Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 21:13   #61
Kad se nema argumenata, odmah optužbe o teorijama zavjere, desnicarenju itd? Predvidljivo.

Sve je u životu politika.

Ja sam bar navela primjer zlouporabe jedne odredbe.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 21:15   #62
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
...


Isprike zbog kracenja posta, ali...




Quote:
...One mogu donijeti samo crni mrak. i osobno ću se boriti do kraja protiv ovakvih ideja - mene na kolodvor bez borbe odvuć nećete.
I jos jednom...

Ni ja u vagone ne idem bez borbe... No pasaran!
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 21:36   #63
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kad se nema argumenata, odmah optužbe o teorijama zavjere, desnicarenju itd? Predvidljivo.
Umjetna oplodnja cijelih nacija koju provode rockfeller nacisti je vama u redu teorija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 22:22   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Umjetna oplodnja cijelih nacija koju provode rockfeller nacisti je vama u redu teorija
Cemu cudenje takvoj teoriji, kad sami krecete iz teorija zavjera o zlim muskarcima koji su se na globalnoj razini urotili da bi tlacili, krali, tukli i silovali zene?

Na tvom mjestu, meni bi to bilo jos apsurdnije od Rockefeller teorija zavjere.

A u biti, da sam na tvom mjestu, cak i ne bi...
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 22:24   #65
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Cemu cudenje takvoj teoriji, kad sami krecete iz teorija zavjera o zlim muskarcima koji su se na globalnoj razini urotili da bi tlacili, krali, tukli i silovali zene?

Na tvom mjestu, meni bi to bilo jos apsurdnije od Rockefeller teorija zavjere.

A u biti, da sam na tvom mjestu, cak i ne bi...
Ja nemam nikakve teorije o zlim muškarcima, zamijenio si me s nekim drugim

Muškarci se globalno urotili
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 22:27   #66
Pa ova konvencija se temelji na postavkama o isključivo muškom nasilju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 03.10.2017. at 22:37.
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 22:30   #67
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja nemam nikakve teorije o zlim muškarcima, zamijenio si me s nekim drugim

Muškarci se globalno urotili


Evo u to ime pivo. Ratovat cemo sutra, kad se, svaki zbog svojih stavova u razmisljanju i poimanju sloboda, nademo na suprostavljenim stranama. Taj je dan sve blize, prijatelju. A jedini nacin da ga izbjegnemo jest da naucimo slusati jedan drugog i ne pokusati jedan drugog porobiti u ime nekog/neceg treceg.

Jesi li spreman slusati bez ruganja, ismijavanja, etiketiranja i marginalizacije nekoga s cijim se stavovima ne slazes?

Jer ja zaista, "prije oruzja iskusavam rijec".
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 22:32   #68
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Umjetna oplodnja cijelih nacija koju provode rockfeller nacisti je vama u redu teorija
Izrazito si neuk - a to se rješava samo edukacijom (i to ne na fakultetu, jer se ovo nažalost na dodiplomskim studijima ne uči, već to moraš sam učiti ili pisati disertaciju na tu temu). Čini mi se da si main streamovski indoktriniran pa ću ti ponudit par linkova koje bi morao prihvatiti kao relevatne - kao npr. Columbian College of Arts & Sciences, The Jerusalem Post i United states HOLOCAUST memorial museum. Ovo ti je za početak, a ako budeš bio lijen dalje istraživat mogu ti preko privatne pošte slati periodično po par linkova za stručne radove - i to ću paziti da izlaze iz tebi prihvatljivih izvora. Ja sam iznimno obrazovan pojedinac i mene sigurno ne možeš svrstati pod teoretičare bilo čega, niti ću ti to dopustiti.

