Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 11:38   #81
Felge da, ja sam svoje sad tako sredio da mi ih je čisto žao stavljati na auto (na autu su zimske) ali još koji dan i stavljam.
Stakla nisam radio, spremam se glinirati ih. To je čudo, misliš da si oprao stakla i da čišća ne mogu bit a onda kad vidiš šta ostane na glini....
Jedan trik ako vam se desi da fusso ode na plastiku - obična gumica za brisanje olovke!
Isto je bolje zaštititi jer iako misliš da nisi zatrackao vosak pobijeli tek nakon nekog vremena.
Još nešto - cijela ta rađa traje neko vrijeme pri čemu se čovjek stalno nešto vrti vamo tamo oko auta pa obvezno skinuti prstenje, lančiće, narukvice, obući robu koja nema dugmad, remenje i sl.. Trenutak nepažnje i napravi se velika šteta.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:28   #82
Bome decki svaka vam cast na volji i trudu oko auta..
Nego, jel na temi ima nekog tko je farbao cijeli ili veci dio auta?bilo je puno kritika na lak, pa ako je netko od ovih koji najduze imaju trojku farbao elemente, zanimalo bi me kako je ispalo i gdje su radili?
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:55   #83
Quote:
rodjak kaže: Pogledaj post

To je pretpostavljam oprema challenge
Zar se retrovizori ne mogu skupiti ni na gumb (ako vec nejde automatski)?
da, challenge

Mogu na gumb, ali nije osvijetljen
kiroliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:41   #84
Quote:
scheje kaže: Pogledaj post
Bome decki svaka vam cast na volji i trudu oko auta..
Nego, jel na temi ima nekog tko je farbao cijeli ili veci dio auta?bilo je puno kritika na lak, pa ako je netko od ovih koji najduze imaju trojku farbao elemente, zanimalo bi me kako je ispalo i gdje su radili?
Hm, da. Cijela ta volja i trud i je zbog činjenice da je lak osjetljiv.
Nažalost, nakon šta mi je luđak oštetio prednji branik (iako ne strašno) na način da je iz nekog razloga dok smo stajali na semaforu ubacio u rikverc...preko ovlaštenog mazda servisa split uz malo natezanja sa osiguranjem pofarbali su to kod nekog svog i dobro je ispalo, ne vidim razliku. Jedino što skidajući elemente nikad se više ne mogu vratiti kako treba na pravo mjesto, uvijek će to izgledat malo sumnjivo.
E sad, tek ću vidit za jedno mjesec dva kad budem dao haubu budući ima gadan ožiljak od nečeg što je bivšem vlasniku doletjelo plus nekoliko točkica gratis.
Čak mislim da će boja biti bolja od tvorničke
Reći ću im da stave extradebelo
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:47   #85
I ja razmisljam kad se skupi dovoljno tockica i sitnih ostecenja fino ofarbati da bude bolje od novog
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:36   #86
@iandic zasto ne stavljati na vjetrobransko? Namažeš voskom pa ti ne trebaju brisaci

@renpata cime si ocistio felge prije fussa (šampon,apc, ironx i clay bar)? Ja sam planiaro isto tako prije zamjene zimskih guma ove ljetne zaštiti s necim da se manje lijepi prašina od kočenja i šporkica pa gledam što je najbolje a da nije paprena cijena.
I btw ljetne nisu lakirane nego su mat, ali mislim da bi i one trebale imati nekakav clear coat pa da ne bi trebalo bit problema sa voskom i tim sredstvima?

@Knorac procitao sam taj post vise puta
ali dobro mozda sam krivo postavio pitanje, jer me zanimalo bas za fusso
kakva su vam iskustva jer poznato mi je inace da se mora zastitit guma i plastika kod poliranja ili waxiranja,
ali vidio sam da postoje neki waxovi s kojima mozes mazat i sve ostalo, kao npr Meguiar's Synthetic Xpress wax
To sam vidio na YT od nekog lika koji se bavi time profesionalno vec vise od 20 g. kako kaze, pa valjda nesto zna o tome, a i nije bas da detaila fićeke
evo našo jedva : https://www.youtube.com/watch?v=kcdyPqRlsS4&t=287s

Inace ja sam se tek odlucio upustiti u svijet auto detailinga pa pokusavam
naći neki kompromis cijene i kvalitete što se tiće proizvoda.
Zato su mi ti proizvodi koji se mogu koristiti za više stvari financijski optimalni a i trosis manje vremena na sam proces ciscenja.
Najbolje sve sa APC-om trljat
FilipR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:51   #87
Quote:
FilipR kaže: Pogledaj post
@iandic zasto ne stavljati na vjetrobransko? Namažeš voskom pa ti ne trebaju brisaci
Je, probaj.

