Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2003., 16:23   #21
Quote:
mimi2003 kaže:
Na istim sam mukama, ali kome da je dam sa 6 mj. obje bake rade?????
Tu sam ja u ohohoho prednosti jer su mi obje bake slobodne, muž i ja radimo u smjenama i bebu treba čuvati jednom ili dva puta tjedno po 4 sata (ja radim skračeno), zato sam se tako lako i vratila na posao, inače ne bih.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 18.09.2004., 11:13   #22
Question Naknada za komplikacije u trudnoći

Ako je netko od vas bio na komplikacijama u trudnoći, kad je dobio prvu naknadu? Ja sam na komplikacijama već 2 mjeseca, a još nisam dobila naknadu na tekući iako su sve doznake uredno odnesene u HZZO.

Koliko ste čekale do prve isplate? (Znači, ne radi se o porodiljnoj naknadi, nego o naknadi za vrijeme komplikacija u trudnoći).

Thnx.
Amalthea is offline  
Old 18.09.2004., 13:29   #23
Ja sam od prvog dana trudnoće na čuvanju. Prva naknada mi je stigla oko 25. za prethodni mjesec. Uglavnom od 25. do 30. mi dolazi na račun.
A da probaš nazvat tetu koja ti to radi u HZZO?
Meni je muž nosio sve doznake i bavio se sa svim tim papirima, tak da ti ostale detalje ne znam.
Tijana is offline  
Old 18.09.2004., 17:47   #24
Aha. Onda mi se valja još malo strpiti (tek je 18.), a doznake za 7. i 8. mjesec sam odnijela krajem 8. mjeseca.

Ako ne bude do kraja mjeseca ništa, idem se raspitati.

Hvala.
Amalthea is offline  
Old 03.05.2005., 13:50   #25
Iznos naknada - trudnoća

Može li mi molim Vas netko objasniti koliko iznose i na koji se način obračunavaju naknade u slučaju komplikacija u trudnoći? Negdje sam čula da se radi o 100%-tnom iznosu plaće, a negdje da je samo 70 odnosno 80% kao kod bolovanja.

I koja je caka da u slučaju povratka s bolovanja na kraći rok prije porodiljnog padaš na najmanju naknadu odnosno na samo 2500 kn???
Molim pomoć!!!
Sandy5 is offline  
Old 03.05.2005., 13:59   #26
ne sjećam se točno al ću probat

Dakle 45 dana prije termina ti počinje porođajni. Od toga oduzmi 6 mjeseci unazad i u tih 6 mjeseci moraš imat dvije isplaćene plaće. U tom slučaju dobijaš puni iznos plaće (max 4250kn) koji ti traje dok beba ne napuni 6 mjeseci. Ako ostaješ doma do njene prve godine, onih drugih 6 mjeseci dobijaš 2500kn.

Malo sam zbrčkano ovo napisala al i ja sam zbrčkana pa ko me j...
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 03.05.2005., 14:03   #27
ako odes na cuvanje trunoce, tj. komplikacije, npr. od prvog dana od kad znas da si trudna, isplacivat ce ti se max. 4250 kn (ako ti je placa visha ili jednaka tom iznosu) svo to vrijeme, plus prvih 6 mjeseci nakon poroda, POD UVJETOM DA NISI PREKIDALA KOMPLIKACIJE. ako prekines to predporodiljno bolovanje i vratis se na posao na manje od 2 mjeseca, kad ponovno uzmes pred/porodiljni, imat ces manje od 4250 kn.

drugih 6 mjeseci djetetovog zivota primas 2500 kn.
violent_femmes9 is offline  
Old 03.05.2005., 14:12   #28
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ako odes na cuvanje trunoce, tj. komplikacije, npr. od prvog dana od kad znas da si trudna,
ne može otić od prvog dana, u tome i je caka
well, bar je tako bilo prije 3 godine kad sam ja išla, mora imat dvije isplaćene plaće, što bi značilo otfrlj u trećem mjesecu trudnoće može otvorit komplikacije.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 03.05.2005., 14:15   #29
Quote:
Tija kaže:
ne može otić od prvog dana, u tome i je caka
well, bar je tako bilo prije 3 godine kad sam ja išla, mora imat dvije isplaćene plaće, što bi značilo otfrlj u trećem mjesecu trudnoće može otvorit komplikacije.
ne, naravno da mozes otici odmah ako je to medicinski indicirano. ne kuzim, ako zena u sestom tjednu zavrsi u bolnici, ne moze dobiti komplikacije? ja sam istina bila na godisnjem, ali rekli su mi da odmah mogu ici po doznake

naknada se racuna prema placama isplacivanim do tada, ako je radila prije turdnoce, imaju joj na osovu cega obracunati naknadu, zar ne?
violent_femmes9 is offline  
Old 03.05.2005., 14:25   #30
ne znam , napominjem da je to bilo prije tri godine....htjela sam otić odmah al mi je teta iz obračuna izračunala kad najranije mogu ić da ne izgubim pare

Možda se neš promijenilo, jer u to doba je ovaj drugi dio iznosio 1500kn a ne 2500 kao sad.

