Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 13:43   #61
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Lošiju sliku moraš imati kako god okreneš.

Npr.

SD rezolucije 720x576 dižeš na 1920x1080. Te dodatne piksele nemaš, nego ih algoritam izgenerira. Koliko će pasti kvaliteta, ovisi o kvaliteti algoritma, ali SVAKI će degradirati kvalitetu slike. Problem raste ako SD dižeš na UHD, jer 720x576 dižeš na 3840x2160.
Isti problem koji imaš sa skaliranjem SD-a na HD, imaš sa skaliranjem HD-a na UHD.

Kod nas je ponuda HD sadržaja bijedna, a ponuda UHD je nula i vjerojatno će tak ostati još dugi niz godina. Ako danas kupuješ TV, uzmi neki HD sa HDR-om umjesto bilo kojeg UHD (osim ako nemaš izvor UHD materijala, a u tom slučaju isto targetiraj HDR)
Tako sam i ja shvatio, samo mi je trebala potvrda. Puno hvala.
MutiraniBrancin is offline  
Old 21.11.2017., 13:52   #62
umrijet cu majke mi... ostao sam na ove dvije televizije (LG oled full HD i sony 9005) i nikako prelomit... Kad kažete da je loš SD signal na ovome 9005, koliko je to lošije? Shvaćam da je neuspredivo sa pravim HDR sadržajem, ali je li to sad nešto skroz negledljivo ili je malo (puno) lošije u odnosu na neku panasonic plazmu?
ZinedinZidan is offline  
Old 21.11.2017., 14:01   #63
Ma to su gluposti. Taj sony ima bolje skaliranje od tog lg-a sta god drugi tvrdili. Uostalom taj lg ima stari webos 2.0 i pitanje je dali cita hdr.
Kazu da je o tv star dvije godine upakiran u novu kutiju.
Ja bi svakako uzeo sony jer je tri puta kompletniji tv.

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
grga84 is offline  
Old 21.11.2017., 14:08   #64
Quote:
ZinedinZidan kaže: Pogledaj post
umrijet cu majke mi... ostao sam na ove dvije televizije (LG oled full HD i sony 9005) i nikako prelomit... Kad kažete da je loš SD signal na ovome 9005, koliko je to lošije? Shvaćam da je neuspredivo sa pravim HDR sadržajem, ali je li to sad nešto skroz negledljivo ili je malo (puno) lošije u odnosu na neku panasonic plazmu?
Ja ti mogu iz prve ruke kazat, da je Lg po pitanju SD sadržaja bolji..Ali kod drugih sadržaja, je Sony odličan.Još uvijek plazma i oled televizori, nemaju konkurencu što se tiče gledanja sadržaja nižih ločljivosti.
majstor2 is offline  
Old 21.11.2017., 14:12   #65
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu iz prve ruke kazat, da je Lg po pitanju SD sadržaja bolji..Ali kod drugih sadržaja, je Sony odličan.Još uvijek plazma i oled televizori, nemaju konkurencu što se tiče gledanja sadržaja nižih ločljivosti.
To mi je jasno. Ajmo reći da je kod plazme i ovog Oleda SD sadržaj ocjena 10/10. Koliku bi ocjenu dali ovome sonyu 9005?
ZinedinZidan is offline  
Old 21.11.2017., 14:16   #66
Quote:
ZinedinZidan kaže: Pogledaj post
umrijet cu majke mi... ostao sam na ove dvije televizije (LG oled full HD i sony 9005) i nikako prelomit... Kad kažete da je loš SD signal na ovome 9005, koliko je to lošije? Shvaćam da je neuspredivo sa pravim HDR sadržajem, ali je li to sad nešto skroz negledljivo ili je malo (puno) lošije u odnosu na neku panasonic plazmu?
Ako gledaš 720p/1080p filmove, naše zemaljske kanale ili sport, ne jebe te 4k fama ili HDR onda LG oled.

