Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 20:51   #281
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Imaju sve, i tome što imaju stvaraju situaciju da se mladi i malo manje mladi stručnjaci useljavaju u njihove zemlje u potrazi za poslom i boljom budućnošću umjesto iseljavaju, kao što je situacija kod nas.
Da su u tih jebenih 27 godina stvorili institucionalni i gospodarski okvir da se u nas živi dobro, a ne samo pljačkali i trpali u svoje džepove, ne bi se našli u tužnoj situaciji da nam se svake godine iseljava xxxxx ljudi u koje smo uložili novac za školovanje a svoje najbolje godine daju nekome drugome.
I rađaju tamo djecu, pa tako i na posredan način održavaju demografsku sliku zemlje u kojoj žive i rade.
To je već nešto sasvim drugo. Zašto Njemci, Austrijanci i Švicarci nemaju više od 1,5 djece, a žive u tako bogatim, naprednim i tolerantnim zemljama. Da imaju više djece ne bi morali useljavati tolike strance i trošit silna sredstva za njihovu prilagodbu.
Samo sam preletio temu do kraja i moram se složit sa John_Wayne-om. Novac i bogatstvo nisu preduvjet za imanje više djece. Kako nam primjeri mnogih zapadnih zemalja pokazuju čini se da je obrnuto.
Da li bi u Hrvatskoj broj djece bio nešto veći da je ekonomska i opća situacija nešto bolja. Vjerojatno da, ali ne bi bila pozitivna. Bila bi i dalje negativna, ali samo nešto manje nego je sad.
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:11   #282
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Čemu je tome uzrok? Hrana koju jedemo? Bezalkoholni sokovi, aditivi?
Kod muškaraca: zagađeni okoliš (čak i voda utječe na kvalitetu spermija, jer ima previše estrogena od ispuštenih kemikalija u vodu kao npr deterdženti itd), sadašnja hrana, pesticidi, zračenja tehno uređaja itd. Na veliku žalost, spermiji su puno osjetljiviji na bilo kakav oblik zagađenja nego jajašca
Uz to znatan broj muškaraca ima varikokelu, a da i ne zna i to otkriju tek kod pregleda testisa, a uz to mnogi imaju problema i sa prostatom. Varikokela (proširena vena u testisu) nije opasna za život, ali uzrokuje neplodnost.
Preporučujem da muskarci idu redovito na preglede prostate i testisa, kao sto žene idu redovito ginekolozima.
Može vam i spasiti zivot, jer je sve veca stopa raka prostate i testisa u mlađjoj dobi.

Žene - idealna fertilna dob je do 27. godine. Iza 27. godine vjerojatnost zaceca u plodnim danima iznosi samo 16%.
Nemogućnost začeća u žena od 25. do 34. godine je prisutna u 13%slučajeva, a u žena od 35. do 44. godine čak 30%.
I kod brojnih žena je prisutna veća stopa ginekoloških problema nego prije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:09   #283
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Poznajem samohranu majku kojoj dijete nisu htjeli upisati u vrtić jer nije mogla osigurati ugovor na neodređeno.
Moja frendica je nakon isteka porodiljnog bila samohrana i nezaposlena majka, a malog su odbili upisati u vrtić - jer je nezaposlena.
Kad je idiote u vrtiću pitala kako da nađe posao i počne raditi kad nema kud s djetetom - dobila je slijeganje ramenima. No sva sreća ona nije trpni tip, pa je popizdila i dignula galamu do ministarstva i isprijetila medijima, pa je malo ekspresno upisan.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Da, u drzavnoj sluzbi je tako jer je i procedura strogo propisana, ali u privatnoj tesko da ce netko razvuci natjecaj na par mjeseci.
Ma znaju i ovi u privatnom sektoru zapiliti koji put... meni nije jasno - jer netko misli da i u privatnom sektoru nema zapošljavanja preko veze?
Pa ti u pojedinim firmama imaš doslovce zavičajne klanove.

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Čemu je tome uzrok? Hrana koju jedemo? Bezalkoholni sokovi, aditivi?
To što su puno puta susjedi pomagali u pravljenju djece.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 06:00   #284
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
i nema tog jebenog doplatka i produljenog rada vrtića koji će te natjerati na drugo, a kamoli na treće dijete.

siguran posao, posao sa prilagodljivim radnim vremenom, posao koji nije u koliziji s mojim privatnim životom, posao kojim mogu plaćati stambeni kredit, vrtić, izvanvrtićke aktivnosti, hranu, režije, odjeću....

i tek kad je sve ono gore zadovoljeno idemo na produljeni rad vrtića, besplatne knjige, doplatke, prigodne cijene karata za srednjoškolce, kurikularnu reformu....


jabba the hut kreće sa suprotne strane, od kraja prema početku. nebu joj to urodilo plodom.

