Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 21:12   #3221
Kupi Factu mast i mazi njom. Sto se sjedenja tice, nabavi pilates loptu i sjedi na njoj dok ucis. Em ces se morati lagano gibati na njoj, em je dobra za hemice
Nabavi si u bio&bio psylium ljuskice ili prah. Probava ce ti se preporoditi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:15   #3222
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kupi Factu mast i mazi njom. Sto se sjedenja tice, nabavi pilates loptu i sjedi na njoj dok ucis. Em ces se morati lagano gibati na njoj, em je dobra za hemice
Nabavi si u bio&bio psylium ljuskice ili prah. Probava ce ti se preporoditi.
Hvala puno
InfiniteSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:02   #3223
Quote:
mcc27 kaže: Pogledaj post
Hvala puno
Nije mi jasno. Student medicine sam a tome je svojstveno visesatno sjedenje i ucenje. Medjutim, nikad nisam dobio vanjske hemoroide. Najcesce unutrasnje koji su povezani s tlakom u portalnoj veni. Kad bih konstantno jeo nesto masno ili slatko (konverija fruktoze u lipide u jetri) uvijek bih dobio hemoroide i krvavu stolicu. Isto je i kad bih bio na rigoroznim dijetama. To je stoga sto se kod ovih slucajeva javlja masna promjena jetre (tzv masna jetra) koja povecava portalni tlak a sto se ocituje bubrenjem gornjih rektalnih vena.

Ako unutarnji hemoroidi dugo traju treba se javiti lijecniku opce prakse, jer dugo trajanje moze ukazati na opasne jetrene bolesti kao sto su ciroza, masna jetra (koja opet ukazuje na druge bolesti) ili pak idiopatsku portalnu hipetrenziju...
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:09   #3224
Sto se tice tvog pitanja o unutarnjim hemoroidima, odgovor mozda nadjes u mom replyju iznad.

Pozdrav!
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:40   #3225
Hvala na svim savjetima, ovo mi je samo doslo kao poticaj da promijenim prehranu i pocnem s rekreacijom. Pocela sam mazati flogocid masti jer sam procitala da djeluje a imam je doma. Ako ne upali idem na pregled i po faktu mast, samo da se ne pretvore u one bolne.
InfiniteSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:21   #3226
Supatnici,pozdrav.. već sam pisala na ovoj temi o svojim tegobama sa hemićima i nakon isprobanih svih krema,čepića,alternativnih metoda nije bilo spasa i odlučila sam se za operaciju. jučer sam operirana u poliklinici Leptir. imala sam 6 unutarnjih,nekoliko vanjskih i fisuru. ono što mene sad brine je to da sam jučer čim sam došla doma imala nagon za pražnjenjem i to jako. probala sam opušteno ali toliko me bolilo da nisam mogla a nagon je bio toliko jak da nisam mogla ustati. zvala sam doktora i rekao mi ja da slobodno stisnem ako mislim da nije lažni nagon. i jesam i nešto sitno je izašlo. nakon toga sam skoro pala u nesvjest od bolova i završila na inekcijama. sad,meni je rečeno da će mi dolje par dana biti natečeno ali me strah da mi nije opet iskočio hemić... imam nekakvu oteklinu koje jučer nije bilo... jeli netko imao ovakav problem?
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:38   #3227
Quote:
b.ana kaže: Pogledaj post
Supatnici,pozdrav.. već sam pisala na ovoj temi o svojim tegobama sa hemićima i nakon isprobanih svih krema,čepića,alternativnih metoda nije bilo spasa i odlučila sam se za operaciju. jučer sam operirana u poliklinici Leptir. imala sam 6 unutarnjih,nekoliko vanjskih i fisuru. ono što mene sad brine je to da sam jučer čim sam došla doma imala nagon za pražnjenjem i to jako. probala sam opušteno ali toliko me bolilo da nisam mogla a nagon je bio toliko jak da nisam mogla ustati. zvala sam doktora i rekao mi ja da slobodno stisnem ako mislim da nije lažni nagon. i jesam i nešto sitno je izašlo. nakon toga sam skoro pala u nesvjest od bolova i završila na inekcijama. sad,meni je rečeno da će mi dolje par dana biti natečeno ali me strah da mi nije opet iskočio hemić... imam nekakvu oteklinu koje jučer nije bilo... jeli netko imao ovakav problem?
Sve je oteklo, ne napreži se, ishranu imaj kako su kazali liječnici i sve će biti ok... Nipošto se ne napreži...
I da dodam, nemoj sjediti nego lezi ili hodaj. Nikako odmah sjediti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:46   #3228
Hvala ti na odgovoru... citala sam o tvojim mukama i suosjecam s tobom. Zanima me dal si imao cestu potrbu za praznjenjem? Ja sam po tom pitanju u komi,moram ici svakih 2 do 3 sata i obljeva me hladan znoj cijeli dan. Religiozno se pridrzavam prehrane. Mislim da ce mi se juha zgaditi za cijeli zivot... problem je sto sam dobila menastruaciju cim sam dosla iz bolnice i to mi jos vise komplicira oporavak. Perem se svakih pola sata i stalno lezim,tu i tamo ustanem na minutu... imam malo dijete pa nemogu odoljeti da prosetam s njim bar minutu jer nije nikad svoju mamu vidio u ovakvim mukama
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:06   #3229
Quote:
b.ana kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru... citala sam o tvojim mukama i suosjecam s tobom. Zanima me dal si imao cestu potrbu za praznjenjem?
Pa nisam imao potrebe za pražnjenjem prekomjerno. U početku sam pio Linex i nekoliko puta dnevno je to bilo, ali ništa previše. Pisao sam o tome prije 4 godine. Samo slušaj liječnika i bit će sve ok...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 11.03.2015. at 17:37.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 15:23   #3230
b.ana