Ako misliš gledati UHD materijal tj. 4k ripove s HDR-om, ili imaš ps4 ili xbox one konzolu pa ti je važan HDR mod, onda Sonyja.
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Old 21.11.2017., 14:16   #67
Quote:
ZinedinZidan kaže: Pogledaj post
To mi je jasno. Ajmo reći da je kod plazme i ovog Oleda SD sadržaj ocjena 10/10. Koliku bi ocjenu dali ovome sonyu 9005?
Ja osobno bi dao ocjenu oko 6 ili 7. A nije nužno, da je tako, možda, bi dao ko drugi više..Zavisi, šta koji očekuje od takvog televizora..
majstor2 is offline  
Old 21.11.2017., 14:21   #68
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Ja osobno bi dao ocjenu oko 6 ili 7. A nije nužno, da je tako, možda, bi dao ko drugi više..Zavisi, šta koji očekuje od takvog televizora..
Razumijem. Hvala lijepa na odgovorima. Nema šta, idem na sony, svakako ga neću mijenjat bar 5 godina, a do tada valjda jedino može nabolje, i što se tiče signala i materijala, a i plejka se planira ubacit u priču
ZinedinZidan is offline  
Old 21.11.2017., 14:33   #69
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Ja osobno bi dao ocjenu oko 6 ili 7. A nije nužno, da je tako, možda, bi dao ko drugi više..Zavisi, šta koji očekuje od takvog televizora..
Koliko bi dao Filipsu onda 2-3 ili niže?
grga84 is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 14:53   #70
Jel netko imao problema sa signalom kod novijih LG televizora? Naime jučer kupio i prespojio ga na istu antenu koja je davala 100/100 na Philipsu iz 2015 - LG niti jedan kanal nema preko 50% sa tom antenom. Čak sam i posudio od susjeda novu sobnu i signal je bio jači, ali nisam našao mjesto u stanu gdje hvata sva 4 kanala (svih 16 programa) - odašiljač Sljeme.
abusaef is offline  
Old 21.11.2017., 15:03   #71
Quote:
ZinedinZidan kaže: Pogledaj post
umrijet cu majke mi... ostao sam na ove dvije televizije (LG oled full HD i sony 9005) i nikako prelomit... Kad kažete da je loš SD signal na ovome 9005, koliko je to lošije? Shvaćam da je neuspredivo sa pravim HDR sadržajem, ali je li to sad nešto skroz negledljivo ili je malo (puno) lošije u odnosu na neku panasonic plazmu?
Kad sam kupovao ljetos, Sony se nije mogao ni pribliziti OLEDu sto se tice SD signala.
Dapace, Sony od nekih 14kkn (mislim cak da je to bio taj 9005) je toliko lose prikazivao ono atletsko prvenstvo po ljetu da je bilo negledljivo. Puno artefakata i trzava slika. Na istom signalu OLED je to prikazivao puno, ali puno bolje.
Govorim kao netko tko je presao sa plazme na OLED jer LCD mi nije mogao ispuniti nista od onog sto trazim od televizora (crna boja i kut gledanja...).
HDR i 4k su mi apsolutno nebitni i to je presudilo. Plus cijena, OLED je bio dosta jeftiniji, ali vidim da su sad tu negdje
paperwhite is online now  
Old 21.11.2017., 15:18   #72
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Koliko bi dao Filipsu onda 2-3 ili niže?
evo svi smo kulturni, jel moze moderator odstraniti ovog klauna grgu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Received Warning
Old 21.11.2017., 16:48   #73
Cisto info za sve, ovaj LG OLED koji ce biti na akciji u SD je dostupan samo jedan kao izlozbeni primjerak. Bar tako pise na stranici.
ZinedinZidan is offline  
Old 21.11.2017., 16:55   #74
Quote:
ZinedinZidan kaže: Pogledaj post
Cisto info za sve, ovaj LG OLED koji ce biti na akciji u SD je dostupan samo jedan kao izlozbeni primjerak. Bar tako pise na stranici.
klasika lol, hrvatska posla

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 21.11.2017., 17:03   #75
Pozdrav!

Imam namjeru kupiti tv-e, za 4000kn, s obzirom da u Slav Brodu i nema neke velike ponude trgovina sa televizorima (elipso, centar tehnike i emmezeta), na web stranicama navedenih trgovina isto slaba ponuda, jedino su mi ova dva modela upala u oko!

