Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 12:00   #2001
Quote:
bubaspara kaže: Pogledaj post
Ma ono - opći dojam......, npr. nema krovište tako napušteno kao klasične kuće, neznam kak objasniti.....pa stolarija nije nešto......izgleda "malo" kao vikendica....možda da je većih vanjskih dimenzija ne bi tako izgledala
jadno moze izgledati bilo kakva kuca ako se lose napravi.

imas kakvu sliku?
Kris79 is offline  
Old 26.08.2009., 12:18   #2002
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
jadno moze izgledati bilo kakva kuca ako se lose napravi.

imas kakvu sliku?
ne bih stavljala tuđe slike-----samo sam stavila svoje mišljenje o montažnoj kući, toj jednoj...a znam da ima i ljepih
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Old 27.08.2009., 17:29   #2003
Smile

Mene bi jako zanimalo da li je netko gradio kuću D+ u Istri i kakva su iskustva s obzirom da je daleko od
proizvodnje pa su vjerojatno i troškovi prijevoza i ostalog puno veći.

Hvala i pozdrav,
VALA-M is offline  
Old 29.08.2009., 15:14   #2004
Quote:
VALA-M kaže: Pogledaj post
Mene bi jako zanimalo da li je netko gradio kuću D+ u Istri i kakva su iskustva s obzirom da je daleko od
proizvodnje pa su vjerojatno i troškovi prijevoza i ostalog puno veći.

Hvala i pozdrav,
Evo, ja upravo stigo iz Istre. Ima jedna D+ kuća u Vižinadi. Lijepa, velika, žuta kuća. Ne znam za detalje, ali mislim da sve informacije možeš dobiti u D+, samo ih nazovi.
Emmet is offline  
Old 29.08.2009., 16:38   #2005
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
E ovo mi se već sviđa.

Sad ja imam pitanje za tebe. Jel imaš podatak, i ako da, molim detalje (proizvođač, izvođač...) o tome koliko kod nas košta kvadrat kuće građene klasičnom gradnjom koja će imati iste toplinske karakteristike kao i montažna drvena kuća (Uk<=015 W/m2K)? Evo, to mene zanima. Jer slažem se da je cijena jako bitan faktor kod odluke kako i što graditi. Ovo te ne prcam, stvarno ne znam, a zanima me.
Imam podatak za klasičnu gradnju sa gore navedenim karakteristikama 615 eura + pdv ključ u ruke (od iskopa temelja do boje na zidu)
ALEN111 is offline  
Old 29.08.2009., 19:38   #2006
Quote:
ALEN111 kaže: Pogledaj post
Imam podatak za klasičnu gradnju sa gore navedenim karakteristikama 615 eura + pdv ključ u ruke (od iskopa temelja do boje na zidu)
Daj mi molim te reci ko to radi klasicnu gradnju za ovu cijenu? Ako je ovo istina definitivno odustajem od MK.
Ma da mi se cini(kad malo uzmeš olovku i papir...) da je ovo moguce samo u snovima.
EGR is offline  
Old 01.09.2009., 09:39   #2007
Quote:
ALEN111 kaže: Pogledaj post
Imam podatak za klasičnu gradnju sa gore navedenim karakteristikama 615 eura + pdv ključ u ruke (od iskopa temelja do boje na zidu)
Molim detalje o ovome, jer također, jako sam skeptičan.
Emmet is offline  
Old 02.09.2009., 11:35   #2008
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
E ovo mi se već sviđa.

