Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2003., 08:33   #61
Prema pravilniku o porezu, moguće je koristiti 12000 kuna financijske i 12000 kuna stambene olakšice.

Dakle, jedno su premije osiguranja i uplate u treći stup mirovinske štednje (ukupno 12) i drugo su kamate na kredite stambene (ako su dignuti nakon 1.1. bez obzira na kamatu, a ako su dignuti prije, onda da je kamata barem 6%), te investicijsko održavanje stanova (adaptacije, bojanja, mijenjenje i uvođenje instalacija... uz račune, dakako!).
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 11:57   #62
Re: U što uložiti 100 000 Eura

Quote:
Ahil kaže:
Hipotetički

Prodana je obiteljska baština i svaki od nasljednika je dobio 100 000Eura.

Velika lova za naše prilike ali opet ne dovoljno velika da bi te osigurala za cijeli život.
Treba dakle pametno uložiti.

Nikako nisam za neka riskantna ulaganja jer bi se morao ubiti kad bi sprčkao te novce.
Ima li neko neki dobar savjet?
U proizvodnju, npr. farma nojeva
Sarmageddon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 01:29   #63
da nojevi idu dobro. a još konkurencija nije prevelika... ali da možda kreneš u proizvodnju debelih pčela? iz tajnih izvora saznajem da ima tržišta za tako nešto... zasmisli samo - pčela za 100 000 eura... pa svu konkurenciju ubiješ odmah! - pošalješ pola pčela da ih izbodu a sa drugom radiš monopol

ali pazi da ne kupiš obične. moraju biti debele!
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 15:40   #64
Stavi 100 000 Eura kao 20% deposita i kupis nekretninu u vrijednosti 500 000 Eura.

Ili kupis dvije nekretnine od po 250 tisuca eura.

Jos bolje, stavis 20% ucesca na pet nekretnina svaka u vrijednosti od 100 000 eura.

Znaci 20K eura kao deposit za stan koji vrijedi 100K..i tako puta pet.


Ako pametno kupis, stanarina ce ti uvijek pokriti kredit.

Stanari ti placaju kredit...i zamisli da za tri godine vrijednost stanovima poraste samo za 10%...pa racunaj.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 22:22   #65
Kako možeš kupiti nekretninu uz 20% depozita?

Pa sve banke traže 1:1 u najboljem slučaju, a većina traži 1,2 ili više na jedan...
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 10:20   #66
commodus,

spomenuo si porezne olakšice od 12000 kuna za obnavljanje stana/kuće. možeš li malo objasniti proces kako ih ostvariti budući da se spremam obnoviti stolariju i krov na svojoj kući.

hvala unaprijed!
iksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 20:52   #67
Moram još proučiti pravilnik - detalje (na stolu mi je al' ne stignem) imaš na narodnim novinama, broj od kraja rujna...

Bitno je tražiti račun od poduzeća ili obrtnika koji će ti to raditi, i onda ćeš ga priložiti svojoj poreznoj prijavi u siječnju nagodinu...

Dakle, ne dobiješ odmah olakšicu, nego će ti nagodinu vratiti dio poreza plaćenog na dohodak u ovoj godini,

Kalkuliraj... ako ti je ove godine mal prihod, nemoj raditi sada nego 2. siječnja, pa predaj zahtjev 2005. u siječnju (ako očekuješ da će ti rasti prihod u slijedećoj godini)

Detaljnije prekosutra, sutra sam u svatovima
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 16:41   #68
Da, a ti ih kao imaš ???????????
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, to ne leti ne vrijedi !!!

IRON MAIDEN LIVES FOREVER
Denichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 16:43   #69
I šalješ postove na forum ,da ti neko da savjete !!!!
Kakva preserancija !!!! Ak imaš svaka čast, ali o tome se ne priča
u javnsti (svak cigan svoga konja hvali !), tak i ti sebe samo je pitanje s čime?!
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, to ne leti ne vrijedi !!!

IRON MAIDEN LIVES FOREVER
Denichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 21:53   #70
Denichy, ostani ispod sanka, tamo nemas konkurencije
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 11:46   #71
Zaboravi auto, stan i te glupane zvane Gojski mentalitet.
Moj savjet je Drzi 40% u obveznicama (oko 5%), 10 % u kesu, a ostalo kupuj samo jedno a to je ZEMLJA. U Dalmaciji 1000 m od mora ima zemlje za 1 DEM po kvadratu. Drugo tereni uz more koji jos nisu gradevinska zona, trece zemlja u okolini Zagreba, u okolini Gospica i tamo gdje je autoput. To rade pametni a budale kupuju aute.
Samo za vasu informaciju, svi koje znam da su se obogatili i da zive pristojno to su napravili kupujuci zemlju. AMEN.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 16:34   #72
Dalmohrvat

Zar je moguce da se igdje vise moze kupiti zemlja za 1 dm po kvadratu (ili slicno)??