Što god sam stavio na vjetrobransko staklo (pa i proizvode baš namjenjene za nju) mi je radilo sranje dok brisači brišu. A proizvodi koji služe da voda sam pobjegne su OK dok voziš 70-80.... a ispod toga trebaš brisače, a onda oni baš ne brišu najbolje zbog tih sranja na staklu.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:20   #88
šta u slučaju kupnje nove novcate mazde? može fusso odma gore ili ne treba? ili najbolje isto cijeli postupak proć?
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:21   #89
Quote:
renpata kaže: Pogledaj post
Hm, da. Cijela ta volja i trud i je zbog činjenice da je lak osjetljiv.
Nažalost, nakon šta mi je luđak oštetio prednji branik (iako ne strašno) na način da je iz nekog razloga dok smo stajali na semaforu ubacio u rikverc...preko ovlaštenog mazda servisa split uz malo natezanja sa osiguranjem pofarbali su to kod nekog svog i dobro je ispalo, ne vidim razliku. Jedino što skidajući elemente nikad se više ne mogu vratiti kako treba na pravo mjesto, uvijek će to izgledat malo sumnjivo.
E sad, tek ću vidit za jedno mjesec dva kad budem dao haubu budući ima gadan ožiljak od nečeg što je bivšem vlasniku doletjelo plus nekoliko točkica gratis.
Čak mislim da će boja biti bolja od tvorničke
Reći ću im da stave extradebelo
Meni su u Karlu farbali branik i nakon toga na braniku vise niti tockice dok hauba i ostali dijelovi korektno odraduju posao i nastavljaju skupljati tockice

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:28   #90
Quote:
FilipR kaže: Pogledaj post

@Knorac procitao sam taj post vise puta
ali dobro mozda sam krivo postavio pitanje, jer me zanimalo bas za fusso
kakva su vam iskustva jer poznato mi je inace da se mora zastitit guma i plastika kod poliranja ili waxiranja,
ali vidio sam da postoje neki waxovi s kojima mozes mazat i sve ostalo, kao npr Meguiar's Synthetic Xpress wax
To sam vidio na YT od nekog lika koji se bavi time profesionalno vec vise od 20 g. kako kaze, pa valjda nesto zna o tome, a i nije bas da detaila fićeke
evo našo jedva : https://www.youtube.com/watch?v=kcdyPqRlsS4&t=287s

Inace ja sam se tek odlucio upustiti u svijet auto detailinga pa pokusavam
naći neki kompromis cijene i kvalitete što se tiće proizvoda.
Zato su mi ti proizvodi koji se mogu koristiti za više stvari financijski optimalni a i trosis manje vremena na sam proces ciscenja.
Najbolje sve sa APC-om trljat
Sta se tice vjetrobranskog stakla imas proizvode za to koji bolje odraduju posao od voska a i vosak nece drugo trajat te neces imat cist pogled kroz nju od nekih voskova...

Meni se najbolji pokazao od gtehnika clear vision za sajbu... brisace na ac uopce ne ukljucujem...

A za felge imas takoder male keramicke premaze u setovima za felge koji kostaju mozda 300-400kn pa ti to traje puno duze nego vosak ili sealante....

Ja svoje felge moram pofarbat jer sam ih ostetio,a sad ne znam dali u oem boju ili onu gunmetal... razmisljam si jos
A nakon toga stavljam keramiku na njih jer jednom kad stavis i vidis kak se lako ciste nakon toga neda ti se zajebavati vise po starom


"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:29   #91
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Je, probaj.

Što god sam stavio na vjetrobransko staklo (pa i proizvode baš namjenjene za nju) mi je radilo sranje dok brisači brišu. A proizvodi koji služe da voda sam pobjegne su OK dok voziš 70-80.... a ispod toga trebaš brisače, a onda oni baš ne brišu najbolje zbog tih sranja na staklu.
Ostaje ti onako bijelo kao maglica?

