Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 21:35   #1
prijemni-crtanje

ovako dal netko zna, gdje se moze ici na tecaj crtanja...ili zna nekog ko daje privatne sate??? upisala bi Primijenjenu skolu u Zagrebu...nisam neki crtač pa mi treba pomoć!!!!!!unaprijed hvala
tarja_x<3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:22   #2
pa kaj ćeš u primjenjenoj ak neznaš crtat?
crtat nemožeš samo tak naučit,moraš imat i talenta,a bez talenta žali bože tečajeva...tečajevi služe da ti se talent koji imaš samo izbrusi i unaprijedi...
Mystic_JoJo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:27   #3
Točno tako
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:35   #4
Pa imaš mnogo umjetnika ili studenata na Akademijama koji ne znaju crtat ni slikat, jer to uopće nije bitno. To se naziva suvremena umjetnost.
Kažu bitna je prezentacija, marketing. Dakle, izbrusite vi lijepo teorijsku pozadinu ilitiga filozofiju pa sve sto napravite prolazi.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:18   #5
ja crtam prosjećno
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 13:11   #6
A sad, bitno ti je da nisi antitalenat, sve ostalo ti je iskustvo, rad...
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:36   #7
Skini si ove knjige (nadam se da znaš engleski), sjedaj i - VJEŽBAJ! Crtanje ti je prvenstveno tehničko umijeće, a zatim sve ostalo...
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 16:40   #8
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
A sad, bitno ti je da nisi antitalenat, sve ostalo ti je iskustvo, rad...
Istina..Idem u umjetničku i sama sam se u to uvjerila, a i profesori su nam to uvijek govorili - 10 % je talent, a 90 % trud. Moraš radit na tome.. Znam da su neki iz razreda kod upisa bili među zadnjima i užasno su crtali ali su svaki dan vježbali i trudili se i sad su među najboljima..
-eva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:53   #9
Quote:
-eva- kaže: Pogledaj post
... a i profesori su nam to uvijek govorili - 10 % je talent, a 90 % trud. ..
i nama su isto ovo govorili (a da nismo imali iste profe?)

a sad ako ćemo baš iskreno, meni je totalno besmisleno da osoba koja kaže da ne zna crtati želi upisati tu školu (iako će u njoj naći mnoge sebi slične koji su za raliku od nje možda bili uvjereni da imaju talenta...kad ono...)

tajra, mislim da bi se mogla kod Tanaya raspitati (proguglaj po netu o njegovom studiju), on ti je u zg. al mislim da bi mogla i jeftinije proći ako potražiš nekog s Akademije (stavi oglas na njihovu oglasnu ploću...studentima uvijek treba neka kinta ...a i bolje njima platit nego Tanayu )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 19:58   #10
Quote:
Timor kaže: Pogledaj post
Crtanje ti je prvenstveno tehničko umijeće, a zatim sve ostalo...
ma sve to u osnovi stoji...ali vjeruj mu...vidjela sam (i nisam mogla doći sebi ) koliko ljudi mogu biti antitalenti ono, u par navrata sam se upitala nemaju li možda s vidom nekih poteškoća....


hej tarja, pa ja sam se sad sjetila - evo dam ti ja poduku iz crtanja....pa nisam se zavraga toliko školovala (a ja njoj savjetujem Tanaya i Akademiji )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 00:09   #11
http://emmalumina.deviantart.com/art...ures-122412359

ljudi evo ovo je jedna od mojih skica ljudskog tijela.... e pa sada, da li sam ja dovoljno precizna i to da prođem prijemni u srednjoj umjetničkoj?
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:47   #12
pa hm
zar nije na prijemnom zadatak stolac?
nacrtaj mi to, pa ću ti reći jesi za ili nisi.
Diamanta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:08   #13
Quote:
Emma kaže:
da li sam ja dovoljno precizna i to da prođem prijemni u srednjoj umjetničkoj?
za upis u srednju umjetničku - da, dovoljno.

vježbaj portrete, perspektivu i nemoj sjenčit na način da mrljaš s prstom
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:48   #14
Hvala na savjetima SaveAss (što se tiče onoga s prstima to ne radim, samo što su mi fotografije grozne- web kamera - )... Ima netko savjete oko perspektive, jer to mi stvarno grozno ide ?

Jedna stolica (malo je čudno ispala):

Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 12:09   #15
pa ne ide te tako grozno perspektiva

mislim, ova stolica je skroz solidna. (lijeva noga je malo iskrivljena?) sjene su mi malo čudne, no u njih neću ulazit baš zbog toga što fotka možda nije najvjernija, a ionako mislim da bi se ta stolica trebala bojat a ne crtat (tako je barem meni bilo...neću ni spominjat prije koliko godina
ove točke nedogleda koje si stavila mi nisu baš najjasnije....što bi one trebale biti?

pazi, kad budeš na prijemnom nastoj uhvatit dobro mjesto u kojem ti predmet, model (stolica, bista il štogod oni stavili) neće bit u nekom čudnom položaju. zato sjedni na mjesto, baci pogled na stolicu i vidi jel ti ok kut iz kojeg gledaš. "skraćenja" na modelima znaju bit zeznuta za nacrtati i ispadnu čudno, pa ih nastoj izbjeći ako ikako možeš

javi kako te ide!
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 13:19   #16
od prijatelja sin je išao kod slikara Đereka privatno na poduku crtanja.
Doduše, on je išao zbog upisa na arhitekturu, ne zbog primijenjene škole,
ali smisao je isti.
maricca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:12   #17
Čini mi se kao da neki "nadareni"crtači ne vole kad se ovi "netalentirani"mješaju u umjetnost...

