjem rubu, na sredini i na vanjskom rubu, ako je temperatura svuda ista to znaci da si pogodio nagibe za odredjenu stazu... Naravno razlicite gume/smjese zahtijevaju razlicitu temperaturu, ali necu te sada s time daviti...

Kod ovih polu-slickova mozes prije staze malo ispustiti tlak, recimo ako se na cesti vozis na 2.2 bara, na stazi ispusti na recimo 1.9 bara... Pa onda provjeris nakon par krugova pritisak, morao bi se dignuti sa 1.9 na recimo 2.3 ili vise... Ako vidis da je preko 2.5 - 2.7, odnosno blizu 3 bara, onda pusti gume da se malo ohlade... Za svaki slucaj nije zgorega imati u autu neki mali vatrogasni aparat, nikad ne znas kada moze zatrebati... Ucvrsti sve ili izvadi iz raznih pretinaca ako drzis kojekakve stvari, da ne lupkaju bezveze... Evo to je ovako na brzinu par svjeta iz glave...

Buduci da vec imas P Zero, onda ces i na ovima primijetiti da ne cvile prije nego puste, nego drze, drze, drze, pa onda puste, neke progresivno, neke ne, ali uvijek bez upozorenja A granica na tim gumama je jako visoko

Kada vozis, nemoj previse premotavati (tokariti) sa volanom, pokusaj imati ciste putanje, od pasice do pasice, uci, sretno i uzivaj

Zadnje uređivanje Markkonen : 20.09.2017. at 20:05.
Markkonen is offline  
Old 21.09.2017., 06:33   #6093
Haha, ok, ali i dalje mislim da imam masu toga za naučiti od ljudi kao što si ti, pa je cijena večere smiješna u odnosu na osobu koja zna što priča i ima iskustva o onom što priča.

Što se tiče gume, može se reći da sam pomalo fan Michelina, na kraju naručena Sport Cup 2, 235/40/18 dimenzija, 203 eura/komad. Mislim da je to ok cijena za takvu gumu.

Auto je pregledan od mog mehaničara, ali će ga svejedno i gore mehaničar pregledati. Jedan od njih je i mehaničar, pa ne bi trebalo biti problema, čak i u slučaju nekog kvara, oko detekcije problema.

Razina ulja na maksimumu, uglavnom mi je tu negdje, jer ipak u V-tecu auto pomalo troši ulje, hehe. Uglavnom, već odrađeno.

Gorivo sam mislio na maksimum za početak, čisto da vidim kako će se ponašati.

Kočiona tekućina je promijenjena, međutim, kočnice bi mogle biti problematične. Iako su diskovi u jako dobrom stanju, pakne su nove, radi se o serijskim. Svejedno, ako bude problema, imam za ponedjeljak već opciju gdje uzeti Brembo set, pa ćemo vidjeti što će biti s tim.

Vatrogasni aparat imam u autu od početka.

Iako sam auto sredio kako spada čim sam ga kupio, bilo je promjena svega i svačega, nakon 74-75k km, neke stvari bi mogle biti problematične.

Ono što očekujem, vjerojatno crijeva, plus podvozje i ležajevi. Motor je u vrhunskoj kondiciji, a kočnice sam već spomeno. Ostalo bi trebalo biti na razini. Ako ne, već imam par opcija za dijelove na do 100 km od staze, pa ćemo mijenjati ako baš bude panika.

Nadam se da će sve proći kako spada, i da će biti što manje kiše.

Hvala puno.
rocker1987 is offline  
Old 21.09.2017., 07:00   #6094
Ima li ko rezu


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Old 21.09.2017., 09:06   #6095
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Sve 5, DOTovi svi unutar pola godine. Brzina dostave je kako kad, piše predviđen datum... dodaj par dana na to i gume su doma. Ako piše da su na zalihi, unutar tjedan dana su doma, a ove kod dobavljača unutar dva tjedna.
Evo da se javim, gume kupljene preko mall.hr. Naručene 08.09. došle 20.09. Continental PC5, dotovi 2x 0517, 2x 1817. Made in Portugal. 503 kn komad. Dva dana nakon moje narudžbe su digli cijenu na 584 kn komad.

