Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li zabraniti mobitele u školama?
Da 43 71.67%
Ne 15 25.00%
Ne znam 2 3.33%
Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 16:59   #41
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi bili zabranjeni. zato jer su se dvije učenice potukle i netko ih snimio? Nije problem što su se potukle nego što su snimljene?

Djeci mobitel dobro dođe, da kaže roditeljima da će ostati dulje ili kraće, ili da se ne osjeća dobro, ima puno razloga zašto je olakšana komunikacija dobra.
Djeci treba uskratiti mobitel, jer današnji smartphoni su kao mala kompjutera, pa je lako s njima surfati internetom i ići na facebook, twitter i instagram u bilo koje vrijeme. Nekada su roditeljima govorili da kompjutere drže u dnevnom boravku kako bi roditelj imao nadzor, a danas to više ne funkcionira. Djeca danas zaista mogu uvijek biti online.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:17   #42
A što bi promijenila zabrana mobitela u školama? Izgnali smo odgoj i iz škola, a i obiteljima izbili sve adute iz ruku. Istodobno zaboravljamo da klinci jesu mali, ali nisu blesavi i jako dobro uočavaju obrazac kojim se uspijeva u društvu. Vrlo često je to agresiva i laktarenje, a ne marljiv i smjeran rad i učenje...Frustriran smo narod koji ima frustriranu djecu...i sve, pa čak i najdobronamjernije, izvrgnemo paradoksu. Tako smo i poštivanje dječjih prava doveli do apsurda da prava imamo, ispunjavanje obaveza, što bi trebala biti protuteža...negdje putem izgubili, a očekujemo kad napune 18 da budu odgovorni građani.
Baš sam danas nabasala na vrlo zanimljiv tekst, a i knjigu ću potražiti...Probajte zamisliti kako bi roditelji u nas reagirali da im dijete stoji za kaznu jer je netko drugi u razredu zgriješio...O empatiji da ne govorimo...
Kako najsretniji ljudi na svijetu odgajaju djecu
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:15   #43
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
A što bi promijenila zabrana mobitela u školama? Izgnali smo odgoj i iz škola, a i obiteljima izbili sve adute iz ruku. Istodobno zaboravljamo da klinci jesu mali, ali nisu blesavi i jako dobro uočavaju obrazac kojim se uspijeva u društvu. Vrlo često je to agresiva i laktarenje, a ne marljiv i smjeran rad i učenje...Frustriran smo narod koji ima frustriranu djecu...i sve, pa čak i najdobronamjernije, izvrgnemo paradoksu. Tako smo i poštivanje dječjih prava doveli do apsurda da prava imamo, ispunjavanje obaveza, što bi trebala biti protuteža...negdje putem izgubili, a očekujemo kad napune 18 da budu odgovorni građani.
Baš sam danas nabasala na vrlo zanimljiv tekst, a i knjigu ću potražiti...Probajte zamisliti kako bi roditelji u nas reagirali da im dijete stoji za kaznu jer je netko drugi u razredu zgriješio...O empatiji da ne govorimo...
Kako najsretniji ljudi na svijetu odgajaju djecu
Djeca su mi 35+, pa kad sam imao "popizditis" jer kao ne uče dovoljno, dobio sam odgovor: bitno je brzo pronači odgovor, znati gde pronači i to razumeti! Pa sad, nisu više vremena kad smo računali log. tablicama ili rehenšibrima! Meni je još nešto ostalo u memoriji valjda, a njima u kompićima! Nadam se, da njih kroz koju godine na udari neki comp-parkinson, jer tada smo jednostavno - ADIJO!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 06:45   #44
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Iako se tučnjava učenica u Splitu dogodila izvan škole, sutkinja za mladež predlaže da se u hrvatskim školama zabrani korištenje mobitela učenicima.
U ovom slučaju, bojim se da bi trebalo 'zabraniti' ovakve suce, koji si zamišljaju da će se pukim zabranama problemi rješavati. Jer valjda , eto, najveći je problem ne tošto su se cure potukle, nego što je to snimljeno i objavljeno.

