Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2013., 00:00   #321
Quote:
marinica87 kaže: Pogledaj post
Prije 5-6 dana sam napipala uvecani limfni cvor na vratu, s lijeve strane. Primjetila sam da mi je na toj strani krajnik crven i upaljen, ali to je ostalo tako od nedavne prehlade, koju nisam lijecila antibioticima, nego Coldrexom i slicnim. Sad me ne boli grlo, mrvicu me pecka ta strana gdje je natecen krajnik, i uvecan mi je taj limfni cvor. Pomican je, mrvicu neugode osjecam kada ga diram, ali nemam nekih vecih poteskoca. Prije 10ak godina sam prebolovala mononukleozu, i uvijek kada se prehladim, prvo mi se upale krajnici. Sad me brine sto je samo jedan upaljen i taj limfni cvor na toj strani, s druge strane je sve normalno. Nisam nikada bila hipohondar ni nista slicno, ali ovaj prokleti internet, cim se ukuca uvecan limfni cvor, izbacuje podatke o raku. Pusac sam, imam 25 godina, pa sam se malo izbezumila..
ma to ti je od upale..proci ce nebrini ili ostati zauvijek
ja imam dva ispod celjusti velicine ljesnjaka godinama....jos sam ziv nije mi nista
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 23:38   #322
Danas napipala tj uočila okom koliko je ogroman, limfni čvor ili nešto slično, kvrga okrugla u vratu točnije iza vrata na žlijezdi...samo tu, i tako ogromna, čudno...Nisam bolesna, ništa me neboli, nemam nikakve simptome temperaturu ili sl...Kvrga me neboli, samo kad pomičem vrat desno lijevo zato jer je velika pa kao da prolazi preko nje. Neznam trebam li se zabrinuti? Vidit ću dal će se smanjit...nebrinem se samo mi onemogućava pokrete vrata jer je zaista prilično velika.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:18   #323
Limfni cvorovi

Ljudi ja sam se danas probudio sa boli u vratu kada sagnem glavu dolje zaboli me lijeva strana vrata pa ako bi znali sta bi moglo bti bio bih vam zahvalan , nedavno (prije 1-2 tjedna) mi je bio iskocio limfni cvor na pazuhu , neznam od cega bi moglo biti pio sam antibiotike sada ne boli ali jos se vidi da je malo otecen..ako bi znali sto bi moglo biti , hvala na odgovoru!
Klasnic98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:06   #324
A jesi možda prehlađen? I koje si antibiotike pio? Mislim da bi trebao otići kod doktora ako su ti sad buknuli ovi, očito da ono što ti je uzrokovalo prošlu upalu nije izliječeno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:51   #325
Pio sam amoksicilin i prosla je bol samo je jos malo ostalo otečeno, a ovo ujutro probudio se mozda sam krivo ležao ili tako nesto neznam , propuh me lupio , pao mi je imunitet dosta nikada skoro nisam bio prehladen ili bolestan a sada sam vise poceo lezati i spavati , manje se krecem moguce da je i od toga. :/
Kada sagnem glavu i popipam boli me sacekacu koji dan pa cemo viditi hoce li proci
Klasnic98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:55   #326
A moguće, ako ti se učini da ne prolazi ili da se povećava odi svakako ponovo kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 07:48   #327
Savjet

Pozdrav
Osjetio sam kvržicu na vratu jedna je kod trokuta vrata i jedan gotovo pored njega više bliže uhu direktno na kosti samo sa lijeve strane. S druge strane nemam ništa takvoga kvržice/limfne cvorove tj ne osjecam ih na dodir. Bolno na dodir, tvrdi i nepokretni. Malo crveno, ne primjecujem da bas nesto se povecava. Imam 21 godina, dobrog zdravlja. Hvala za bilo kakav savjet.
Zajebant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:24   #328
Kvrga na vratu/glavi

