Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 18:00   #1681
Znate li mozda kolike su cijene tog zahvata?

Hvala
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:48   #1682
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Znate li mozda kolike su cijene tog zahvata?

Hvala
Ja ne znam. Meni je rađeno klasično čišćenje zagnojenih hemoroidalnih vena sa rekonstrukcijom cijele oblasti uz vađenje polipa u kombinaciji sa dg hal rar metodom uništavanja glavne vene. U BiH je koštalo to kad se preračuna u kune negdje oko 10.000 kn. Koliko je sama dg hal rar metoda ne znam, ali je znatno jeftinije...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:27   #1683
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Znate li mozda kolike su cijene tog zahvata?

Hvala
Ja sam imala sanaciju fisure i dg hal rar metodu i sveukupno je koštalo 8 000 kn. Mislim da cijena same metode nije puno manja, jer i THD košta 10 000 kn, a spada u trajnu metodu. Mislim da je zato takva cijena.

Ali, po ne znam koji put , mislim da u KB Merkur rade istom metodom, pa bi bilo dobro da to provjerite jer onda nećete morati plaćati.

Da, ne znam koliko vam se isplati podvezivanje kad postoji mogućnost da se hemoroidi vrate.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:11   #1684
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post

Da, ne znam koliko vam se isplati podvezivanje kad postoji mogućnost da se hemoroidi vrate.
Ne da postoji mogućnost da se vrate, nego se sigurno vraćaju. Zato se ta metoda više i ne koristi u razvijenom svijetu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:53   #1685
Iskočio mi je hemoroid. Nije bila tvrda stolica uopće (u biti sam se iznenadila jer zadnjih 10 dana imam svaki dan stolicu, meku, bez problema). Velik je i boli kad hodam, neugodno kad sjedim. Hoće li se opustiti/smanjiti/vratiti unutra?
Što je najgore-najbolje što se može dogoditi?

I je li ovo znak da idem brzo kod dr. i rješavati to, ili nije panika?
(Čitavo vrijeme pokušavam skužit gdje je mjera - da ne paničarim /inače sam štreber i paničar/ a da opet ne zakasnim, i ne napravim si bezveze problem.)
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 00:08   #1686
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Iskočio mi je hemoroid. Nije bila tvrda stolica uopće (u biti sam se iznenadila jer zadnjih 10 dana imam svaki dan stolicu, meku, bez problema). Velik je i boli kad hodam, neugodno kad sjedim. Hoće li se opustiti/smanjiti/vratiti unutra?
Što je najgore-najbolje što se može dogoditi?

I je li ovo znak da idem brzo kod dr. i rješavati to, ili nije panika?
(Čitavo vrijeme pokušavam skužit gdje je mjera - da ne paničarim /inače sam štreber i paničar/ a da opet ne zakasnim, i ne napravim si bezveze problem.)
Nemoj paničariti jer nemaš razloga.
Po meni, mislim da je najbolje što možeš učiniti da odeš liječniku i riješiš se toga.
Najbolje što ti se bez odlaska liječniku može desiti je da se hemoroid povuče i da bol prestane, ali s obzirom da već duže imaš s tim problema mislim da si i sama svjesna da će ti se sve vratiti.
Najgore što se može desiti je da se razviju komplikacije u obliku fisura, fistula, polipa i ne znam čega još sve ne. A onda, vjeruj mi, žalit ćeš što nisi na vrijeme otišla i sredila to. Opravak ti je nakon toga puno teži.

Taj posjet liječniku stvarno nije strašan! I sama sam se ustručavala, ali nakon što je sve prošlo bilo mi je žao što to nisam prije učinila. Rekla si da ti je i mama bila kod liječnika, pa što ti je ona rekla?

Ne znam... znam da ti je sad najgore zbog boli, jer tko to nije osjetio ne zna što je to. Uf... probaj mazati s faktu masti, možda ti pomogne. Imaš i mast za hemoroide. Ali to ti je sve samo privremeno riješenje, mislim da si svjesna toga.

Nadam se da će ti bol brzo popustiti... ali nemoj više odlagati posjet liječniku.

