Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 22:31   #1
Neuralgija trigeminusa uzrokovana aparatićem

želim otvoriti novu temu o kojoj se ne priča a ljudi zbog toga imaju problema i jako se malo o tome zna i piše. Naime, pisala sam već zadnju godinu i pol o neuralgiji, ljekovima, fiksnom aparatiću....Želim pružiti podršku svima koji su se nažalost susreli sa ovim problemom i ne znaju kako da ga riješe i ovim putem upozoriti da 100 puta razmisle kod koga idu stavljati fiksni aparatić za zube i kome, samim time, stavljaju u ruke i svoje zdravlje. Od jednostavnog nošenja aparatića do problema i neistrpivih bolova s kojima se mogu nositi cijeli život
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:59   #2
U ranijim upisima na temi o neuralgiji trigeminusa iznijeli ste kako niste dobili "službenu" dijagnozu neuralgije trigeminusa nego ste o tome puno čitali i informirali se. Kako bi čitatelji teme imali jasan uvid u to što se događa i kako bi ova tema mogla opstati, lijepo Vas molim da potvrdite jeste li dobili "službenu" dijagnozu neuralgije trigeminusa i je li potvrđeno da je njezin uzrok u aparatiću za zube ili je to Vaše mišljenje?

Zahvaljujem na razumijevanju.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:21   #3
Postovani dobila sam sluzbeno misljenje i dijagnozu uz pocetnu dijagnozu (prvu dijagnozu) da je fiksni apratic za zube (ili ako bas zelite nestrucna terapija od strane ortodonta i sam aparatic) uzrokovao neuralgije!
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:36   #4
Kako ponovno ne bi bilo zabune, sluzbeno misljenje sam dobila od 2 neurologa 2 oralna kirurga i 6 stomatologa ako se i oni racunaju jer niti jedan ortodont nije prihvatio njihovo misljenje pod navodom da nisu strucni u tom podrucju. Takoder navodim da sam prosla mukotrpan proces terapije ljekovima, ambulantu za bol, opservacije na neurologiji, otvarali su mi sve zube gornje celjusti (osim 1.2. I 3. Lj i d), prosla sam detaljne preglede na stomatoloskom fakultetu u zagrebu od odjela za celjusni zglob,do oralne i odjela za endodonciju.nije bas zgodno na stomatoloskom fakultetu nekome potvrditi da je apratic uzrokovao takve probleme i sugerirati nekome ko nosi aparatic 6 mjeseci da isti skine tako da timu sa stomatoloskog fakulteta ne zamjeram krive dijagnoze. Od bitnijih imena navodim i prof. Šlaja kod kojeh sam dosla privatno ciji je misljenje takoder bilo da moj problem lezi u samom aparticu.mislim da je za pocetak i ovo dostatno da se neko informira.nastavak sljedi :-)
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.