Ja zadovoljan
seagull123 is offline  
Old 22.09.2017., 00:25   #6096
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Živ siiiii Ajde, bro.

Skratio sam post jer je predugačak.

Sent from my Pixel
papagioro is offline  
Old 22.09.2017., 09:01   #6097
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Haha, ok, ali i dalje mislim da imam masu toga za naučiti od ljudi kao što si ti, pa je cijena večere smiješna u odnosu na osobu koja zna što priča i ima iskustva o onom što priča.

Što se tiče gume, može se reći da sam pomalo fan Michelina, na kraju naručena Sport Cup 2, 235/40/18 dimenzija, 203 eura/komad. Mislim da je to ok cijena za takvu gumu.

Auto je pregledan od mog mehaničara, ali će ga svejedno i gore mehaničar pregledati. Jedan od njih je i mehaničar, pa ne bi trebalo biti problema, čak i u slučaju nekog kvara, oko detekcije problema.

Razina ulja na maksimumu, uglavnom mi je tu negdje, jer ipak u V-tecu auto pomalo troši ulje, hehe. Uglavnom, već odrađeno.

Gorivo sam mislio na maksimum za početak, čisto da vidim kako će se ponašati.

Kočiona tekućina je promijenjena, međutim, kočnice bi mogle biti problematične. Iako su diskovi u jako dobrom stanju, pakne su nove, radi se o serijskim. Svejedno, ako bude problema, imam za ponedjeljak već opciju gdje uzeti Brembo set, pa ćemo vidjeti što će biti s tim.

Vatrogasni aparat imam u autu od početka.

Iako sam auto sredio kako spada čim sam ga kupio, bilo je promjena svega i svačega, nakon 74-75k km, neke stvari bi mogle biti problematične.

Ono što očekujem, vjerojatno crijeva, plus podvozje i ležajevi. Motor je u vrhunskoj kondiciji, a kočnice sam već spomeno. Ostalo bi trebalo biti na razini. Ako ne, već imam par opcija za dijelove na do 100 km od staze, pa ćemo mijenjati ako baš bude panika.

Nadam se da će sve proći kako spada, i da će biti što manje kiše.

Hvala puno.
Pilot Sport Cup 2 je dobar odabir, bez greske... Cijena je isto OK...

Na koja crijeva mislis? Lezajevi i seleni, to ode, kad ode, ne mozes previse utjecati na to... Cak ce prije otici na losim cestama nego na stazi koja ima super asfalt...

Ne znam na koju stazu ides, ali definitivno bi mogao imati problema sa kocnicama... Trebao bi bar neku pocetnu smjesu, recimo Ferodo DS2500, Pagid RS14, Endless MX72... S tim plocicama bez problema mozes i na cestu... Ako ti netko ponudi EBC plocice, to nemoj, smece su, bilo koja smjesa... Od kocione tekucine najbolji je Castrol SRF, ali je preskup, tako da je best buy Motul RBF 660, a nije puno losiji od Castrola... Castrol ima najbolja higroskopna svojstva od svih kocionih tekucina na trzistu... Ako si mislio na kociona crijeva/vodove, moja preporuka je Hel brake lines:

http://www.helperformance.com/

Imas i Goodridge, ali ako se ne varam Hel je na krajevima od celika, dok su Goodridge samo pocincani... A imas i u HR firmi koje se bave izradom tih celicno opletenih, teflonskih kocionih vodova:

https://tehno-hidraulik.hr

Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
Živ siiiii Ajde, bro.
Markkonen is offline  
Old 22.09.2017., 23:34   #6098
Izgleda da mi je taj Castrol bio ponuđen, ali 70 eura litra? Ulio mi je mehaničar Motul, vjerojatno je taj, vidio sam cijenu 15 eura litra, valjda je to to.

Nazovem ga sutra, samo mi je rekao da je jako kvalitetno, a brojke nisam zapamtio, iako sam mogao uzet u ruku kantu i pogledat.

Ide se na Nurburgring, a valjda neću doslovno zapalit kočnice, ako odu pločice i diskovi, neće biti velika šteta, jer nisu najnoviji setovi. U ponedjeljak već mogu nove nabaviti. Trgovina koja mi je najbliža, ima, uz Brembo, Ferodo i Galfer, sigurno ću nešto naći. Ako baš bude trebalo, nije problem ni do Frankfurta, iako imam Koln i Bonn bliže. Ionako je 4 dana zatvoren, od ponedjeljak do četvrtka, dotad stignem riješit probleme ako nastanu sutra i preksutra.