I nemoj čekati da nastupi vrijeme za paniku, kao što kažeš, jer to je obično onda kada toliko boli da se ne može normalno funkcionirati. Ne želiš se dovesti u tu situaciju.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:01   #1687
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Nemoj paničariti jer nemaš razloga.
Po meni, mislim da je najbolje što možeš učiniti da odeš liječniku i riješiš se toga.
Najbolje što ti se bez odlaska liječniku može desiti je da se hemoroid povuče i da bol prestane, ali s obzirom da već duže imaš s tim problema mislim da si i sama svjesna da će ti se sve vratiti.
Najgore što se može desiti je da se razviju komplikacije u obliku fisura, fistula, polipa i ne znam čega još sve ne. A onda, vjeruj mi, žalit ćeš što nisi na vrijeme otišla i sredila to. Opravak ti je nakon toga puno teži.

Taj posjet liječniku stvarno nije strašan! I sama sam se ustručavala, ali nakon što je sve prošlo bilo mi je žao što to nisam prije učinila. Rekla si da ti je i mama bila kod liječnika, pa što ti je ona rekla?

Ne znam... znam da ti je sad najgore zbog boli, jer tko to nije osjetio ne zna što je to. Uf... probaj mazati s faktu masti, možda ti pomogne. Imaš i mast za hemoroide. Ali to ti je sve samo privremeno riješenje, mislim da si svjesna toga.

Nadam se da će ti bol brzo popustiti... ali nemoj više odlagati posjet liječniku.

I nemoj čekati da nastupi vrijeme za paniku, kao što kažeš, jer to je obično onda kada toliko boli da se ne može normalno funkcionirati. Ne želiš se dovesti u tu situaciju.
Hvala na odgovoru i umirenju. Mislim da se malo smanjio (namazala sam kantarionovim uljem sinoć), ali i dalje boli. Odnosno nije da boliboli, ali je nelagodan osjećaj. Čak mi je i lakše kad sjedim nego kad stojim/hodam.
Ma nije problem u strahu, nisam od strašljivih što se tiče doktora, a i bila sam već kod 2 proktologa. Samo stalno se s nečim borim zdravstveno (prvo ginekološki problemi, pa ta kandidijaza), htjela sam jedno zatvoriti da bih se bavila drugim. Ali očito ne ide.
Hvala, zovem sutra Leptir i naručujem se za pregled. Pa da vidimo što će reći dr. (Smijem tu pitati koliko je pregled, da znam?)
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:21   #1688
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Iskočio mi je hemoroid. Nije bila tvrda stolica uopće (u biti sam se iznenadila jer zadnjih 10 dana imam svaki dan stolicu, meku, bez problema). Velik je i boli kad hodam, neugodno kad sjedim. Hoće li se opustiti/smanjiti/vratiti unutra?
Što je najgore-najbolje što se može dogoditi?

I je li ovo znak da idem brzo kod dr. i rješavati to, ili nije panika?
(Čitavo vrijeme pokušavam skužit gdje je mjera - da ne paničarim /inače sam štreber i paničar/ a da opet ne zakasnim, i ne napravim si bezveze problem.)
Meni su rekli da pijem "čaj" od poriluka. Znači, poriluk skuhaš samo u vodi bez dodataka ičega, i po malo guštaš u toj tekućini. OK lažem, nećeš guštat, ali nije strašno, ima okus poriluka bez začina! Nravno, nije riječ o magiji, pa ne će proći nakon što popiješ, nego nekako prestaje bol nakon par sati, a drugi treći dan se povuku.

Ja sam pio nedavno, i sada mi je super. Povukli su se potpuno
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:26   #1689
Quote:
Linea Exclusive;32923635]Hvala na odgovoru i umirenju. Mislim da se malo smanjio (namazala sam kantarionovim uljem sinoć), ali i dalje boli. Odnosno nije da boliboli, ali je nelagodan osjećaj. Čak mi je i lakše kad sjedim nego kad stojim/hodam.
Ma nije problem u strahu, nisam od strašljivih što se tiče doktora, a i bila sam već kod 2 proktologa. Samo stalno se s nečim borim zdravstveno (prvo ginekološki problemi, pa ta kandidijaza), htjela sam jedno zatvoriti da bih se bavila drugim. Ali očito ne ide.
Hvala, zovem sutra Leptir i naručujem se za pregled. Pa da vidimo što će reći dr. (Smijem tu pitati koliko je pregled, da znam?)
Aha, onda super ako nisi strašljiva! Ja sam se prvi put tresla od straha kod doktora (Misira), a sestra me držala za ruku i tješila.
Stvarno mi je žao da imaš više zdravstvenih problema i nadam se da ćeš to sve riješiti u što kraćem periodu.

