Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 13:15   #61
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Ako je vjerovati dnevnim novinama Vlada RH NECE davati bonove za DVB-T uredjaje iz razloga sto ce tih 100+ milijuna kuna biti na taj ustedjeno u novom proracunu za 2009. godinu...
a i od nas traže da štedimo pa... ja štedim na rtv pretplati! :2up:
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:43   #62


e nakon ovog, ako neće biti bonova za DVB-T do kraja 2010 kada ukinu analogiju, ja se više neću osjećati obveznim plaćati pretplatu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:08   #63
Negdje sam cuo da ce se u telkace koji nemaju MPEG4 moci ubaciti PCMCIA kartica koja ce dekodirati MPEG4..koliko to drzi vodu?
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:16   #64
Quote:
Essine kaže: Pogledaj post
Negdje sam cuo da ce se u telkace koji nemaju MPEG4 moci ubaciti PCMCIA kartica koja ce dekodirati MPEG4..koliko to drzi vodu?
Uz uvjet da imaju PCMCIA slot!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 08:08   #65
I uz uvjet da uopće radi s dotičnim televizorom...mani se, uzmi externi mpeg-4...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:27   #66
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
I uz uvjet da uopće radi s dotičnim televizorom...mani se, uzmi externi mpeg-4...
ili nek uzme tv s internim mpeg4...
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:31   #67
maleni izbor je...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:33   #68
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post


e nakon ovog, ako neće biti bonova za DVB-T do kraja 2010 kada ukinu analogiju, ja se više neću osjećati obveznim plaćati pretplatu...
A tako je to... kod nas je sve moguce... planovi su jedno a realizacija drugo (bas mi na pamet pada OI2008)...


P.S.
Cini mi se da su i prestali emitirati DVB-T promo oglas (dalmatinac pada sa krova) od Vlade RH na televiziji...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:51   #69
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
ili nek uzme tv s internim mpeg4...
Razmisljao sam da uzmem V4000 koja ima PCMCIA slot ali nema MPEG4 za razliku od W serije i ustedim 2 soma i onda kad mpeg4 bude aktualan ce valjda bit i tih kartica jako povoljno....
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:59   #70
i u nadi da će ti raditi...te kartice mislim radi jedan jedini proizvođač na svijetu, Neotion, i mislim da su uspjeli izvesti taj neki hack da to radi na Sonyju i par drugih...ali pitanje je u kojem trenutku će se pojaviti neka nekompatibilnost...a plašim se da ti proizvođač TV-a neće izići u susret a još manje uvoznik tih kartica...

pa već na mom HTCP-u: koristim hardversko dekodiranje mpeg-4 preko kartice i slovenci DVB-T mpeg-4 ne rade dobro (zelene kockice plešu, tu i tamo iskoči komad slike) dok isto to hardversko radi odlično sa HRT HD mpeg-4...za slovence moram koristit sofverski CoreAVC dekoder...kužiš, tko zna šta sve može iskrsnuti s tim mpeg-4 karticama...s ugrađenim ili externim receiverom imaš koga hebat...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:14   #71
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Ja sam pazljivo procitao vladine dokumente (bili su postanni linkovi za PDF ovdje) i kako stvari stoje mi cemo:

a)
Cekati 2011 za 100% prijelaz na OiV DVB-T MPEG2

b)
Nazalost i navjerojatnije ostati pri katastrofalno losoj kompresiji sto rezultira losom slikom (tj. "kockice" kod brzih scena pogotovo sporta te kod svih ostrih promjena scena) jer se inzistira na multipleksima

c)
Tek kada svi predju na DVB-T MPEG2 (dakle 2011) mozda se moze konacno dogoditi da nase TV postaje predju na 16:9 format sa sadasnjeg 4:3 (ne mogu prije proci jer vlasnici analognih TV uredjaja ne bi mogli pratiti program a rok za prijelaz na DVB-T je 2011)

d)
Tek poslije 2011 ce se poceti sa razmisljanjem o HD DVB-T MPEG4


Stoga, bojim se, mi cemo jako jako sporo napredovati prema novim tehnologijama (najvise mi je zao sto niti prijelaz u 16:9 nece i ne moze biti brzi)...
Ne kužim, na MPEG2 prelazimo najkasnije 2011. g.!?!
A zašto je HRT prikazivao europsko prvenstvo u HD-u i to preko MPEG4 kompresije?!?
I zašto je sada HRT HD promo kanal u MPEG4 kompresiji, kad se planira preći na MPEG2?
Zar bi se vraćali na MPEG2 koji su čini se, preskočili ove godine i odmah zakoračili u MPEG4?
kaiserfiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:19   #72
nikad se nije niti prelazilo na mpeg-4 za SD kanale! Mpeg-4 planiraju za HD jer je skoro dvostruko efikasniji od mpeg-2 - da uštede na bandwidthu...sada je HRT HD na 18 mbps, ali od siječnja 2011. će otići na ispod 10 mbps kad prorade svi muxovi...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:51   #73
Ovo pod c) carariječkog je vrlo upitno jer ni službeni start DVB-T-a u cijeloj državi od 31.12.2010. ne garantira prelazak na wide 16:9, a zbog DIGITALNIH TV uređaja, jer bu ionak i tada većina ekipice imala "stare" 4:3 telkače samo sa za 150-200 kn kupljenim eksternim DVB-T receiverima, a nas sa plazmama i elcedejima s integriranim/vanjskim recovima bu (ako) max. 30-40%, tak da nam ni tu budućnost šireg formata nije sjajna..Bojim se.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 12:01   #74
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Ovo pod c) carariječkog je vrlo upitno jer ni službeni start DVB-T-a u cijeloj državi od 31.12.2010. ne garantira prelazak na wide 16:9, a zbog DIGITALNIH TV uređaja, jer bu ionak i tada većina ekipice imala "stare" 4:3 telkače samo sa za 150-200 kn kupljenim eksternim DVB-T receiverima, a nas sa plazmama i elcedejima s integriranim/vanjskim recovima bu (ako) max. 30-40%, tak da nam ni tu budućnost šireg formata nije sjajna..Bojim se.
Nova TV uskoro prelazi na 16:9 znači orginal snimanje i salje se na satelit, sa satelita na oiv koji to prosljedi na dvb-t tj do nas

(bar sam negdje to čitao)
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 12:16   #75
Proslijede OiV-u koji vertikalno stisnu signal i stave crne crte, kao kod prijenosa Sljemenske utrke! BTW, zna li tko da li će možda prenositi ovo-sezonsku trku u HD-u???
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:20   #76
Nee, 1. glas da bi možda išlo..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:39   #77
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Proslijede OiV-u koji vertikalno stisnu signal i stave crne crte, kao kod prijenosa Sljemenske utrke! BTW, zna li tko da li će možda prenositi ovo-sezonsku trku u HD-u???
Naravno..ako im ti kupiš HD kamere i objasniš čemu one služe
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 00:09   #78
Kamere već imaju, mogu im probat objasnit čemu služe, da...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:38   #79
Bok svima,

Prema dnevnim novinama Vlada RH je odlucila da ce ipak biti bona za kupovinu DVB-T "Set-Top-Box" (STB) uredjaja za gradjane... ali da ce vrijednost biti 75 kn... bolje ista nego nista...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:39   #80
ma nek se nose! toliko!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.