Pozdrav, pokušao sam naći nešto slično na forumu, nisam, stoga sam odlučio napraviti ovu temu. Naime u četvrtak ujutro sam se probudio i napipao tvrdu bolnu kvrgu na vratu. Cijeli taj dan me mučio vrat i pomicanje glave jer sam osjetio zatezanje. Ova zadnja 2-3 dana me ne boli ali i dalje osjetim zatezanje u ramenima i mišićima na leđima. Nemam nikakvih simptoma ostalih samo me to muči. Sutra idem na pregled kod doktorice da vidim šta će ona reć. Inače, krasi me pogrbljeno hodanje i nepravilno držanje ramena. Imam jedan limfni čvor s druge strane i on je kako da kažem puno mekaniji i može se lagano micati, ovo je kao zadebljanje na mišiću. Ako netko ima slične probleme neka se javi.
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 23:21   #329
Pozdrav,mozda je netko imao slicnih iskustava pa ce mi znati pomoci..u ljeti sam slucajno na vratu napipala kvrzicu koja me nije bolila,bol se pojavila kssnije i trajala je 2,3 dana te mi je doktorica rekla da je to upala grla i da je to limfni cvor i dala mi antibiotike nakon kojih je bol prestala.. Moram naglasiti da me grlo bolilo samo na toj strani ali povezivala sam to s promjenama temperature, klimom te sam mislila da je do neke prehlade/viroze. Medutim meni ta kvrzica ne prolazi, tvrda je, nalazi se na lijevoj strani uz/na ? grkljanu. Na dodir ne boli ali zna me zaboljeti unutar grla bas na toj strani gdje se nalazi. Pa me zanima ima li netko iskustva s necim takvim? Hvala
breakingbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 23:26   #330
Btw nisam sigurna da li se povecava ako i ne iste je velicine. Pusacica sam, 22 godine. I ne znam da li ima ikakve veze ali negdje u to vrijeme mi je dijagnosticiran atopijski dermatitis makar ne znam kako bi to moglo biti povezano..
breakingbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:16   #331
Bio sam na pregledima, u međuvremenu mi je pozlilo.. pravljen mi je ekg srca i pretrage i sve je bilo uredu, javio sam se doktorici u ponedjeljak na pregled. Ova kvržica na vratu je limfni čvorić koji evo danas 2. dana nakon uzimanja antibiotika polako nestaje, imam upalu grla i upalu sinusa, osjećam se već sada malo bolje međutim iza u vratu kao da imam lagani pristisak.. ništa strašno nemam ni vrtoglavice ni bolove jednostavno kao da imam mali uteg na vratu, dali je to posljedica svega ovoga ili.
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:39   #332
bok svima

jučer sa otkrila malu kvržicu koja se može opipati prelaskom jagodice po stražnjoj desnoj strani vrata i još jednu kvržicu par centimetra gore na lubanji u ravnini sa uhom...inače u zadnjih par mjeseci imam jake glavobolje od kojih ne mogu spavati...sve ostalo je ok,niti nemam temperaturu niti sam bila bolesna...moram li doktoru,jel to nešto opasno?? mene strah da nije neki tumor ...
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 16:44   #333
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
bok svima

jučer sa otkrila malu kvržicu koja se može opipati prelaskom jagodice po stražnjoj desnoj strani vrata i još jednu kvržicu par centimetra gore na lubanji u ravnini sa uhom...inače u zadnjih par mjeseci imam jake glavobolje od kojih ne mogu spavati...sve ostalo je ok,niti nemam temperaturu niti sam bila bolesna...moram li doktoru,jel to nešto opasno?? mene strah da nije neki tumor ...
Poštovana,

jesu li te kvržice limfni čvorovi i jesu li uopće povećani (na glavu i vratu smatraju se povećanima ako im je dulji promjer veći od 1 cm), odredit će liječnik na pregledu. Teško da Vam preko foruma možemo nešto više reći o tomu. Moguće jest da se uistinu radi o uvećanim limfnim čvorovima.

Povećanje limfnog čvora može biti posljedica infekcije (grlo, zubi, usna šupljina, dišni sustav, koža glave i vrata), međutim ta infekcija ne mora nužno biti i očita. Moguća je i tinjajuća infekcija, odnosno postojanje kakvog infektivnog fokusa.

Međutim, te kvržice koje opisujete mogu biti i neke kožne promjene ili tvorbe vezivnog tkiva.

