Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 21:20   #41
Imala sam isti problem kad neko vrijeme nisam nosila naušnice i prestalo je kad sam počela čistiti. Nisam naišla na neka mudrija rješenja. Pročačkala sam rupice svakih tjedan dana s čistim naušnicama i malo premazala alkoholom. Sad naušnice nosim skoro svaki dan. Iglice uvijek očistim alkoholom prije nošenja i malo pređem preko uški, a nakon skidanja prijeđem s tonikom za lice.

edit: Tinkerbell, može doći do toga, isto se dogodilo mojoj mami kad joj je tijekom bolesti oslabio imunitet. Jedino objašnjenje koje sam dobila doduše s alternativne strane je da se na tom dijelu uha nalaze točke povezane s urinarnim traktom i bubrezima. Stoga kad 'eliminacija otrova' zakaže - i uši valjda reagiraju.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 20:56   #42
Probušio sam uho prije pola mjeseca, i skinuo sam medicinku dosta rano, za 2 tjedna ..
a čitao sam na dosta stranica da bi trebalo nositi 2 mjeseca medicinske naušnice jer da toliko treba vremena da resice skroz zacijelu ..
mene nije ništa bolilo dok sam nosio medicinku znalo je zasvrbiti što je normalno kod zarastanja .. ali sad je tek problem, koju god naušnicu probam staviti to je bol neizdrživa -.- imam jednu sa onom francuskom kopčom, to me toliko bolilo da su mi suze skoro išle , morao sam ju odma skinuti jer bi doslovno poludio pa sam našao jednu laganiju, koju sam danas izdržao cijeli dan nositi, malo samo boli, to jest najviše boli kad ju mičem u stranu, baš tada jako boli jer ranica mi nije zacijelila ... uvjeren sam da sam nosio medicinku mjesec dana da bi do tad zacijelilo i mogao bi bez problema nositi naušnicu ^^

Pa sad dok mi je ovaj problem, htio sam pitati je li dovoljno da nosim svaki dan 2-3 sata naušnicu? mislim da mi se rupica ne zatvori jer sam tek nedavno probušio, nisam bio nosio ništa 4-5 dana i jedva sam ponovno probio rupicu, kao da se skroz začepila, takav je bio osjećaj .. to je bolilo
ne mogu opisati i krvarilo .. inače ne gnoji mi se rupa i nema crvenila, medicinku sam bio bacio jer tada nisam znao da će baš ovako biti.

Sad ne znam ako nosim 2-3 sata svaki dan, hoće li tako ikad prestati boliti skroz, ili bi bilo najbolje da stalno nosim i spavam s njom, pa će
i bol prije nestati .. ili treća opcija, nabaviti ponovno medicinsku što mi se neda.
Neki su isto tako nosili 2 tjedna medicinsku i stavili našnicu i sve ok, nisu sve uši iste, a i naušnice neke su udobnije od ostalih itd.

U alkoholu sam čistio uho i sve, i povremeno namazao s antibiotskom masti.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 18:17   #43
Nakon dugo vremena nenošenja nausnica, dobila sam za Božić male srebrne naušnice.
Iako su mi rupice na ušima popriličnom zarasle, nekako sam na silu uspjela staviti nausnicu na lijevom uhu.

Sad vidim da mi je nausnica totalno urasla u uho, onaj stražnji dio kojim kopčamo nausnicu.
Nikako ne mogu skinuti.

Strah me je da bi se moglo zagnojiti i stvoriti neki veći problem.

Zanima me kako postupiti, zahtijeva li ovo hitnu intervenciju ili mogu pričekati do sutra?
__________________
Save the best for last
southside is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.