Svejedno, bit ćemo po Njemačkoj, pa ne mogu ne naći.

Sreća u svemu tome je, što ipak idem s ekipom među kojima su neki i profi u motosportu, pa pretpostavljam da mi neće savjetovati neko smeće.

Krećem za koji sat, ne smijem zakasnit po gume.
rocker1987 is offline  
Old 22.09.2017., 23:41   #6099
ides s zastavom ili?
Mali Narko is offline  
Old 23.09.2017., 03:15   #6100
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Izgleda da mi je taj Castrol bio ponuđen, ali 70 eura litra? Ulio mi je mehaničar Motul, vjerojatno je taj, vidio sam cijenu 15 eura litra, valjda je to to.

Nazovem ga sutra, samo mi je rekao da je jako kvalitetno, a brojke nisam zapamtio, iako sam mogao uzet u ruku kantu i pogledat.

Ide se na Nurburgring, a valjda neću doslovno zapalit kočnice, ako odu pločice i diskovi, neće biti velika šteta, jer nisu najnoviji setovi. U ponedjeljak već mogu nove nabaviti. Trgovina koja mi je najbliža, ima, uz Brembo, Ferodo i Galfer, sigurno ću nešto naći. Ako baš bude trebalo, nije problem ni do Frankfurta, iako imam Koln i Bonn bliže. Ionako je 4 dana zatvoren, od ponedjeljak do četvrtka, dotad stignem riješit probleme ako nastanu sutra i preksutra.

Svejedno, bit ćemo po Njemačkoj, pa ne mogu ne naći.

Sreća u svemu tome je, što ipak idem s ekipom među kojima su neki i profi u motosportu, pa pretpostavljam da mi neće savjetovati neko smeće.

Krećem za koji sat, ne smijem zakasnit po gume.
Da, litra tog Castrola je cca. 70 EUR iliti 500-tinjak kn, dok litru Motula RBF 660 kupis za nekih 240 kn (prodaje se u pakiranju od pola litre, dakle tih pola litre je nekih 120 kn)... Ne znam sto ti je mehanicar stavio, imas jos i Motul RBF 600 (novi je 660), Motul DOT 5.1, Motul DOT 4 i Motul DOT 3 i 4... Ali ne opterecuj se s time previse, ako je nova kociona tekucina unutra, najbitnije su ti plocice...

Koliko znam Ferodo proizvodi plocice za Brembo... Moja preporuka je Ferodo DS2500, Pagid RS14, Endless MX72, Carbotech AX6, CL (Carbone Lorraine) RC5+, bar za prednji kraj...

Recimo imao sam PFC (Performance Friction) Z-Rated smjesu, nisu se pregrijavale, ali nikako mi se nije svidjao osjecaj na papucici, to najvise pripisujem tome da su imale ocajan inicijalni ugriz, a i modulacija je bila losa... Znam da imaju razlicitih smjesa, recimo smjesa 11 bi mi odgovarala, ali presao sam na Carbotech XP10...

Nemam iskustva sa Galferom, ima tih proizvodjaca koliko hoces, Hawk, Akebono, Project Mu, Raybestos, Mintex, Stoptech, Winmax, Dixcel, Girodisc, tako da ima izbora, samo treba odabrati pravu smjesu za odredjenu aplikaciju...

Samo nemoj EBC

Straznje plocice neces pregrijati, jer ti iza ide samo cca. 30% kocenja... Ako mislis jace plocice iza i naprijed, onda se na FWD autima naprijed stavlja jaca smjesa, odnosno smjesa koja ima veci μ (koeficijent trenja), a kod AWD i RWD automobila naprijed i iza ide ista smjesa, jer je balans, odnosno regulacija sile kocenja nesto drugacije podesena... Imas od npr. Feroda jos smjesa, npr. DSUNO, ali mislim da ti to na 200 KS ne treba, a i kod tih agresivnijih plocica brzo potrosis i plocice i diskove...
Markkonen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.