Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 18:04   #3581
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
U decembru u Danskoj
U srid lita na juznom polu je jos i gore.

Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Ne možeš davati univerzalni naputak na osnovu svoje mikro klime jer vi u Dalmaciji imate sreće po tom pitanju
Pa naravno da prican o Hrvatskoj, ne zivi covik u Danskoj ili juznom polu.
Hrvatska ima dovoljno suncanih dana, Dalmacija je samo malo vise blagoslovnjena.

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ja živim u Osijeku i ovdje trenutno pada snijeg. Vani sam barem pola sata - sat svaki dan pa je opet ispalo nedovoljno.
Sta ti to znaci nedovoljno?

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Da da ti si strucniji od farmaceutkinje kako da ne, ajde ne laprdaj haha.
Pa to sta je farmaceutkinja ti nije nikakav argument.
Pogledaj istrazivanja, suplementacija je upitne koristi u vecini slucajeva, a prevelike kolicine mogu dovesti do problema sa npr. bubrezima (i ko zna sta jos, s obzirom da je rijec o hormonu, a ne vitaminu).


Ko voli nek izvoli, ja radije oden koju uru u setnju po Suncu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:09   #3582
Nisi ti mrdno iz Makarske nigdje u svom zivotu



Vrijeme jutarnje kave jutros oko 10.30h i nije Danska.
Naravno da si za farmaceute u pravu. Pa njima je posao da ti prodaju neko smece i ubijede te da bez toga ne mozes minutu dulje
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:24   #3583
Nisan ja iz Makarske, a u Zagrebu san zivija 10 godina tako da znan koliko ima Sunca i sniga.
Za tebe iz Bosne ne mogu reci, mozda Sunca nemate, al zato imate piramide.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:32   #3584
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nisan ja iz Makarske, a u Zagrebu san zivija 10 godina tako da znan koliko ima Sunca i sniga.
Za tebe iz Bosne ne mogu reci, mozda Sunca nemate, al zato imate piramide.
Pa kako onda ne znas da prosjecno sunca u Zagrebu u 12 mj ima 1h17 min?
Da ne pricam o Drugim dijelovima kontinentalne Hr!
Zivio sam ja u Njemackoj 10 god i tamo je situacija jos gora.
Mislim super je vama koji to mozete, ali za vecinu to ne funkcionira na zalost.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:40   #3585
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa kako onda ne znas da prosjecno sunca u Zagrebu u 12 mj ima 1h17 min?


Bolje da ne komentiran.

Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Mislim super je vama koji to mozete, ali za vecinu to ne funkcionira na zalost.
U proslosti su ljudi sasvim normalno zivili bez suplementacije sa vitaminom D. Sad smo jako pametni, umisto setnje u prirodi nam triba 23974 suplementata jer cemo krepat od muke.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:45   #3586
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post


Bolje da ne komentiran.



U proslosti su ljudi sasvim normalno zivili bez suplementacije sa vitaminom D. Sad smo jako pametni, umisto setnje u prirodi nam triba 23974 suplementata jer cemo krepat od muke.
Ne, ne, generalno se slazem s tobom
Nema vecih pljackasa od farmaceutske industrije, samo ti zelim skrenuti paznju da nas daleko vise ne zivi u Dalmaciji nego sto zivi i da nemamo tu srecu piti kavu na suncanoj terasi. Jednostavno nije moguce jer sunca nema.

Ps ono s 1h17 je istina:
http://www.zagreb.climatemps.com/sunlight.php
U splitu je decembarski prosjek 3h27 min...
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 22:14   #3587
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Pa to sta je farmaceutkinja ti nije nikakav argument.
Pogledaj istrazivanja, suplementacija je upitne koristi u vecini slucajeva, a prevelike kolicine mogu dovesti do problema sa npr. bubrezima (i ko zna sta jos, s obzirom da je rijec o hormonu, a ne vitaminu).


Ko voli nek izvoli, ja radije oden koju uru u setnju po Suncu.
Koji si ti lik

"Istrazivanja" danas imaš svakakvih. Ja znam da sam u deficitu preko zime bez obzira koliko bio vani, za druge me nije briga, govorim o svom primjeru.

To što je farmaceut joj daje sigurno veći kredibilitet od tebe koji laički tvrdiš "da je supplementacija upitne koristi u vecini slucajeva". Šta reći nego

Inače slažem se drugim korisnikom da su farmaceuti lopovi ali ova ženska sigurno nije kad me uspjela argumentirano odgovorit da VIŠE NE KUPUJEM taj supplement jer je po njenom mišljenju za mene ta doza pre mala i pošto nemaju jaču ne bi mi preporučila da kupujem ovo bezveze.

Dakle nije se vodila time da mi proda nego čak naprotiv.