Sad ja imam pitanje za tebe. Jel imaš podatak, i ako da, molim detalje (proizvođač, izvođač...) o tome koliko kod nas košta kvadrat kuće građene klasičnom gradnjom koja će imati iste toplinske karakteristike kao i montažna drvena kuća (Uk<=015 W/m2K)? Evo, to mene zanima. Jer slažem se da je cijena jako bitan faktor kod odluke kako i što graditi. Ovo te ne prcam, stvarno ne znam, a zanima me.
Kuće sa takvim Uk<=0,15 W/m2K nisu niskoenergetske kuće već pasivne
ALEN111 is offline  
Old 02.09.2009., 13:55   #2009
Quote:
ALEN111 kaže: Pogledaj post
Kuće sa takvim Uk<=0,15 W/m2K nisu niskoenergetske kuće već pasivne
Ne, kuće koje imaju Uk<0,15 W/m2K samo zadovoljavaju uvjet toplinske izolacije da mogu biti pasivne kuće, a pasivnim ih čini nešto sasvim drugo od toplinske izolacije.
Emmet is offline  
Old 02.09.2009., 14:06   #2010
Izvinite,ali tako sam i mislio
ALEN111 is offline  
Old 03.09.2009., 00:17   #2011
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Ne, kuće koje imaju Uk<0,15 W/m2K samo zadovoljavaju uvjet toplinske izolacije da mogu biti pasivne kuće, a pasivnim ih čini nešto sasvim drugo od toplinske izolacije.
a šta to?
jedine definicije pasivne koje sam našla vezane su upravo za ukupni gubitak po m2 netto površine <0,15
McGrubi is offline  
Old 03.09.2009., 00:23   #2012
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
a šta to?
jedine definicije pasivne koje sam našla vezane su upravo za ukupni gubitak po m2 netto površine <0,15
pa to da se same griju, tj tolpinskim crpakama, a ne troše ni lin, ni drva ni nistruju u velikim mjerama, zar ne?
marion56 is offline  
Old 03.09.2009., 09:48   #2013
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
pa to da se same griju, tj tolpinskim crpakama, a ne troše ni lin, ni drva ni nistruju u velikim mjerama, zar ne?
Ja bih se složio s ovim, no predlažem da onoga koga to zanima, točnu definiciju nađe na temi pasivne kuće. Mislim da tamo ima još pregršt korisnih informacija o tome što jednu kuću čini pasivnom.
Emmet is offline  
Old 03.09.2009., 17:40   #2014
Bok ljudi,

dakle imamo ponudu od Favort masivnih kuća, (firma koja se tek probija na naše tržište, ali u njemačkoj, austriji je aktivna već duži niz godina), klasična gradnja po cijeni od 750€/m2 ključ u ruke. Znači od iskopa tj. zemljanih radova, temelja do alarmnog sustava u kući....

Zanimaju me vaši komentari na cijenu....
M@tthew is offline  
Old 03.09.2009., 23:23   #2015
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

dakle imamo ponudu od Favort masivnih kuća, (firma koja se tek probija na naše tržište, ali u njemačkoj, austriji je aktivna već duži niz godina), klasična gradnja po cijeni od 750€/m2 ključ u ruke. Znači od iskopa tj. zemljanih radova, temelja do alarmnog sustava u kući....

Zanimaju me vaši komentari na cijenu....
I ja sam ih kontaktiral. Mislim da je to sasvim OK cijena ali postoji jedno ali...

Sve bu to ok ako ta firma u RH misli raditi isto kao u Njemackoj,Austriji itd(na žalost u to sumnjam).

Iskustvom pouceni znamo da i firme koje "vani" rade bezprekorno kod nas debelo fušaju. Tako da... zivi bili pa videli....
EGR is offline  
Old 04.09.2009., 02:35   #2016
Imam jedno pitanje za sve one koji grade ili planiraju gradit montažnu kuću.
zanima me dali gradite tipsku kuću po već ponuđenom projektu, ili ste samo isprojektirali kuću.
Naime pregledao sam ponudu kuća Domus plus te još nekih proizvođača i čini mi se da je većina kuća očajnog rasporeda (preveliki hodnici,previše terasa i sl) pa me zanima mišljenje ostalih forumaša o toj temi.
baustelac99 is offline  
Old 04.09.2009., 09:28   #2017
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za sve one koji grade ili planiraju gradit montažnu kuću.
zanima me dali gradite tipsku kuću po već ponuđenom projektu, ili ste samo isprojektirali kuću.
Naime pregledao sam ponudu kuća Domus plus te još nekih proizvođača i čini mi se da je većina kuća očajnog rasporeda (preveliki hodnici,previše terasa i sl) pa me zanima mišljenje ostalih forumaša o toj temi.

