Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 14:06   #761
Quote:
skwhat kaže: Pogledaj post
300 kn za ovakav dres? stari, ovo si ubo' sad i više nikad...

Going on up to the spirit in the sky
That’s where i’m gonna go when i die
When i die and they lay me to rest
I’m gonna go on the piss with Georgie Best...
Da, vjerojatno. A stajao je na Njuškalu 3-4 dana prije nego što sam ja naletio i kupio ga, s time da tip kaže da nitko prije mene uopće nije ni zvao.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:29   #762
Quote:
skwhat kaže: Pogledaj post
i ja sam si postavio isto pitanje... kao, ako nije ušiven, sigurno je fake...

ali onda sam malo prosurfao i grb i logo su... hm... ušiveni ne, zalijepljeni ne, više su nekako ''upeglani'' u tkaninu...

tako da... dres je original (adidas+savez) 99,9% i iz navedene je godine ali je li baš mw - tko zna...
Ma ne, taj dres Sjeverne Irske gotovo bez ikakve sumnje nije MW, rasprava o MW statusu je za Tudorov.

Naime, ovaj dres SI, za početak, uopće nema broj na leđima, a MW dresovi ovog tipa su (kao što se vidi na kraju opisa onog prvog MW i potpisanog dresa koji sam linkao gore) imali zalijepljeni Adidas logo i ušiveni grb. Barem je tako za dresove u kojima su igrali na SP 1982.

E sad, koji je životni put ovog dresa, to vjerojatno neću saznati dok ne postavim neku temu na nekom stranom forumu. Za sada mogu samo pretpostaviti, a najlogičniji mi je scenarij - nastup Sj. Irske na SP 1982. bio im je najuspješniji u povijesti, a upravo u ovoj rezervnoj bijeloj garnituri su igrali kad su remizirali s Jugoslavijom i pobijedili domaćina Španjolsku. Sjeverna Irska je bila u ekstazi. Lako je moguće da je Adidas ugrabio poslovnu priliku i nakon prvenstva izbacio neku seriju replika dresova reprezentacije. Možda ovakvih dresova ima još na tisuće i tisuće po Sjevernoj Irskoj.

Daleko manje je vjerojatno da su igrači dobili ove garniture bez brojeva za treninge ili slično, pa da je možda ovaj dres doista netko od reprezentativaca i nosio.

Kako god bilo, nije mi zapravo ni važno, dres mi je prekrasan i jedini je zajeb što mi je previše uzak pa ga ne mogu nositi. Zapravo, mogu, ali onda izgledam kao oni tipovi iz teretana u svojim uskim majicama, a to nije moj stil, a bogme ni moj oblik tijela, ako ćemo realno.

This stunning white away shirt with a superb pinstripe design is 'the' iconic kit from the tournament worn when Billy Bingham's men did the unthinkable and beat Spain 1-0 in Valencia. It was also used in the opening group game, a 0-0 draw with Yugoslavia when Norman Whiteside became the youngest player ever to play at a World Cup and in the next round when the dream came to an end with a 4-1 drubbing at the hands of France in the Calderón.

Correct player size flock Adidas print professionally heat pressed, fully embroidered crest, Spain World Cup Finals 1982 detail and Adidas logo, design not commercially available to this specification, signed by the player on the chest.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:56   #763
ma sumnjam da ih po SI ima na tisuće...

kako bilo da bilo, vrijedi svake lipe, dres je vrh...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:47   #764
Da, prekrasan je dres , makar bio od SIraca
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:38   #765
Quote:
kastrol_trol kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, nisam mislio da ikoga zanima.

Evo ih ispod. Dres Sjeverne Irske ima neki srebrnkasti sjaj koji mi je genijalan, nadam se da sam to uhvatio na posljednjoj fotografiji. Definitivno bagatela za 300 kn.

Ispod toga je i par fotki mojeg omiljenog dresa. Jest da je suvremena replika, ali nema veze, volim taj čisti retro dizajn i kombinaciju zelene i bijele.

A za Tudora da je MW... Pa, razmislio sam malo i zapravo je dosta razloga. Čini mi se da ima logike da je MW, sve i ako zanemarim što mi je tip ispričao - navodno je taj dres Tudora kupio prije deset godina od nekog tipa iz Italije specijaliziranog za Juventusove MW dresove koji mu je dokazao da su dresovi koje prodaje MW, nudio mi je i mail prepisku na uvid, ali nisam pogledao.

Dakle, to na stranu i samo logika - prvo, riječ je o 1998., kada je industrija dresova (replika) za navijače bila tek u povojima (tek koju godinu prije su počeli stavljati imena na dresove, što je vremenom potaklo masovniju prodaju, sve do današnjih bolesnih granica) + igrači tada nisu imali na raspolaganju, kao što je danas standard, dva ili više dresova po utakmici + Tudor je tada bio tek u prvoj sezoni u Juventusu, sumnjam da je njegov dres uopće bio u prodaji + dres je dugih rukava, što je dodatna rijetkost, posebno za Italiju gdje u sezoni nema više od 5-6 utakmica za duge rukave pa čisto sumnjam da je Juventus u toj sezoni igrao više od 2-3 utakmice u točno toj domaćinskoj garnituri s dugim rukavima (imali su različite sponzore na dresovima za ligu, kup, Ligu prvaka...), a još manje sumnjam da je prodavana replika dugih rukava skroz novog igrača koji je rezerva (na dresu je broj 19, tek je poslije zaslužio "svoj" broj 5) + dres ima tu oznaku Serie A koju spominješ i napravljen je u Italiji + ovo možda nije argument jer nisam sto posto siguran, ali mislim da oznake sponzora u to doba nisu bile na replikama, to je relativno nova stvar i većinom su se prodavali čisti dresovi, bez oznaka sponzora.

