Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 10:10   #141
sjemenke lana su zakon, obvezno svježe samljevene, meljem ih štapnim mikserom
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:34   #142
nIKAKO NE KORISTI HEMIJU I DURKOLAKS ILI DRUGE CEPICE ILI TABLETICE KAMILICA SA KASICICOM MEDA TREBA DA SE PIJE 5 I VISE PUTA DNEVNO
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:58   #143
Molim ako mi neko zna reći...u zadnjih godinu i nešto počele su mi izrazito smetati mahunarke, te kupus.Prvo mi krči na lijevoj strani crijeva a drugi dan dobijem explozivne rijetke stolice (2-4 puta). Izbacila sam i mliječne proizvode koji mi također smetaju. Sada pokušavam vidjet šta mi još smeta od hrane da i to eliminiram..Povremeno mi se javlja opstipacija (iako prestala sam pušit pa možda je zbog toga). Kada nisu rijetke stolice su tvrde i tamne..uzimam željezo pa možda i to ima veze....Mršava sam uvijek bila pa tu ne primjećujem razliku, mislim da nisam mršavila. Teta mi ima UC pa se pitam da li je to to...
E, da i nemam sluz niti krv u stolici..
Hvala!!
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:52   #144
Sluzava stolica, moze hitni odgovor?

Pozdrav,

prije 2 mjeseca mi se ovo desilo i danas ponovno, a to je da kao imam vjetar, a onda samo iz mene izađe bijela sluz, prozirna, ajmo reći kao neki rezanci na okupu, duljine cca. 10-tak cm. Imam i česte proljeve duže vrijeme, ali ta sluz u dva navrata bez konkretne stolice me uplašila. Ima li netko slična iskustva i ideju što bi to moglo biti? Imam cca. 32 godine.

Naravno da ću se naručiti na detaljni pregleda, ali prije nego dočekam specijalista, nadam se da će mi ovdje netko odgovoriti sa sličnim iskustvom.

Trebam li se bojati?

Strašno mi je neugodno o tome pisati i hvala vam na pomoći.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:14   #145
Znači, nitko nema iskustva iz prve ili druge ruke?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:57   #146
Prije svega nema neugode kada je bolest u pitanju. Moj savjet odmah doktoru i na gstro obradu,
Sluz u stolici može biti pokazatelj više bolesti od ulceroznog kolitisa , Chronove bolesti i drugih ozbiljnih bolesti debelog crijeva.
Tu imaš temu ulcerozni kolitis pa pogledaj većina njih ima tegobe pout tebe, mislim da ti je na 3 ili 2 strani pogledaj
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:05   #147
ja sma imala tak nes slicno nakon zelucane i crijevne viroze pa mi je doktorica rekla da pocnem piti probiotike da ne dobim taj kolitis. kao ak imas sluz i krv onda je vec jako lose. i ja sam jos k tome bila dehidrirana od silnog povracanja..
odi doktoru definitvno i mozda da probas s probioticima. linex ili prolife..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:18   #148
tamna stolica

Poz

Imam 20 god, nemam nikakvih problema sa zdravljem, jedino ponekad vanjski hemoroid kad se ne pridrzavam ishrane. Sinoc i jutros kad sam isao u wc primjetio sam da mi je stolica malo tamnija nego uobicajeno, nije crna, ali nije ni smedja... Nije tvrda, sve je normalno osim boje.. Sta bi moglo biti ?

