Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 11:33   #1
Question Ponovni upis nakon gubitka prava studiranja

Pozdrav

Zanima me koja procedura se prolazi kada bi htio upisati novi fakultet nakon gubitka prava studiranja. 2015. godine sam upisao FSB u Zagrebu i premda nije bilo vecih problema sa ostalim predmetima Nauka o Čvrstoći mi je stvarala poteškoće. Nisam je položio dvaput i odlučio sam odustati jer ako ne ide, ne ide. Ove cijele godine sam radio, ali od iduce bih se ponovno upisao na fakultet koji nije srodan strojarstvu.

Trebam li se ponovno prijaviti na postani student? Trebam li se nekome posebno javiti pri tome? Vrijedi li moja matura na ovim upisima? Je li procedura upisa preko postani student ista kao i kad sam se prvi puta upisivao na fakultet? Ako se upišem, plaća li se prva godina i mogu li se ja upisati uopće kao redovan student? Gimnaziju sam završio 2014./2015. godine i maturu sam napisao prilično dobro tako da ju ne mislim ponavljati ako ona vrijedi. Planiram upisati agronomiju, pa ako i za to imate nekakvih savjeta dobro su došli.

Hvala!
Pittt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:37   #2
Zovi NCVVO i traži nove podatke za postani student,dalje ti je sve isto kao i prije.

Možeš upisati faks redovno no plaćaš prvu godinu studiranja,a cijena ovisi o cijeni ECTS boda.
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:14   #3
Quote:
Pittt kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zanima me koja procedura se prolazi kada bi htio upisati novi fakultet nakon gubitka prava studiranja. 2015. godine sam upisao FSB u Zagrebu i premda nije bilo vecih problema sa ostalim predmetima Nauka o Čvrstoći mi je stvarala poteškoće. Nisam je položio dvaput i odlučio sam odustati jer ako ne ide, ne ide. Ove cijele godine sam radio, ali od iduce bih se ponovno upisao na fakultet koji nije srodan strojarstvu.

Trebam li se ponovno prijaviti na postani student? Trebam li se nekome posebno javiti pri tome? Vrijedi li moja matura na ovim upisima? Je li procedura upisa preko postani student ista kao i kad sam se prvi puta upisivao na fakultet? Ako se upišem, plaća li se prva godina i mogu li se ja upisati uopće kao redovan student? Gimnaziju sam završio 2014./2015. godine i maturu sam napisao prilično dobro tako da ju ne mislim ponavljati ako ona vrijedi. Planiram upisati agronomiju, pa ako i za to imate nekakvih savjeta dobro su došli.

Hvala!
Zar rok za prijavu mature nije istekao 15.2.?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:15   #4
Nazoves NCVVO i objasnis situaciju. Rok 15.2. je bio za srednjoskolce. Osobe koje su vec pisale maturu mogu se i naknadno prijaviti ali to ce ti oni sve tocno tamo objasniti.
Nakon toga dobijes svoje podatke na postani student. Prijavis koje predmete bi htio opet polagati. To ces vjerojatno ici polagati u Zg u ncvvo ili u mom slucaju je bilo u rodnom gradu u zgradi jednog od fakulteta. O tom ce te obavijestiti.
Sad vidim da ne planiras ponavljati. Onda ti matura vrijedi i dalje.

Sto se tice prava, placas samo tu prvu godinu koliko iznosi sluzbena skolarina na tom fakultetu. To određuje sveuciliste.

Sretno
B1rdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 03:17   #5
Quote:
B1rdy kaže: Pogledaj post
Nazoves NCVVO i objasnis situaciju. Rok 15.2. je bio za srednjoskolce. Osobe koje su vec pisale maturu mogu se i naknadno prijaviti ali to ce ti oni sve tocno tamo objasniti.
Nakon toga dobijes svoje podatke na postani student. Prijavis koje predmete bi htio opet polagati. To ces vjerojatno ici polagati u Zg u ncvvo ili u mom slucaju je bilo u rodnom gradu u zgradi jednog od fakulteta. O tom ce te obavijestiti.
Sad vidim da ne planiras ponavljati. Onda ti matura vrijedi i dalje.

Sto se tice prava, placas samo tu prvu godinu koliko iznosi sluzbena skolarina na tom fakultetu. To određuje sveuciliste.

Sretno
15.02. je bio rok za prijavu ispita mature za sve.
Kasnije se mogu u sustav prijaviti oni koji žele konkurirati sa ocjenama koje već imaju.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 10:30   #6
Hvala puno. Uspio sam se prijaviti. Premda sam u izborne predmeta odabrao vec 2015. fiziku i kemiju ionako necu trebati prijavljivati maturu opet tako da je sve okej
Pittt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.