Definitivno po vlastitom projektu. Nisam fan tipskih kuća iz više razloga. Firme koje nude samo tipske kuće ne uzimam u obzir, i zato je moj odabir Domus+, jer su kuće u katalogu samo prikaz što možeš dobiti za koliko novaca, a projekt se prilagođava osobnim željama, potrebama, građevinskoj parceli...
Pod vlastitim projektom mislim da sjednem sa projektantima u firmi (u mom slučaju D+) i krenemo redom od parcele, temelja, pa sve do rasporeda elektro instalacija. To je malo duži proces od odabira neke tipske kuće, ali je definitivno za mene osobno bolje rješenje. I što je najbolje, u Domusu to košta isto kao i bilo što drugo. Ustvari, koliko sam ja shvatio, Domus uopće nema tipske kuće. Ispravite me ako griješim, ali mislim da je tako.

Jedini ograničavajući faktor prilikom "tvog" projektiranja može biti statika, ili neke mogućnosti ili nemogućnosti izvedbe pojedinih želja, no i za to postoje načini, kako ih riješiti na malo drugačiji način.
Emmet is offline  
Old 04.09.2009., 09:35   #2018
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

dakle imamo ponudu od Favort masivnih kuća, (firma koja se tek probija na naše tržište, ali u njemačkoj, austriji je aktivna već duži niz godina), klasična gradnja po cijeni od 750€/m2 ključ u ruke. Znači od iskopa tj. zemljanih radova, temelja do alarmnog sustava u kući....

Zanimaju me vaši komentari na cijenu....
Pitanje je što točno nude za tu cijenu (ne opseg radova, već kvalitetu). Mene odbijaju tipske kuće, ali moram priznati, nisam to dovoljno proučio da bih dao svoje mišljenje. Načelno, čini se ok, no ovo je tema o montažnim kućama.
Emmet is offline  
Old 04.09.2009., 12:00   #2019
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pitanje je što točno nude za tu cijenu (ne opseg radova, već kvalitetu). Mene odbijaju tipske kuće, ali moram priznati, nisam to dovoljno proučio da bih dao svoje mišljenje. Načelno, čini se ok, no ovo je tema o montažnim kućama.
Istina Emmet. Topic je o montažnim kućama, samo su me interesirali komentari na tu cijenu koja mi se čini i više nego fer. Dakle riječ je o klasičnim zidanim pasivnim kućama zidane iz Wienerberger opeke ili Ytong blokova.
Standardna debljina zida je 25 cm (Wienerberger ili Ytong), dodatno izolirana s 14 cm toplinske izolacije.
Vele da upotrebljavaju neke od najpoznatijih firmi što se materijala tiče, već spomenuti Ytong, Wienerberger, Bramac, Rofix, AJM, Vaillant, Velux....

Eto, ne znam, meni to izgleda više nego dobra ponuda. Samo što stoji to što je EGR rekao, da postoji mogućnost da kod nas odabiru manje kvalitetne materijale nego u Austriji i Njemačkoj, tj. da fušaju po tom pitanju. To me trenutno jedino zabrinjava.
M@tthew is offline  
Old 04.09.2009., 12:44   #2020
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
I ja sam ih kontaktiral. Mislim da je to sasvim OK cijena ali postoji jedno ali...

Sve bu to ok ako ta firma u RH misli raditi isto kao u Njemackoj,Austriji itd(na žalost u to sumnjam).

Iskustvom pouceni znamo da i firme koje "vani" rade bezprekorno kod nas debelo fušaju. Tako da... zivi bili pa videli....
koja im je www adresa
zlle is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.