Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2012., 19:00   #121
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Evo još jednog sirovojelca Dvije godine ne jedem meso, jaja, ne pijem mlijeko, a otprije 2 mjeseca ne jedem kruh ni ništa kuhano ni pečeno, od hrane životinjskog porijekla jedem samo domaći kravlji sir i vrhnje, dakle vegetarijanac, zamalo vegan ....
Ne bi se štel mešati, ali da bi dobio domaći sir moraš kiselo mlijeko itekako zagrijavati, tek nešto malo ispod točke vrenja, dakle debelo preko 45 stupnjeva do koliko griju sirovojesci.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 18.06.2012., 08:36   #122
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ne bi se štel mešati, ali da bi dobio domaći sir moraš kiselo mlijeko itekako zagrijavati, tek nešto malo ispod točke vrenja, dakle debelo preko 45 stupnjeva do koliko griju sirovojesci.
Naravno, ali eto još malo i ostadoh i bez sira, zapravo ga sve rijeđe jedem, a onda mogu reći 100% vegan. Donedavno dok sam jeo kuhanu hranu, bila je tu i tamo "frka" s malim trbuhom, više kao napuhavanje nakon objeda, a sad je trbuh jednostavno nestao, uvukao se, nema više, baj baj
Marec is offline  
Old 21.06.2012., 07:54   #123
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ne bi se štel mešati, ali da bi dobio domaći sir moraš kiselo mlijeko itekako zagrijavati, tek nešto malo ispod točke vrenja, dakle debelo preko 45 stupnjeva do koliko griju sirovojesci.


Ne bi se štel mešati, ali netko tko nikad nije napravio domaći sir nebi smio izvaliti takvo šta.

Doduše postoji i sir koji se tako sprema ali se zato i zove kuhani.

pero1q is offline  
Old 21.06.2012., 08:48   #124
Quote:
pero1q kaže: Pogledaj post
Ne bi se štel mešati, ali netko tko nikad nije napravio domaći sir nebi smio izvaliti takvo šta.

Doduše postoji i sir koji se tako sprema ali se zato i zove kuhani.

Radio sam i kozji i kravlji sir tako da ne pričam bez veze
Ako meni ne vjeruješ, pitaj kumice na placu kako proizvode domaći kravlji sir.

EDIT:
Pošto sam danas nevjerojatno dobre volje, evo i link kako se radi domaći kravlji sir - na isti način možeš napraviti i kozji.
Sa linka:
Quote:
8. Stavite posudu sa mlijekom u pećnicu, okrenite na 100°C, te je tako držite u zagrijanoj pećnici oko 1 – 1, 5 sat, ustvari dok ne ispliva sirutka gore a sir potone dolje
9. Pojačajte vatru na 150°C, zatvorite još na petnaest minuta. Opet pojačajte na 200°C , pa nakon desetak, petnaest minuta izgasite. Pazite da ne ostavite duže i pregrijete, jer će onda sir biti suhlji i zrnat!
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 21.06.2012. at 09:13.
Johnny B. is offline  
Old 21.06.2012., 21:15   #125
Thumbs up

Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Radio sam i kozji i kravlji sir tako da ne pričam bez veze
Ako meni ne vjeruješ, pitaj kumice na placu kako proizvode domaći kravlji sir.

EDIT:
Pošto sam danas nevjerojatno dobre volje, evo i link kako se radi domaći kravlji sir - na isti način možeš napraviti i kozji.
Sa linka:
Lijepo je to citirat nečije recepte ali i dalje tvrdim da to nema veze sa svježim domaćim sirom koji nastaje prirodnim kiseljenjem miljeka ili dodatkom sirila.
Radim doma sir i od kozijeg i od kravljeg mlijeka i to isključivo svog domaćeg. Od svježih pa do tvrdih sireva, i svatko tko kaže da se svježi mladi sir ne može napraviti bez zagrijavanja u najmanju ruku nije informiran.

A što se tiče kumica zapitaj ih drugi put kad kupuješ sir zašto one svoj obavezno zagrijavaju.

