Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 08:51   #61
Pa i nije neka ogromna razlika.
Zašto bi bilo nemoguće. Možda jedan proizvođač koristi zob s jedne njive, a drugi s druge. Možda je različita podvrsta zobi. Možda je jedna zob navrnuta a druga ne. Možda su jednu njivu više gnolili od druge. Možda je jedna njiva s pravim gnojiovom, a druga s Petrokemijinim Možda je postupak prerade drugačiji. Hoću reć, postoji n faktora koji mogu utjecat na konačni proizvod.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:54   #62
Hm... I koji bi onda bio bolji? Konačni proizvod?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:54   #63
Thumbs up Zobene pahuljice za doručak

Supruga i ja već više godina doručkujemo (svaki dan) zobene pahuljice.
Na kraju dana namočim zobene pahuljice u vodu i stavim malo cimeta. Promješam. Pola sata nakon ustajanja, zagrijem mlijeko (vodu), u jušnu žlicu 1,2 tabletice nekog sladila (pa vrelu vodu da se brže otope) ili 8 kapi stevia sladila (bolje ovo, prirodno je). Svakom po pola (ili cijela) banane i žlicu grožđica. Promješam, i to je to. Prekrasno. Fino. Nizak glikemijski index, bez šećera, meda ili slično. Energija 5. Debljanje 0.

Sastojci:
Zobene 6 žlica, jušne, pune (supruga 5)
Banana
Grožđice
Cimet
Sladilo
Voda (mlijeko)

Kalorija malo više od 400
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:42   #64
Ja nikad ne stavljam sladilo, čak su mi i grožđice preslatke.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:56   #65
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja nikad ne stavljam sladilo, čak su mi i grožđice preslatke.
Takodjer
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:53   #66
Loša (nepotrebna?) navika

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja nikad ne stavljam sladilo, čak su mi i grožđice preslatke.
Pametnije u svakom slučaju. Moram se malo skoncentrirati na taj problem i izbaciti sladilo.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:09   #67
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
... ili 8 kapi stevia sladila ...
ima toga kod nas za kupiti? tražila sam prije par godina i nisam našla
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:52   #68
2-3 žlice zobenih pahuljica u 1 Bio aktiv i to je to...bez namakanja, kuhanja, voća, soli, šećera, meda...
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:33   #69
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:03   #70
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.
ukusi su stvarno razliciti. Meni su zobene tako fine da svaku vecer zaspim hepi jer znam da cu ih ujutro prva stvar jest
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:07   #71
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.


2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:23   #72
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Je onda možemo čisto više preći i na žvakanje stiropola i kartona - tko će se još zamarati s okusima... Zobene mogu proći ako se maksimalno maskiraju - ja to radim tako da ubacim kakao i grožđice - i s vremenom postanu podnošljive. Čitam su Glasu Koncila: 90% osoba koje su izgubile 15 ili više kilograma, a koje su uspjele ostati na istoj težini više od godinu dana, zajutrokovalo je svakog jutra.
Oprosti, ali koji je tebi k? (s oproštenjem, znam da si vjeroučiteljica ako se ne varam ) Ja nisam na ˝dijeti˝, ali usvajam zdrave navike zbog moje nikakve probave i počela sam jesti zobene i svaki dan se čudim što je u njima toliko loše? Ja ih pomiješam s 0,5% mm jogurtom i baš mi budu dobre. Palo mi je na pamet da si neki dan kupim sušene brusnice, ali sam na kraju zaboravila. I nema veze, ja ujutro fino sat vremena otrčim, nakon toga se dobro istegnem i zobene mi super dođu nakon toga i drže me sitom. I imaju mi skroz ok okus.
Jednako tako i ostale zdrave namirnice: posni sir, tuna, piletina, svo moguće povrće i voće, da mi je znat šta je u svemu tome toliko neukusno?
E da, i da napomenem da ja stvarno volim jest, naročito slatko, ajmeeeeeeeeeee, tako da ono...nije da sam neka koje jede samo jer mora pa su mi zobene zato odlične.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...

Zadnje uređivanje Blondy-ri : 03.11.2008. at 22:29.
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:59   #73
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
ukusi su stvarno razliciti. Meni su zobene tako fine da svaku vecer zaspim hepi jer znam da cu ih ujutro prva stvar jest
Da, slažem se - de gustibus...

Da odgovorim i na ostale postove - meni zobene nisu poput stiropora i okus mi je dobar. Nekad ih jedem same, ako doma nemam voća ili grožđica.
Najčešće jedem same zobene i malo grožđica ili zobene s pola jabuke i malo cimeta.
Cimet ističe slatkoću pa je dobar dodatak.

Jedem ih jako dugo i nisu mi dosadile pa rijetko jedem nešto drugo za doručak.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:10   #74
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Jedem ih jako dugo i nisu mi dosadile pa rijetko jedem nešto drugo za doručak.
Isto i ja. Zapravo, mislim da jedno godinu dana nista drugo nisam ni jela za dorucak
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:19   #75
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
Isto i ja. Zapravo, mislim da jedno godinu dana nista drugo nisam ni jela za dorucak


Čak sam pekla i neke kolačiće/keksiće od zobenih.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:19   #76
zobene pahuljice su nesto najgadnije sta postoji...
zanimator90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:25   #77
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post


Čak sam pekla i neke kolačiće/keksiće od zobenih.
I ja. Al nisu mi se pokazali nesto. Moze biti da zobene nisu bas za kolace, ali puno vjerojatnije da ja nisam bas neka ana ugarkovic
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:35   #78
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
Isto i ja. Zapravo, mislim da jedno godinu dana nista drugo nisam ni jela za dorucak
kak? kak? kak? ja bi umrla da, ne znam, tjedan dana jedem isti doručak, a kamoli ne godinu, kak ti ne dosadi?
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:36   #79
@very fairy



Ne znam po kojem receptu si radila. Ja imam neki di idu grožđice, orasi, med i integralno brašno (i ostali sastojci).
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:49   #80
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ne znam po kojem receptu si radila. Ja imam neki di idu grožđice, orasi, med i integralno brašno (i ostali sastojci).
Ma moj je bio neki s jabukama. Sve je djelovalo divno na papiru, ali rezultat katastrofa. Mislim, kolac koji skoro pa nema secera, cokolade i svih tih grozota koji ga cine dobrim...Mozda bolje da se drzim nezdravih kolaca

Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
kak? kak? kak? ja bi umrla da, ne znam, tjedan dana jedem isti doručak, a kamoli ne godinu, kak ti ne dosadi?
Nemam pojma kako. Jednostavno mi pasu. Mijenjam voce koje potrpam, vrste zobi, a ponekad napravim sa zobenom kasom. Za sada mi nije dosadilo
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.