Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2010., 19:15   #81
Quote:
Maros kaže: Pogledaj post
Ovako imam pitanje malo/nedoumicu...
Naime početnik sam u forexu apsolutni, učim lagano stvari i vježbam na demo accountu

Nakon 5,6 dana vježbanja na demo accountu došao sam do zaključka da bez problema mogu dizati 8-10 kn po otvorenoj poziciji kratkoročnog trgovanja znači max 20-30 min..

Sada slobodno mi recite da sam glup ili me demantirajte al koliko ja vidim u tom skakanju odnosa valuta gore dolje, kada sam u plusu nekih 10-ak kn zatvorim i gotovo... Tako nekih 5-6 puta na dan i mjesečna dobit bila bi oko 2000-2500 kn..
Na demou vježbam sa polugom 1:200 i ulogom 25 eura
Slobodno mi recite da sam zabrijao da stanem dok nisam počeo sam pravom lovom.... Da li ovakav sistem može funkcionirati, ako netko ima iskustva i to...
Svaki savjet, pokuda su dobrodošli..
Prvo, na kojoj platformi trejdaš, valuta kuna? I reci u pipovima koliko uzmeš ne u valuti, lakše je za protumačit. Ništa krivo ne radiš. To se zove scalping(u pravilu scalping se radi u sekundama),ali u današnje vrijeme se scalpingom naziva i npr hvatanje 5-10 pipa u 10-15min. Što bi značilo brzo nutra brzo van. Za takvo trejdanje je spread(razlika između bid i ask) vrlo važan, što manji spread to bolje jer ionako hvataš malo pipova. Ali isto tako je jako rizično, zašto?, prvo-RR je negativan, što znači da je SL NAJČEŠĆE veći od TP jer cijeni treba "mjesta", dakle za dugoročni profit treba imati puno uspiješnih transakcija,drugo-za veliku zaradu "treba" scalpirati() s većom lotažom mimo pravila MM-a.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:19   #82
Post Forex Risk/Reward Ratio

Treba paziti koliko prosječno zarade imate po transakciji, teško je puniti bačvu vodom ako je bačva probušena na par mjesta.

Na 1000 pipsa zarade bi bilo dobro da nemate više od 200 pipsa gubitaka. Gubici su kad zatvorite poziciju sa minusom, spread, i kamate.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:37   #83
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Prvo, na kojoj platformi trejdaš, valuta kuna? I reci u pipovima koliko uzmeš ne u valuti, lakše je za protumačit. Ništa krivo ne radiš. To se zove scalping(u pravilu scalping se radi u sekundama),ali u današnje vrijeme se scalpingom naziva i npr hvatanje 5-10 pipa u 10-15min. Što bi značilo brzo nutra brzo van. Za takvo trejdanje je spread(razlika između bid i ask) vrlo važan, što manji spread to bolje jer ionako hvataš malo pipova. Ali isto tako je jako rizično, zašto?, prvo-RR je negativan, što znači da je SL NAJČEŠĆE veći od TP jer cijeni treba "mjesta", dakle za dugoročni profit treba imati puno uspiješnih transakcija,drugo-za veliku zaradu "treba" scalpirati() s većom lotažom mimo pravila MM-a.
Ma trenutno samo isprobavam na +500 platformi... Nego pitao sam čisto jer sam vidio (ili je to samo početnička sreća) da od 30-ak otvorenih pozicija 25 puta sam bio u plusu..
Kolika bi po tvome mišljenju mogao biti maksimalni spreading za ovakvu vrstu trgovanja.. I koju platformu preporučuješ ako stvarno krenem s pravim novcem?
Maros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:11   #84
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Treba paziti koliko prosječno zarade imate po transakciji, teško je puniti bačvu vodom ako je bačva probušena na par mjesta.

