Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 10:58   #81
Zena vozila i te fore nek drugom prodaje. Meni je to presumnjivo. Kupi tsi izracunata je razlika u potrosenom gorivu i nije nis strasna u kn, jer ipak je to nov auto. Tak da nema neke prevelike brige. Kupi tsi i uzivaj u zvuku benzinca.
Mairon is offline  
Old 14.01.2010., 11:51   #82
...sto se tice troskova, ne zaboravi da je osiguranje za TSI skuplje nekih 400 KN godisnje.
kodlaksson is offline  
Old 14.01.2010., 11:52   #83
Sve sto ste rekli, stoji...
Cudno mi je da dvoje, troje ljudi sa foruma koji posjeduju taj auto nemaju potrebu rec nista u obranu TSI-a.
Najveci nedostatak je sto taj auto nigdje ne mozes ni probat. Iako, sa razlicitih strana imam potvrdu da se radi o dobrom motoru... bar za sad.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 11:55   #84
Quote:
kodlaksson kaže: Pogledaj post
...sto se tice troskova, ne zaboravi da je osiguranje za TSI skuplje nekih 400 KN godisnje.
Bas nakon sto sam napisao predhodnu poruku, vidjeh ovu tvoju.
Ako se ne varam, ti posjedujes upravo golfa VI 1.4 TSI sa 122ks.
Jel' mozes rec nesto o autu, kakvi su dojmovi... potrosnja iskljucivo grad, neki problemi?
Da ponovno kupujes, dal' bi uzeo isti auto?
Vidim da je jedini komentar bio kontra TSI-a.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 12:02   #85
Tu je vec netko slagao vrlo dobro opremeljenog TSI-a sa sličnim popustom(AC,milion senzora, kamera, tač skrin...) pa si pogeldaj...vrlo atraktivna oprema.
efodiks is offline  
Old 14.01.2010., 12:12   #86
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Tu je vec netko slagao vrlo dobro opremeljenog TSI-a sa sličnim popustom(AC,milion senzora, kamera, tač skrin...) pa si pogeldaj...vrlo atraktivna oprema.
U slucaju sestice, uzeo bih nesto slicno samo bez kamere i paketa sa senzorima.
Mislim da dode poprilicno a zbilja mi ne treba.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 12:22   #87
Pa ako ti žena vozi auto, kamera ili senzori bi mogla spasiti branik u više navrata.
Ja sam razvalio branik...ignorirao sam tuljenje senzora, no zato sam puknuo u betonsku vazu za nekakav crknuti grm.
efodiks is offline  
Old 14.01.2010., 12:28   #88
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
Pa ako ti žena vozi auto, kamera ili senzori bi mogla spasiti branik u više navrata.
Ja sam razvalio branik...ignorirao sam tuljenje senzora, no zato sam puknuo u betonsku vazu za nekakav crknuti grm.
Super stvar samo kosta. Treba jednom stat sa krcanjem opreme na auto. Inace bih tako mogao samo kvacice stavljat na popisu dodatne opreme. I ovako sam ga vec nagurao preko 170 000 bez popusta .
Da ima recimo uzet samo zadnje senzore, to bi mi bilo dovoljno.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 12:46   #89
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Sve sto ste rekli, stoji...
Cudno mi je da dvoje, troje ljudi sa foruma koji posjeduju taj auto nemaju potrebu rec nista u obranu TSI-a.
Najveci nedostatak je sto taj auto nigdje ne mozes ni probat. Iako, sa razlicitih strana imam potvrdu da se radi o dobrom motoru... bar za sad.
Frend mi vozi službenog golfa V GT 1.4 sa 170 KS. Kaže da mu je prosječna potrošnja uvijek u dvoznamenkastim ciframa. Ali to me ništa ne čudi s obzirom da je to službeni auto, a on je jedna od većih životina za volanom, doslovno, pije krv na slamku svakom autu kojeg vozi. (tipični primjerak krkana iz Dubrave - žuta traka, crveno na semaforu, pješačke zone, obrtaljka stalno u crvenom, cigareta u ustima, trešte narodnjaci, spušten prozor, lakat vani...) Isprika normalnim likovima iz Dubrave, ovo je izrečeno u šaljivom tonu, to mu ja stalno predbacujem u zajebanciji.
Najvažniji podatak u svemu ovome je taj da on s takvim stilom vožnje, tj. iživljavanjem na autu nije uspio ubiti taj motor, a to mi je najbolji pokazatelj da su ti motori dobro složeni i da su pouzdani. Samo za usporedbu, on je uspio razvaliti četvorku SDI tako da se sve raspalo, i getriba i motor, sve se rasulo. I to u više navrata...
vicenzo is offline  
Old 14.01.2010., 12:58   #90
Da..ali opet to nije isti motor.
Inace Dubrava....to je tamo istocno od Zagreba, zar ne?
efodiks is offline  
Old 14.01.2010., 14:27   #91
Wink

Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Bas nakon sto sam napisao predhodnu poruku, vidjeh ovu tvoju.
Ako se ne varam, ti posjedujes upravo golfa VI 1.4 TSI sa 122ks.
Jel' mozes rec nesto o autu, kakvi su dojmovi... potrosnja iskljucivo grad, neki problemi?
Da ponovno kupujes, dal' bi uzeo isti auto?
Vidim da je jedini komentar bio kontra TSI-a.

Ja sam prezadovoljan sa svojim, ali to je vjerojatno stvar ukusa ...
Kod kupnje novoga, TDI (105 ks) je skuplji 9000 KN, a ja dolazim iz stare Honde i diesel mi nije pri srcu (vibracije, buka, smrad).
Isto tako, godisnje radim oko 10000 KM pa veca potrosnja TSI motora nije problem.
Sto se tice zvuka TSI motora, na leru uopce ne znas da je auto upaljen, a kamoli da zvuci kao diesel. Kad ga malo stisnes ...uzivancija od zvuka.
Oni klipovi na netu su snimani sa dignutom haubom i vecinom se odnose na TSI 160ks, u praksi to nema veze s tim.

TSI ima i dosta momenta i to u vecem rasponu okretaja nego TDI, tako da ga se moze prakticki voziti kao diesel (usteda) ili ga mozes malo razvuci prema potrebi.

Opcenito usporedjujuci Golf V i VI, VI-ica je puuuno ugladjenija: zvucna izolacija, kvaliteta materijala, udobniji ovjes, sigurnost = ukupno luksuzniji dojam.

Problema za sada nema, ali tek je 3500 iza mene pa cemo tek vidjeti ...

Potrosnja cisto gradske (Zg) voznje mi je oko 9,6 ; uz napomenu da se ne vozim kroz najvece spice ali isto tako imam puno kracih relacija (do 2km) pa se motor tek uspije zagrijati = veca potrosnja.

Zakljucak: za moj ukus definitvno TSI. (svaki cigo ... )
kodlaksson is offline  
Old 14.01.2010., 14:41   #92
Quote:
kodlaksson kaže: Pogledaj post
Ja sam prezadovoljan sa svojim, ali to je vjerojatno stvar ukusa ...
Kod kupnje novoga, TDI (105 ks) je skuplji 9000 KN, a ja dolazim iz stare Honde i diesel mi nije pri srcu (vibracije, buka, smrad).
Isto tako, godisnje radim oko 10000 KM pa veca potrosnja TSI motora nije problem.
Sto se tice zvuka TSI motora, na leru uopce ne znas da je auto upaljen, a kamoli da zvuci kao diesel. Kad ga malo stisnes ...uzivancija od zvuka.
Oni klipovi na netu su snimani sa dignutom haubom i vecinom se odnose na TSI 160ks, u praksi to nema veze s tim.

TSI ima i dosta momenta i to u vecem rasponu okretaja nego TDI, tako da ga se moze prakticki voziti kao diesel (usteda) ili ga mozes malo razvuci prema potrebi.

Opcenito usporedjujuci Golf V i VI, VI-ica je puuuno ugladjenija: zvucna izolacija, kvaliteta materijala, udobniji ovjes, sigurnost = ukupno luksuzniji dojam.

Problema za sada nema, ali tek je 3500 iza mene pa cemo tek vidjeti ...

Potrosnja cisto gradske (Zg) voznje mi je oko 9,6 ; uz napomenu da se ne vozim kroz najvece spice ali isto tako imam puno kracih relacija (do 2km) pa se motor tek uspije zagrijati = veca potrosnja.

Zakljucak: za moj ukus definitvno TSI. (svaki cigo ... )
Hvala ti na dojmovima o autu.
Ipak ga ti posjedujes pa najbolje znas o kakvom je motoru rijec. Znaci onaj link sa potrosnjama manjim od 9l bas i nije mjerodavan.
Sve pet, jedino mi je malo cudno za potrosnju... ne kuzim se previse u benzince ali ocekivao sam manju. Kolega ima Hondu Civic 1.8 sa 140ks i trosi mu po gradu sad po zimi 9.2l.
Nije mi jasno jer svi pricaju o ekonomicnosti motora. Mozda potrosnja malo padne kad se motor razradi.