Joj, stvarno ti nemam pojma koliko je pregled, jer sam ti ja kod doktora koji radi u Leptiru išla na pregled u bolnicu, a onda odmah na operaciju u polikliniku. Hm... kod Misira je pregled bio 600 kn, a inače se pregledi kreću od 300-600 kn. Rekla bih da je u Leptiru nešto jeftiniji.

Ako se odlučiš ići u bolnicu taj dr. ti tamo obavlja preglede samo u petak ujutro (od 10h), a možda ti i kaže da nije ništa hitno, pa te naruči u bolnicu i onda ne bi ništa plaćala. Stvarno je divan čovjek, jer te ne nagovara na svoju metodu, ne nagovara te da odeš u polikliniku i daš pare, nego te umiri i još ti kaže da slobodno potražiš i drugo mišljenje.
Obavezno javi kako je prošlo i kakav si dojam dobila i držim fige da sve prođe u najboljem redu!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 20:45   #1690
Čitajući gornje postove stvarno mi je žao što mnogi od nas imaju takvih problema i onda im se nudi operacije koje koštaju više ili manje, a da se nikome nepotraži ili neukaže na uzrok ovih problema.
Ja sam imao problema sa hemoroidima ali ne nasreću tolikih da sam morao na operaciju.
Riješio sam ih bez ikakvih problema prehranom iz koje sam izbacio u velikoj većini meso i ubacio više voća i povrća, posebno sjemenki te promjenio podlogu na kojoj sjedim.
Jasno, sve to oko prehrane je išlo postupno te mi je usput to riješilo i kroničnu žgaravicu.
Dobar_Glas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 21:05   #1691
Quote:
=Dobar_Glas;32933643]Čitajući gornje postove stvarno mi je žao što mnogi od nas imaju takvih problema i onda im se nudi operacije koje koštaju više ili manje, a da se nikome nepotraži ili neukaže na uzrok ovih problema.
Ja sam imao problema sa hemoroidima ali ne nasreću tolikih da sam morao na operaciju.
Riješio sam ih bez ikakvih problema prehranom iz koje sam izbacio u velikoj većini meso i ubacio više voća i povrća, posebno sjemenki te promjenio podlogu na kojoj sjedim.
Jasno, sve to oko prehrane je išlo postupno te mi je usput to riješilo i kroničnu žgaravicu.
Uzroci su raznoliki i gotovo kod svakog drugačiji. Sve je ok dok se čovjek uspješno s njima nosi, ali kad stvari izmaknu kontroli treba potražiti savjet liječnika. I ne, ne nude svi operacije koje ''koštaju'', jer većina ljudi ima zdravstveno, pa se to da fino srediti i u nekoj od bolnica. A svaki pravi doktor će pokušati otkriti i uzrok nastanka hemoroida.

Očito je da je kod tebe bio problem s prehranom i super da ti se sve riješilo, ali nisu svi te sreće.
Ja sam se oduvijek zdravo hranila i bavila sportom, pa su mi se javili ''iz čistog mira'' prije par godina. Uzrok: genetika, puno članova moje obitelji ih ima...
I nikakva promjena prehrane tu ne bi i nije pomogla.

Najpametniji savjet na ovom forumu kojeg sam ja dobila je bilo otići liječniku. I to preporučam svima, ako promjena prehrane ne donese rezultate.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 10:30   #1692
Ispravna ishrana se podrazumijeva. Ali, uvijek ima ono ali Hemoroidi su proširene vene. Džepići na početku i kraju vena vremenom popuste. Najčešće zbog napora i tu više nema pomoći. Proširene vene ne mogu same od sebe nestati. Isto kao na nogama-bez operacije se ne mogu riješiti. Kada je prvi stepen onda se sa tim i može fino živjeti, ali vremenom se stanje pogoršava. Poslije nekoliko decenija obično se iskomplikuje i onda je operacija neminovna. Zato je u zadnje vrijeme razvijena i općeprihvaćena ova laserska metoda kada se sve još u začetku može riješiti. Ne mora se odmah ići na tu metodu koja nudi trajno rješenje, jer se može živjeti sa tim dok se ne komplikuje, ali u svakom slučaju je najbolje odmah to riješiti. Nema velikih patnji ni neprijatnosti,a problem je zauvijek riješen. Kad tad hemoroidi se kod nelijećenja operativnim putem vraćaju. Kod nekoga u većoj, a kod nekoga u manjoj mjeri, ali situacija je uvijek teža. E zato se preporučuje sa se to u startu odmah riješi. Tehnika je napredovala i nema potrebe da se stvari zakomplikuju kad se sve može izbjeći...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 11.04.2011. at 10:37.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:41   #1693
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Uzroci su raznoliki i gotovo kod svakog drugačiji. Sve je ok dok se čovjek uspješno s njima nosi, ali kad stvari izmaknu kontroli treba potražiti savjet liječnika. I ne, ne nude svi operacije koje ''koštaju'', jer većina ljudi ima zdravstveno, pa se to da fino srediti i u nekoj od bolnica. A svaki pravi doktor će pokušati otkriti i uzrok nastanka hemoroida.

