Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2008., 22:40   #41
Quote:
MortarMoruzgwa kaže: Pogledaj post
http://www.yu-budizam.com/index.html

ovdje imas hrpu odlicnih textova, pogotovo pod "praksa" koje NISU pisali new age fanatici.

vjerojatno slijede komentari tipa "neeee nista nemoj citat, to su stvari koje moras sam/sama otkriti" i ja sam tako razmisljo dok nisam otkrio te textove. meni su pomogli. na tebi je da razmsiljas.

hvala ti puno na ovome linku.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:42   #42
Quote:
Gandalf_suba kaže: Pogledaj post
Kao prvo ostavi se Crkve, što te boli briga jel dopušta il ne dopušta (osim ako ni član, a i ako jesi sve-jedno).

Ne traži ničje priznanje ni odobravanje, koncentracija na Sebe samo. Ako nešto neko zabranju sigurno se boji toga, al nećemo o tome.

Možeš otići u neki centar pa pitat za upustva za meditaciju, ili na internetu, ima dosta toga.

Traži meditaciju koja je najbolja za tebe. Otkrij što ti želiš i pojavit će ti se ispred nosa to što tražiš.

Ne boj se ničega, ne strahuj, pripoji to sebi, i meditiraj!

Meditacija je super stvar!

znam da je meditacija super stvar i da njome moš puno postići u zivotu ali ovo na crkvu mislim briga mene za crkvu nego jeli se protivi mojij vjeri rimokatolik sam pa neznam jeli se rimokatolička crkva tome protivi.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 01:11   #43
Ako te tješi ta informacija znam jednog bivšeg svečenika koji je za vrijeme dok je služio meditirao zajedno sa svojim učenicima, jer bio vjeroučitelj.
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 02:58   #44
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
znam da je meditacija super stvar i da njome moš puno postići u zivotu ali ovo na crkvu mislim briga mene za crkvu nego jeli se protivi mojij vjeri rimokatolik sam pa neznam jeli se rimokatolička crkva tome protivi.
ako znas da je meditacija super,
zasto bi te nesto moglo sputati
kad znas da radis dobru stvar?


uostalom krscanstvo ju je prihvatilo! - no nebitno.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:32   #45
evo sta sam nasao na forumu sto je neki lik postao.
Jeli ovo točno.

Quote
Crkva nije onakva kakvom se predstavlja,niti sotonizam nije onakav kavim ga crkva predstavlja,sve tvrdnje o sotonizmu su pogrešne,a crkva ih stalno ponavlja i namjerno laže,u sotonizmu nema krvoprolića i zla,nasuprot tomu na početku sotonističkih knjiga uvijek piše čini drugima dobro...,crkva nas uči da je horoskop,tarot i meditacija zlo i da 'nama' kršćanima netreba,to tvrde samo zato jer meditacijom prikupljamo energiju i razvijamo svoje astralno tijelo,kojeg crkva niječe,odnosno šturo nam kaže da imamo dušu koja mora služiti Bogu inače ćemo gorjeti u paklu,također 6. božja zapovijed kaže ne sagriješi bludno...,zašto...,zato jer se seksualnošću postiže velika duhovna energija...,jednom riječju crkva nas želi vezati za Zemlju,odnosno da u ovom životu budemo robovi nevidljivom entitetu koga zovemo 'Bog',da bi nam u zagrobnom životu bilo dobro,a što se tiče crne magije ona je nešto sasvim suprotno od sotonizma,a prvu knjigu o crnoj magiji je napisao sam Papa...
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 00:39   #46
Smisao života nije u sputavanju već u izražavanju
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:55   #47
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
znam da je meditacija super stvar i da njome moš puno postići u zivotu ali ovo na crkvu mislim briga mene za crkvu nego jeli se protivi mojij vjeri rimokatolik sam pa neznam jeli se rimokatolička crkva tome protivi.
Ustraješ li u meditiranju dovoljno dugo - prestat ćeš se identificirati s rimokatoličkom, ili bilo kojom drugom vjerom.

Osim toga, meditacija nie nužno sjesti i umirivati um...

to meditate ili meditation
c.1225, "discourse on a subject," from L. meditationem (nom. meditatio), from meditatus, pp. of meditari "to meditate, to think over, consider," from PIE base *med- "to measure, limit, consider, advise" (cf. Gk. medesthai "think about," medon "ruler," L. modus "measure, manner," modestus "moderate," modernus "modern," mederi "to heal," medicus "physician," Skt. midiur "I judge, estimate," Welsh meddwl "mind, thinking," Goth. miton, O.E. metan "to measure"). Meaning "act of meditating, continuous calm thought upon some subject" is from 1390.