Quote:
"Znam da smo na jednom skupu razgovarali o tome imaju li učitelji i ravnatelji pravo zabraniti djeci da imaju mobitele. Ja sam im rekla da.... rekla je sutkinja Peto Kujundžić.
I to je sutkinja 'obiteljskog suda'?
Gdje ona to živi?
Zar ona ne zna da je uobičajena praksa da škole, i osnovne i srednje, rutinski brane učenicima unošenje mobitela/gadgeta u učionice? Sad sva moja djeca i u osnovnoj i u srednjoj imaju takva pravila. Štoviše, u osnovnoj koju je mj najstariji sin završio, svojedobno su 'zaprijetili' učenicima da će svakome kod koga nađu mobitel, makar i ugašen, oduzeti mobitel do polugodišta. Pa sam na roditeljskom pred svima rekao i razrednici i prisutnoj ravnateljici da se ubuduće ne poigravaju s takvim protuzakonitim prijetnjama djeci. Jedno je zabraniti korištenje na satu ili oduzeti djetetu uređaj do kraja nastave, i eventualno takvo ponašanje sankcionirati.
Dakle, nije baš da to već davn nije u praki regulirano, pa stvarno ne znam o čemu ta sutkinja trabunja.

Možda moja djeca idu u 'fine' škole gdje su uvedene regule, a u nekim drugim školama nije tako? Ne znam , ima škola gdje se nastavnici boje ući u učionicu...


Quote:
Što vi mislite? Treba li zabraniti učenicima korištenje mobitela u školama?
Za učenike srednjih škola, a i osnovnih u slučaju da djeca putuju busom do škole posjedovanje mobitela za djecu nije tek puka komocija , sredstvo za chatanje razmjenjivanje sličica i igranje... nego i potreba.
Pitajte roditelje poput mene kojima djeca u školu idu i vlakom i busom, i ja i žena ih često vozimo i na razne aktivnosti. Da vam mogu javiti da se bus pokvario, da vlak kasni, da je škola završila ranije iz xy razloga,slobona aktivnost odgođena...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 08:48   #45
Korištenje mobitela nije problem, već je rezultat problema, a to je najčešće - dosada.
Tko ih ne razumio? Sa takvim obrazovnim sustavom koji se nije drastično mijenjao još od bivše države, pa crkneš od dosade čekajući da prođe taj sat u kojem ti profa suhoparno lista gradivo iz udžbenika ili reda slajdove.
Kao da klinci prije nisu crkavali od dosade na takvim satovima, samo nisu imali takvi tehnologiju na raspolaganju, nekad se vrijeme ubijalo igrom državo-selo-grad, danas strimanjem serija na mobu.
Što ljudi danas rade kad su nabasali na loš spoj ili su u lošoj vezi i nemaju si što za reći? Bulje u mobitele. Nije rješenje problema, ali je nekakav instrument za suočavanje s njim.
Zabrana mobitela je kao da se propiše flaster za liječenje hemofiličara.
Djeca će naći drugi način da riješe problem- dosadu.

Quote:
thortwins kaže:
U ovom slučaju, bojim se da bi trebalo 'zabraniti' ovakve suce, koji si zamišljaju da će se pukim zabranama problemi rješavati. Jer valjda , eto, najveći je problem ne tošto su se cure potukle, nego što je to snimljeno i objavljeno.
Točno to. Ne bježati od tehnologije, nismo u srednjem vijeku.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 09:21   #46
Tehnologija, pogotovo u obrazovnom sustavu, prestavlja najveću prepreku obrazovanju naših mladih kadrova.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 09:30   #47
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
to je i sada zabranjeno.
nisma sigurna, u razredu gdje ide moje dijete koriste mobitele na satu za surfanje. To sam se i ja sokirala
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:18   #48
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Tehnologija, pogotovo u obrazovnom sustavu, prestavlja najveću prepreku obrazovanju naših mladih kadrova.
Na koji to način baš tehnologija predstavlja najveću prepreku?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:14   #49
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nisma sigurna, u razredu gdje ide moje dijete koriste mobitele na satu za surfanje. To sam se i ja sokirala
Ako koriste u nastavnom procesu, to može biti samo pohvalno, a ne razlog za šok.