Na 1000 pipsa zarade bi bilo dobro da nemate više od 200 pipsa gubitaka. Gubici su kad zatvorite poziciju sa minusom, spread, i kamate.
Bilo bi dobro, al to je vrlo teško ostvarivo. Bitno je da si u plusu, šta fali ako na 1000 plusa imaš 500-600 pipova minusa. Treba biti realan. Ako uzmemo u obzir činjenicu da većina na forexu gubi i ti uspjevaš biti u plusu na kraju svakog mjeseca, ja mislim da je to genijalno. Ako imaš na kraju mjeseca samo 100 pipova a to predstavlja recimo 10 % tvog kapitala, to ne može nikako biti loše.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:19   #85
Quote:
Maros kaže: Pogledaj post
Ovako imam pitanje malo/nedoumicu...
Naime početnik sam u forexu apsolutni, učim lagano stvari i vježbam na demo accountu

Nakon 5,6 dana vježbanja na demo accountu došao sam do zaključka da bez problema mogu dizati 8-10 kn po otvorenoj poziciji kratkoročnog trgovanja znači max 20-30 min..

Sada slobodno mi recite da sam glup ili me demantirajte al koliko ja vidim u tom skakanju odnosa valuta gore dolje, kada sam u plusu nekih 10-ak kn zatvorim i gotovo... Tako nekih 5-6 puta na dan i mjesečna dobit bila bi oko 2000-2500 kn..
Na demou vježbam sa polugom 1:200 i ulogom 25 eura
Slobodno mi recite da sam zabrijao da stanem dok nisam počeo sam pravom lovom.... Da li ovakav sistem može funkcionirati, ako netko ima iskustva i to...
Svaki savjet, pokuda su dobrodošli..

Sve je to ok, računica je dobra, ali ključno je u svemu tome da je tvoj zaključak donesen na osnovu 5-6 dana na demou. Bar 2-3 mjeseca na demou da vidiš kakav je potencijal tvoje strategije. A nakon toga na live gdje rezultat sigurno neće biti isti(bit će lošiji) jer u igru dolaze emocije.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 10:14   #86
Quote:
Maros kaže: Pogledaj post
Ma trenutno samo isprobavam na +500 platformi... Nego pitao sam čisto jer sam vidio (ili je to samo početnička sreća) da od 30-ak otvorenih pozicija 25 puta sam bio u plusu..
Kolika bi po tvome mišljenju mogao biti maksimalni spreading za ovakvu vrstu trgovanja.. I koju platformu preporučuješ ako stvarno krenem s pravim novcem?
Idelani max spread za takvo trejdanje bi trebao biti 3pipa.
Tadawul FX broker ima fixni spread(EURUSD je 2 npr), dakle Metatrader 4 platforma. Bježi od toga Plus500.

Može i STP(Straight Through Processing) broker, gdje spread nije fixni ali je zato jako mali(EURUSD 0.1-1.6 Pips) jer je direktno iz banaka. Za to preporučam JadeFX.

Probaj malo na DEMO pa vidi...
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 11:03   #87
http://www.100forexbrokers.com/nfa-r...-forex-brokers

http://fxtrade.oanda.com/forex_tradi..._oanda_spreads EUR/USD većinom 0,9pipsa.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:52   #88
Da nebi bilo zabune, pod NFA-u su samo USA brokeri, i većina ljudi odlazi od njih jer ne dozvoljavaju Hedging(u isto virjeme otvorene BUY i SELL pozicije). Naići će te na dosta članaka u vezi brokera da je važno da budu u regulirani , pod NFA to vrijedi SAMO za USA brokere.

OANDA nema Metatrader 4 platformu, što je za početnike preporučljivo.