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:02   #92
Ja sam na početku svog ne znanja...stavio fusso na šoferšajbu....tj. na sve staklene površine......i za šoferšajbu ne preporučam!

Ko što je rečeno,funkcionira tek nakon 70KMH cca......a do te brzine trebaš brisače,koji odmah nakon što prođu ostave bijelu površinu na sekund....i time ti smanjuju vidljivost na trenutak....kod svakog prolaska.....

Druga nuspojava je bila što mi se kao taložio bijeli trag na svakom krajnjem mjestu putanje brisača.....dakle do mjesta gdje brisač ide....tamo ostajala bijela crta....i nije se lako čistila.....naravno,ubrzo nakon što sam shvatio da fusso nije dobar za šoferšajbu,skinuo sam ga dolje....i sve 5.....

Što se tiče ostatka auta,na sve lakirane površine i farove......super......al na one mat plastike maske itd....nikako! za to ima drugih sredstva ak baš i na to želite neku zaštitu.



I da......na novom autu,makar jučer izašao iz salona,treba pravilno pripremit auto za nanašanje voska....jer ga u večini slučaja nit saloni ne dekonzerviraju pravilno.
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:45   #93
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Ostaje ti onako bijelo kao maglica?

"Be water my friend"
Probao sam Rain-X i brisači su mi ostavljali lagano kao masni trag na staklu.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:41   #94
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
šta u slučaju kupnje nove novcate mazde? može fusso odma gore ili ne treba? ili najbolje isto cijeli postupak proć?
Zbog novih vlasnika sam i napisao taj post prije koju stranicu o zaštiti laka.
Da kupujem novu ili kad jednog dana budem kupovao naglasiću da auto ne peru uopće, želim ga prljavog i netaknutog.
I onda sve to odradit s voskom budući mi je keramika malo preskupa.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:18   #95
Džaba sve. 2014. je predstavljenja, poslije nje su predstavljeni još mnogi C-segmentaši, ali nijedan nije dostigao njenu ljepotu i njen atraktivan dizajn. Možda se malo novi Megane približio, ali to je sve. Još se na slikama radi o modelu prije zadnjeg facelifta.



Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:54   #96
[IMG]adult image host[/IMG]

Je li još netko ovo dobio?


google nasao ovo:
http://mazda.oemdtc.com/1074/0216i-w...-2016-mazda3/4
adi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:33   #97
Great balls of fire

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 00:30   #98
Quote:
rodjak kaže: Pogledaj post

To je pretpostavljam oprema challenge
Zar se retrovizori ne mogu skupiti ni na gumb (ako vec nejde automatski)?
Moram ispraviti netočan navod. Svi su prekidači za prozore osvijetljeni, čak i u opremi challenge, barem kada se auto ugasi. Moram provjeriti druge slučajeve
Ne sjećam se je li bio upaljen kada je bio samo jedan osvijetljen, ali mislim da nije, što mi se kosi s ovim, ali eto.
Znam da kod mazde ne možeš otvoriti gepek dok su ti sva vrata zatvorena, auto je upaljen i ručna nije podignuta. Takva neka fora pa je možda ovo na istu foru..
kiroliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:54   #99
Quote:
kiroliza kaže: Pogledaj post
Moram ispraviti netočan navod. Svi su prekidači za prozore osvijetljeni, čak i u opremi challenge, barem kada se auto ugasi. Moram provjeriti druge slučajeve
Ne sjećam se je li bio upaljen kada je bio samo jedan osvijetljen, ali mislim da nije, što mi se kosi s ovim, ali eto.
Znam da kod mazde ne možeš otvoriti gepek dok su ti sva vrata zatvorena, auto je upaljen i ručna nije podignuta. Takva neka fora pa je možda ovo na istu foru..
ovo je već ljepše čuti

a što je onda sa retrovizorima?
da li se sklapaju automatski kad se auto ugasi ili na gumbe?
rodjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:09   #100
vidim da dosta pričate o zaštiti laka, pa me zanima je li netko razmišljao/stavio/proučavao postavljanje prozirne folije na auto?

jasno je da kako bi postavili foliju moraju rastaviti cijeli auto itd., ali mi se to čini kao najbolja zaštita laka.. i kolika je uopće cijena tog zadovoljstva kod nekih provjerenih majstora?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.