Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 00:03   #1081
Pozdrav, evo ovakav je problem GRUNDIG VLE 4720 BN, podržava titlove i formate kada gledam filmove preko usba na njemu, titl ukljucim sa tipkom na daljenskom jer izgleda nema automatski odabir titla, u opcijama bi htio povecat velicinu titla, ali mi je isključena kao što vidite na slici, dali postoji neka caka ili su taj model tak podesili, uzmi bolji ko te šiša.
https://imgur.com/a/zWuAv
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 08:59   #1082
Kako mislis iskljucena? Pa ne vidim da je zasivljena... odes strelicom dolje do nje pa onda kad si na tom polju odabires sa strelicama lijevo/desno za malu, srednju ili veliku velicinu titlova
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:07   #1083
Quote:
sulio kaže: Pogledaj post
...titl ukljucim sa tipkom na daljenskom jer izgleda nema automatski odabir titla...
https://imgur.com/a/zWuAv
A čemu služi "titl automatski odabir" što ti je trentno isključeno ("ne")?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:21   #1084
Ne znam. Sve su opcije zasivljene nije ih moguce promjenit. Na slici se vidi drugacije
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:31   #1085
Taj meni s opcijama aktiviraš dok ide video ili dok je u stopu? Možda moraš pokrenuti video da se opcije aktiviraju?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:37   #1086
Probao sam tak i to je ta situacija sve zasivljeno. Kad pokrenen film onda taj meni. Prije ga ni ne mogu upalit
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:09   #1087
Koji je titl u pitanju? Mozes ga negdje uploadati pa da ja probam na svom tv-u, isto je Grundig, doduse stariji...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:40   #1088
Ma svejedno koji titl srt ili sub. On podrzava sve titlove. Palim ga tek kad pokrenem film posebnom tipkom na daljenskom. Jer mi ga u folderu kad odabirem film nema. Tak pise i u upustvima. A ovo mi nije jasno nikak ima ponudeno a zasivljeno je
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:45   #1089
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Kako mislis iskljucena? Pa ne vidim da je zasivljena... odes strelicom dolje do nje pa onda kad si na tom polju odabires sa strelicama lijevo/desno za malu, srednju ili veliku velicinu titlova
problem riješen, točno tako.. iako je zasivljena došao sam do nje i lijevo desno i pomaklo se. Ne mozes vjerovat.. Hvala svima koji su se trudili pomoć
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:50   #1090
Kolega uzeo ovaj vivax tv.
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...2s2-hd-led-tv/

Ja mu nakrcao na usb filmove raznih formata da isprobam šta tv prima i sad mi javlja da ne otvara ni jedan film (divix, MP4,mkv, 264 ili 265) svejedno šta god da piše ne radi. Također ne otvara skinuta videa sa YouTube. Je li problem u usb mislim da sam ostavio default format nisam mjenjao ništa u NTFS već ostavio u fat32. Ako može pomoć
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 22:03   #1091
Probajte staviti samo jedan film nastavka .mp4 ili .mkv ili .avi na drugi USB stick pa isprobajte.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 05:53   #1092
Tek jučer mi donio usb. Formatirao sam ga u Ntfs i sada radi sve ok. Ne kužim se baš u to najbolje. Uglavnom radi sve šta sam stavio. Bilo YouTube video, mp4, mkv,divix, 264, 265... Jedino nisam dts zvuk filmove stavio. Kolega sad uživa u brdo filmova
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:58   #1093
evo i problema sa GRUNDIG VLE 4720 BN, do nedavno mi je poceo kenjat sa filmovima, iako podrzava avi format filma neke mi filmove ne zeli ucitat, jednostavno piše. Ne podržana datoteka... Što može bit i što se dogodilo, dali može bit do usba neznam. Ili postoji neka caka.
Formati su naravno avi i ostali koje tv podržava, znači moraju šljakat
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 00:14   #1094
Probaj sa drugim USB stickom
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 07:07   #1095
Imam Sony 55xe7005 i kad ukljucim eksterni HDD Maxtor hx m401tcb od 4 TB u USB on ga normalno otvori i mogu ici po folderim ali kad ukljucim neki film zablokira. HDD mi inace sluzi za pohranu pogledanih filmova, serija i ostalih videa, slika pa bi bilo zgodno moci sa TV-om pristupiti sadrzaju.
Znam da HDD na koji se snima video sa TV-a mora biti formatiran i samo na TV-u ga se moze koristiti ali sto nije moguce normalno citati filmove sa obicnog HDD-a?
Je li problem sa napajanjem preko USB-a, preslabo za HDD?
Obican USB stick radi normalno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 07:10   #1096
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Imam Sony 55xe7005 i kad ukljucim eksterni HDD Maxtor hx m401tcb od 4 TB u USB on ga normalno otvori i mogu ici po folderim ali kad ukljucim neki film zablokira. HDD mi inace sluzi za pohranu pogledanih filmova, serija i ostalih videa, slika pa bi bilo zgodno moci sa TV-om pristupiti sadrzaju.
Znam da HDD na koji se snima video sa TV-a mora biti formatiran i samo na TV-u ga se moze koristiti ali sto nije moguce normalno citati filmove sa obicnog HDD-a?
Je li problem sa napajanjem preko USB-a, preslabo za HDD?
Obican USB stick radi normalno.
Vjerojatno problem napajanja...
TV uređaji jako rijetko imaju dovoljno snage na USB portu za vrtit HDD...
Ak imaš mogućnost piknut zasebno napajanje na taj HDD probaj (recimo neki USB hub sa napajanjem, HDD u njega pa onda u TV)
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 07:54   #1097
Quote:
sulio kaže: Pogledaj post
evo i problema sa GRUNDIG VLE 4720 BN, do nedavno mi je poceo kenjat sa filmovima, iako podrzava avi format filma neke mi filmove ne zeli ucitat, jednostavno piše. Ne podržana datoteka... Što može bit i što se dogodilo, dali može bit do usba neznam. Ili postoji neka caka.
Formati su naravno avi i ostali koje tv podržava, znači moraju šljakat
Avi file je "kontejnerski" i unatoč tome što svi imaju isti nastavak .avi, unutra može biti video/zvuk formatiran različitim codecima. Dakle unatoč tome što svaki file izgleda isto, ne mora biti isti...
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Imam Sony 55xe7005 i kad ukljucim eksterni HDD Maxtor hx m401tcb od 4 TB u USB on ga normalno otvori i mogu ici po folderim ali kad ukljucim neki film zablokira. HDD mi inace sluzi za pohranu pogledanih filmova, serija i ostalih videa, slika pa bi bilo zgodno moci sa TV-om pristupiti sadrzaju.
Znam da HDD na koji se snima video sa TV-a mora biti formatiran i samo na TV-u ga se moze koristiti ali sto nije moguce normalno citati filmove sa obicnog HDD-a?
Je li problem sa napajanjem preko USB-a, preslabo za HDD?
Obican USB stick radi normalno.
Ima li tv neki poseban utor koji može dati više struje za HDD?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:33   #1098
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Vjerojatno problem napajanja...
TV uređaji jako rijetko imaju dovoljno snage na USB portu za vrtit HDD...
Ak imaš mogućnost piknut zasebno napajanje na taj HDD probaj (recimo neki USB hub sa napajanjem, HDD u njega pa onda u TV)
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ima li tv neki poseban utor koji može dati više struje za HDD?
Sve pise u uputstvima TV-a samo treba citati.
Neki TV-ei ne podrzavaju USB hubove, a vecina TV-a ne podrzava vanjske HDD-e koji nemaju svoje vanjsko napajanje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.