Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 23:51   #61
Kod mene je whey of choice Cytosportov Complete whey. Jeftino, kvalitetno, ukusno.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:55   #62
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
meni treba mi kilaža, i to je to...........
ako ne pomaže "Mass" onda idem na nešto drugo..........
Jebeš kilažu ako dođe u obliku masnog tkiva, a uz Mass će sigurno tako i doći.

Dakle, bježi od Massa, čisti šećer. Proteina ima u tragovima. Kako misliš graditi mišiće ako im ne omogućiš esencijalni građevni element? Moj ti je savjet da se radije uhvatiš kvalitetnije prehrane, a ako ti je baš problem jesti - onda uzmi kvalitetniji MRP, npr: ovaj ili nešto u tom stilu.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 06:53   #63
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
ja sam jučer za početak uzeo ovo pa ćemo vidjeti jel to šta djeluje............
kao sto je Arathorn napisao, kupio si secer

da si barem pitao prije nego sto si bacio tih 145kn!
ak nist drugo, poslao bi te na ovaj topic

al dobro, izgleda da imas novaca kad tak kupujes

preporucam ti da kupis whey (170kn), grozdjani secer (0,5kg 12kn, imas u svakom DM-u), zobene pahuljice (1kg 6kn, konzum) - po meni, ovo je osnova
whey + zobene uzmi za prvi obrok - mjerica wheya, 75g zobenih + voda (moze i malo mlijeka)
whey + gr.secer - obrok uzimas do max 40min poslije treninga - mjerica wheya i mjerica gr.secera (cca 45g)
sto se tice ostalih obroka (a njih trebas imati sto vise), baci pogled vamo

i usput receno,
procitaj http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=10

ovo su ti osnove
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:34   #64
ok, uzet ću i "whey" pare su tu da se troše, na greškama se uči...idemo dalje...
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:10   #65
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
ok, uzet ću i "whey" pare su tu da se troše, na greškama se uči...idemo dalje...
I ne zaboravi jesti velike količine normalne hrane.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:13   #66
Quote:
Arathorn kaže: Pogledaj post
I ne zaboravi jesti velike količine normalne hrane.
potrudit ću se..ali u tome i je kod mene problem što ja jako malo jedem "normalne" hrane.... jednostavno ne ide više u želudac....pa zato i kupujem sve ove praškove, tabletice... no dobro počeo sam prije dva dana pa ćemo vidjeti za 30ak dana do čega sam stigao.....
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:29   #67
zanima me komentar za bio-tech, čuo sam da njihov whey nije dobar i zanima me komentar onih štangica iz DM sa 12 g proteina.
apoljon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:55   #68
Kolko kostaju toliko i vrijede. Ja ih isto jedem bas kad ne stignem nesto drugo pojest.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:48   #69
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Kolko kostaju toliko i vrijede. Ja ih isto jedem bas kad ne stignem nesto drugo pojest.
Yup. Samo što sam nakon njih gladan kao da nisam ništa ni jeo.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 11:12   #70
a kaj je sa bio-tech?
ja osobno se bavim trčanjem dosta intenzivno pa gledam što je najbolje za mene. jedan frend mi je rekao za neki whey od njih kaj sam gledao da ne valja, al onak bez objašnjenja, a nije da je neki stručnjak. pa eto, neki savjet il nešto bi molio?

i mene ne zasite ove štangice iz dm-a al su stvarno jeftine
apoljon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:56   #71
nisam gledao.
pa koliko je to stzvarno jeftino.
i ja sam razmišljao uzeti neku zalihu nekih proteinskih pločica između obroka.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 17:12   #72
3,90kn, imaju 12g proteina
apoljon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 13:04   #73
Quote:
apoljon kaže: Pogledaj post
3,90kn, imaju 12g proteina
Jel to što fino? Koje su to pločice (naziv, proizvođač)? Ja si nekad poslije teretane popijem onaj sojin napitak s okusom vanilije, isto iz dm-a.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 18:22   #74
e pa da li kada nemam whey mogu pojest te čokoladice.
koliko im treba da se razgrade ( otprilike, brzi ili spori?)
i da li radi bržeg ulaska u krv mogu ih zaliti glukozom?
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 19:47   #75
Ne, cokoladice nisu za poslije treninga. Radije nabavi shaker pa slozi standardnu porciju whey+glukoza. Dodas vode, promijesas i popijes.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 22:44   #76
Quote:
macon kaže: Pogledaj post
e pa da li kada nemam whey mogu pojest te čokoladice.
Nakon treninga je bolje i čokoladicu pojesti nego ništa i time ostaviti organizam u katabolično-umornom stanju.

