Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 14:50   #1
Kako naći investitora

Kako pronaći investitora?

Radimo na super projektu luksuznih staračkih domova i skoro sve je spremno, zemljište i građevinske dozvole, ali trebamo investitora za početni kapital i razvoj brending, marketing itd.

Gdje ih pronaći? Koju dokumentaciju pripremiti? Sto investitore najviše zanima?
I da li postoje investicijski fondovi za nekretnine?

Lp,
Bored999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:53   #2
Za tako nešto, teško ti mogu reći gdje bi mogao naći investitore, jer ekipa koju poznam, uglavnom nije za takve projekte, možda neki stariji investitori, sa nekoliko desetaka milijuna eura.

Ono što sam iz konverzacije zaključio, a i mene uglavnom zanimaju kod investicije su - Planirana dobit i izlazna strategija. Nakon toga poslovni plan i ostali detalji.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 04:24   #3
Quote:
Bored999000 kaže: Pogledaj post
Kako pronaći investitora?

Radimo na super projektu luksuznih staračkih domova i skoro sve je spremno, zemljište i građevinske dozvole, ali trebamo investitora za početni kapital i razvoj brending, marketing itd.

Gdje ih pronaći? Koju dokumentaciju pripremiti? Sto investitore najviše zanima?
I da li postoje investicijski fondovi za nekretnine?

Lp,
Ako se radi na projektu, podrazumijeva se da postoji poslovni plan. Problem na Balkanu je što se poslovni planovi rade samo strateški, uopćeno, u svrhe dobivanja investicija, a onda opet niti banke niti investitori ne znaju uvijek čitati plan između redova i utvrditi da li je ostvariv ili nije. Inače ne bi toliko poslova sa nekretninama propadalo, a banke ne bi uzimale te nekretnine u posjed nakon bankrota.

Najbolji su investitori za takva poslovanja u UK, oni investiraju i u HR, pod uvjetom da je sve pripremljeno.

Kao što je rečeno gore u prvom odgovoru, potrebno je imati strateški poslovni plan, ali potrebno je imati i taktički, jer taktika govori o detaljima i ako detaljni koraci nisu razrađeni, niti investitor niti banka neće znati kako vi to mislite ostvariti.

Ako je investitor potreban baš za sve, za kupnju zemljišta i za sve ostalo, onda meni tu nema smisla, što bi investitor ulagao u sve što je potrebno, a Vama davao upravljanje nad investicijom, onda to može uraditi i sam. Investitori žele partnere i najbolje one koji su već u biznisu, koji sami ulažu i kojima treba dodatna pomoć.

Nije logično ulagati u nekretnine gdje ne postoji dobar poslovni plan, da se ta investicija delegira baš tim osobama koji imaju eto, neku ideju i par crteža iz računala.
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:50   #4
kao prvo jako malo odgovora a jos manje konretnih. od tu pocni lol

ideja penzionerskog turizma je jako dobra. u SA aziji npr tajlnadu to funkcionira. ovo luksuznih mi se svida. jer sve ostalo je samo staracki dom. mozda butik bi bilo zgodnije. juzni dio nase obale bi bio idealan za to. mediteran, toplija klima. ili da su bazirani na nekim ljekovitim nalazistima. mislim da bi bila tu bolja poveznica. prvo sto mi pada kalos u veloj luci.

sto se tice investitora to ti je fikcija. a bi prisao nasim bankama trebao bi pokazat prijasni porfit. ti to nemas. drzavno kreditiranje, poticaji ti je naj primjer. ali to se sve razgrabi. ako si ti na forumu ocito nemas nikog od prve ruke da ti da informacije. da bi prisao tzv angelima, oni ce te pitat koliko si do sad zaradio na tom. kik starter i slicno, bez minimum 10 000 usd dolara, neces puno napravit.

1. udruga, politika, natjecaji.. ime projekta ne bitno.
2. svoj kapital, pozitivna bilanca partnerstvo
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:24   #5
Ovo s bankama ti nije točno.

Recimo, kod investiranja u nekretnine i prodaju, mislim na zgrade, ne treba ti prijašnji profit, samo ti treba spreman projekt.

Stvar je samo da imaš sve spremno i trebaš lovu. S tim da ti oni neće dati 100% novca, nego 80% maksimum, ostalo treba imati sam. Ovo znam iz prve ruke.

Što se tiče ostalih, oni će tražiti veću kamatu ili udio u zaradi, a to je manje isplativo, od banaka. Tako i ja investiram.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:50   #6
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovo s bankama ti nije točno.

Recimo, kod investiranja u nekretnine i prodaju, mislim na zgrade, ne treba ti prijašnji profit, samo ti treba spreman projekt.

Stvar je samo da imaš sve spremno i trebaš lovu. S tim da ti oni neće dati 100% novca, nego 80% maksimum, ostalo treba imati sam. Ovo znam iz prve ruke.

Što se tiče ostalih, oni će tražiti veću kamatu ili udio u zaradi, a to je manje isplativo, od banaka. Tako i ja investiram.
slagali se ti ja ili ne. ponudi se covjeku. nadite se, provedi kroz sva ta vrata i oboje se vratite na forum kad postignete nesto. (ja cu na papir zapisat sto sam rekao i zakopat iza kuce)
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 20:47   #7
Već dosta puta sam napisao na forumu, ne ulažem u Hrvatskoj ništa i ne planiram. Osim eventualno posuditi roditeljima novac, tu je kraj priče.

Isto tako ne znam što točno želiš navesti kao svoj argument i u vezi čega oko investiranja? Kakve veze s ičim taj čovjek i ja imamo s tvojim upisom?

Naravno da kad bi ulagao, ne bi tražio 3% kao banke i slične gluposti, to bi ga koštalo znatno skuplje.

Što se tiče ulaganja banaka, i dalje stojim pri svom, jer su mi roditelji dobili kreditiranje takvog projekta bez ijedne bilance, ikakvog ulaganja prije i bez firme, znači, kao privatne osobe.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:35   #8
Već dosta puta sam napisao na forumu, ne ulažem u Hrvatskoj ništa i ne planiram.

i dajes mu savjete? lol
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.