Upravo to.
I, kao vrhunac, što manje uplitanja popova, Ilčića i kojekavih hrastića u odgoj i obrazovanje.

Nikakve druge mjere apartčika ne mogu donijeti nikakav rezultat.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 06:43   #285
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
a s dvije plaće koje su blizu 15 000 kn neto mjesečno može se imati 3-4 djeteta koje neće biti zakinuta u svemu.
To je razlog zašto ljudi nemaju djecu, pritisak visokih očekivanja okoline kako bi trebalo vršiti roditeljstvo i koliko novca treba trošiti na djecu. Romi, ostrašćeni vjernici, te imigranti žive u paralelnim okolinama koje, iako postoje u istom prostoru, imaju drugačija očekivanja koja proizlaze iz uvjerenja članova tih grupa. Amiši ne misle da su zakinuti.
Imigranti prve generacije su uvjerenja donijeli sa sobom, pa imaju više djece, ali već druga-treća generacija poprimi uvjerenja okoline. Hercegovci doseljeni u Zagreb često imaju više djece nego unuka.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:24   #286
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
To je razlog zašto ljudi nemaju djecu, pritisak visokih očekivanja okoline kako bi trebalo vršiti roditeljstvo i koliko novca treba trošiti na djecu. Romi, ostrašćeni vjernici, te imigranti žive u paralelnim okolinama koje, iako postoje u istom prostoru, imaju drugačija očekivanja koja proizlaze iz uvjerenja članova tih grupa. Amiši ne misle da su zakinuti.
Imigranti prve generacije su uvjerenja donijeli sa sobom, pa imaju više djece, ali već druga-treća generacija poprimi uvjerenja okoline. Hercegovci doseljeni u Zagreb često imaju više djece nego unuka.
15 000 kn nisu veliki novci za famiiju koja ima 3-4 djeteta.

Ako ne želiš prihvatiti život cigana kojeg spominješ, tipični današnji mjesečni trošak ti je:
1) 2000 kn auto
2) 4000 kn stanovanje
3) 2000 kn režije
4) 3000 kn malo kvalitetnija prehrana

To ti je već 11 000 kn.

Ostaje ti 4 000 za ostale aktivnosti koje bi trebale uključiti:
1) vrtiće
2) strane jezike
3) izvannastavne aktivnosti
4) odjeća
5) štednja za crne dane i penziju
6) izvanredni troškovi
7) ...

Koliko hrvatskih obitelji ima mjesečno 15 000 kn i više koje su im u današnje vrijeme potrebni kao minimum za život dostojan čovjeka i da se ima neka mala perspektiva u životu?

Takvih je možda u Hrvatskoj 10%, za 90% obitelji u Hrvatskoj nema perspektive.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:28   #287
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kome da ja sad vjerujem - Kolindi ili tebi?
Vjeruj Kolindi, ona ima 220 000 sljedbenika, a to je više od mene samog.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:09   #288
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
15 000 kn nisu veliki novci za famiiju koja ima 3-4 djeteta.
Jel ima Hrvatska nešto ovakvo?
Cost of Raising a Child Calculator
https://www.cnpp.usda.gov/calculatorintro

Middle-income, married-couple parents of a child born in 2015 may expect to spend $233,610 ($284,570 if projected inflation costs are factored in*) for food, shelter, and other necessities to raise a child through age 17. This does not include the cost of a college education.