Biranje brokera?
- ja osobno sudim po iskustvu na DEMU i iskustvima drugih ljudi čitajući forume, Google is your friend.
- Provjerite brokera
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:15   #89
http://fxtrade.oanda.com/forex_tradi..._oanda_spreads EUR/USD većinom 0,9pipsa.[/QUOTE]

Da ali ne fiksnih pa u vrijeme newsa naraste do 10-15 pa treba paziti. oandu koristim za analizu jer imaju jako pregledne grafove.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:16   #90
Exclamation

Kada počinjete trgovati sa pravim novcem:

1. Počnite s kapitalom koji ste SPREMNI izgubiti!
2. Počnite s micro account-om



Malo zabave - http://www.thedailyshow.com/watch/we...quency-trading
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje JayDee : 19.01.2010. at 15:22.
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:39   #91
može li mi netko objasniti da li sad mogu bez problema, potpuno legalno, otvoriti vani devizni račun?! Od 01.01.2010. je došlo do izmjena zakona o deviznom poslovanju, ali čitajući ga
nisam sve shvatio.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:17   #92
Zasto ce ti vani devizni racun? Treba ti samo Debitna/Kreditna kartica vezana za kunski ili devizni racun u HR ako zelis uplatiti kapital, ako broker slucajno ne prima kartice onda ces moci prebaciti lovu u banci sa svog racuna na njihov pomocu papirologije.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:53   #93
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Zasto ce ti vani devizni racun? Treba ti samo Debitna/Kreditna kartica vezana za kunski ili devizni racun u HR ako zelis uplatiti kapital, ako broker slucajno ne prima kartice onda ces moci prebaciti lovu u banci sa svog racuna na njihov pomocu papirologije.
aha... a kako će meni broker isplaćivati sredstva? Na istu tu karticu ili?
Bilo bi dobro kad bi netko sa iskustvom malo detaljnije opisao što, kako. Imam dojam da svi skrivaju infromacije o takvim osnovim stvarima ko zmija noge...
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 10:03   #94
Quote:
Joza kaže: Pogledaj post
aha... a kako će meni broker isplaćivati sredstva? Na istu tu karticu ili?
Bilo bi dobro kad bi netko sa iskustvom malo detaljnije opisao što, kako. Imam dojam da svi skrivaju infromacije o takvim osnovim stvarima ko zmija noge...
Ma nitko ne skriva ništa...Ovisi koje mogućnosti broker nudi. Kada tražiš brokera pogledaj koje Deposit/Withdrawal opcije nudi, na karticu ili na račun(dođe na isto, na karticu je manje papirologije). Kad zatražiš lovu sjesti će ti za par dana. Nema tu velike filozofije.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 10:42   #95
Prebacila sam najvažnije postove u temu Škola Forexa. Želite li da ovo postane mjesto za pitanja i odgovore, da preimenujemo?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:41   #96
Plus500

Za početak pozdrav svim forumašima

Nemojte mi zamjeriti ako je tema na krivom mjestu ali ne znam gdje bi ju stavio...