Očito je da je kod tebe bio problem s prehranom i super da ti se sve riješilo, ali nisu svi te sreće.
Ja sam se oduvijek zdravo hranila i bavila sportom, pa su mi se javili ''iz čistog mira'' prije par godina. Uzrok: genetika, puno članova moje obitelji ih ima...
I nikakva promjena prehrane tu ne bi i nije pomogla.

Najpametniji savjet na ovom forumu kojeg sam ja dobila je bilo otići liječniku. I to preporučam svima, ako promjena prehrane ne donese rezultate.
Meni najgora stvar je ići nešto rezati tj ići na operaciju jer ona rješava samo posljedicu. Uvijek u nečemu mora biti uzrok pa tako i u ovome.

Nova istraživanja pokazuju da geni nisu nešto što vam je dano i time zaključano, oni su itekako pod utjecajem okoline, pa ako se radi o obitelji to itekako može biti rezultat istih ili sličnih obrazaca ponašanja u nezdravom okruženju.

Ja bih svemu ovome dodao; ako nepomogne primjerice zdrava prehrana,
-mjenjajte stolicu sa joga loptom, ako ni to nepomogne,
-izaberite neki oblik sporta, ako ni to nepomogne
-mjenjajte okruženje i situacije koje vas dovode do stresa, ako ni to nepomogne
-odite do dr. Zdenka Domančića ili nekog tko radi po njegovoj metodi (većinom je besplatno)

Meni operacija nečega je doista naj naj zadnje na što bih se odlučio.

Veseli i zdravi bili!
Dobar_Glas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:55   #1694
Quote:
Dobar_Glas kaže: Pogledaj post
Meni najgora stvar je ići nešto rezati tj ići na operaciju jer ona rješava samo posljedicu. Uvijek u nečemu mora biti uzrok pa tako i u ovome.

Nova istraživanja pokazuju da geni nisu nešto što vam je dano i time zaključano, oni su itekako pod utjecajem okoline, pa ako se radi o obitelji to itekako može biti rezultat istih ili sličnih obrazaca ponašanja u nezdravom okruženju.

Ja bih svemu ovome dodao; ako nepomogne primjerice zdrava prehrana,
-mjenjajte stolicu sa joga loptom, ako ni to nepomogne,
-izaberite neki oblik sporta, ako ni to nepomogne
-mjenjajte okruženje i situacije koje vas dovode do stresa, ako ni to nepomogne
-odite do dr. Zdenka Domančića ili nekog tko radi po njegovoj metodi (većinom je besplatno)

Meni operacija nečega je doista naj naj zadnje na što bih se odlučio.

Veseli i zdravi bili!
Upravo to što ti navodiš je liječenje posljedica. Proširene vene nije moguće "popraviti" same od sebe. Akutna stanja se moraju riješiti operacijom. Mazanje kremicama i korištenje supozitorija nije liječenje, to je zaliječenje hemoroida, a te proširene vene kao i sve ostale vene se moraju operisati da bi se problem trajno riješio. Samo to i nikako drugačije. Zato i postoji dg hal rar metoda koja uništava uzrok hemoroida. Onemogući se njihovo napajanje krvlju od te glavne vene i nema ih više. Sve ostalo je samo liječenje posljedica...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 11.04.2011. at 18:18.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 20:39   #1695
Evo me, bila na pregledu kod dr. Ivanovića. Kaže da mi je jedan unutarnji prolabirao, velik je, i da ih imam više unutra, na tipičnim i netipičnim mjestima. Vratio ga je unutra, ali osjetim da se vraća prema van. Boli i dalje.

Dg: unutarnji hemoroidi II. i III. st., i tromboza uz to.

