Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 17:35   #281
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
opisali su stanje uglavnom kao i Sabol...nemam sad papire tu kod sebe ali više manje isto
to znam ali kaj su rekli??? mene zanima to za opistotonus (izvijanje) jer je meni ova na goljaku nasrala brda i doline ijako to Bartol uopce ne radi tj. ne izvija se pa me zanima sta kaze Polovina i Sabol

Izljubi mi preslatku Magdalenicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 18:55   #282
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
BTW: sorry na mom burnom reagiranju ali ne mogu ne reagirat na ovako nesto kada judi smatraju da je to macji kasalj -da bar je, onda bi i ja i mnoge majke bile presretne
ja sam burno reagirala i napisala upravo ovakav post jer su me upravo tvoje dobronamjerne znalačke poluinformacije jednu večer dovele do ruba živaca, bacile u bad i dovele u pitanje smisao mog opstanka općenito

a ja ne moram ama baš ništa znati ni o hipoksiji, niti o distoniju, niti o cerebralnim poremećajima ponašanja, ali ne moram ni širiti defetizam, no imam pravo postavljati pitanja i to na svim nivoima

pa koga svrbi nek se češe

a mene strašno svrbi što je mom djetetu nešto dijagnosticirano s 3. mj. a dobit će pomoć sa 6.
i nigdje ne piše i nigdje ne kažem da neću zdravlje svoje ostavit da bi moje dijete bilo zdravo, i da ću ići i privatno, i pregurat velebit na mjesto biokova, ali ne volim sustav koji ovo društvo gaji - roditelji bi za djecu dali sve, pa ožežiiiiiiii...a to svi osjećamo na svojoj koži...i šutimo
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:15   #283
Wedding, kad bi se na vjezbe islo za prevenciju, onda bi barem 50 posto djece moralo ici jer je toliko otprilike mozdanih krvarenja pri porodu.
A spominje se i brojka od 70 posto (ne znam sto je tocno).

ajmo jednom zauvijek: krvarenje i hipoksija su samo predspozicija, a ne znak da ce nuzno doc do poremecaja motorike

Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
divim se roditeljima koji mogu biti sigurni u to, stvarno se divim povjerenju u koje imaju u svoju djecu
evo, ja sam ta.
gledam svoje dijete - i vjerujem mu.
znam nesto o razvojnim fazama, kako otprilike treba ici - i dosad, glede i unatoc hipoksiji na porodu, nije pokazao odstupanja. neke stvari je napravio prerano, ali pravilnim redosljedom.
pratim sto radi, spremna sam intervenirati ako mi nesto izgleda sumnjivo.
ali ga dat u ruke hrpi fizijatara, neuropedijatara, od kojih se vjerojatno - kao ni pedijatri oko nekih drugih stvari - dva ne bi mogla slozit ni oko dijagnoze ni oko terapije - ne ako ne moram.
ne zelim svoje zdravo dijete nacinit bolesnim.
zato sto sam ja cijelo djetinjstvo bila pod nekim "terapijama" i poboljsanjima - pravo velis tashenjka, svak se cese tamo gdje ga svrbi.


i da, povremeno panicarim. jako.
neke forumasice to znaju
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:26   #284
zmijice ja sam tebi i prije rekla da je tvoj stav ispravan! ja stvarno mislim da ti nemaš razloga paničariti i da si dobro odlučila...
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:29   #285
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
i da, povremeno panicarim. jako.
neke forumasice to znaju
i ja.
iako se sam se opekla jaaaaaaako na forumu, opet povjerujem svemu napisanom, pa mi se dogodi da me muž smiruje do 3 u noći jer grcam u suzama i crnilu, i gledam svoje dijete, i ne vjerujem vlastitim očima onome što vidim
pa ga naručim na novi uzv mozga (pa me doktor gleda razrogačenih očiju kad mu govorim zbog čega i ne može vjerovat)
pa na očaj vlastite majke povučem sve veze da bih pod hitno ugledala svijetlo lice jednog neuropedijatra
i na kraju - jooooš čekam da bih došla na red kod fizijatra s uputnicom za vježbe do kraja 2007 (već sam i to iščeprkala kod pedijatrice)

a u međuvremenu mi se dogodi, zmijice bog te blagoslovio za tvoje riječi, da pedijatrica mog djeteta me hebe u mozak s distonijem - a moje dijete neke stvari ne radi - zbog bo-lo-va, užasnih bolova koje trpi, a poslije mi liječnik na intenzivnoj njezi kaže - da je samo malo bolje oćeniti pogledala moje dijete - vidjela bi da je teško bolesno..pa ti sad - vjeruj i pedijatru!