Jesus.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 22:32   #3588
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa kako onda ne znas da prosjecno sunca u Zagrebu u 12. mj ima 1h17 min?
Da ne pricam o Drugim dijelovima kontinentalne Hr!
Zivio sam ja u Njemackoj 10 god i tamo je situacija jos gora.
Mislim super je vama koji to mozete, ali za vecinu to ne funkcionira na zalost.
Tako, falila ti točka, pa si zbunio čovjeka.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:55   #3589
Za produkciju oko 10 000 IU D3 (inaktivni oblik) trebalo bi dnevno oko 30 minuta full body sunca i to iza podneva jer se on stvara jedino od UV B zračenja. Obzirom na paranoju oko izlaganja suncu, UVA i UVB blokatore u kremama, način života i prehrane ne čudi opći deficit kod populacije.
Suplementacija ovisi i o tipu kože, prehrani, ali neka generalna optimalna doza je oko 4000 IU na dan.Trebalo bi provjeriti nakon 2 mjeseca, pa ako je nedostatno pojačati dozu. Da bi se iskoristio puni potencijal trebalo bi ga uzimati zajedno sa mastima, vitaminom A, K i Mg.
Kod nekih stanja kao što je hiperparatireoza treba pripaziti jer se dešava koverzija u inaktivni oblik što povisuje konc. kalcijevih iona u krvi, što je toksično pa bi bilo dobro provjeriti razinu Ca.

@ dundundun
Pliva ima oralne kapi - 1 ml = 4 000IU.Ali uvijek je bolje iskoristiti sunce i zbog drugih benefita, a suplementirati kad nešto ne dostaje ili kad je to nužno.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:17   #3590
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Jednostavno nije moguce jer sunca nema.
Sunca ima dovoljno, problem je sta ljudi sve vise provode vrime u zatvorenom i ne idu u prirodu. Preko zime ne triba puno izlaganja Suncu zbog toga jer covik ima rezerve vitamina D za vise miseci. Ali ga triba. Pogotovo u januaru i februaru , a ne decembru.

Kod Zagreba je jos problem oneciscenje zraka koje smanjeno zracenje Sunca jos vise smanjuje, osim sta te konstantno truje, sta je milijun puta veci problem od nedostatka Sunca.

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
za druge me nije briga, govorim o svom primjeru.
Quote:
zima je deficit za svakoga
Odluci se.

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
To što je farmaceut joj daje sigurno veći kredibilitet od tebe koji laički tvrdiš "da je supplementacija upitne koristi u vecini slucajeva".
Ne tvrdim laicki nego san cita istrazivanja.

Npr. na Wikipediji imaju linkovi na hrpu studija:

https://en.wikipedia.org/wiki/Vitami...upplementation

Quote:
* A 2013 review did not find any effect from supplementation on the rates of disease, other than a tentative decrease in mortality in the elderly.

* Vitamin D3 supplementation has been tentatively found to lead to a reduced risk of death in the elderly, but the effect has not been deemed pronounced or certain enough to make taking supplements recommendable.

* In general, no good evidence supports the commonly held belief that vitamin D supplements can help prevent osteoporosis. Its general use for prevention of this disease in those without vitamin D deficiency is thus likely not needed.

* Vitamin D supplements have been widely marketed for their claimed anticancer properties. Associations have been shown in observational studies between low vitamin D levels and the risk of development of certain cancers including colon cancer.

It is unclear, however, if taking additional vitamin D in the diet or as supplements affects the risk of cancer. Reviews have described the evidence as being "inconsistent, inconclusive as to causality, and insufficient to inform nutritional requirements" and "not sufficiently robust to draw conclusions".

* Taking vitamin D supplements does not meaningfully reduce the risk of stroke, cerebrovascular disease, cardial infarction, or ischaemic heart disease. Supplementation has no effect on blood pressure.
Evo jos malo: http://www8.nationalacademies.org/on...RecordID=13050

Quote:
The majority of Americans and Canadians are getting enough vitamin D and calcium, the committee determined from reviewing national surveys of blood levels.
Quote:
Confusion about the amount of vitamin D necessary to ward off deficiency has arisen in recent years as tests that measure levels in patients' blood have become widely used. The measurements of sufficiency and deficiency — the cutpoints — that clinical laboratories use to report test results have not been based on rigorous scientific studies and are not standardized. This lack of agreement means the same individual could be declared deficient or sufficient depending on which laboratory reads the test. There may be an overestimation of the number of people with vitamin D deficiency because many labs appear to be using cutpoints that are higher than the evidence indicates are appropriate. Based on available data, almost all individuals get sufficient vitamin D when their blood levels are at or above 20 nanograms per milliliter as it is measured in America, or 50 nanomoles per liter as measured in Canada.


Previse vitamina D ima negativne posljedice jer vitamin D sudjeluje u metabolizmu kalcija (u biti vitamin D nije vitamin, nego hormon, a igranje sa hormonima je ), previse kalcija u organizmu ima hrpu poljedica. Pitaj svoju farmaceutkinju.

Dugotrajnih studija bas i nema zbog ocitih razloga, al ako zelis biti pokusni kunic, sigurno ce te netko zelit testirat.

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
jer je po njenom mišljenju za mene ta doza pre mala i pošto nemaju jaču ne bi mi preporučila da kupujem ovo bezveze.
Pa mogla ti je reci da uzimas dvostruko vise ili sta vec, wtf


Nego zasto ne kazes koncentraciju koju si ima u krvi? Nadam se na temelju cega ti je ona preporucila dozu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:44   #3591
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Pa mogla ti je reci da uzimas dvostruko vise ili sta vec, wtf
Ti si baš smješan tip, rekla mi je da je ovo bezveze mala doza i da nema smisla bacat pare na to i odgovorila me od kupnje.