Neki dan sam naišao na ovu stanicu Plus500 pa me zanima jel ima tko iskustva s tim?
van_persie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:46   #97
Dosadašnje restrikcije koje je provela NFA (National Futures Associations) prema USA brokerima su uzrokovale pad broja klijenata. Na primjer FXCM je morao u proteklih pola godine najprije ukinuti hedge opciju (Compliance Rule 2-43), a zatim je prema naputku NFA (Compliance Rule 2-43(b)) uveden FIFO (First in, First Out) što je onemogućilo dotadašnji pristup stop i limit orderima po svakoj otvorenoj poziciji posebno, nego je stop i limit (sada stvarno samo entry order) po aktivaciji zatvarao prvu otvorenu poziciju (ili dio nje ako je količina drugačija). FXCM je pokušao zadržati broj klijenata nudeći organizirano prebacivanje na svoj UK ured koji je FSA (Financial Services Authority) reguliran. Za preostale US klijente pokušali su zakrpati stanje uvođenjem OCO (One Cancels the Other) ordera što nije ni izbliza prijašnjoj funkcionalnsti i jednostavnosti njihovog TS-a. U studenom 2009. novo ograničenje za margin. Umjesto dosadašnjih $1.000 za jedan standardni lot traži se $1.600 za € i $1.700 za cable tako leverage s 200:1 pada na otprilike 1:60. Ograničenjima tu izgleda nije kraj jer CFTC (Commodity Futures Trading Commission) ima prijedlog regulacije forex tržišta u USA.
Postojeći brokeri sa sjedištem u USA teško će ispuniti sve zahtjeve registracije, a najvažnije tek dolazi, smanjenje leverega na 10:1.
Quote:
Item 4: Forex Transactions Must Adhere to 10:1 leverage: There has been more written about this portion of the CFTC proposal than any other and perhaps rightfully so. Currently in the US firms are able to offer clients 100:1 leverage, which is already lower than what is available in other parts of the world. At this time US customers appear to be satisfied with security deposit levels which currently reside at either 1% or 4% (by pair traded) of a contracts notional value. Although the CFTC may believe that lowering leverage from 100:1 may be better for clients (which in many cases it will be) I do not believe they have fully considered the ramifications of this action.
Ova mjera direktno smanjuje volumen brokera koji će imati smanjenu dobit ili čak gubitak. Linkani članak sugerira mogućnost naplaćivanja dodatnih troškova, možda po ticketu kao za opcije i dionice ili povećavanje spreada. Za sada je prijedlog mjera otvoren 60 dana (od 7.1.2010.) javnosti i možda će biti usvojene opravdane primjedbe. U svakom slučaju tko ima USA brokera bilo bi dobro na vrijeme potražiti neko alternativno rješenje.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:09   #98
Kod Oande nema ništa novoga, pozicije se normalno zatvaraju, osim ako oni zatvore prvu a na grafikonu izgleda da si zatvorio onu koji si htio zatvoriti.

Šta se tiče poluge, za klijente je to dobra vijest, trebat će više vremena da izgube novac. Poluga 10:1 je minimum, bolje da je 20:1,ali ima i 10:1 prednosti.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 20:16   #99
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
... Šta se tiče poluge, za klijente je to dobra vijest, trebat će više vremena da izgube novac.
Poluga 10:1 je minimum, bolje da je 20:1,ali ima i 10:1 prednosti.
Dragi oče od Štrumfova, u pravu si, kao svaki čača !
Sporije će se gubiti lova (i sporije zarađivati), a ako nekoga dotična svrbi a 1:10 mu je malo,
taj će neprimjereno (čitaj pohlepno) povećavati lot/pip, i onda - ode lova !

-I-
Ima još jedna važna stvar u CFTC prijedlogu koja će imati vrlo zanimljive posljedice:
... For example, FCMs and RFEDs would be required to maintain net capital of $20 million plus 5% of the amount, if any, by which liabilities to retail forex customers exceed $10 million."

- Želiš li NFA licencu, plati $20 miliona +5% od trejderskih uloga (sada je $10 miliona) !!
- Jedan od razloga zašto 'JadeFX' NIJE registriran pri NFA (nije reg. uopće) !

Znači da predstoji:
- opstanak najjačih brokera,
- fuzije brokerskih kuća,
- masovni bijeg u Europu (GB prvenstveno !!),
- eventualno (!?) povećanje tarifa, taksi, spreda,
- na važnosti dobivaju (?) brokerske kuće na egzotičnim lokacijama !

-II-
- bitan razlog zašto je NFA bila bitna pri izboru brokera:



- Ako se klikne na sitna slova -> details ..., dobije se lijep opis:
tužbi, presuda i kazni (cca. $30-$100k po presudi) koje su zadesile pokojeg brokera !
- ovo je bio do sada bitan elem. pri izboru brokera,
- ovo je razlog moje rečenice "egzotične lokacije" za brokera bez kontrole porijekla !

Važno je imati na umu da je pitanje vremena kada će se nova US pravila
prenijeti na ostatak svjetskog FX tržišta !!
__________________________________________________ __________________
http://www.cftc.gov/newsroom/general...pr5772-10.html

Zadnje uređivanje bigbozo : 21.01.2010. at 20:21.
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 02:01   #100
Bananko banana...

Mali će uvijek hrmbat za velike.

Protect me from what I want.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.