Ne koristim nikakve lijekove, jedino u zadnje vrijeme imam povecan unos proteina jer idem u teretanu, zbog toga imam i mali zatvor, idem u wc svaka 3 dana....
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:03   #149
Jesi li možda pio crno vino?
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:40   #150
nisam nista alkoholno
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:52   #151
Možda neko tamno povrće; špinat? Iz osobnog iskustva znam da to utječe na boju stolice. Ako nemaš bolove niti ikakve druge smetnje ne bih se brinula, ali pokušaj malo djelovati na taj zatvor (možda lanene sjemenke i ukuhane zobene pomognu).
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 22:44   #152
jesam jeo povrce to vece kada sam imao tamnu stolicu, paprike, kupus, mrkvu ..
a ne mogu da utjecem za zatvor, jedem jabuke svako vece, ujutro na parzan stomak casa vruce vode ali ne pomaze.. to je samo dok uzimam proteine, cim ne uzimam idem svaki dan u wc...
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 01:05   #153
Probaj sa zobenim pahuljicama svako jutro i radi teretane i radi normalne stolice. Boja stolice je možda i zbog krvarenja, što se može povezati s naporom i nepravilnom prehranom, pa i zatvorom. U svakom slučaju usvoji ove faktore i prati stanje. Ako nisi, a želiš povećati mišićnu masu, dobro se informiraj o prehrani, jer prehrana sportaša je više od proteina i čuvaj se
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:15   #154
Tamnija stolica

Pozdrav, imam vec par dana malo tamniju stolicu, tvrdju, boja je tamno smedja...
Imao sam poprilicno glasan trbuh, zvuk kruljenja u zadnjih par mjeseci, narocito tokom obroka, no sada se vec zvuk malo smanjio... Sad mi se taj zvuk zna cuti ponekad kada lezim, neznam zasto...

Hemeroide imam par godina, znao sam krvariti, no nakon nekoliko promjena u prehrani to se smanjilo...
Imao sam prosle godine gastritis prvi puta u zivotu i operaciju bruha.

Jel moguce da je zbog stresa?
Zadnja 3mj su mi bila poprilicno stresna, razocarenja i sl...
Bio sam kod doktorice prije simptoma stolice, rekla je da moram jesti hranu malo sporije zbog glasnog trbuha i sl., no evo neznam od kud ta tamna stolica sad odjednom.

Hvala unaprijed, pozdrav
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:15   #155
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam vec par dana malo tamniju stolicu, tvrdju, boja je tamno smedja...
Imao sam poprilicno glasan trbuh, zvuk kruljenja u zadnjih par mjeseci, narocito tokom obroka, no sada se vec zvuk malo smanjio... Sad mi se taj zvuk zna cuti ponekad kada lezim, neznam zasto...

Hemeroide imam par godina, znao sam krvariti, no nakon nekoliko promjena u prehrani to se smanjilo...
Imao sam prosle godine gastritis prvi puta u zivotu i operaciju bruha.

Jel moguce da je zbog stresa?
Zadnja 3mj su mi bila poprilicno stresna, razocarenja i sl...
Bio sam kod doktorice prije simptoma stolice, rekla je da moram jesti hranu malo sporije zbog glasnog trbuha i sl., no evo neznam od kud ta tamna stolica sad odjednom.

Hvala unaprijed, pozdrav





Pozdrav!
Tamna stolica moze biti od neke hrane ili pica. Meni zna biti skoro crna kada pijem tamne prirodne sokove poput soka od crnog ribiza
Medutim,znam da moze biti i od uzimanja preparata zeljeza.
Mozda nesto od toga konzumiras koristis? Pa nista alarmantno

Nesto ozbiljnije moze biti ako imas cir zeluca,dvanaesnika..tada je tamna stolica. Ne zelim te plasiti,ali za to sam cula i to je istina.Jesi radio kakve pretrage? Ako nisi,toplo ti preporucam da ih obavis i da saznas uzrok i rijesis se briga
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 14:14   #156
moj topli savjet ti je da posjetiš doktora jer tamna stolica može biti uzrokovana s više strana čimbenika....kao npr. tebi se može činiti da je ona tamna a ustvari može biti takozvana melena iliti krvava stolica ali bez panike nije to ništa strašno kao što ti piše u prethodnom postu može biti čir ....bez panike moja stolica je redovito tamnije boje a najbolje od svega nisam ni crnac... (ovo zadnje je just a joke)
NIXXIN11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:12   #157
Ma dobio sam uputnicu za gastroenterologa, a najraniji termin koji sam dobio je tek 11.5. i to jos prek veze sam nekak sredio.