Naravno da je svako pretjerivanje loše ali nitko ne kaže da treba uzet šaku tableta.

Sunca nema dovoljno i to jedino da si tokom ljeta svaki dan po 3-4 sata u kratkima na suncu pa ajd, ovo sad preko zime je smješno i to nije uopće dovoljno.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:31   #3592
Bolje uzet jednu megadozu, nego vise manjih tableta.

Vrh.

Nemas pojma ni o dozama, ni o duzini potrebnog suncanja, a ni o svom stanju vitamin D, a svima bi preporucija uzimanje vitamina D. I onda san ja smjesan.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:15   #3593
Ne bih baš bio siguran u potrebu uzimanja vitamina D u vidu redovite suplementacije.
Kao prvo, postoje argumentirani stavovi da se mehanizam utjecaja sunčeve svjetlosti razlikuje od prostog uzimanja suplementa pa se time ni ne može simulirati isti rezultat.
Kao drugo, postoje brojna ispitivanja koja nisu uspjela dokazati da suplementacija smanjuje rizik od kardiovaskularnih oboljenja i ozbiljna ispitivanja čiji zaključak je da čak i 50000 IU nema utjecaja na zdravlje kostiju.

I sad, pitanje je uzimati li ne!?

S obzirom na neodređene rezultate ispitivanja i činjenicu da se višak vitamina topljivim u mastima ne izbacuje sekretom (kao vitamini topljivi u vodi) nego se kumuliraju u organizmu, smatram da je manji rizik ne uzimanje tog suplementa u usporedbi sa eventualnim rizicima hipervitaminoze.
To naravno vrijedi za ljude koji nemaju dijagnozu kroničnog pomanjkanja tog vitamina.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:51   #3594
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Bolje uzet jednu megadozu, nego vise manjih tableta.

Vrh.

Nemas pojma ni o dozama, ni o duzini potrebnog suncanja, a ni o svom stanju vitamin D, a svima bi preporucija uzimanje vitamina D. I onda san ja smjesan.
Ne, bolje jednu pravu dozu, ne predimenziniranu nego kupovat neke sitne od kojih nema koristi.

Ne eto nisi smješan, govoriš da se preko zime ladno može nadomjestit D samo da se izadje pol sata - sat van na zrak!!!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:04   #3595
Koje su najkvalitetnije OMEGA 3 tablete dostupne na trzistu!

Hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:36   #3596
Koju lovu dižu ovi pa tu je sigurno 1000 kom proteinelle https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
mylink is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:52   #3597
Pokoja rijec o AAKG , citrulin malat?
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:18   #3598
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Pokoja rijec o AAKG , citrulin malat?
AAKG je meni izazivao crvene fleke po licu. Koliko se sjećam arginin može aktivirati neke latentne viruse u organizmu ako naravno već postoje.
Što se tiče samog djelovanja na trening, nisam primjetio baš ništa. Doslovno ništa. Jedino nevezano za trening je jača erekcija pa ako bih ga koristio, koristio bih ga samo zbog toga.

Moj dojam citrulina je pozitivan. Nisam osjećao famozne "pumpove" ali sam imao dojam da lakše podnosim napore. Ne u samoj snazi već u, rekao bih kardiovaskularnom kapacitetu. Kao da je niži otkucaj srca i nešto veći kapacitet pluća. Sve u svemu svidio mi se. Sa time da sam ja taj efekt imao sa cca 5g prije treninga. Vidim po internetu da se preporuča čak i 10g.

Nadodajem da sam u isto vrijeme koristio i Creatine. Navodno postoji sinergija.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:42   #3599
Suplementi i dodaci prehrani

molim vas za preporuku koji magnezij i gdje kupiti. unaprijed hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
roberto32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:16   #3600
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
AAKG je meni izazivao crvene fleke po licu. Koliko se sjećam arginin može aktivirati neke latentne viruse u organizmu ako naravno već postoje.
Što se tiče samog djelovanja na trening, nisam primjetio baš ništa. Doslovno ništa. Jedino nevezano za trening je jača erekcija pa ako bih ga koristio, koristio bih ga samo zbog toga.

Moj dojam citrulina je pozitivan. Nisam osjećao famozne "pumpove" ali sam imao dojam da lakše podnosim napore. Ne u samoj snazi već u, rekao bih kardiovaskularnom kapacitetu. Kao da je niži otkucaj srca i nešto veći kapacitet pluća. Sve u svemu svidio mi se. Sa time da sam ja taj efekt imao sa cca 5g prije treninga. Vidim po internetu da se preporuča čak i 10g.

Nadodajem da sam u isto vrijeme koristio i Creatine. Navodno postoji sinergija.
Da, cuo sam da ide dobro uz kreatin zbog NO.

Prvenstveno me zanimao dio oko pumpa, dobije li se sto na tom polju.

Hvala na odgovoru.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.