Otkada je to surfanje nužno loša aktivnost?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:42   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako koriste u nastavnom procesu, to može biti samo pohvalno, a ne razlog za šok.

Otkada je to surfanje nužno loša aktivnost?
ne prate nastavu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:59   #51
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne prate nastavu
Učenici slabo prate nastavu i bez mobitela, tako da nije u mobitelima problem.

Između ostalog na mobitelu mogu istražiti neku temu koja ih zanima sa nastave na puno moderniji način više primjeren 21. stoljeću.
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Na koji to način baš tehnologija predstavlja najveću prepreku?
Pokušaj sarkazma
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:50   #52
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne prate nastavu
Koji dio rečence "ako koriste mobitele u nastavnom procesu" treba objašnjavati?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:53   #53
Ja sam za zabranu mobitela zbog sljedećih razloga.

1. Narušavaju izgled i koncepciju nastave kako je to zamislila Pruska. Znamo da Prusi nisu imali mobitele, i da su bili jaka nacija (dok nisu propali), dakle očito je da jaka nacija proizlazi iz kvalitetnog školstva, kvalitetno školstvo proizlazi iz zabrane mobitela.

2. U duhu Hrvatske i školstva je da se rješavaju posljedice, a ne uzroci. Znamo da je nastava dosadna, i ako se mobiteli zabrane, učenici će si morati naći drugu zabavu. Nećemo valjda pokušati reformirati školstvo u cilju kvalitetnije nastave?

3. Lakše je nešto zabraniti, nego se nečemu pokušati prilagoditi.

4. Kad učenici izađu iz škole, neće imati mobitele, na poslu ih sigurno neće koristiti, a pogotovo u slobodno vrijeme. Osim toga, znamo da na poslovima KKZ(kurve, konobari i zaštitari) kakvim Hrvatska teži ne trebaju mobiteli.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:06   #54
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako koriste u nastavnom procesu, to može biti samo pohvalno, a ne razlog za šok.

Otkada je to surfanje nužno loša aktivnost?
Obrazovni sustav nam je značajno pao ako mobitel za surfanje internetom služi kao pomagalo za educiranje učenika.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:28   #55
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Obrazovni sustav nam je značajno pao ako mobitel za surfanje internetom služi kao pomagalo za educiranje učenika.
Da, slažem se. Vidi kako su ovi sirotanovići u Finskoj propali uvođenjem video igrica
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:11   #56
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Obrazovni sustav nam je značajno pao ako mobitel za surfanje internetom služi kao pomagalo za educiranje učenika.
Nemaš ti baš puno znanja o mogućnostima primjene mobitela u nastavi, jelda?

Osim što je bolje naučiti učenika da pronađe informaciju i kritički ju iskoristi, a ne da podatak štreba, mobitel može biti komunikacijski uređaj u aktivnoj nastavi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:29   #57
Ruku na srce, vecina nastavnika su dosadnjakovici koji niti najzanimljiviju temu ne mogu prezentirati zanimljivo. Vecina djece je u ranijoj dobi prezaigrana, a u kasnijoj nezainteresirana za nastavu jer je koncept skolstva kakvo imamo danas zastario. Osim eto primjene racunala i modernijih pomagala te neonske rasvjete, od valjda osamnaestog stoljeca koncept se nije mijenjao.
Djeca znaju instinktivno a mnogi odrasli zato sto tako to jest - cilj skole nije obrazovanje nego ukalupljivanje. Ali dobro, to je sad druga prica....