https://www.usda.gov/media/blog/2017...-raising-child
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:24   #289
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ma znaju i ovi u privatnom sektoru zapiliti koji put... meni nije jasno - jer netko misli da i u privatnom sektoru nema zapošljavanja preko veze?
Pa ti u pojedinim firmama imaš doslovce zavičajne klanove.
Ima, ali u velikim sustavima. Ono gdje ne postoji jasan vlasnik ili njih 2-3 koji rade u istoj firmi nego se radi o dionickom drustvu je puno blize drzavnom sektoru nego privatnom u nekim stvarima poput papirologije, a i korupcije.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:27   #290
Quote:
_wes_ kaže: Pogledaj post
To je već nešto sasvim drugo. Zašto Njemci, Austrijanci i Švicarci nemaju više od 1,5 djece, a žive u tako bogatim, naprednim i tolerantnim zemljama. Da imaju više djece ne bi morali useljavati tolike strance i trošit silna sredstva za njihovu prilagodbu.
Samo sam preletio temu do kraja i moram se složit sa John_Wayne-om. Novac i bogatstvo nisu preduvjet za imanje više djece. Kako nam primjeri mnogih zapadnih zemalja pokazuju čini se da je obrnuto.
Da li bi u Hrvatskoj broj djece bio nešto veći da je ekonomska i opća situacija nešto bolja. Vjerojatno da, ali ne bi bila pozitivna. Bila bi i dalje negativna, ali samo nešto manje nego je sad.
Potrebno je biti sirotinja, ali da imas tu sirotinjsku stabilnost da ces uvijek imati stan, hranu, ali opet ne smijes imati previse da imas sredstava za druge interese.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:16   #291
ajme učenih i naprednih.

umjesto da smo zadovoljni što nas je i bez ratova sve manje, pa ćemo s vremenom prestati vršiti ovoliki pritisak na resurse ove jadne planete, mi doktorate i pažnju dajemo ljudima koji zagovaraju demografsku eksploziju i smrt planete na račun nas, bolesnog, kancerogenog tkiva.

i sve zbog usranih baba i djedova koji žive sve duže i kojima je potrebno sve više tuđe pažnje i pomoći, jer ih njihova vlastita djeca ne jebu pet posto.

neka krepaju ranije. ja skupa s njima.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:53   #292
Dobar clanak
http://www.poslovni.hr/komentari/nec...strmotu-337938
Quote:
imali su energiju i volju, ostajali dugo na poslu, trudili se i naposljetku shvatili da nema smisla, jer promjene koje zagovaraju neće biti prihvaćene, jer zadiru u interese stranke, jer nisu iz stranke, jer remete pozicije moći nekih drugih, jer nikog ne zanima o čemu oni to.
Većina ih je otišla u tišini, mnogi su i dalje tu i trate svoje vrijeme i znanje u sustavu koji ih troši, a da ih uopće ne koristi. Ima ih u zdravstvu, u obrazovanju, u turizmu, urbanizmu, znanosti. U tom našem sustavu, naime, nema smisla rekonstrukcija Vlade o kojoj se priča ovih dana, jer neće donijeti ništa novo ni korisno, iz nekoliko razloga. Prvi je negativna selekcija koja je opasno zavladala javnim sektorom, baš zbog toga što se iznad rezultata i odgovornosti favorizira stranačka odanost, politika uhljebljivanja, klijentelizam, gdje najbolje prolaze poslušnici. Nitko kvalitetan i hrabar neće se upustiti u takvu avanturu, koja mu može jamčiti samo nazadovanje u profesionalnom i svakom drugom smislu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:59   #293
kao zaposlenik javnog sektora, potpisujem sve gore navedeno
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:09   #294
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ajme učenih i naprednih.

umjesto da smo zadovoljni što nas je i bez ratova sve manje, pa ćemo s vremenom prestati vršiti ovoliki pritisak na resurse ove jadne planete, mi doktorate i pažnju dajemo ljudima koji zagovaraju demografsku eksploziju i smrt planete na račun nas, bolesnog, kancerogenog tkiva.

i sve zbog usranih baba i djedova koji žive sve duže i kojima je potrebno sve više tuđe pažnje i pomoći, jer ih njihova vlastita djeca ne jebu pet posto.

neka krepaju ranije. ja skupa s njima.
Na krivoj temi si , probaj ovdje ,
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=125
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:34   #295
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ajme učenih i naprednih.

umjesto da smo zadovoljni što nas je i bez ratova sve manje, pa ćemo s vremenom prestati vršiti ovoliki pritisak na resurse ove jadne planete, mi doktorate i pažnju dajemo ljudima koji zagovaraju demografsku eksploziju i smrt planete na račun nas, bolesnog, kancerogenog tkiva.

i sve zbog usranih baba i djedova koji žive sve duže i kojima je potrebno sve više tuđe pažnje i pomoći, jer ih njihova vlastita djeca ne jebu pet posto.

neka krepaju ranije. ja skupa s njima.
To vrijedi za Japan. Ali ne i za RH. Za nju vrijedi nešto drugo, a to je da ova zemlja može hraniti 8 miliona hrvata bez uništavanja resursa.