Nijedna operacija nažalost nije tako bezazlena kako ti se čini dok čitaš forume i reklame na internetu.
Iz osobnog iskustva, oporavak je dug i bolan, barem u mom slučaju. Blago onima koji pišu da su nakon tjedan dana trčali ko da nije ništa bilo.
Pražnjenje je učestalo i bolno još dugo nakon operacije. Prošlo je pola godine od mog DG-HAL-RAR zahvata i još imam bolove i prosječno tri pražnjenja dnevno.
Želim ti da prođeš bolje od mene, ali moraš biti strpljiva.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 17:25   #3231
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
Nijedna operacija nažalost nije tako bezazlena kako ti se čini dok čitaš forume i reklame na internetu.
Iz osobnog iskustva, oporavak je dug i bolan, barem u mom slučaju. Blago onima koji pišu da su nakon tjedan dana trčali ko da nije ništa bilo.
Pražnjenje je učestalo i bolno još dugo nakon operacije. Prošlo je pola godine od mog DG-HAL-RAR zahvata i još imam bolove i prosječno tri pražnjenja dnevno.
Želim ti da prođeš bolje od mene, ali moraš biti strpljiva.
Čekaj, to nešto nije uredu. Nakon 45 dana meni je sve bilo ok i kao da nikada nisam imao hemoroide. Stolica i pražnjenje ne smije da ima veze sa hemoroidima, a nakon pola godine moraš već imati to regulisano. Ne bi smjelo ni da boli. Koji stepen su bili tvoji hemoroidi? Kod mene je bilo najteže što je moglo i nakon 45 dana sam sasvim normalno funkcionirao. Moguće je da ti je to na nervnoj bazi, zbog straha...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:24   #3232
Nisam ja ni povjerovala da će oporavak biti tako brz kako je dr rekao... iako moram priznati da je puno lakše. Dajte mi recite jel normalno da ih ja i dalje dolje vidim? Mislim vidim i konce... to me malo muči...danas je 8.dan od operacije.
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:44   #3233
Quote:
b.ana kaže: Pogledaj post
Nisam ja ni povjerovala da će oporavak biti tako brz kako je dr rekao... iako moram priznati da je puno lakše. Dajte mi recite jel normalno da ih ja i dalje dolje vidim? Mislim vidim i konce... to me malo muči...danas je 8.dan od operacije.
Meni je liječnik odmah rekao da nema sjedenja 45 dana... A to što vidiš su otekline, a konac je meni ispao ako se sad dobro sjećam nakon 10 dana dok sam se tuširao. I kasnije nakon nekoliko dana u dva navrata. Ne smiješ imati tvrdu stolicu i sve će biti ok...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:15   #3234
Joj,Lesli hvala ti na odgovoru...iskreno vec sam pomislila da mi nešto nije dobro narihtano... jako pazim na prehranu,ako moram sjesti to više nalikuje na nekakav polulezeći položaj na boku... i trenutno svrbi za popi....
A ti si stvarno divan,za svakoga odvojiš bar sec. vremena za odgovor... kad si u panici i neznanju,puno pomaže
b.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:30   #3235
Lesli - Čekaj, to nešto nije u redu