Prepouka: operacija (HAL+RAR). Rekao mi da može odmah u srijedu (prekosutra), u 16:00. Da dođem oko 14, lagana opća anestezija, prespavam u poliklinici, i u četvrtak doma. U ponedjeljak mogu na posao. Da bi moglo boljeti zbog tromboze malo više. Prije toga: Detralex tablete, Dulcolax, lidokain mast.
Cijena: 8.000 kn.

I da javim do ujutro jel može. Malo me iznenadilo tako odjednom, ali mislim da ću ići.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:07   #1696
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Evo me, bila na pregledu kod dr. Ivanovića. Kaže da mi je jedan unutarnji prolabirao, velik je, i da ih imam više unutra, na tipičnim i netipičnim mjestima. Vratio ga je unutra, ali osjetim da se vraća prema van. Boli i dalje.

Dg: unutarnji hemoroidi II. i III. st., i tromboza uz to.

Prepouka: operacija (HAL+RAR). Rekao mi da može odmah u srijedu (prekosutra), u 16:00. Da dođem oko 14, lagana opća anestezija, prespavam u poliklinici, i u četvrtak doma. U ponedjeljak mogu na posao. Da bi moglo boljeti zbog tromboze malo više. Prije toga: Detralex tablete, Dulcolax, lidokain mast.
Cijena: 8.000 kn.

I da javim do ujutro jel može. Malo me iznenadilo tako odjednom, ali mislim da ću ići.
Neka si otišla. Tromboza je vrlo opasna, ako se tromb pokrene može te ubiti k'o puška. To se mora operativnim putem riješiti. Nećeš ti tako brzo na posao. Isjeći će te dosta (ne baš kao mene, ali bit će tu hirurškog posla dosta). Boljet će. Ne znam kakve si bolove trpila do sada, ali mene je nakon operacije manje bolilo nego prije, ali ima ljudi koji nemaju prevelikih bolova do operacije, pa nakon operacije vrište jer ne očekuju tolike bolove. Nije da te plašim, ali dan nakon mene su tako operisali tipa koji je vrištao sutra ujutro. Kazali su mi da su mu dali tri injekcije protiv bolova, ali da nije mu puno pomoglo. Nije ga bolilo do operacije toliko, pa je jadnik ostao iznenađen bolovima nakon operacije. Tako da se pripremiš na bolove, ali nije to prestrašno. Sad te čeka čišćenje crijeva. Traje to 18-24 sata. Meni je to zbog hitnosti trajalo 12 sati. Strašno je bilo jer sam bio težak bolesnik, pa je na kraju ujutro bilo grozno. Za dva dana će biti 4 sedmice da sam operisan. I bolje mi je što se tiče bolova, ali ne smijem da sjedim još 3 sedmice. Glavno je da me ne boli strašno da se može normalno u WC otići. Tebi će biti malo lakše, ali treba da znaš da će te boliti, ali da će nakon operacije sve biti gotovo. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:19   #1697
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Evo me, bila na pregledu kod dr. Ivanovića. Kaže da mi je jedan unutarnji prolabirao, velik je, i da ih imam više unutra, na tipičnim i netipičnim mjestima. Vratio ga je unutra, ali osjetim da se vraća prema van. Boli i dalje.

Dg: unutarnji hemoroidi II. i III. st., i tromboza uz to.

Prepouka: operacija (HAL+RAR). Rekao mi da može odmah u srijedu (prekosutra), u 16:00. Da dođem oko 14, lagana opća anestezija, prespavam u poliklinici, i u četvrtak doma. U ponedjeljak mogu na posao. Da bi moglo boljeti zbog tromboze malo više. Prije toga: Detralex tablete, Dulcolax, lidokain mast.
Cijena: 8.000 kn.

I da javim do ujutro jel može. Malo me iznenadilo tako odjednom, ali mislim da ću ići.
Mislim da ti on skoro svaki dan operira u poliklinici, uvijek u 16h, pa ti je zato rekao da mu javiš do sutra da se zna organizirati.
Imaš i trombozu... da, s tim se stvarno nije za zezati. Riješi to što prije. Ali ako nije ništa hitno nemoj nagliti nego prespavaj i razmisli da li je to ono što želiš. Doktor će te naručiti kad budeš spremna.
Ali iz vlastitog iskustva ti mogu reći da nisam nijednom požalila zbog dg hal rar metode.

Moguće je da će te nakon operacije malo više boljeti, ali to neće trajati više od par dana, ne bi ti bezveze rekao da možeš ubrzo na posao.
Meni je prepisao tjedan dana strogog mirovanja.