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49LJ614V

http://www.grundig.com/hr-hr/tv/mode...49-vle-6621-wp

Cijena: cca 4000kn u kešu
Veličina ekrana: 124cm (49")
Preferirani sadržaj: imam Vip sat, ima nešto programa u Hd-u. (nevjerujem da ču spajati igračke konzole na njega)
kova_sb is offline  
Old 21.11.2017., 17:07   #76
Quote:
paperwhite kaže: Pogledaj post
Kad sam kupovao ljetos, Sony se nije mogao ni pribliziti OLEDu sto se tice SD signala.
Dapace, Sony od nekih 14kkn (mislim cak da je to bio taj 9005) je toliko lose prikazivao ono atletsko prvenstvo po ljetu da je bilo negledljivo. Puno artefakata i trzava slika. Na istom signalu OLED je to prikazivao puno, ali puno bolje.
Govorim kao netko tko je presao sa plazme na OLED jer LCD mi nije mogao ispuniti nista od onog sto trazim od televizora (crna boja i kut gledanja...).
HDR i 4k su mi apsolutno nebitni i to je presudilo. Plus cijena, OLED je bio dosta jeftiniji, ali vidim da su sad tu negdje
I kao netko ko je prešao sa Plazme na OLED koji su dojmovi ?
Kak OLED odrađuje SD signal bolje ili lošije ?

i ak nije tajna koji OLED i koja Plazma ?
The Best F1 Driver is offline  
Old 21.11.2017., 17:17   #77
Mene zanima koji su problemi i poteskoce kod OLEDa?
Djecje bolesti?

Ono gore vezano uz SD signal na novim Sonyima jednostavno nije istina tj krelci koji se bave prodajom TV aparata ili ne znaju ili ne zele namjestiti prikaz SD signala a posebno kod sporta i vecih kontrasta.

Za TV od 55 inca je cca 3m granica.
Tu se vidi kompresija i smetnje, no slika je jako dobruostalom prije kupnje obavezno ici uzivo isprobati s materijalom.
Nikako ne odluciti i kupiti samo na bazi neciieg savijeta.
Angelbyu is offline  
Old 21.11.2017., 17:27   #78
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Mene zanima koji su problemi i poteskoce kod OLEDa?
Djecje bolesti?

Ono gore vezano uz SD signal na novim Sonyima jednostavno nije istina tj krelci koji se bave prodajom TV aparata ili ne znaju ili ne zele namjestiti prikaz SD signala a posebno kod sporta i vecih kontrasta.

Za TV od 55 inca je cca 3m granica.
Tu se vidi kompresija i smetnje, no slika je jako dobruostalom prije kupnje obavezno ici uzivo isprobati s materijalom.
Nikako ne odluciti i kupiti samo na bazi neciieg savijeta.
Jednostavno ne ide brez žaljenja ili provociranja..
majstor2 is offline  
Old 21.11.2017., 17:30   #79
Nakon svih vaših rasprava ozbiljno razmišljam da otkažem zamjenu svoje 42" Panasonic plasme za 55" Sony 8096.
Krenuo sam u zamjenu tva da pređem na veću dijagonalu i radi potrošnje struje jer mi plasma vuče skoro 400w a sad ni sam više nisam siguran što napraviti.

Kad sam odlučio promijeniti tv mislio sam kako nakon 6 godina od kad imam plasmu tv za 7kkn mora biti boljiili bar jednak toj plasmi a izgleda da se vara..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Pozdrav!

Zadnje uređivanje Chome : 21.11.2017. at 17:44.
Chome is offline  
Old 21.11.2017., 17:46   #80
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne ide brez žaljenja ili provociranja..
Hoces reci da su u ducanu televizori namjesteni za najbolji moguci prijem SD signala na izlozenim televizorima?
I kada dodes testirati TV prodavac strucno namijesti najbolje postavke za trazeni materijal?
Dragi moj majstore...savijest je cudna stvar.

Crome i ja zamijenio Samsungovu plazmu 42 inca za 55 inca.
Cuj...dva dana ti treba da se naviknes na prikaz SD signala.
Velicinom stvarno dobijes bolji osjecaj kod gledanja, ali treba jako paziti sta uzimas.

Ja sam poprilicno zadovoljan kupnjom Sonya...i mislim da sam pogodio, a o ulozeno dobiveno da i ne pricam.

Ali obavezno uzeti premium marku, nikako izlozbeni i obavezno 5g garancije.
Naravno pusti filozofe i prodaju tople vode, usb key, uzmi si sat ili dva i testing testing.
Angelbyu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.