Spomenut cu jednu od iznimaka - uciteljicu iz povijeti na cijoj su nastavi ucenici sjedili na rubu stolice od uzbudjenja kada je ona predavala. Sto sam iz povijesti naucio u skoli (antika) to sam naucio kod nje. Redovi za odgovaranje su bili od ploce do straznjeg zida. Na zalost, imao sam je samo jednu godinu.

Sjecam se u tehnickoj skoli je predavao lik, neki Markotic, ljudina od dva metra, ali toliko posran da si ga jedva cuo sto prica i na kojem se vidjelo da mrzi i svoj posao i nas. Ne znam uopce o cemu je pricao u srednjoj skoli - jer sam ispunio biljeznice i biljeznice crtezima. Koliko bi tom liku zivot bio bolji da je bilo mobitela? Uglavnom, naletio sam nedavno na Dan Carlin's Extreme History podcast. I Najebo se mile majke tom Markoticu jer je nevjerojatno zanimljiv period ucinio dosadnijim od smrti.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:32   #58
Evo ja smatram da je uvođenje nove tehnologije ili kako bi to rekla populistički ministrica športa škole 21. stoljeća, zaglupljivanje djece! Mislim na osnovne škole!!!! Dakle zaglupljivanje djece!!!

Što oni to mogu naučiti na računalu u osnovnoj školi tekst procesor, tablični račun, dizajniranje, programski jezik???

Dodduše, eventualno neke slobodne aktivnosti za talentiranije učenike.


Srednja škola je drugi par cipela, računalstvo/informatika DA, osnovni programi, ovisno o struci. U višim razredima srednje DA, programi koji pomažu u struci.


Mobiteli u školama, to nije problem mobitela, to je problem školstva općenito. sustav je takav da od nastavnika u školama radi klauna, tako da ni jedan normalan nastavnik koji drži do sebe neće zabranjivati mobitele, ispravljati krive Drine i vući vraga za rep!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:34   #59
Zabraniti mobitele u školama? Svašta, nešto gluplje nisam čuo. To je tako glupo da smatram da i ne treba objašnjavati zašto je glupo.
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:37   #60
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ruku na srce, vecina nastavnika su dosadnjakovici koji niti najzanimljiviju temu ne mogu prezentirati zanimljivo. Vecina djece je u ranijoj dobi prezaigrana, a u kasnijoj nezainteresirana za nastavu jer je koncept skolstva kakvo imamo danas zastario. Osim eto primjene racunala i modernijih pomagala te neonske rasvjete, od valjda osamnaestog stoljeca koncept se nije mijenjao.
Djeca znaju instinktivno a mnogi odrasli zato sto tako to jest - cilj skole nije obrazovanje nego ukalupljivanje. Ali dobro, to je sad druga prica....

Spomenut cu jednu od iznimaka - uciteljicu iz povijeti na cijoj su nastavi ucenici sjedili na rubu stolice od uzbudjenja kada je ona predavala. Sto sam iz povijesti naucio u skoli (antika) to sam naucio kod nje. Redovi za odgovaranje su bili od ploce do straznjeg zida. Na zalost, imao sam je samo jednu godinu.

Sjecam se u tehnickoj skoli je predavao lik, neki Markotic, ljudina od dva metra, ali toliko posran da si ga jedva cuo sto prica i na kojem se vidjelo da mrzi i svoj posao i nas. Ne znam uopce o cemu je pricao u srednjoj skoli - jer sam ispunio biljeznice i biljeznice crtezima. Koliko bi tom liku zivot bio bolji da je bilo mobitela? Uglavnom, naletio sam nedavno na Dan Carlin's Extreme History podcast. I Najebo se mile majke tom Markoticu jer je nevjerojatno zanimljiv period ucinio dosadnijim od smrti.
Od kad postoji nastava postoje učenici koji rade i učenici koji ne rade, kao i nastavnici koji se trude predavati dobro i oni koje boli kurac. Ovdje se radi o tome da li se u školama smije zabraniti korištenje mobitela... mislim da se ne može zabraniti ni korištenje nogometne lopte jer nekima nije potreban pametan narod, što će vlastima pametni ljudi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.