Glavobolje koje su novonastale (nije ih ranije bilo) i/ili ometaju san već su same po sebi dovoljan razlog za posjet liječniku.

Stoga, javite se na pregled.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 00:50   #334
Pozdrav,

Nedavno su mi počeli rasti umnjaci i imam povremene bolove s vremena na vrijeme, javili su mi se opet pred par dana u kombinaciji sa glavoboljama i vrlo natečenim limfnim čvorovima na vratu. Osjećam se normalno osim iritantnih bolova usne šupljine. Također me bole čvorovi kada ih pritisnem. Da li je to dvoje povezano i da li je ozbiljno ili da računam da prođe samo od sebe?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 10:36   #335
Quote:
marko špranjić kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nedavno su mi počeli rasti umnjaci i imam povremene bolove s vremena na vrijeme, javili su mi se opet pred par dana u kombinaciji sa glavoboljama i vrlo natečenim limfnim čvorovima na vratu. Osjećam se normalno osim iritantnih bolova usne šupljine. Također me bole čvorovi kada ih pritisnem. Da li je to dvoje povezano i da li je ozbiljno ili da računam da prođe samo od sebe?
Moguće je kako je sve navedeno međusobno povezano
Moguće je kako će sve proći samo od sebe

No, ipak je najmudrija opcija konzultacija nadležnog ordinarijusa koji će donijeti odluku o daljnjim indiciranim dijagnostičko-terapijskim postupcima
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 14:15   #336
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Moguće je kako je sve navedeno međusobno povezano
Moguće je kako će sve proći samo od sebe

No, ipak je najmudrija opcija konzultacija nadležnog ordinarijusa koji će donijeti odluku o daljnjim indiciranim dijagnostičko-terapijskim postupcima
Malo sam šrvljo po netu izgleda da su mi se umnjaci upalili. Btw ja nemam pojma šta je ordinarijus

Zadnje uređivanje marko špranjić : 23.11.2013. at 14:24.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 14:35   #337
Quote:
marko špranjić kaže: Pogledaj post
Malo sam šrvljo po netu izgleda da su mi se umnjaci upalili. Btw ja nemam pojma šta je ordinarijus
Nadležni liječnik, kako somatske, tako i dentalne medicine
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 13:17   #338
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nadležni liječnik, kako somatske, tako i dentalne medicine
today i learned
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 00:13   #339
Question

pozdrav imam povečane limfne čvorove u predjelu vrata ,ispod celjusti, ispod oba dva pazuha , na preponama.
Čvorovi su mi uvečani godinama , cirka 6,7 godina no do prije par mjeseci nisam primjetio da ih imam ispod oba dva pazuha ,imao sam samo ispod desnog , sad ih imam jos vise ispod oba dva.
u zadnjih par mjeseci naraslo mi je par novih limfnih cvorova , ne bole opčenito ,ali kao da sam primjetio da kad ih diram da postanu veči i malo bole .
Dali imam razloga za brigu , inace nisam bolestan opčenito , nikad nisam imao neku jaču bolest ?
Hans1vixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 23:33   #340
Quote:
Hans1vixer kaže: Pogledaj post
pozdrav imam povečane limfne čvorove u predjelu vrata ,ispod celjusti, ispod oba dva pazuha , na preponama.
Čvorovi su mi uvečani godinama , cirka 6,7 godina no do prije par mjeseci nisam primjetio da ih imam ispod oba dva pazuha ,imao sam samo ispod desnog , sad ih imam jos vise ispod oba dva.
u zadnjih par mjeseci naraslo mi je par novih limfnih cvorova , ne bole opčenito ,ali kao da sam primjetio da kad ih diram da postanu veči i malo bole .
Dali imam razloga za brigu , inace nisam bolestan opčenito , nikad nisam imao neku jaču bolest ?
ako ti se pojavljuju novi posjeti doktora..
ja imam dva ispod čeljusti isto godinama ali mi se nepojavljuju novi i stalno su jednake veličine.Čuo sam ako stalno pipaš i čačkaš po njima da mogu postati izraženiji tak da nemoj stalno gnječiti i posjeti doktora za svaki slučaj ako stalno nove opipavaš.
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.