Sama tvoja argumentacija da je moj post fikcija je porazna. Da bi nečemu kontrirao, moraš biti u stanju ponuditi kontra argumente, a za to ili treba promišljanje ili znanje. Ako imaš kontra argumente onda možemo pričat, ali ovako ne.

evo par linkova za početak:

http://www.jpost.com/Blogs/The-Jewis...nection-364998

https://www.ushmm.org/wlc/en/article...uleId=10007820

http://historynewsnetwork.org/article/1796

https://www.ushmm.org/wlc/en/article...uleId=10007819

a ovaj zadnji link je link na knjigu koju bih ti preporučio da je pročitaš

https://global.oup.com/academic/prod...cc=hr&lang=en&
hilderik is offline  
Received Infraction
Old 03.10.2017., 22:36   #69
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Jesi li spreman slusati bez ruganja, ismijavanja, etiketiranja i marginalizacije nekoga s cijim se stavovima ne slazes?
Prije će biti da si ti taj koji razvija teorije o meni bez da sam takvo nešto napisao.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 22:40   #70
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pa ova konvencija se temelji na a priori postavkama o isključivo muškom nasilju.
Nije točno. Ako to tvrdiš, onda navedi taj navod iz izvornog teksta konvencije ili ne izmišljaj.

U Konvenciji piše tko je sve obuhvaćen tom konvencijom i zašto: "Konvencija obuhvaća sve žene i djevojke, iz svih pozadina, bez obzira na njihovu dob, rasu, vjeru, socijalno podrijetlo, migrantski status ili seksualnu orijentaciju. Konvencija prepoznaje kako postoje skupine žena i djevojaka koje su često izložene većem riziku od nasilja i države se trebaju pobrinuti da se vodi računa o njihovim posebnim potrebama. Države se također potiče da primjene konvenciju na druge žrtve nasilja u obitelji kao što su muškarci, djeca i starije osobe."
https://rm.coe.int/168046fc87

Dakle, ta konvencija se specifično bavi nasiljem nad ženama, jer su one izložene većem riziku od nasilja, ali se primjenjuje i na druge žrtve nasilja u obitelji, kao što su, između ostalih - muškarci. Prema tome, ne izmišljaj.
north wind is offline  
Old 03.10.2017., 22:40   #71
Zasad sam, u potrazi za odgovorima na pitanja s prve stranice, naišao na ovaj prikaz -

Brkić: Pod plaštom zaštite žena uvodi se rodna ideologija
http://faktograf.hr/2017/10/03/brkic...ja-prava-zena/

Protiv čega se zapravo bore?

Kad konzervativne grupacije, dakle, tvrde da nemaju ništa protiv ženskih prava i borbe protiv nasilja u obitelji ali im, eto, smeta “rodna ideologija”, radi se o najobičnijoj floskuli, tvrdnji bez stvarnog značenja. Jer, pod ono što konzervativci shvaćaju kao “rodnu ideologiju” spadaju i napori progresivnih političara i ljudskopravaških udruga da zaštite žene i djecu od nasilja u obitelji. Jasno to ocrtavaju efekti koji bi direktno proizašli iz Istanbulske konvencije, s obzirom da se ne radi o dokumentu koji je isključivo deklarativan, kakve konvencije često znaju biti, već propisuje i neke vrlo konkretne provedbene mehanizme.

Ratifikacija Istanbulske konvencije značila bi usvajanje mjera koje se mogu iščitati iz zakonskog prijedloga o ratifikaciji konvencije kojeg je u Sabor uputio Klub zastupnika SDP-a. Država bi tako morala osigurati financijske i ljudske resurse za primjenu konvencije, što između ostalog znači: ustrojiti tijelo za koordinaciju mjera koje proizlaze iz konvencije, osigurati kontinuitet u financiranju nevladinih organizacija koje pružaju direktne usluge ženama žrtvama nasilja, osigurati financiranje autonomnim skloništima, financirati minimalno 1600 mjesta u skloništima, osigurati financiranje SOS telefonima koji moraju biti dostupni 24 sata na dan svaki dan u tjednu, osigurati dodatna sredstva za za jačanje kapaciteta ustanova i organizacija za psihosocijalne tretmane i drugu vrstu pomoći, te sredstva za stambeno zbrinjavanja žrtava nasilja.



-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 03.10.2017., 22:41   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prije će biti da si ti taj koji razvija teorije o meni bez da sam takvo nešto napisao.
Odbijas čitati linkove, počevši od linka koji je piskavac priložio, pa hilderikove linkove. Zašto, bojiš li se? Ako kritički razmišljaš, ne smiješ se bojati bilo što pročitati, pa makar čitao ono što se kosi sa tvojim stavovima. Čitaj, ja čitam sve živo bez obzira tko pise i što piše.