Bojim se i ja da možda nešto nije u redu.
Bio sam 6 tjedana nakon operacije na prvoj kontroli i rečeno mi je da boli jer je možda još ostao koji konac unutra ali da će to brzo proći.
Nažalost boli i dalje, još i jače nego u početku, i stalno sam nadut.
Istina nisam baš previše pazio na prehranu, jeo sam svašta, previše mesnih obroka, sada krećem na drugi režim prehrane, možda bude bolje.
Spremam se ponovo na kontrolu, uputnica je već spremna samo čekam da se vrati moj liječnik koji me operirao, trenutno je odsutan.
Pozitivni efekti su da nema više krvarenja niti oteklina, pražnjenje je lako iako učestalo i bolno.
Vidjeti ću što će doktor reći, najbolje da on pogleda, prošlo je 6 mjeseci od operacije.
A možda sam baš ja među onih 15% kod kojih operacija ne donese poboljšanje. Statistika je nezgodna stvar.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:30   #3236
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
Bojim se i ja da možda nešto nije u redu.
Bio sam 6 tjedana nakon operacije na prvoj kontroli i rečeno mi je da boli jer je možda još ostao koji konac unutra ali da će to brzo proći.
Nažalost boli i dalje, još i jače nego u početku, i stalno sam nadut.
Istina nisam baš previše pazio na prehranu, jeo sam svašta, previše mesnih obroka, sada krećem na drugi režim prehrane, možda bude bolje.
Spremam se ponovo na kontrolu, uputnica je već spremna samo čekam da se vrati moj liječnik koji me operirao, trenutno je odsutan.
Pozitivni efekti su da nema više krvarenja niti oteklina, pražnjenje je lako iako učestalo i bolno.
Vidjeti ću što će doktor reći, najbolje da on pogleda, prošlo je 6 mjeseci od operacije.
A možda sam baš ja među onih 15% kod kojih operacija ne donese poboljšanje. Statistika je nezgodna stvar.
Pa sad..., ne mogu ti dati odgovor jer nisam liječnik, ali mislim da nema šanse da je konac ostao. On otpadne sam i ne uzrokuje bolove.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:20   #3237
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
Nijedna operacija nažalost nije tako bezazlena kako ti se čini dok čitaš forume i reklame na internetu.
Iz osobnog iskustva, oporavak je dug i bolan, barem u mom slučaju. Blago onima koji pišu da su nakon tjedan dana trčali ko da nije ništa bilo.
Pražnjenje je učestalo i bolno još dugo nakon operacije. Prošlo je pola godine od mog DG-HAL-RAR zahvata i još imam bolove i prosječno tri pražnjenja dnevno.
Želim ti da prođeš bolje od mene, ali moraš biti strpljiva.
I ja mislim da tu nešto nije OK. Od mog HAL-RAR-a kombiniranog s laserskim smanjivanjem hemoroida je prošlo pet mjeseci, a zadnja 2 nemam više nikakve bolove, samo mnoga poboljšanja. Štoviše, vratila sam se na ono stanje iz mladosti kad po nekoliko dana nisam imala stolicu. Potrebu za čestim pražnjenjem imala sam dok su hemoroidi bili veliki jer su stvarali stalan pritisak. Možda kod tebe još uvijek nešto stvara pritisak?