Išla si baš u polikliniku? Kakav ti je dojam ostavio doktor?
Mislim da je to najbitnije, da imaš povjerenja u njega. Znam da je to kod mene presudilo.

I samo da ti kažem da su tamo svi izuzetno ljubazni i da ti neće biti neugodno iskustvo. U svakom slučaju... sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:35   #1698
Quote:
Nećeš ti tako brzo na posao. Isjeći će te dosta (ne baš kao mene, ali bit će tu hirurškog posla dosta). Boljet će. Ne znam kakve si bolove trpila do sada, ali mene je nakon operacije manje bolilo nego prije, ali ima ljudi koji nemaju prevelikih bolova do operacije, pa nakon operacije vrište jer ne očekuju tolike bolove.
Joj, nemoj sad strašiti curu više no što je potrebno. Sigurno je neće isjeći i sigurno neće imati strašne bolove, jer sam uvjerena da joj dr. u tom slučaju ne bi rekao da će već u ponedjeljak moći na posao. U suprotnom bi bio muljator, a sigurna sam da to nije.
Ti si ipak bio teži slučaj.

Znam jer je meni rekao da će me dosta boljeti zbog fisure i da je najbolje da tjedan dana strogo mirujem, a potpuni oporavak da očekujem za 4-5 tjedana. Njoj to nije rekao i možda je lakši slučaj.
Hal rar metoda je neinvazivna i ako nema komplikacija NE boli. Neki već idućeg dana idu natrag na posao. Ista stvar i sa THD metodom.
To kaj su neki od nas čekali zadnji čas, pa su se razvile komplikacije je druga stvar.

Ne stvarati paniku nepotrebno! To kažem jer ako si cura razmišlja o operaciji nisu joj sad potrebne horor priče koje će je odvući od iste. Mislim da nije dio te priče.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:00   #1699
Hvala na odgovorima.
Odlučila sam da idem. Alternativa mi nije opcija: trpiti ove bolove (mislim, nisu to neki silni neizdrživi bolovi, ali teško mi je sjediti, hodati, sve) i čekati 5-10-20 dana da se ovaj povuče. I molit Boga da nemam stolicu.
Prošla sam već operacije i bolove, a što sad - bolit će koliko bude bolilo, ali će proći. Najveće zlo bilo u tome.

Da, u poliklinici sam bila. Dr. je simpa, normalan, samo sam se nadala da neću morati na op ipak (ludo, znam), pa me iznenadio tim stavom "Ajmo, ako hoćeš, idemo odmah". Nije forsirao, rekao je da mogu i ništa ne raditi, ali da se ne iznenadim ako mi se ovaj veliki bude dugo povlačio.

Kaže da je lagana tromboza (ispod tog koji je prolabirao), i da bi me od toga moglo bolit. Rekao da je da ako želim mogu ići na posao u pon (ako me ne bude bolilo).

dreamland, kakva ti je bila priprema za op, što si uzimala/mazala? Što da nosim od stvari? I koje da analgetike pripremim za poslije?
P.S. Jesi platila u gotovini ili na rate?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:03   #1700
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Joj, nemoj sad strašiti curu više no što je potrebno. Sigurno je neće isjeći i sigurno neće imati strašne bolove, jer sam uvjerena da joj dr. u tom slučaju ne bi rekao da će već u ponedjeljak moći na posao. U suprotnom bi bio muljator, a sigurna sam da to nije.
Ti si ipak bio teži slučaj.

Znam jer je meni rekao da će me dosta boljeti zbog fisure i da je najbolje da tjedan dana strogo mirujem, a potpuni oporavak da očekujem za 4-5 tjedana. Njoj to nije rekao i možda je lakši slučaj.
Hal rar metoda je neinvazivna i ako nema komplikacija NE boli. Neki već idućeg dana idu natrag na posao. Ista stvar i sa THD metodom.
To kaj su neki od nas čekali zadnji čas, pa su se razvile komplikacije je druga stvar.

Ne stvarati paniku nepotrebno! To kažem jer ako si cura razmišlja o operaciji nisu joj sad potrebne horor priče koje će je odvući od iste. Mislim da nije dio te priče.
Nisu to horor priče. Kad se uklanjaju hirurški vene itekako će boliti. Jedino ako ne primijeni neku neinvazivniju metodu, jer ne mora da čisti i reže, ali ako čisti upaljene vene to će boliti. A tromboza jeste opasna i mora se hitno riješiti.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.