Od kuda ti ta informacija?

Je li to pricas o privatnoj zemlji ili opcinskoj?

Je li to slucaj samo u Dalamaciji? Sta je s Istrom i zaledjinom Sjevernog Jadrana?

Hvala
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 03:54   #73
Ima smisla ovo sto prica Commodus mada mi bas nije sve jasno pa ne bi bilo lose da nam kaze, s obzirom da je amater, kako je poceo sve ovo i kako je i odakle/od koga ucio ?

Najsigurnije je ulagati u nekretnine, to je stvarno cist profit, a rad nikakav. Jasno za coveka koji je zaradio u zivotu 100,000E ima boljih resenja i on sigurno zna za njih, ali za onoga ko se nikada nije bavio biznisom ili ko nece da reskira najbolje su nekretnine.

U vezi toga interesuje me jedna stvar.
__________________
ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ - Α. ΩΝΑΣΗΣ
Ehumeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 22:51   #74
U početku bijaše riječ...

Dakle, odlučio sam (kako sam jako lijen po prirodi) da bi mi trebalo imati jedno 100 milja eura da sa 40 odem u mirovinu...

Da se razumijemo, ne prestati raditi!
Za mene je mirovina da ne radim ništa što neću, da ostanem spavati kad hoću, i da uz to zarađujem umjereno... nikakkvo bogatstvo.

Bio sam na najboljem putu uspjeti (mislio sam za 12 godina, a ispalo je da ću uspjeti za 8!) a onda me stari zejezeznuo, otišao od kuće, poludio, tražio koješta, kupovao sam mu nekretnine da nas se okane, ... prvo stan, pa onda onu kućicu na selu, pa opet nije zadovoljan...

Ipak, kako sam sve dublje tonuo u to, silom prilika sam počeo i učiti, pratiti razne vijesti, popularnu literaturu, malo surfanja po stranicama banaka, čitam porezni savjetnik rrif-a u poduzeću

I tako...
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 10:31   #75
Thumbs up

moj topli savjet ti je da uložiš u štedno kreditnu zadrugu i to oročeno na tri godine pa uživaj dobrobiti svoga rada!!
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 03:35   #76
Quote:
Commodus kaže:
Moram još proučiti pravilnik - detalje (na stolu mi je al' ne stignem) imaš na narodnim novinama, broj od kraja rujna...

Bitno je tražiti račun od poduzeća ili obrtnika koji će ti to raditi, i onda ćeš ga priložiti svojoj poreznoj prijavi u siječnju nagodinu...

Dakle, ne dobiješ odmah olakšicu, nego će ti nagodinu vratiti dio poreza plaćenog na dohodak u ovoj godini,

Kalkuliraj... ako ti je ove godine mal prihod, nemoj raditi sada nego 2. siječnja, pa predaj zahtjev 2005. u siječnju (ako očekuješ da će ti rasti prihod u slijedećoj godini)

Detaljnije prekosutra, sutra sam u svatovima
Je je to je cool ako imas para koje uplacujes da mozes traziti olaksicu najcesce su svote premale...
Ali cesto to nije tako jednostavno...
Kljucno je to da ce ti radovi sa racunom (u odnosu na to kako vecina majstora radi) kostati nekoliko puta vise tako da ces na kraju ipak popusiti...

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 23:22   #77
Ajme Ahile pa ti već pola godine odlučuješ gdje ćeš uložiti te svoje novce!! Pa lijepo sam ti rekao da operiraš petu.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 11:43   #78
Ma vidiš ti kako ta tema dugo živi... nisam se nadao.

P.S. Nemam ja tu lovu, barem ne još, samo razmišljam što s njom kada je dobijem
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 13:53   #79
Investicije

-mozes ulozit u specijalne fondove, dobiti odmah 8% rentu, a glavnica ti se i dalje gomila/moze i bez rente, nju uzmes kad pozelis.
- moguce je uzeti reinvest te tako oplodivati svoj novac sa tudim novcima.
-dignuti kredit a vracati ga kada pozelis, samo placas godisnju kamatu do 2% iznosa koji dignes.
-istovremeno i raditi za fond bez ikakvih poteskoca te izvrsno zaradivati.
-ima mnostvo solucija, samo nazalost, totalna neinformiranost nasih ljudi je savrsena.
-treba biti pametan i pustiti novac da radi za nas a ne mi radimo za njega.
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 16:56   #80
Talking gdje ulagati

nigdje
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.