Ista stvar je s nadutošću. Kako se smanjio volumen unutarnjih hemoroida, prestala je (hvala bogu).
Na temelju tog iskustva vjerujem da nepotpuna prohodnost crijeva može uzrokovati nadutost.

Mislim da svakako moraš na taj pregled, a ako na njemu tvoj kirurg kaže da je sve u redu, traži sljedećeg.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 10:39   #3238
Dugo vas pratim pa da i ja podijelim svooje iskustvo ako će nekome pomoći...
Uglavnom s hemeroidima se družim par godina već, bilo je dana kad bi samo ležala, a nekad i plakala. Imam unutarnje i vanjske. Nakon višegodišnjeg iskustva ovo su moji savjeti koji kod mene stvarno pale dok se pridržavam režima...
Dan započeti čašom mlake vode- čuda čini za probavu. Tijekom dana popijem šumeći magnezij da spriječim tvrdu stolicu. Obavezno pojesti neko voće, jogurt, a ne škodi i bar malo povrća ili juhu ( ja to jedem uz normalno prehranu- dakle i prženo, nekad pizzu...) Na wc ići kad se više nema što čekati i ne naprezati se već čekati da krene. Ako ne krene u roku pola minute na wc-u i nemam što raditi. Nakon toga obavezno tuširanje.

Kad ipak to zanemarim problem se zna nekad vratiti. U slučaju boli zbog unutarnjih hemeroida skužila sam da najviše bole zbog pritiska- dakle makar usred noći popijem kavu i magnezij, mlake vode i kombiniram sve dok ne odem na wc i ne ispraznim se. Ako su plinovi šetam po stanu, radim čučnjeve, a nekad uzmem i Gastal. Nakon smanjenja pritiska bol je neusporedivo manja. Nakon ovoga vraćam se na režim prehrane, šetnje, probiotika, magnezija i sve bude u redu.

U slučaju vanjskog hemeroida ponašat se prema njemu kao prema najboljem prijatelju, također važan režim prehrane...
1. Pijem pilex- jer poboljšava prokrvljenost- bitno za razbijanje hemeroida.
2. Obavezna šetnja zbog cirkulacije- također bitno za njegovo razbijanje, odnosno povlačenje.
3. Tuširanje i nekoliko puta dnevno i to kombinacijom mlake i malo hladnije vode zbog cirkulacije. Ako se ne mogu tuširati toaletni papir ili komad vate namočim hladnom vodom i onda tapkam.
4.Nakon stolice ne čekati ima li još nečega unutra već namočenim toaletnim papirom s hladnom vodom prisloniti na anus i to će pomoći da se mišić stisne i nestane taj osjećaj. Tada naravno tuširanje ili ovo višekratno tapkanje s hladnom vodom.
5. Nakon svakog tuširanja mažem nekom kremicom- hemopropin, hemero protect... Mislim da je bitno samo da je namazano i da ukloni svrbež i pečenje.
6. Kad prođe najgora upala početi ga lagano gurati na svoje mjesto- unutar debelog criijeva.

Uglavnom ovim metodama ja nikad nisam imala problem dulji od par dana, vanjski hemeroid mi se ne povuče u roku par dana ali se počne smanjivati i prestanem ga osjećati. Za tjedan, dva guza ko nova...

Nadam se da će nekome pomoći.
igracka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 11:40   #3239
Gdje kupiti jastučić za hemoroide? Hvala
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 19:52   #3240
Quote:
winter1212 kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti jastučić za hemoroide? Hvala
Znaš šta ti je problem sa jastučićem...? Ti taman namažeš i sve se obriše gaćama... I ako je masna krema (a jeste) onda ti se fino to ocrta i na odjeći... Jedino da nešto podmetneš (kao npr. uložak). Ne vjerujem da će ti to pomoći, ali eto probaj... Bitna ti je odgovarajuća krema...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.