Ljep pozdrav
pero1q is offline  
Old 21.06.2012., 22:52   #126
S kakvim sve trolovima ja raspravljam
Kao prvo, ja nisam nigdje napisao da se domaći sir može napraviti isključivo zagrijavanjem.

Drugo, to što ti nešto tvrdiš ne mijenja činjenicu da su kumice i njihove bake to radile drugačije
Možda postoji i više tradicionalnih recepata, ovisnih o podneblju, meni tako svejedno, a ako tebe boli činjenica da netko radi domaći sir drugačije od tebe to je tvoj problem pa odi od jedne do druge kumice te ih nauči kako se radi domaći sir jer očito ti znaš bolje od njihovih baka.

Poanta mog prvog posta na ovoj stranici i dalje stoji, a to je da sirovojesci ne mogu a priori uzeti domaći sir kao nešto što nije termalno obrađeno. To što je to izvan tvojih mogućnosti poimanja, pa se ovdje kačiš na moje dobronamjerne postove sa strawman argumentima nije moj problem
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 21.06.2012., 23:29   #127
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
S kakvim sve trolovima ja raspravljam
Kao prvo, ja nisam nigdje napisao da se domaći sir može napraviti isključivo zagrijavanjem.

Drugo, to što ti nešto tvrdiš ne mijenja činjenicu da su kumice i njihove bake to radile drugačije
Možda postoji i više tradicionalnih recepata, ovisnih o podneblju, meni tako svejedno, a ako tebe boli činjenica da netko radi domaći sir drugačije od tebe to je tvoj problem pa odi od jedne do druge kumice te ih nauči kako se radi domaći sir jer očito ti znaš bolje od njihovih baka.

Poanta mog prvog posta na ovoj stranici i dalje stoji, a to je da sirovojesci ne mogu a priori uzeti domaći sir kao nešto što nije termalno obrađeno. To što je to izvan tvojih mogućnosti poimanja, pa se ovdje kačiš na moje dobronamjerne postove sa strawman argumentima nije moj problem
Evo ako si zaboravio svoju izjavu:

Ne bi se štel mešati, ali da bi dobio domaći sir moraš kiselo mlijeko itekako zagrijavati, tek nešto malo ispod točke vrenja, dakle debelo preko 45 stupnjeva do koliko griju sirovojesci.


A tvoje poimanje i shvaćanje govori sve o tebi i tvom izražavanju.



Lijep pozdrav svima, jer ovdje više nesvraćam.
pero1q is offline  
Old 21.06.2012., 23:37   #128
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ne bi se štel mešati, ali da bi dobio domaći sir moraš kiselo mlijeko itekako zagrijavati, tek nešto malo ispod točke vrenja, dakle debelo preko 45 stupnjeva do koliko griju sirovojesci.
Kako nisi tvrdio "iskljucivo" kad si rekao "moras". to ne moze znaciti nista drugo nego iskljucivo.
drugo, kako ti je bio dobronamjeran post kad si stavio smjeske kojima je namjera ismijati sugovornika.
trece, poanta tvog posta, a to je da se sir mora tako raditi, ne stoji.
cetvrto, ja nisam nigdje vidjela da nekog boli to sto postoje i drukciji nacini radjenja sira od onog koji su naveli. zasto bi sad bilo ko isao ucit kumice kako se radi sir (to je totalno nelogicno)
peto, bezveze vrijedjas - nazivas ljude trolovima i da je nesto "izvan mogucnosti necijeg poimanja".
poanta: vidi se ne samo da ne jedes sirovu hranu, nego da jedes agresivnu hranu kao sto je meso i sl.