Nijednim argumentima nisi pobio na ovoj temi, počevši od primjera zloupotrebe odredbe o sex uznemiravanju. To je konkretan i praktičan primjer moguće primjene konvencije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 22:45   #73
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Nije točno. Ako to tvrdiš, onda navedi taj navod iz izvornog teksta konvencije ili ne izmišljaj.

U Konvenciji piše tko je sve obuhvaćen tom konvencijom i zašto: "Konvencija obuhvaća sve žene i djevojke, iz svih pozadina, bez obzira na njihovu dob, rasu, vjeru, socijalno podrijetlo, migrantski status ili seksualnu orijentaciju. Konvencija prepoznaje kako postoje skupine žena i djevojaka koje su često izložene većem riziku od nasilja i države se trebaju pobrinuti da se vodi računa o njihovim posebnim potrebama. Države se također potiče da primjene konvenciju na druge žrtve nasilja u obitelji kao što su muškarci, djeca i starije osobe."
https://rm.coe.int/168046fc87

Dakle, ta konvencija se specifično bavi nasiljem nad ženama, jer su one izložene većem riziku od nasilja, ali se primjenjuje i na druge žrtve nasilja u obitelji, kao što su, između ostalih - muškarci. Prema tome, ne izmišljaj.
Pročitaj prvu rečenicu teksta kojeg si citirala. Zašto se muškarci spominju u naknadnoj rečenici, a ne prvoj? Muškarci, stariji i djeca su trebala biti nabrojana u prvoj. Ovako se rečenica ponavlja i onda naknadno ubacuje ono što je mogla nabrojati već u prvoj rečenici, te bi umjesto 2 rečenice imali jednu. Sve stane u jednu rečenicu.
I u osnovnoj školi bi učiteljica stavila napomenu da je druga rečenica višak, jer se već u prvu rečenicu moglo ubaciti i ostale skupine.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 22:45   #74
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Izrazito si neuk - a to se rješava samo edukacijom (i to ne na fakultetu, jer se ovo nažalost na dodiplomskim studijima ne uči, već to moraš sam učiti ili pisati disertaciju na tu temu). Čini mi se da si main streamovski indoktriniran pa ću ti ponudit par linkova koje bi morao prihvatiti kao relevatne - kao npr. Columbian College of Arts & Sciences, The Jerusalem Post i United states HOLOCAUST memorial museum. Ovo ti je za početak, a ako budeš bio lijen dalje istraživat mogu ti preko privatne pošte slati periodično po par linkova za stručne radove - i to ću paziti da izlaze iz tebi prihvatljivih izvora. Ja sam iznimno obrazovan pojedinac i mene sigurno ne možeš svrstati pod teoretičare bilo čega, niti ću ti to dopustiti.

Sama tvoja argumentacija da je moj post fikcija je porazna. Da bi nečemu kontrirao, moraš biti u stanju ponuditi kontra argumente, a za to ili treba promišljanje ili znanje. Ako imaš kontra argumente onda možemo pričat, ali ovako ne.

evo par linkova za početak:

http://www.jpost.com/Blogs/The-Jewis...nection-364998

https://www.ushmm.org/wlc/en/article...uleId=10007820

http://historynewsnetwork.org/article/1796

https://www.ushmm.org/wlc/en/article...uleId=10007819

a ovaj zadnji link je link na knjigu koju bih ti preporučio da je pročitaš

https://global.oup.com/academic/prod...cc=hr&lang=en&
Na svakoj temi na kojoj pises, trudis se dati maksimum.

Ova je tema tesko ideolosko pitanje oko koje ce se (vrlo vjerojatno) poklati dva jednako radikalna tabora, prepuna regresivnih socijalnih ideja i malignog skupa istih, kojeg zovemo ideologija.

Nemoj si zbog ove teme zatvoriti mogucnost da pises na onoj drugoj, na kojoj ostavljas genijalne i vrlo poticajne postove. Dobar si motivator.

I da... Kad drustveni regres metastazira u vidu mnogih drustveno stetnih pojava, onda ih odstranjujes jednu po jednu.

Postoji i drugi nacin, a zove se "reset". Jednostavno ugasis sustav i podizes ga ponovno. No, to nije tema...
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 22:46   #75
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zasad sam, u potrazi za odgovorima na pitanja s prve stranice, naišao na ovaj prikaz -

Brkić: Pod plaštom zaštite žena uvodi se rodna ideologija
http://faktograf.hr/2017/10/03/brkic...ja-prava-zena/

Protiv čega se zapravo bore?