Violent si ti trudna?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 03.05.2005., 14:28   #31
Quote:
Tija kaže:
ne znam , napominjem da je to bilo prije tri godine....htjela sam otić odmah al mi je teta iz obračuna izračunala kad najranije mogu ić da ne izgubim pare

Možda se neš promijenilo, jer u to doba je ovaj drugi dio iznosio 1500kn a ne 2500 kao sad.

Violent si ti trudna?
bila sam, pa sam imala spontani u 11. tjednu, prije 3 mjeseca
violent_femmes9 is offline  
Old 03.05.2005., 14:32   #32
Može se ići odmah, naravno, ja sam na bolovanju bila od petog tjedna trudnoće.

violent, nije mjesto za to, ali jako mi je žao
verica is offline  
Old 03.05.2005., 15:04   #33
Quote:
verica kaže:
Može se ići odmah, naravno, ja sam na bolovanju bila od petog tjedna trudnoće.
Najbolje ti je da šutiš da te Vojky ili karmela ne čuju
prometej is offline  
Old 03.05.2005., 15:07   #34
Quote:
verica kaže:
Može se ići odmah, naravno, ja sam na bolovanju bila od petog tjedna trudnoće.

violent, nije mjesto za to, ali jako mi je žao
hvala jos uvijek sam optimisticna

on topic, moguce je da je Tija prije komplikacija bila na nekom drugom bolovanju, pa je zato teta obracunala da mora raditi bar dva mjeseca do pune naknade
violent_femmes9 is offline  
Old 03.05.2005., 15:22   #35
Quote:
prometej kaže:
Najbolje ti je da šutiš da te Vojky ili karmela ne čuju
Oh, pa opisala sam ja svoje četverodnevno radno iskustvo u trudnoći, koje je uključivalo i spavanje u uredu na drugom topicu. Ali, meni nemaju razloga prigovoriti, moje bolovanje je bilo opravdano
verica is offline  
Old 03.05.2005., 15:23   #36
Može li se birati između komplikacija i bolovanja...

npr. ja imam veću plaću od maksimalne naknade od 4250. Čak i 70% plaće koliko iznosi naknada za bolovanje ispada više od 4250, a nakon 3 mjeseca se obračunava 80% plaće.

Znači, meni se ta mogućnost više isplati...
Mogu li ja birati bolovanje umjesto komplikacija...

Ima li to kasnije kakve veze s porodiljnom naknadnom???
Sandy5 is offline  
Old 03.05.2005., 15:24   #37
Quote:
violent_femmes9 kaže:
hvala jos uvijek sam optimisticna

on topic, moguce je da je Tija prije komplikacija bila na nekom drugom bolovanju, pa je zato teta obracunala da mora raditi bar dva mjeseca do pune naknade


Mislim da se tu zaista nešto mijenjalo u zadnjih par godina, jer sam i ja imala informaciju kao Tijina e da bih onda saznala da su se stvari promijenile. Meni su na poslu nudili da radim od kuće ali sam ja već otvorila bolovanje pa ga se nisam usudila prekidati.
verica is offline  
Old 03.05.2005., 15:26   #38
Quote:
Sandy5 kaže:
Može li se birati između komplikacija i bolovanja...

npr. ja imam veću plaću od maksimalne naknade od 4250. Čak i 70% plaće koliko iznosi naknada za bolovanje ispada više od 4250, a nakon 3 mjeseca se obračunava 80% plaće.

Znači, meni se ta mogućnost više isplati...
Mogu li ja birati bolovanje umjesto komplikacija...

Ima li to kasnije kakve veze s porodiljnom naknadnom???
Hm, ne znam ima li, ali ne znam niti kako bi te netko vodio tako dugo na bolovanju bez razloga , za svako bolovanje duže od 40 dana ide se na komisiju (i za komplikacije isto)
verica is offline  
Old 03.05.2005., 15:34   #39
Quote:
violent_femmes9 kaže:
on topic, moguce je da je Tija prije komplikacija bila na nekom drugom bolovanju, pa je zato teta obracunala da mora raditi bar dva mjeseca do pune naknade
moguće, ne sjećam se

v_f, nisam znala
baš mi je žao
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 17.07.2005., 21:51   #40
Bolovanje u trudnoći

Trudna sam cetiri tjedna i moram na cuvanje trudnoce. Zna li netko koliko cu love dobijati na bolovanju od HZZO-a?

Moja placa je iznacajno veca od 4250 kuna (suma koju oni maximalno daju), no strah me da necu dobiti ni to, jer tako rano odlazim na bolovanje.

Trudnice i bivse trudice - molim pomoc, vi vjerojatno znate kako se racuna to bolovanje... tj. koliko love i po kom sistemu mogu ocekivati.

Hvala.
Alica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.