Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 00:04   #161
Prouči cijene ovdje http://smh.net/ i ovdje https://philoro.at/shop/goldmuenzen i usporedi ih sa https://www.moro.si/moro-hr/ i https://plemenit.hr/

Pišeš da je u pitanju poklon pa pretpostavljam da je riječ o manjoj količini pa si snimi cijene na zadnja dva linka jer su sigurno povoljniji i od zlatarni i od zalagaonica.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:45   #162
Question Investicijsko zlato - gdje je najpovoljnije?

Ispričavam se što ovako upadam i dižem stari post ali zanima me (a to je i tema) gdje kupiti najpovoljnije investicijsko zlato malih količina 5 gr - 10 gr.

Postoji li u Sloveniji, Srbiji ili negdje dalje prodavača s boljim cijenama ili u HR možemo kupiti jako povoljno?

Javite se tko zna

Hvala
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:40   #163
Za 5-10 g ti se ne isplati ići izvan HR.
Jedino ak misliš kupit 100 kom po 5-10 g.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 23:19   #164
Era zlata izgleda opet dolazi, cijene su nakon dosta godina krenule opet gore.

Mene osobno zanimaju vaša iskustva s tvrtkom MORO, ali u pogledu otkupa investicijskog zlata? Odnedavno postoje i u HR, imaju super web stranice i sve to izgleda super, ali ja imam neki svoj razlog za skepsu pa me zanimaju iskustva. Je li ikad itko pokušao njima prodati investicijsko zlato?

Pročitala sam na britanskom webu da je prije nekoliko godina otkrivena u Britaniji afera s nekom renomiranom firmom koja je godinama prodavala investicijsko zlato. Ne sjećam se detalja, samo se sjećam da je u toj britanskoj novini bila fotografija prepiljene stogramske pločice zlata koja je iznuta bila neki običan metal, samo je izvana bila pozlaćena. Uglavnom, fail. Ne sjećam se uopće kako su novinari došli na ideju da ju idu prepiliti, ali valjda je logika bila jasna, i ako ju prepile, a zlatna je, vrijednost će joj ostati ista ili približno ista - 100 grama je 100 grama.
ninashoping is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2019., 12:21   #165
Ja sam kupovao u Austriji, ali koliko znam i Moro je ok.
Mani se teorija zavjere i svakakvih članaka, a koliko sam skužio ti želiš prodat njima zlato.
Dakle oni se tebe trebaju bojati, a ne ti njih.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2019., 12:22   #166
Ja sam kupovao u Austriji, ali koliko znam i Moro je ok.
Mani se teorija zavjere i svakakvih članaka, a koliko sam skužio ti želiš prodat njima zlato.
Dakle oni se tebe trebaju bojati, a ne ti njih.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 03:04   #167
Ne znam kakva je vlasnička struktura Moroa, ali u HR je vodeća Banka zlata koja ima jednog (!) vlasnika i direktora.
Ja mu dam lovu i onda čekam tjedan dana robu (ovisno koliko i što kupujem).
U Morou dam zlato i čekam par dana da mi sjedne lova uz sve probleme sa različitim valutama i ako nisam robu kupio kod njih za mene je druga cijena pri prodaji. Znatno nepovoljnija.
I oni se trebaju bojati mene?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 15:22   #168
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je vlasnička struktura Moroa, ali u HR je vodeća Banka zlata koja ima jednog (!) vlasnika i direktora.
Ja mu dam lovu i onda čekam tjedan dana robu (ovisno koliko i što kupujem).
U Morou dam zlato i čekam par dana da mi sjedne lova uz sve probleme sa različitim valutama i ako nisam robu kupio kod njih za mene je druga cijena pri prodaji. Znatno nepovoljnija.
I oni se trebaju bojati mene?
Nisam znao da su takvi uvjeti.
Moro je skuplji od Austrije, ali neka svatko sam izabere.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 18:15   #169
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je vlasnička struktura Moroa, ali u HR je vodeća Banka zlata koja ima jednog (!) vlasnika i direktora.
Ja mu dam lovu i onda čekam tjedan dana robu (ovisno koliko i što kupujem).
U Morou dam zlato i čekam par dana da mi sjedne lova uz sve probleme sa različitim valutama i ako nisam robu kupio kod njih za mene je druga cijena pri prodaji. Znatno nepovoljnija.
I oni se trebaju bojati mene?
U Plemenitu isto, što si kupio kod njih je veća otkupna cijena nego ako si kupio drugdje.