U zadnjih 5 dana me jos i trbuh boli a stolica je jos tamna i sve proljevastija i stalno neki ko tekuci zvukovi iz trbuha, bas iritantno...

Pitao sam doktoricu za uputnicu da mi se testira stolica a ona veli da nije potrebno jer sam ionak bio prije 8 mj na gastroskopiji i HP bakterija mi nije dokazana...

Pa evo sad cekaj mjesec dana, valjda nebude nis strasno
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:07   #158
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Ma dobio sam uputnicu za gastroenterologa, a najraniji termin koji sam dobio je tek 11.5. i to jos prek veze sam nekak sredio.

U zadnjih 5 dana me jos i trbuh boli a stolica je jos tamna i sve proljevastija i stalno neki ko tekuci zvukovi iz trbuha, bas iritantno...Pitao sam doktoricu za uputnicu da mi se testira stolica a ona veli da nije potrebno jer sam ionak bio prije 8 mj na gastroskopiji i HP bakterija mi nije dokazana...

Pa evo sad cekaj mjesec dana, valjda nebude nis strasno

Mozemo eliminirati neke prehrambene proizvode jer ocito nije od njih,neke hrane ili pica ili uzimanja zeljeza.

Ocito je krv u stolici,a ona moze biti znak mnogih,manje ili vise opasnih bolesti. Ne bih te plasila,niti davala dijagnoze ali guglaj si malo. Imas zanimljivih stranica ne netu o tome,a i mozes postaviti pitanje doktoru. Cisto da vidis. Za to ti predlazem stranicu http://www.plivazdravlje.hr/
Odlicna je! Mozes pitati sto god zelis,a sutra vec dobijes mailom odgovor na svoje pitanje
Strpi se jos mjesec dana. Nadam se da nije nista ozbiljno. Samo opusteno i pozitivno
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:58   #159
@ On_Off: "Ocito je krv u stolici......"

Po čemu to zaključujueš? Ili lupneš i ostaneš živ.
Tamnija stolica ne znači ništa.
Crna stolica (melena) ili krvava stolica ( svježa crvena krv) znači nešto.
Ako ti ne znaš jel stolica crna (boja katrana), onda bi ti doktor/ica opće prakse kojoj si došao na pregled trebala gurnuti prst u šup..., pardon anus pa sama procijeniti jel crna ili nije.
A ako i dalje nije sigurna u raditi stolicu na hemookult da dokaže ili ne dokaže krv, ako dokaže krv trebaš gastroenterologa, odnosno gastrokopiju i ili kolonoskopiju i daljnje postupke ovisno o nalazu.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:29   #160
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
@ On_Off: "Ocito je krv u stolici......"

Po čemu to zaključujueš? Ili lupneš i ostaneš živ.
Tamnija stolica ne znači ništa.
Crna stolica (melena) ili krvava stolica ( svježa crvena krv) znači nešto.
Ako ti ne znaš jel stolica crna (boja katrana), onda bi ti doktor/ica opće prakse kojoj si došao na pregled trebala gurnuti prst u šup..., pardon anus pa sama procijeniti jel crna ili nije.
A ako i dalje nije sigurna u raditi stolicu na hemookult da dokaže ili ne dokaže krv, ako dokaže krv trebaš gastroenterologa, odnosno gastrokopiju i ili kolonoskopiju i daljnje postupke ovisno o nalazu.

Sto si ti brijes?? Daj odi ohladi ....
Ja nemam problema s tim,covjek ocito ima i iz tog razloga je postavo pitanje. Buduci da mu ne vidim sto iskenja,savjetovala sam mu da ode kod doktora i nek sazna. Sumnjam na cir jer je tada tamna stolica. Btw,kazem to zato jer je sam covjek rekao da ima i hemeroide i gastritis. Ocito je onda povezano s tim. Procitaj bolje
I sam je rekao da je narucen kod gastroenterologa pa ono...

Zlatija,bit ce sve ok
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.