on topic: nisam na sirovoj hrani, ali tu gdje zivim ima dostava sirove hrane pa narucim ponekad. predobra je hrana, sve imaju od juhe do deserta. i paze da ima dovoljno svih hranjivih tvari, npr. proteina i cega vec ide. ne bi covjek vjerovao sto sve sve moze iskombinirati.
(iako mislim da nije svrha sirove hrane raditi delikatese nego da se odviknemo od ovisnosti o mrtvoj hrani i nekako bit slobodniji, ali ovo je jako fino)
Alienica is offline  
Old 22.06.2012., 00:26   #129
Danas (tj. sada je već jučer) sam se naradio ko konj i u ustima još imam gorak okus fungicida tako da nemam namjeru svađati se...
Ali ako nekome velim recept po kojem je radila moja baka, moja mama i ja sam, i po kojem rade kumice na placu i dam mu link na taj recept koji dolazi iz njegove okolice, a ta osoba veli nikad nisam radio domaći sir i da to njemu nije domaći sir jer on osobno radi drugačije, ja ne znam kako da mu drugačije objasnim.

Iako ja osobno nisam čuo za recept za domaći sir koji isključuje zagrijavanje niti sam na netu našao recept bez zagrijavanja, a da se to i dalje zove domaći sir, meni nije problem prihvatiti činjenicu da postoji više recepata za taj sir i nemam nemjeru daviti kumice na placu pitanjima zašto rade kao svoje bake, a ne po metodi pere iz Bjelovara. Tim više da sam se pred nekoliko godina odrekao mlijeka i mliječnih proizvoda tako da više niti ne viđam te kumice

btw. jel ovi sa dostavom sirove hrane daju i nekakvu deklaraciju o nutritivnim vrijednostima ili im treba vjerovati na riječ?
Pitanje je iz čiste dobronamjerne znatiželje, a ne zbog trolanja
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 22.06.2012., 01:42   #130
Quote:
pero1q kaže: Pogledaj post
Lijepo je to citirat nečije recepte ali i dalje tvrdim da to nema veze sa svježim domaćim sirom koji nastaje prirodnim kiseljenjem miljeka ili dodatkom sirila.
Radim doma sir i od kozijeg i od kravljeg mlijeka i to isključivo svog domaćeg. Od svježih pa do tvrdih sireva, i svatko tko kaže da se svježi mladi sir ne može napraviti bez zagrijavanja u najmanju ruku nije informiran.

Hoćeš reći kad praviš sir sa sirilom da ne zagriješ mlijeko do 36C prije ubacivanja sirila ? Dodaš sirilo i u hladno mlijeko, iz frižidera ? Nema veze što su bakterije minimalno aktivne ili potpuno neaktivne na nižim temperaturama, kod tebe to nekako ipak radi. Je li to želiš reći ?
Morf is offline  
Old 23.06.2012., 08:47   #131
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Danas (tj. sada je već jučer) sam se naradio ko konj i u ustima još imam gorak okus fungicida tako da nemam namjeru svađati se...
Ali ako nekome velim recept po kojem je radila moja baka, moja mama i ja sam, i po kojem rade kumice na placu i dam mu link na taj recept koji dolazi iz njegove okolice, a ta osoba veli nikad nisam radio domaći sir i da to njemu nije domaći sir jer on osobno radi drugačije, ja ne znam kako da mu drugačije objasnim.

Iako ja osobno nisam čuo za recept za domaći sir koji isključuje zagrijavanje niti sam na netu našao recept bez zagrijavanja, a da se to i dalje zove domaći sir, meni nije problem prihvatiti činjenicu da postoji više recepata za taj sir i nemam nemjeru daviti kumice na placu pitanjima zašto rade kao svoje bake, a ne po metodi pere iz Bjelovara. Tim više da sam se pred nekoliko godina odrekao mlijeka i mliječnih proizvoda tako da više niti ne viđam te kumice
ma gle, ja nemam pojma kako se radi bilo koji sir, ali valjda svako ima pravo raditi na način koji njemu odgovara. ne treba se zbog toga svađati.

Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
btw. jel ovi sa dostavom sirove hrane daju i nekakvu deklaraciju o nutritivnim vrijednostima ili im treba vjerovati na riječ?
Pitanje je iz čiste dobronamjerne znatiželje, a ne zbog trolanja
ne daju nikakvu deklaraciju, niti išta tvrde. to je bio moj vlastiti zaključak dok sam pokušavala identificirat koji su sve sastojci u tim kolačićima, juhama itd.
Alienica is offline  
Old 13.07.2012., 22:23   #132
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Pripazite na nedostatak pojedinih elemenata u organizmu, posebice vitamina b12, proteina, itd. Inace zgodna metoda za povremeno ciscenje organizma, u trajanju do tri mjeseca.

Jasno, čišćenje...pa se opet vratiti nakon 3. mjeseca kuhanožderstvu i punjenu toksina u organizam. I tako u krug... zbilja korisno i plemenitno za vaše tijelo.
antony4 is offline  
Old 14.07.2012., 19:21   #133
antony4 upravo tako, još bih dodao da se apsolutno svi elementi potrebni organizmu nalaze u sirovom voću i povrću, pa tako i proteini i B12 (npr. u košticama marelice ima ga u izobilju, pojedite ih 6 na dan i zaboravite na bilo koju vrstu raka).

Pozdrav od 100% vegana
Marec is offline  
Old 15.07.2012., 09:50   #134
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
...B12 (npr. u košticama marelice ima ga u izobilju, pojedite ih 6 na dan i zaboravite na bilo koju vrstu raka)....
Imaš neki validni link za ovu tvrdnju, jer koliko je meni poznato, u košticama marelica se nalazi Amygdalin ili kako ga pojedini kvakeri vole nazivati vitamin B17 za koji tvrde da liječi rak. Naravno, u pitanju je potpuna glupost jer se radi o otrovu, a ne o lijeku za rak.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 15.07.2012., 10:03   #135
Prijatelju Johnny B., nakon što pročitaš jedno 20+ knjiga o zdravoj prehrani, sirovoj prehrani, itd., onda možemo pričati o tome, a ovako...ne da mi se
Marec is offline  
Old 15.07.2012., 10:12   #136
Samo tražim neki link, može i wiki ili naziv knjige sa books.google.com gdje se navodi da koštica marelice sadrži b12. Bez želje za trolanjem, stvarno me interesira je li to istina ili ne.

Nije mi jasna ova škrtost sa znanjem Ako odem na pdf Automobili i pitam nešto o common rail motoru, dobit ću jednostavan odgovor, a ne savjet da neka prvo završim strojarski faks, pa ćemo onda nastaviti razgovor
Zašto bi ovaj pdf bio drugačiji?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 15.07.2012., 10:55   #137
Johnny B., ok vidim da si pristojan a ne opet neki svađalica s foruma, pa evo upiši za početak na google "marelica B17" i dobit ćeš podosta rezultata, kao npr. ovaj. U alternativnim krugovima činjenica o raku i B17 u marelicama i nekim drugim izvorima tog vitamina poznata je ne od jučer nego desetljećima, tj. da je rak ništa drugo nego avitaminoza i na veliku žalost jedan od najvećih biznisa farmaceutske industrije.
Marec is offline  
Old 15.07.2012., 11:21   #138
Znači ipak je u pitanju B17 a ne B12.
Može neki link koji se referencira na znanstveni članak? Link na wikipediji koji sam ti ja dao ima u referencama hrpu znanstvenih članaka koji tvrde da je u pitanju otrov a ne lijek
U teorije urote farmaceuta ne vjerujem previše jer znanstvenik koji bi objavio lijek protiv raka bi si osigurao nobelovu nagradu i poziciju jedne od najvažnijih osoba u povijesti, nešto što koji farmaceutski milijunčić ispod stola ne može nadomjestiti....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 15.07.2012., 12:30   #139
Johnny B. oprosti, vidim ipak da si vrlo neinformiran, pa ne bih trošio svoju energiju ovdje, lijepi pozdrav
Marec is offline  
Old 15.07.2012., 12:59   #140
Matix world nije relevantna stranica. Da stranica barem malo drži do sebe nebi napisali glupost, a ta je "vitamin B17". Taj vitamin ne postoji, nema ga. Skupina B vitamina sastoji se od vitamina B1 do B12.
Biljka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.