U banci Zlata sam jednom kupio malo više, najavio se i došao idući dan, tj. nisam čekao na isporuku robe.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 10:25   #170
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
U Morou dam zlato i čekam par dana da mi sjedne lova uz sve probleme sa različitim valutama i ako nisam robu kupio kod njih za mene je druga cijena pri prodaji. Znatno nepovoljnija.
I oni se trebaju bojati mene?
Gdje na stranicama moro-a stoje dvije otkupne cijene? Mislim da oni to ne bi smijeli radit.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 17:41   #171
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Gdje na stranicama moro-a stoje dvije otkupne cijene? Mislim da oni to ne bi smijeli radit.
MORO

Quote:
Odkupne cene na ceniku veljajo za izdelke, ki so bili kupljeni v družbi Moro. Pridržujemo si pravico, da za ostale izdelke ceno za odkup formiramo na podlagi tržnih razmer ali odkup zavrnemo.
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 21:06   #172
Ako neko kupuje ovih dana, upravo sam saznao da u Banci zlata nude dobre popuste: https://www.bankazlata.com/kategorija/akcija/
Franjo Josip 1. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 19:30   #173
Gdje u Beču kupiti poluge? Ono, dam pare - daju zlato. Kupovao tko?
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 20:59   #174
Quote:
lauxret kaže: Pogledaj post
Gdje u Beču kupiti poluge? Ono, dam pare - daju zlato. Kupovao tko?
Sad ispada da uvijek pametujem,ali moram.
Evo konkretno na ovoj zadnjoj stranici imaš linkove.
Zar je tako teško malo pročitati,jer na ovoj temi se stalno spominju iste trgovoje gdje se kupuje.
Ja sam svog trgovca našao na ovom forumu, jer stalno vrti par istih trgovaca.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 21:11   #175
Pročešljala, al baš želim da mi se napiše adresa pa kad budem u Beču da kupim
Ovo preko webshopa neću, ne vjerujem pošti, niti želim naručivat na stranici na kojoj piše ''Troškovi dostave če biti izračunani koad unesete svoju adresu.'', niti želim neke ugovore sklapat i čuvat zlato u švici nemačkoj itd.


EDIT: našla !

philoro EDELMETALLE GmbH
Währinger Straße 26
A-1090 Vienna
Austria
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 23:34   #176
Nemaš ti kao kupac šta vjerovat,ili ne vjerovat.
Trgovina šalje tebi paket, tebi će biti isporučen.
Ako ti ga ne isporuče onda dobiješ pare nazad, jer potpišeš pri preuzimanju.
Trgovina koja šalje nema brige, jer je paket osiguran.

Što se tiče troškova logično je da moraš dati adresu da tu mogu izračunati troškove.

Ako si tamo pa kupiti usput ima smisla, ali putovati u Austriju nema, jer je jeftinije da ti dostave na vrata.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 00:29   #177
U zadnje vrijeme malo proučavam zlato.

Kupio bih nešto jer u valute više ne vjerujem.
Banka Zlata, dal su sigurni, provjereni, cijene ok? Vidim da imaju sef prvih 12 mjeseci gratis.

Zagreb mi je blizu, pa mogu direktno do njih.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 17:31   #178
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme malo proučavam zlato.

Kupio bih nešto jer u valute više ne vjerujem.
Banka Zlata, dal su sigurni, provjereni, cijene ok? Vidim da imaju sef prvih 12 mjeseci gratis.

Zagreb mi je blizu, pa mogu direktno do njih.
Meni se iskreno sviđa kod Banke Zlata što gotovo sve imaju odmah na lageru za razliku od drugih jer koliko sam skužio rade direktno sa Argor Heraeusom i Austrian Mintom. Imao sam nešto kod njih u sefu i kada sam to nažalost morao prodati radi kupnje stana, isplata je išla isti dan. Bez problema.
Jedino znam da radi sigurnosne procedure, ako imaš robu pohranjenu kod njih, moraš se najavit za podizanje dan ranije. Ali iskreno to mislim da nije neki problem. I fakat godinu dana je besplatno, a kasnije nekih 20 ili 30 kuna mjesečno. Fer cijena.

U Plemenitu ti isto nude pohranu ali kada vadiš onda im moraš platiti 1% vrijednosti robe, a još k tome su skuplji od Banke Zlata!!!!!!
IlicS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 14:54   #179
pozdrav
gdje se moze naj jeftinije kupiti srebro sa postarinom ?
dobio ponudu 5100kn za kg koliko je vani cijena ?
isto tako za zlato
5g 10g ..
hvala
skvikix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2020., 18:15   #180
Kupio bih zlatne poluge i malo nadopunio rezerve, prije sam kupovao u More, ali trenutno mogu garantirati kad će biti poluge isporučene.

Jel netko ima preporuku gdje ima za kupiti poluge trenutno nekih renomiranijih kovnica? Da će biti isporučeno u nekom roku?
adriano670 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.