Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2012., 22:13   #1
-Koktel majstor !

-Sjedim ,pijem kavu i moje omiljeno piće : sok od jabuke razvodnjen običnom vodom...poprilično osvježavajuće ...međutim nekad su bili popularni kokteli miš-maš ,zalazak sunca i još dosta toga...e sad ,ja sam malo ispao iz mota ali bih volio isprobati neke osvježavajuće kombinacije u ova vruća vremena ,a vidim da se dosta njih kuži u mućkanje razno-raznih sastojaka...pa da čujemo !
__________________
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:18   #2
Ja ti pijem crno vino a ide vako: uzmeš čašu na stalku ( ili sa stalkom, kako se već kaže), pa uliješ u istu vina koje si

a) ulio u kantar iz bačve
b) ulio u plastiku isto iz bačve (ali ja ne volim plastificirano)
c)ulio u butelju od 7dl isto iz bačve
d) kupio u Kauflandu, Lidlu, Konzumu ili obližnjoj točioni
Dakle, kad uliješ vino u čašu, samo srkneš..ide a u ljetne dane aromu pojčaju dvi kocke leda..ne više jer ga razvodni, brate , a to je onda drugo piće , a neki ga zovu bevanda ali ja najvolim čisto (vidi gore recept)
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:29   #3
hladna brusnica, mango i par kapi jegera
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:24   #4
U staklenu bocu natočiš malo alkohola ili benzina. U isto to namočiš krpu, dobro je iscijediš, začepiš krpom bocu tako da ne ulazi zrak i ostaviš dio krpe da visi s vanjske strane grla. Ekola!

A šta će ti to uopće?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:03   #5
Na drvenu dasku narezati par pomidora, kapule, pancete , čili paprike, kockice pršuta poželjne, i ostaviti pored vrućeg kruha s crnim maslinama netom izvađenog ispod peke ...U čašu , staklena mora bit, ulit pive..pazi da pjena ne pokipi..Koktel ima ime, al ja ga ne znam...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:46   #6
Dobar ti koktel čilika.
Samo mala nadopuna:

Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
pazi da pjena ne pokipi..
Dakle, nagnuti čašu i lijevati niz stjenku. Ako ipak pokipi, prisloniti prst na pjenu.
U slučaju blizine dobrog muškog torza, prinijeti prst ustima i pocuclati pjenu. Ako to nije slučaj,
obrisati prst o majicu.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:05   #7
-Jel bi vas dve radile u hiltonu ?
__________________
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:51   #8
ti, tope, ko da nudiš nešto a samo nas zezaš
ima još nekih recepata, ne znam jel možete
ide vako:
Uzmeš čašu, napuniš ju ledom koliko god stane, u to doliješ vode ( s djevičanskog izvora mora bit, što ću vam ja)...nije potrebno miješati..uresiti listićima mente ili peršina ili celera..živili
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:42   #9
jeblevas case samo case nepotrebno sporkanje sudja
topeotvoris hladnjak uzmes flasu Danijelsa povuces dugacka dva cuga sa mihuriciman, stresese povuces drugi cug kad ositis datise dize iz stomaka maknes flasu susta , zacepis flasu i vratis u hladnjak, prije negsi zatvorijo hladnjak podrignes i ljevon rukon uzmes pivu , zatvoris hladnjak desnon , ocepis konzervu pive i popijes pola, svese to u stomaku izmiksa jer moras prosetat do trosjeda , kakose oti koktel zove neznan cujosan da neki kazu beton
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:48   #10
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
kakose oti koktel zove neznan cujosan da neki kazu beton
je, beton je

ima i ovaj

u zdjelu uliješ pola boce vodke i onu kutiju đusa od naranče s voćnim komadima
to malo promješaš samo da se prepoznaju , odma se sljube i tako držiš u zdjeli...po mogućnosti na hladnom i samo grabiš kaciolom po potrebi
to zovu kacavida, ameri vele skrudrajver, a naši tulipani samo vodkađus al meni to zvuči nako malo seljačkoalkoski pa velim, nek je i kacavida bolje nego neštimeni imena vodkađus
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:56   #11
@ tudum
- Pa što danijela kvarit pivom ?...nije humano

@ čili

- Votka mi nekako bljak
__________________
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:30   #12
a što ćeš pivo kvarit sa viskijem?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:14   #13
-Pa hoćeli netko već dati kakav recept ,prije nego dehidriram
__________________
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:48   #14
Quote:
mtopi78 kaže: Pogledaj post
-Pa hoćeli netko već dati kakav recept ,prije nego dehidriram
evo:tri kocke leda u čašu , naliti loze i ako imaš sirup od lavande , ako nemaš stavi kivi ili kajgod...može i naranča, limun, brusnica, bazga...i eto ti pa cickaj lagano
sirup od lavande: u litru proključale vode staviti 5-6-7 cvjetova lavande, kuhati jedva 2 minute, ne više pa procijediti...
u procijeđenu vodu staviti 1kg šećera pa kuhati dok ne zagusti...eto ti sirupa koji se o dodaje kao aroma u najfinije sladolede, kreme, pića i tako
moj izum
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 10:04   #15
tri deca hladnog kiselog mlijeka, domaćeg...
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:21   #16
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
sirup od lavande: u litru proključale vode staviti 5-6-7 cvjetova lavande, kuhati jedva 2 minute, ne više pa procijediti...
-Nije da se nešto da se kužim u trave i cvjeće ,ali jes ti sigurna u ovo sa lavandom ???

Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
tri deca hladnog kiselog mlijeka, domaćeg...
-Viš ovo nisam nikad probo ljeti ...moglo bi se ukiselit u želucu ...ma ja i onako je već kiselo ,a to bi moglo proć .
__________________
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 12:15   #17
Quote:
mtopi78 kaže: Pogledaj post
-Nije da se nešto da se kužim u trave i cvjeće ,ali jes ti sigurna u ovo sa lavandom ???
Kako misliš jesam li sigurna? u što? sigurna sam da je sok odličan i da se dodavajući u druge slastice pojačava okus i daje mu mediteranski štih.. da en valja ne bi se ja jučer napila do ručka ..e, baš te loze i lavande
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 19:09   #18
cili kolkije omjer loze i otog sirupa vidin dajeto nes suer docin sise nalila do rucka, el to neki novi dajet da nemeres rucat il sta
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.