Uglavnom, tehnički jest moguće da je netko našao originalni (u to da je original nema ni najmanje sumnje) "goli" dres Juventusa dugih rukava iz sezone 1998/1999 pa na njega našio oznake i savršeno kvalitetno zalijepio Tudor i broj 19 i nekom super tehnikom stavio oznaku sponzora, ali čini mi se daleko daleko previše zafrkancije da bi neki Talijan za stotinjak eura (koliko je vjerojatno plaćen prije deset godina) išao krivotvoriti jedan, budimo objektivni, opskuran dres, kad bi i sama originalna replika bez imena i broja vjerojatno čak i prije deset godina vrijedila tek neznatno manje.
Zapravo, najvažniji argument mi je što sam držao taj dres u ruci i jednostavno se osjeti kvaliteta i prostruji ti kroz mozak da je taj dres dirao Ronalda.


http://i65.tinypic.com/2w2is28.jpg
http://i64.tinypic.com/24e5hrp.jpg
http://i65.tinypic.com/2mrz4sk.jpg
http://i65.tinypic.com/abl5bs.jpg
http://i63.tinypic.com/2ds0r2p.jpg
http://i64.tinypic.com/34486fb.jpg
Onda da ti pokažem jedan iz moje kolekcije, u ovom se i oznojio





Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:20   #766
[QUOTE=Wiplash;67794703]Onda da ti pokažem jedan iz moje kolekcije, u ovom se i oznojio

Sjajan dres.

I interesantna stvar - oznaka Serie A i Lige prvaka istovremeno na istom dresu. To je donekle kuriozitet, ne? Ne da mi se sad proučavati, ali pretpostavljam da je to bilo prije uvođenja one okrugle oznake LP sa zvijezdicama. I zbog toga dres, vjerojatno, vrijedi još više nego neki s oznakom LP.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 08:02   #767
Pa ne baš, ovo je oznaka samo za privilegirane, onda i sada stoji na rukavu rossonera.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:28   #768
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Da, prekrasan je dres , makar bio od SIraca
hahaha United Ireland!!!
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:55   #769
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Pa ne baš, ovo je oznaka samo za privilegirane, onda i sada stoji na rukavu rossonera.
Aha, vidim. Ne gledam Serie A zadnjih 15-ak godina. Milan to nosi kao podsjećanje na slavne dane.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 20:49   #770
Quote:
kastrol_trol kaže: Pogledaj post
Aha, vidim. Ne gledam Serie A zadnjih 15-ak godina. Milan to nosi kao podsjećanje na slavne dane.
Noup.

HINT: Real, Milan, Bayern, Liverpool, Barca, Ajax
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:19   #771
To je takozvani 'Badge of honor'

"...Clubs can earn the badge of honour by …
Winning five or more European Cups: Real Madrid (10), AC Milan (7), Barcelona (5), Bayern München (5) and Liverpool (5)
Winning the European Cup at least three times in a row: Ajax (also applies to Bayern and Madrid)
The badge itself, provided by the UEFA administration and added to the left sleeve of the shirt, denotes an image of the European Cup. Usually inscribed inside is the number of times that club have won the trophy..."

A zašto je Milan to nosio u Serie A to ne znam....
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:48   #772
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Noup.

HINT: Real, Milan, Bayern, Liverpool, Barca, Ajax
Liverpool, Barcelonu i Real gledam dosta često i nisam primijetio da nose tu oznaku s osvojenim Ligama prvaka u domaćem prvenstvu... Očito imaju na to pravo, ali ne koriste ga, za razliku od Milana. Ili zakelje na lijevi rukav nekog sponzora...
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 03:37   #773
Liverpool to npr ne nosi u PL jer ima sponzora, ali u LP nosi
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 07:15   #774
Mislim da to više ima veze sa pravilima lige u kojoj klub nastupa, u Serie A je valjda dozvoljeno istaknuti osvojene trofeje... Milan je već nakon osvojene Lige prvaka 1990 iduće sezone to nosio na dresu...

Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:03   #775
Los Angeles FC 2018 Domaći i gostujući



Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:44   #776
lepi je.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:49   #777
jel neko zna jel ima u ducanima kupiti dres i majice od chelsea ili samo na nikeovom sajtu? jer su im sve majice u minijaturnim velicinama -.- i masu stvari nema velikih velicina.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:00   #778
Iscurili gostujući dresovi puminih repki xD

Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:04   #779
Maštoviti, nema šta
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:09   #780
Štedi se na boji očito.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.