a da ne kažem da me srce boli, i da mi je stalno na pameti bilo, koliko će moje dijete "zaostati" u motorici - prikovano za krevet

i radije ostajem nesavjesna majka nego da bubnem svašta pa ostanem živa
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:43   #286
tashi
ne treba uvijek vjerovati svemu što pročitaš na forumu i uvijek treba sačuvati zrno razuma u svemu. nemoj gledati na jana tako crno, gdje bi stigli kad bi na sve gledali tako crno. ljudi imaju teške dijagnoze i opet bude sve u redu.
slažem se s tobom da bi pedijatrica trebala biti osoba od povjerenja i ne govoriti stvari napamet, al ne živimo u idealnom svijetu...
mislim da za jana neće škoditi da napravi preglede, opet ćeš ti biti ta koja će odlučiti što i kako dalje...
ne paničari zbog stvari koje pročitaš na forumu (ponavljam još jednom) jer ne znamo ljude koji tu pišu, možda su oni paničari, možda su neupućeni, u svakom slučaju to su samo riječi, nisu djela i ne bi zbog tog trebala gubiti sna.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 10:09   #287
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
to znam ali kaj su rekli??? mene zanima to za opistotonus (izvijanje) jer je meni ova na goljaku nasrala brda i doline ijako to Bartol uopce ne radi tj. ne izvija se pa me zanima sta kaze Polovina i Sabol

Izljubi mi preslatku Magdalenicu
ne znam što misliš da su rekli...ispisali stanje(trenutno zapaženo) uzeli anamnezu... raszgovarali o mogućim razlozima i o terapiji tj vježbama.
možda ja ne razumijem što te zanima. pitaj konkretno.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:25   #288
Zanima me nešto, pa ako je netko upućen...

Koja je razlika imeđu Vojta i Bobath metode? Netko je bio spomenuo da se potonja primjenjuje u Vinogradskoj (ja ih se nisam sjetila pitati), pa me sad zanima kako izgleda druga metoda?
Jel ima netko tko bi mogao to malo pobliže opisati?
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:32   #289
ja ne znam razliku, al sam ja bila ta koja je spomenula da se u vinogradskoj primjenjuje vojta, a na goljaku bobath.
možda se javi netko upućeniji od mene, možda se ja sjetim sutra pitati u savjetovalištu
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:36   #290
aha, znači obrnuto...

Meni eto nije ni palo na pamet pitati ih po kome rade jer sam morala vodit bitku s njima oko drugih stvari... :nema smajlića kojim može dočarati emociju:

Voljela bih kad bi nam se javio netko tko može usporediti te dvije metode jer me, među ostalim, zanima da li se primjenom jedne od njih brže vide pomaci...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:03   #291
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ja ne znam razliku, al sam ja bila ta koja je spomenula da se u vinogradskoj primjenjuje vojta, a na goljaku bobath.
možda se javi netko upućeniji od mene, možda se ja sjetim sutra pitati u savjetovalištu
krivo - i Vinogradska i Goljak primjenjuju Bobath, tj. Vinograedska primjenjuje cisti Bobath dok na Gojaku mjesaju Bobath sa tzv, vjezbama razvojne gimnastike
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:07   #292
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja sam burno reagirala i napisala upravo ovakav post jer su me upravo tvoje dobronamjerne znalačke poluinformacije jednu večer dovele do ruba živaca, bacile u bad i dovele u pitanje smisao mog opstanka općenito

a ja ne moram ama baš ništa znati ni o hipoksiji, niti o distoniju, niti o cerebralnim poremećajima ponašanja, ali ne moram ni širiti defetizam, no imam pravo postavljati pitanja i to na svim nivoima

pa koga svrbi nek se češe

a mene strašno svrbi što je mom djetetu nešto dijagnosticirano s 3. mj. a dobit će pomoć sa 6.
i nigdje ne piše i nigdje ne kažem da neću zdravlje svoje ostavit da bi moje dijete bilo zdravo, i da ću ići i privatno, i pregurat velebit na mjesto biokova, ali ne volim sustav koji ovo društvo gaji - roditelji bi za djecu dali sve, pa ožežiiiiiiii...a to svi osjećamo na svojoj koži...i šutimo
zanimljivo ,,,gle tvoje dijete je tvoja briga, tvoja odgovornost i tvoj kriz na ledjima pa radi kako znas i umijes i kako zelis......