Naisao sam na zanimljivu usporedbu nove astre i golfa VI. Ako nekoga zanima... nevezano za temu.

http://www.autolatest.com/en/test-dr...s-golf-vi-tsi-

Ni mene astra ne zanima, ali eto... malo su me iznenadile neke informacije.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 15:08   #93
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Evo moje kratko iskustvo sa TSI motorom. Imao sam priliku skoro dva dana voziti Audi A4, 1.8TFSI, model sa 120ks. Potrošnja po Zagrebu, za vrijeme onih hladnih dana, prije dva tjedna, 12-14l, po bordu, autoput Zgb - Klc, sa tri osobe, malo ispod 9 litara. Auto je službeni, pa se nije baš pazilo, ali mi se to ćini malo previše. Ne vezano uz teme, auto ide ispod mojih oćekivanja.
Normalno da auto srednje klase sa 120 ks nemože ostvariti svoja očekivanja, tom auto je idealan motor 2,0 TDi sa 140 ili ovaj 1,8 TSI sa 160. Dok ovaj od 120 ks ide, ali nije za neku brzu vožnju. Kaj se tiče potrošnju, to je sasvim solidna potrošnja pošto auto ima 1400 - 1500 kg, a i kažeš da ga nisi baš štedio, tak da.
schimek1 is offline  
Old 14.01.2010., 15:09   #94
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Hvala ti na dojmovima o autu.
Ipak ga ti posjedujes pa najbolje znas o kakvom je motoru rijec. Znaci onaj link sa potrosnjama manjim od 9l bas i nije mjerodavan.
Sve pet, jedino mi je malo cudno za potrosnju... ne kuzim se previse u benzince ali ocekivao sam manju. Kolega ima Hondu Civic 1.8 sa 140ks i trosi mu po gradu sad po zimi 9.2l.
Nije mi jasno jer svi pricaju o ekonomicnosti motora. Mozda potrosnja malo padne kad se motor razradi.

Naisao sam na zanimljivu usporedbu nove astre i golfa VI. Ako nekoga zanima... nevezano za temu.

http://www.autolatest.com/en/test-dr...s-golf-vi-tsi-

Ni mene astra ne zanima, ali eto... malo su me iznenadile neke informacije.
I ja sam se dugo lomio izmedju Civica 4V i novog Golfa, i iako mi u pocetku Golf nije bio na kraj pameti ipak sam se za njega odlucio ...ali to je sada druga prica.

Razlika u potrosnji 9,2 i 9,6 je dosta mala i podlijeze finesama (stil voznje, promet, gume ...)
kodlaksson is offline  
Old 14.01.2010., 15:21   #95
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
http://www.autolatest.com/en/test-dr...s-golf-vi-tsi-

Ni mene astra ne zanima, ali eto... malo su me iznenadile neke informacije.
Dobra usporedba.

I ovo mi je zapelo za oko

Quote:
MAX POWER(hp/rpm)

140/4900 122/5000

Torque(Nm/rpm)

200/1850 200/1500
Ova Astra je pravi trut prema Golfu.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 15:29   #96
Quote:
kodlaksson kaže: Pogledaj post
I ja sam se dugo lomio izmedju Civica 4V i novog Golfa, i iako mi u pocetku Golf nije bio na kraj pameti ipak sam se za njega odlucio ...ali to je sada druga prica.

Razlika u potrosnji 9,2 i 9,6 je dosta mala i podlijeze finesama (stil voznje, promet, gume ...)
Istina... samo se kod TSI motora radi o 1.4 motoru sa turbom a Honda je atmosferac (ako se ne varam). + honda ima 140 ks. I ja sam se lomio sa Hondom Civic 4V al' sam odustao. Imao sam Golfa i ostajem pri golfu .
Ako je Golf ispunio tvoja ocekivanja onda si napravio pravi potez.
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 15:36   #97
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Dobra usporedba.

I ovo mi je zapelo za oko



Ova Astra je pravi trut prema Golfu.
Ni za ovo nisam znao...

Very expensive, runs only on Super Plus ( the most expensive fuel at the pomp), it has a belt distribution ( expensive change at every 100.000 km).

Odnosi se na Golfa. Ako sam dobro shvatio ima zupcasti remen a bio sam 100% uvjeren da ima lanac... tako mi rekao lik u Zubaku (i mjenja se na 100000 km???). I koja je to prica sa gorivom?
Unstable is offline  
Old 14.01.2010., 15:40   #98
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Ni za ovo nisam znao...