Kod nas vlada ova broblematika: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:38   #296
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ima, ali u velikim sustavima. Ono gdje ne postoji jasan vlasnik ili njih 2-3 koji rade u istoj firmi nego se radi o dionickom drustvu je puno blize drzavnom sektoru nego privatnom u nekim stvarima poput papirologije, a i korupcije.
Pa ako si imalo ambiciozan i školovan, onda možeš napredovati samo u velikim sustavima. Di ćeš u maloj firmi sa 2-3 ljudi? Iznad šefa?
Čim je balkanac šef, odma znaš kako sustav funkiconira.
Jbte, jedan Muller je mala bosna. Doslovce.

Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
i sve zbog usranih baba i djedova koji žive sve duže i kojima je potrebno sve više tuđe pažnje i pomoći, jer ih njihova vlastita djeca ne jebu pet posto.

neka krepaju ranije. ja skupa s njima.


Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
kao zaposlenik javnog sektora, potpisujem sve gore navedeno
Je, grozno je kako sustav sažvače i ispljune takve. I baš zato što je ovaj odbio otići u tišini - zato mu se divim i plješćem.
Ne samo što je odbio duplo veću plaću i službeni auto, a zauzvrat samo nije trebao niš raditi i ne talasat, nego im je još javno rekao da seru (na fin način).
Respect.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:56   #297
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
...
Ne samo što je odbio duplo veću plaću i službeni auto, a zauzvrat samo nije trebao niš raditi i ne talasat, nego im je još javno rekao da seru (na fin način).
Respect.
potpisujem,

evo danas u 24 sata malo o tome kako naša politika funkcionira...nije bitno boriti se za pravdu,poštenje, svoje stavove vec treba ostati lojalan vladajucima i foteljama.
Marin Strmota nije nacionalni heroj: To se tako baš i ne radi
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:58   #298
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To vrijedi za Japan. Ali ne i za RH. Za nju vrijedi nešto drugo, a to je da ova zemlja može hraniti 8 miliona hrvata bez uništavanja resursa.

Kod nas vlada ova broblematika: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr
resursi su već iscrpljeni. no, nije svačija perspektiva ista, skakavci ne misle da čine ikakvo zlo.

primjer je iz državne službe i to ne komentiram jer ja sam otkaz u službi dobio nakon 10 godina, bez ikakve otpremnine ili drugog radnog mjesta, primjerenom zdravstvenom stanju.

a mojoj supruzi 3 od 4 djelatnice ode na trudnički u roku 6 mjeseci. sve rizične trudnoće i održavanje od početka trudnoće, kao da rade na utovaru i istovaru ugljena a ne s guzicom uz radijator. i njihov bi posao trebao odraditi tko?
zamjenski djelatnici? nemaju specifično znanje i ako ga imaju, ne žele raditi kao zamjena, bez obzira na uvjete. moja supruga da radi nekoliko godina za njih, dok se ne vrate? nitko nema takav kapacitet.
i nemaju brige hoće li ih posao čekati kad se vrate. jednostavno nemaju. ne u smislu hoće li one imati mjesta nego hoće li firma uopće preživjeti.

dođe mi da otvorim firmu za iznajmljivanje maternica.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:27   #299
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo to.
I, kao vrhunac, što manje uplitanja popova, Ilčića i kojekavih hrastića u odgoj i obrazovanje.

Nikakve druge mjere apartčika ne mogu donijeti nikakav rezultat.
U kojoj su drzavi takve mjere donjele porast fertilne rate kod zena... Dugorocno, a ne na godinu dvije, tri, cetiri, i onda sve po starom
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:31   #300
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Problem je u nakaradno postavljenom zapadnom sistemu gdje vlada korporatizam i jurnjava za novcima iz kojeg proizilazi nedostatak vremena da se posveti jednom djetetu, kamoli više njih. Drugi problem je plaća od 7-10 tisuća kuna koja nudi komforniji život, ali to je i dalje puno premalo da bi riješilo stambeno pitanje kao mladi čovjek koji bi trebao zasnovati obitelj. I onda se to sve odgađa za neka druga vremena, a biološki sat kod žena otkucava.
Da se jednom i ja slozim s nekim s lijeve strane politickog spektra...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.