Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 11:01   #161
http://www.zdravljeizivot.com/forum/index.php

Ovo je forum na kojem odgovaraju liječnici specijalisti na vaša pitanja. Eto nekoliko ljudi koji su kompetentni!
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:02   #162
Meni to nisu uopce radili. Vadila sam krv na pocetku trudnoce i to je to. Jel to obavezno?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:30   #163
ni meni. kad se to ide? ne debljam se preveč. imam dijabetes u obitelji.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:36   #164
Ovako,ovdje kod nas se ide oko 25,26 sedmice obicno.Ako kazes ginu da imas dijabeticare u fam. kao ja i da mi je Lukas pri porodu bio preko 5kg. u tom slucaju rade test i nekoliko puta i naravno ako sam gin primjeti da velicina bebe podosta otstupa od ustaljenih mjerenja ili da se majka dosta deblja.Za osobnu satisfakciju i smirenje probajte same pitati da vam da uputnicu ne vjerujem da ce odbiti,a vi cete biti smirene!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:38   #165
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Meni to nisu uopce radili. Vadila sam krv na pocetku trudnoce i to je to. Jel to obavezno?
pa kažu da je u svakom slučaju poželjno napraviti tu pretragu...ja sam sama tražila ginića da ju napravim..bila sam u 25 tjednu!
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:45   #166
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Ovako,ovdje kod nas se ide oko 25,26 sedmice obicno.Ako kazes ginu da imas dijabeticare u fam.
to zna od prvog pregleda. i nije to još spominjala ogtt. bebe je po peesu, točno prosjek kakva bi trebala biti. pitat ću ju sljedeći tjedan kad idem na uzv, to će mi bit 24+ tjedana.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:48   #167
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
to zna od prvog pregleda. i nije to još spominjala otgg. bebe je po peesu, točno prosjek kakva bi trebala biti. pitat ću ju sljedeći tjedan kad idem na uzv, to će mi bit 24+ tjedana.
To ti je naj bolje,ona ce ti i sama reci.Ako ti prilikom pregleda pregledavaju urin i do sada u njemu nista nisu uocili mozda te niti nece svojevoljno slati,ali ti ju svakako pitaj!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:56   #168
jes, urin mi je svaki put uredan da uredniji ne može bit.
ne brinem se, vjerujem doktorici, ali vidim da tu dosta ženskih ide na tu pretragu, a ja imam dijabetes u familiji
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:05   #169
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jes, urin mi je svaki put uredan da uredniji ne može bit.
ne brinem se, vjerujem doktorici, ali vidim da tu dosta ženskih ide na tu pretragu, a ja imam dijabetes u familiji
To ne mora nista znaciti,ako je sve uredno onda se nadaj da ce tako i dalje ostati.Kod mene stalno neke pizdarije!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:12   #170
Kod mene nitko nema dijabetes al je mene doktorica poslala za svaki slučaj zato jer mi je bebač malo veći od prosjeka... Nalaze još ne znam... idem sutra na pregled... al brijem da je sve ok jer da nije već bi me zvala... Prije OGTT-a na vađenju krvi pokazalo je da mi je glukoza 3,7.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:48   #171
ja sam dobila 4 kg, sad mi je 30 tjedana i beba se najnormalnije razvija, sve štima po uzv, nije velika. samo me zanima dal koja od vas ima iskustva s tim: znači natašte 4.8 a za 2h 7.1
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:51   #172
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
ja sam dobila 4 kg, sad mi je 30 tjedana i beba se najnormalnije razvija, sve štima po uzv, nije velika. samo me zanima dal koja od vas ima iskustva s tim: znači natašte 4.8 a za 2h 7.1
Na nalazima krvi piše da je normalno Od 4,2 - 6,0. Tako da ti je ovaj prvi ok a drugi malo povišen... al nek ti to objasni netko stručniji...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:38   #173
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
bok cure! bila sam jučer na ogtt testu, nalaz je : početni 4.8 a za 2 sata kad sam popila šećer 7.1 kaj to znači?
vrjednost nataste ti je OK, a vrjednost dva sata nakon glukoze je isto OK.
Sve u svemu ti nemas intoleranciju na glukozu (bar po onome sta su meni moja gin i ovi u bolnici objasnjavali)
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:41   #174
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Na nalazima krvi piše da je normalno Od 4,2 - 6,0. Tako da ti je ovaj prvi ok a drugi malo povišen... al nek ti to objasni netko stručniji...
ovo bas nije najtocnije

Poremećena tolerancija glukoze u trudnoći je stanje kada trudnica ima normalnu vrijednost glukoze u krvi natašte (ispod 6,7 mmol/l), no vrijednost glukoze u krvi 2 sata nakon pokusnog opterećenja sa 75 g glukoze je povišena (7,8 - 11,1 mmol/l).
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:46   #175
bez obzira jel beba velika ili mala ili koliko ste se vi udebljale u trudnoci, bilo bi dobro da vas vas ginekolog uputi na ogtt testiranje, narocito ako imate kave predispozicije za dijabetes (prekomjerna tezina, secerasi u obitelji...).
mene je moja sa 21. tjednom poslala na testiranje i secer nakon 2 sata je bija 8,1 (povisen). na djeti sam, svako malo sebi vadim secer u krvi i svaka 3 tjedna sam u bolnici na profilu secera ( u 24 sata mi vade 8 puta krv).
mirne savjesti mogu rec da cinim sve da mojoj luciji bude dobro i da se rodi zdrava!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 16:05   #176
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ovo bas nije najtocnije
Poremećena tolerancija glukoze u trudnoći je stanje kada trudnica ima normalnu vrijednost glukoze u krvi natašte (ispod 6,7 mmol/l), no vrijednost glukoze u krvi 2 sata nakon pokusnog opterećenja sa 75 g glukoze je povišena (7,8 - 11,1 mmol/l).
Zato sam i rekla da objasni netko pametniji od mene... Al sad mi više ništa nije jasno... al nema veze...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:09   #177
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Zato sam i rekla da objasni netko pametniji od mene... Al sad mi više ništa nije jasno... al nema veze...
nije to stvar pameti. nego ja obavezno moram na pregled secera svaka tri tjedna u bolnicu, pa ti se neki podaci ponove par puta i to je to.
meni je moja gin rekla da bi se kod trudnica trebalo reagirat kad je secer u krvi (dva sata nakon glukoze) 7,4 i veci... po sistemu bolje sprjeciti nego ljeciti
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:49   #178
Sutra idem ginu, rekla sestra da će mi dati dijetu ili poslati dijabetologu
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:07   #179
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ovo bas nije najtocnije

Poremećena tolerancija glukoze u trudnoći je stanje kada trudnica ima normalnu vrijednost glukoze u krvi natašte (ispod 6,7 mmol/l), no vrijednost glukoze u krvi 2 sata nakon pokusnog opterećenja sa 75 g glukoze je povišena (7,8 - 11,1 mmol/l).
Ova rečenica mi nije jasna kako je nešto poremećeno ako je normalno.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:21   #180
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ova rečenica mi nije jasna kako je nešto poremećeno ako je normalno.
Sefice procitaj recenicu do kraja pa ces skontati!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.