Kad konzervativne grupacije, dakle, tvrde da nemaju ništa protiv ženskih prava i borbe protiv nasilja u obitelji ali im, eto, smeta “rodna ideologija”, radi se o najobičnijoj floskuli, tvrdnji bez stvarnog značenja. Jer, pod ono što konzervativci shvaćaju kao “rodnu ideologiju” spadaju i napori progresivnih političara i ljudskopravaških udruga da zaštite žene i djecu od nasilja u obitelji. Jasno to ocrtavaju efekti koji bi direktno proizašli iz Istanbulske konvencije, s obzirom da se ne radi o dokumentu koji je isključivo deklarativan, kakve konvencije često znaju biti, već propisuje i neke vrlo konkretne provedbene mehanizme.

Ratifikacija Istanbulske konvencije značila bi usvajanje mjera koje se mogu iščitati iz zakonskog prijedloga o ratifikaciji konvencije kojeg je u Sabor uputio Klub zastupnika SDP-a. Država bi tako morala osigurati financijske i ljudske resurse za primjenu konvencije, što između ostalog znači: ustrojiti tijelo za koordinaciju mjera koje proizlaze iz konvencije, osigurati kontinuitet u financiranju nevladinih organizacija koje pružaju direktne usluge ženama žrtvama nasilja, osigurati financiranje autonomnim skloništima, financirati minimalno 1600 mjesta u skloništima, osigurati financiranje SOS telefonima koji moraju biti dostupni 24 sata na dan svaki dan u tjednu, osigurati dodatna sredstva za za jačanje kapaciteta ustanova i organizacija za psihosocijalne tretmane i drugu vrstu pomoći, te sredstva za stambeno zbrinjavanja žrtava nasilja.

-Stipe
Naravno da bi ratificiranje Istambulske konvencije značilo provođenje mjera, a ne samo mrtva slova na papiru, što ne odgovara onima kojima ionako teško pada žensko pravo glasa.
north wind is offline  
Old 03.10.2017., 22:48   #76
Muškarci su češće žrtve nasilja - od drugih muškaraca, nego žene.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 03.10.2017., 22:49   #77
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Naravno da bi ratificiranje Istambulske konvencije značilo provođenje mjera, a ne samo mrtva slova na papiru, što ne odgovara onima kojima ionako teško pada žensko pravo glasa.
Sad već trolaš i provociraš.
Nikoga ne smeta žensko pravo glasa niti to ima ikakve veze s ovom temom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 03.10.2017., 22:49   #78
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pročitaj prvu rečenicu teksta kojeg si citirala. Zašto se muškarci spominju u naknadnoj rečenici, a ne prvoj? Muškarci, stariji i djeca su trebala biti nabrojana u prvoj. Ovako se rečenica ponavlja i onda naknadno ubacuje ono što je mogla nabrojati već u prvoj rečenici, te bi umjesto 2 rečenice imali jednu. Sve stane u jednu rečenicu.
Zato što je to konvencija o nasilju nad ženama, kako joj i samo ime govori, a koje su u tom smislu ugroženija skupina. Zato se i donosi ta konvencija.

No, ti još nisi argumentirala ničim svoju izmišljenu tvrdnju.
north wind is offline  
Old 03.10.2017., 22:53   #79
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Muškarci su češće žrtve nasilja - od drugih muškaraca, nego žene.
To je točno i to nitko ne spori. No, to isto tako ne opovrgava činjenicu da su žene češće žrtve nasilja od strane muškaraca, nego obrnuto, čime se ta konvencija i bavi. Isto tako, nitko ne brani muškarcima da si donesu konvenciju o nasilju unutar svoga roda za ugrožene skupine muškaraca koji su u većem riziku od muškog nasilja.
north wind is offline  
Old 03.10.2017., 22:56   #80
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Sad već trolaš i provociraš.
Nikoga ne smeta žensko pravo glasa niti to ima ikakve veze s ovom temom.
Za mene je ovo ozbiljna stvar. Pišem ono što mislim, a to je da ova konvencija u pravilu smeta onima kojima smeta i emancipacija žena, koja se simbolički izražava "pravom glasa". Zašto bi to bila "provokacija"?
north wind is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.