Ako je meditiranje nešto što radiš sat vremena dnevno (ili tjedno, ili 3 sata dnevno), tj. ako je meditiranje nešto što je "odvojeno" od ostatka tvog života... čemu to? Meditirati znači živjet i djelovati odgovorno, te u skladu sa situacijom i okolinom.

Ne postoi "tehnika" za život uz uzajamnu i recipročnu odgovornost prema okolini. Uzajamna i recipročna odgovornost prema okolini JESU tehnika za dobar život... takav život je meditacija!

Sve ostalo je new age guru shit i pišanje u vjetar!
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:49   #48
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....

a koja je uopce razlika izmedju meditacije i moljenja krunice? meni to izaziva potpuno isti efekt

sjedis mirno i ponavljas mantru .. totalno je identican proces ..razlika u izgovorenim ili neizgovorenim rijecima .. dakle ako od molitve neces poludit ne mozes ni od meditacije
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 23:19   #49
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
Opasna nije, dapače, ne treba ti učitelj, možeš sjediti mirno(to je dovoljno, dakle, sjediti mirno i niš više), možeš i u pokretu (koncentirirano kretanje)

Za Crkvu nemam pojma
Valjda su im molitve neki vid meditacije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:52   #50
Crkva tvrdi da pravom katoliku nije potrebna meditacija,jer je njemu dovoljna molitva,i naravno tvrdi da je meditacija opasna jer se možeš susresti s bilokakvim duhovnim i astralnim bićima...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:59   #51
kako meditirate?

Da, kako? Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?
__________________
sve je moguće
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:03   #52
Najjednostavniji i najčešće spominjaniji recept je da budeš opušten u sebi najudobnijem položaju (ne mora biti onaj jogi položaj), i uz neki eterični miris isprazniš um od svih misli.
Međutim, to ne mora biti točno, to može biti sam još jedna od izmišljotina Hollywooda, pa i ja pitam isto pitanje. Ja sam više znanstvenik nego alternativac...
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:15   #53
...pa i nema baš nekog "zakona" što se tiče meditacije,potsoji puno vrsta za jačanje ovog,onog za opuštanje,za otvaranje chakri,ali u biti ako govoriš o samoj meditaciji,onda je to prvenstveno onaj položaj koji je za tebe najbolji,nego nije li ovo više topic za duhovnost...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:41   #54
moze biti..nego, ajde ispricaj nam kako izgleda tvoja meditacija,npr. sta si radio danas, ili zadnja koju si radio?
__________________
sve je moguće
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:12   #55
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
Da, kako?
najbolje ti je da procitas kakvu knjigu nekog duhovnog ucitelja ili jogija s istoka, nikako nekog zapadnjaka!! preporucam ti knjigu sri chinmoy, meditacija a vidi i vivekanandu, isto se zove knjiga - meditacija.

Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?
za mene je bit meditacije utisavanje uma, dakle postizanje jednog takvog stanja u kojemu ne postoje misli. znam da zvuci nemoguce i kazu da covjek ne moze da ne misli bla bla, nije tocno! kada udjes u to stanje bez misli ti se zapravo poistovjecujes sa svojim "ja", sa svojom dusom... to je prava meditacija.

ma joj sta da ti uopce pricam,
moli i dobit ces, trazi i naci ces, kucaj i otvorit ce ti se!
tomo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:26   #56
Quote:
headhunter kaže: Pogledaj post
Da, kako? Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?
Ne mrdaj, nit' tijelom nit' umom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:00   #57
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne mrdaj, nit' tijelom nit' umom.
Ovo je jedan od najoriginalnijih i najboljih prevoda Patandjalija, koji sam ikada procitao.
Headhunter, covek ti je sve rekao - na posao.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 15:59   #58
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne mrdaj, nit' tijelom nit' umom.

kratko i jasno...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 03:04   #59
o disanju:

http://www.yogacentar.hr/disanje_05.html
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 03:18   #60
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
je disanje je jako bitno, možda i najbitnije, al velika većina nas danas diše plitko i u grču...

...imam sreće što sam dosta ronio, i nešto kao meditirao, i iskusoi intenziv prosvjetljenja, pa spontano već dišem iz trbuha, ali sve to zajebem sa mojim egoističnim sranjima...ali bit će bolje...nada zadnja umire
STARI RIBAR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.