Svatite svi da krvarenje u mozgu nije banalno kako mnogi na ovom forumu misle i svako odstupanje u razvoju moze imat gadne posljedice (to ne znaci da ce sva djeca imat problema jer neki ni ne pokazuju znakove odstupanja)a vi koji ne vjerujete mojim rijecima dobro se raspitajie kao sto sam i ja to ucinila, jer sve sto govorim nisam procitala ni iz knjiga ni sa poluinformiranog i polulaznog interneta nego su inf sakupljenje od strucnih osoba
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:15   #293
brate wedding i ti malo pretjera. pa nismo se skupili na ovom podforumu zato što mislimo da je krvarenje u mozgu bezazleno nego zato da razmjenjujemo informacije.
ovo nije pitanje koje treba odgovor, samo ga retorički postavljam: šta je sa ostalim roditeljima iz našeg postotka krvarenja u mozgu, onima koji nikad nisu i neće napraviti uzv glave i neće znati da je bilo krvarenja?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:23   #294
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Wedding, kad bi se na vjezbe islo za prevenciju, onda bi barem 50 posto djece moralo ici jer je toliko otprilike mozdanih krvarenja pri porodu.
A spominje se i brojka od 70 posto (ne znam sto je tocno).

ajmo jednom zauvijek: krvarenje i hipoksija su samo predspozicija, a ne znak da ce nuzno doc do poremecaja motorike

ajmo jos jednom zauvojek jer vidim da nitko ne cita postove do kraja......govorimo o djeci koja imaju odstupanje a ne o onoj koja ga nemaju, a djeca koja pokazuju odstupanje moraju ici preventivno na vjezbe.

Ovaj broj koji se krece oko 50-70% je postotak djece za koji se smatra da su imala krvarenja ali ona nisu dokazana, nego su primjecenja neka odstupanja ( neka odstupanja su toliko nebitna da se doktori niti ne zamaraju sa tim jer se sve ici svojim tokom) u kasnijoj dobi kada se u velike vecine djece vise nemoze dokazat krvarenje jer se ono povuklo u potpunosti ( krvarenje se u pravilu povuce do 8 mjeseca zivota ijako kod malog broja djece se povuce i kasnije a vidljive poslijedice krvarenja ostaju zauvijek kod jako malog broja djece i predispozicija su za epilepsiju)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:25   #295
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
brate wedding i ti malo pretjera. pa nismo se skupili na ovom podforumu zato što mislimo da je krvarenje u mozgu bezazleno nego zato da razmjenjujemo informacije.
ovo nije pitanje koje treba odgovor, samo ga retorički postavljam: šta je sa ostalim roditeljima iz našeg postotka krvarenja u mozgu, onima koji nikad nisu i neće napraviti uzv glave i neće znati da je bilo krvarenja?
pa hura za njih , nece znat jer im djete ne pokazuje odstupanja ..pa nitko ne govori da krvarenje mora imat za posljedicu odstupanje ali na ovom topicu ga sva nasa djeca imaju...zar ne?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:49   #296
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ali na ovom topicu ga sva nasa djeca imaju...zar ne?
Ne.
B ga nije imao.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 16:41   #297
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
djeca koja pokazuju odstupanje moraju ici preventivno na vjezbe.
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
( neka odstupanja su toliko nebitna da se doktori niti ne zamaraju sa tim jer se sve ici svojim tokom)
ja cu samo ovo citirat
i rec da si u pravu - tvoje postove definitivno vise necu citat do kraja, jer su zbrkani do jaja (gle, rima )

guja over end rođer.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 16:52   #298
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
ja cu samo ovo citirat
i rec da si u pravu - tvoje postove definitivno vise necu citat do kraja, jer su zbrkani do jaja (gle, rima )

guja over end rođer.
samo ti vadi iz konteksta...recimo opistotonus je odstupanje malo veceg kalibra( ako se preventivno ne bjezba ima gadne posljedice) i nije isto sa nekim blagim odstupanjem tipa: djete otvara sake 2 tjedna kasnije nego bi trebalo....zato nemoj vadit moje recenice iz konteksta

eto toliko od mene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 16:55   #299
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
U našem slučaju barem oko toga nema dileme - u pitanju je povišen tonus...
pa kako nema odstupanja a sta je ovo?
hipertonus kao i hipotonus a i normo-hiper su takodjer motoricka odstupanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 20:46   #300
Mislila sam na krvarenje, ne na povišen tonus
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.