Treba samo-crtat!
Kupiš si dvije-tri knjige, eto, povremeno se posavjetovaš na Forumu i ne trebaju ti nikakvi tečajevi(možda je lakše...-stvar izbora )
Radje počneš sa precrtavanjem za vježbu(a ima i onih jednostavnih, moraš crtat oblike i crte koje ti koriste u crtanju-npr.krug, kvadrat, pa 3D trokut, valjak itd.).
Puno sreće pri upisivanju !
__________________
DoTs_BlAcK_WhItE_DoTs
Photo Lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 17:22   #18
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima SaveAss (što se tiče onoga s prstima to ne radim, samo što su mi fotografije grozne- web kamera - )... Ima netko savjete oko perspektive, jer to mi stvarno grozno ide ?

Jedna stolica (malo je čudno ispala):

nije loše. na kakvom to papiru crtaš? probaj na bijelom, ili pojačaj kontrast da se bolje vide sjene i konstrukcija.
smještaj u formatu je dobar. lijeva noga je otišla ukrivo i proporcije su netočne (odnos veličina-provjeri da li je visina naslona baš tolika u odnosu na visinu nogu).
također si potpuno fulala smještaj prednje lijeve noge....
ali sve je to moguće ispraviti, samo treba crtati stolce što češće i što različitije

perspektivu je dosta lako konstruirati iz jedne točke, ali to ti za stolac nije potrebno. daj još crteža stolaca, da vidimo kako napreduješ

da, obrati i pažnju i na izvor svjetlosti, te logiku pojave sjena na plohama. a onda kreni i na bačene sjene....

evo, ovako bi izgleda logična konstrukcija donjeg dijela stolca (pod uvjetom da je lijeva stražnja noga zaista tako kosa). svaki put lagano nacrtaj takav box da provjeriš da li je sve točno i na mjestu.
iz crvene konstrukcije vidimo i da ti je ploha za sjedenje prevelika. dok crtaš pazi da ne mijenjaš očište i bilo bi dobro da crtaš stojeći, ili, ako sjediš, pazi da si dovoljno udaljena od papira.

Quote:
Photo Lolly kaže: Pogledaj post
Čini mi se kao da neki "nadareni"crtači ne vole kad se ovi "netalentirani"mješaju u umjetnost...

Treba samo-crtat!
Kupiš si dvije-tri knjige, eto, povremeno se posavjetovaš na Forumu i ne trebaju ti nikakvi tečajevi(možda je lakše...-stvar izbora )
Radje počneš sa precrtavanjem za vježbu(a ima i onih jednostavnih, moraš crtat oblike i crte koje ti koriste u crtanju-npr.krug, kvadrat, pa 3D trokut, valjak itd.).
Puno sreće pri upisivanju !
za crtanje općenito je navedeno skoro točno, ali za prijemni vježbati je ipak druga priča.

također, recrtavanje bilo čega je jedino loše loše i loše.

Zadnje uređivanje *Innocent : 15.05.2009. at 18:09.
*Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 21:16   #19
Prvo, hvala svima na savjetima !

Crtam na običnom bijelom hrapavom papiru (onom za vodene boje ). Ovaj stolac koji sam tu stavila mi je jedan od gorih. Što se tiče svih ovih crta oko stolca tu su iz ne-znam-kojeg razloga ni sama, bilo mi je dosadno pa sam ih povlačila, žao mi je što vas zbunjuju .

Eh, da, da li je u redu crtati fotografije za vježbu ?

Evo još jedan stolac:

fotka na kojoj se vidi da je papir bijel, ali je ipala ukoso



i jedna na kojoj je papir siv, ali je vjernija

Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 23:46   #20
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
Prvo, hvala svima na savjetima !

Crtam na običnom bijelom hrapavom papiru (onom za vodene boje ). Ovaj stolac koji sam tu stavila mi je jedan od gorih. Što se tiče svih ovih crta oko stolca tu su iz ne-znam-kojeg razloga ni sama, bilo mi je dosadno pa sam ih povlačila, žao mi je što vas zbunjuju .

Eh, da, da li je u redu crtati fotografije za vježbu ?

Evo još jedan stolac:

fotka na kojoj se vidi da je papir bijel, ali je ipala ukoso



i jedna na kojoj je papir siv, ali je vjernija

Neznam, meni je u redu
Meni isto tako nekad ispadne jer sam navikla ukoso papir stavit a ravno crtam i onda tek kad ga ispravim vidim pogrešku
I btw ako imaš onu školsku mapu tamo imaš one tanke glatke papire za olovku, na ovima za akvarel/temperu nije baš dobro ako ideš precizno crtat jer ti se zbog hrapavog papira crte podebljaju i teško je ravnu crtu napravit.
A za vježbanje radje uzmeš bilježnicu, bar ja tako radim .
__________________
DoTs_BlAcK_WhItE_DoTs
Photo Lolly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.