Very expensive, runs only on Super Plus ( the most expensive fuel at the pomp), it has a belt distribution ( expensive change at every 100.000 km).

Odnosi se na Golfa. Ako sam dobro shvatio ima zupcasti remen a bio sam 100% uvjeren da ima lanac... tako mi rekao lik u Zubaku (i mjenja se na 100000 km???). I koja je to prica sa gorivom?
Mislim da kenjaju kvake.

Pa koliko znam, više je automobila sa zupčastim nego sa lancem, ali neka me stručnjaci isprave.

I mijenja se u takvim intervalima ili unutar 4-5 godine.

Ja u svoga većinom sipam eurosuper 95 na INA-i, tu i tamo znam staviti OMV100.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 14.01.2010., 17:16   #99
Quote:
Unstable kaže: Pogledaj post
Hvala ti na dojmovima o autu.
Ipak ga ti posjedujes pa najbolje znas o kakvom je motoru rijec. Znaci onaj link sa potrosnjama manjim od 9l bas i nije mjerodavan.
Sve pet, jedino mi je malo cudno za potrosnju... ne kuzim se previse u benzince ali ocekivao sam manju. Kolega ima Hondu Civic 1.8 sa 140ks i trosi mu po gradu sad po zimi 9.2l.
Nije mi jasno jer svi pricaju o ekonomicnosti motora. Mozda potrosnja malo padne kad se motor razradi.
A gle... da je ja vozim trošila bi 12 jer sam ljevičar, a da je vozi Jadranka onda bi trošila 8... da je vozi mali Borna od Luke trošila bi 5 i bila najbolji auto na kugli zemaljskoj... shvaćaš što želim reći?

U ZG je normalna potrošnja za većinu benzinaca u toj klasi i snazi između 8 i 12, ovisno o stilu vožnje i relacijama i vremenu u kojem se vozi. Ne bih očekivao čuda, ali mislim da se s obzirom na snagu taj motor (TSI) može nazvati štedljivim. Treba ga voziti na okretni moment i stiskati pedalu gasa ko idiot jer će tad ko i svaki turbak posisati. Ako ćeš biti nježan (a to ne znači spor) onda će ti tako i vratiti s potrošnjom. Ako ćeš ga stiskati od semafora do semafora znaš što te čeka... Poznajem nekolicinu novinara koji rade u našim autočasopisima i svi su za taj motor rekli manje više ovo što i ja gore.

I kao što već prije rekoh, ako ti je toliko bitno onda lijepo razmisli o novom Leonu Style 1.9 TDI i prst u uho.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 14.01.2010., 19:00   #100
Quote:
kodlaksson kaže: Pogledaj post
Ja sam prezadovoljan sa svojim, ali to je vjerojatno stvar ukusa ...
Kod kupnje novoga, TDI (105 ks) je skuplji 9000 KN, a ja dolazim iz stare Honde i diesel mi nije pri srcu (vibracije, buka, smrad).
Isto tako, godisnje radim oko 10000 KM pa veca potrosnja TSI motora nije problem.
Sto se tice zvuka TSI motora, na leru uopce ne znas da je auto upaljen, a kamoli da zvuci kao diesel. Kad ga malo stisnes ...uzivancija od zvuka.
Oni klipovi na netu su snimani sa dignutom haubom i vecinom se odnose na TSI 160ks, u praksi to nema veze s tim.

TSI ima i dosta momenta i to u vecem rasponu okretaja nego TDI, tako da ga se moze prakticki voziti kao diesel (usteda) ili ga mozes malo razvuci prema potrebi.

Opcenito usporedjujuci Golf V i VI, VI-ica je puuuno ugladjenija: zvucna izolacija, kvaliteta materijala, udobniji ovjes, sigurnost = ukupno luksuzniji dojam.

Problema za sada nema, ali tek je 3500 iza mene pa cemo tek vidjeti ...

Potrosnja cisto gradske (Zg) voznje mi je oko 9,6 ; uz napomenu da se ne vozim kroz najvece spice ali isto tako imam puno kracih relacija (do 2km) pa se motor tek uspije zagrijati = veca potrosnja.

Zakljucak: za moj ukus definitvno TSI. (svaki cigo ... )
ajde ako budeš imao vremena snimi svoju mašinu pa da čujemo.... evo na ovom klipu u leru radi kao pravi dizel ali u opisu videa piše "According to my local dealership, this is normal sound, when coldstarting a Octavia 1.4 TSI" znači ovako bi trebao zvučat samo dok se ne zagrije ??
http://www.youtube.com/watch?v=VbUOm9WzUPk
Ksokka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.