Quote:
koliko im treba da se razgrade ( otprilike, brzi ili spori?)
Zaboravio sam sastav, no mislim da imaju kombinaciju sojinih i mliječnih proteina. Kako god bilo, bez obzira na tip proteina (i ugljikohidrata) u njima, nemoj zaboraviti da čokoladice imaju i pristojan postotak masti koje produžavaju proces probave. Osim što usporavaju probavu i time odgađaju ulazak prijeko potrebnih makronutrijenata u krv, masti će također u kaosu nakon treninga biti pohranjene tamo gdje ih najmanje želimo - u masne stanice. Razlog? Visoki inzulin i kombinacija masti i ugljikohidrata. Ugljikohidrati će biti iskorišteni za popunjavanje glikogenskih rezervi, no masti će biti deponirane u masno tkivo.

Quote:
i da li radi bržeg ulaska u krv mogu ih zaliti glukozom?
Zanemarivo. Radije kombiniraj glukozu i whey, to je isprobana i optimalna formula za anaboličku fazu i redukciju akumulacije masnog tkiva.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 22:59   #77
ma znam ali mislio sam kad nemam whey, kao neka zamjena.

ma ja nekad te čokoladice maznem dok sam na faksu, da grickam nešto, pa mislim da je bolje to nego smoki ili čips.

I Arathorn hvala na vrlo preciznom odgovoru.

macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 00:33   #78
Quote:
macon kaže: Pogledaj post
ma znam ali mislio sam kad nemam whey, kao neka zamjena.
Osobno, rekoh gore - radije ću dobiti dva grama masti nego pustiti organizam da razgrađuje mišiće koje teškom mukom gradim. Bolje išta nego ništa.

Quote:
ma ja nekad te čokoladice maznem dok sam na faksu, da grickam nešto, pa mislim da je bolje to nego smoki ili čips.
Živa istina.

Quote:
I Arathorn hvala na vrlo preciznom odgovoru.

Nema na čemu, i drugi put.
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 11:14   #79
Quote:
apoljon kaže: Pogledaj post
zanima me komentar onih štangica iz DM sa 12 g proteina.
definitivno su precijenjene, kao i sve ostale proteinske plocice, bar sto se cijene tice

jucer sam uzeo teglicu maslaca od kikirikija (whey od cokolade, zobene i med imam), sad cu se baciti u pravljenje ovoga
ak nist drugo bar cu se malo igrat
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:04   #80
Može meni malo pomoći. Krenuo sam u teretanu i htio bi dobiti masu. Ali kad mislim na masu ne mislim na šlauf oko trbuha nego bi htio dobiti veće mišiće. Inače mi ljudi kažu da sam mršav.
Pitao sam frenda i on mi je rekao da odem u dućan s proteinima i da velim frajeru šta hoću, pa će mi on sve objasniti. Otišao sam u Weiderov dućan kod Baskiere i čitajući po ovom što tu piše - katastrofa. Rekao sam tipu da bi htio dobit masu, ali ne i salo i da bi vježbao 3 puta tjedno. Frajer je počeo recitirat pjesmicu koju je očito već tolko puta ponovio. Da mi ne trebaju samo proteini nego i ugljikohidrati, bla, bla, bla. I dao mi Weiderov Weight Gainer. Rekao je 2 put dnevno i kad imam trening i nemam. Kad imam trening 1 i pol sat prije treninga i 1 sat nakon treninga. Gledao sam malo sastav i kaže u 100g ima oko 22g proteina i 60-ak grama ugljikohidrata + ostalo. Pitao sam tipa u dućanu i kaže to je najbolji omjer, 3:1 u korist ugljikohidrata.
Sad, po ovom svemu što ste napisali, tip govori gluposti. Znači što bi meni preporučili? Neki konkretni proizvod za amatera i da je omjer cijene i kvalitete prihvatljiv?
Tomislav H is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.