Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2004., 00:04   #1
Čeljust i zglobovi - bolovi, otežano otvaranje, preskakanje...

I to samo kad otvaram usta i kad čeljust mičem lijevo-desno. Ne boli me, ali živcira. Je li to normalno? Može li se to nekako namjestiti i kako.
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 07:33   #2
Re: Škljoca mi čeljust

Quote:
Eidia kaže:
I to samo kad otvaram usta i kad čeljust mičem lijevo-desno. Ne boli me, ali živcira. Je li to normalno? Može li se to nekako namjestiti i kako.
Sestra mi je imala sličan problem, ali njezino škljocanje je nakon nekog vremena postalo bolno a imalo je za uzrok izrastanje umnjaka koji nisu imali previše mjesta pa su na neki način (meni neobjašnjiv) pomicali svojim rastom spoj gornje i donje čeljusti. Nakon operacije umnjaka sve se vratilo na svoje mjesto

Ne znam koji je uzrok tvom škljocanju, ali ako ti umnjaci nisu izbili pokušaj provjeriti ima li veze s tim
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 22:18   #3
Pa mislim da sam sa 16 godina ipak premlada da mi počnu rastu umnjaci .. Uostalom, škljoca mi samo na desnoj strani, valjda bi u tom slučaju trebalo biti na obe , zar ne?
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 06:25   #4
Ej...to ti imam i ja. Godinama.
Mene nit boli niti mi smeta. Smeta doduse drugima jer ako jedem nesto tvrdo, ja zvucim ko zubni orkestar.
U svakom slucaju, mene je moj zubar (da, zubar.,..ne doktor) prvi pitao o tome i pogledao (ovdje inace velike zubne ordinacije rade osim zubiju i oprativne zahvate na celjusti i svemu sto ima veze s celjusti te botox i pumpanje ustiju kolagenom i slicnim pizdarijama...da, fakat...) i rekao da se to moze rjesit operativnim zahvatom, al je isto tako preporucio da ako me ne boli i ako meni ne smeta, da jdnostavno ne diram jer je ipak to slozeniji operativni zahvat.
Eto...tako ja i dalje skljocam.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 19:20   #5
Kiki, kod mene se ne čuje u tolikoj mjeri, drugi ni ne skuže. Dakle, zubar ti je preporučio da ništa ne diraš.... hmm, nije da mi toliko smeta da želim složeni operativni zahvat (naglasak na ovo složeni ) ... mogla bih se malo i raspitati kod svoga zubara.... u svakom slučaju hvala na odgovoru
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 21:21   #6
Da...pitaj. Ak ti zubar ne zna, onda odi kod doktora.
I napisi molim te ovdje sto su tvoji tebi rekli.
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 22:18   #7
Meni isto škljoca, no ne smeta me previše...
Naime, nisam imo kunu u pothodniku, pa sam dobio po gubici
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 23:09   #8
Evo bila sam u zubarice, ispričavam se, nisam mogla prije ........ ako ikog još zanima rekla je da to mnogi imaju i ako me ne boli i ne stvara probleme da bi bilo najbolje da jednostavno ostavim tako kako jest.... eto...pozdrav svim škljocarima
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:42   #9
Škljocanje čeljusti

Raste mi umnjak i neki put mi zna zaškljocat vilica. Kad tak počne škljocat onda mi se neki put zna zaglavit, pa ne mogu do kraja otvorit usta. Ne znam koji je to kurac. Da idem vadit sve umnjake hitno? Ja bih.
__________________
:(
tukad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:44   #10
i meni se to dogadalo odmalena i navodno ti ponestane nekog vitamina, pa zato
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:47   #11
Meni je nekih 4 godine škljocala, možda i više, ne sjećam se. Najviše ujutro, to je bilo rafalno škljocanje kad bih otvorio usta. Ali nekako je prestalo
Ali nije bilo zbog umnjaka..
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:51   #12
meni isto ko i shipki..al meni i sad skljoca
mislim da to vise ima veze sa nepravilnim zagrizom nego s nedostatkom vitamina
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:57   #13
I meni škljoca već 15 godina - nekad mi se isto zna "zaglaviti" pa nemrem zatvoriti usta , a nekad uopće ne škljoca... nemam pojma od čega je to, al mislim da nema veze s umnjacima, bar ne kod mene...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 01:58   #14
i meni škljoca. otkad znam za sebe(manje-više), al se ne zabrinjavam oko toga. čak mi nekad bude zabavno...
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 11:36   #15
evo da se i ja pridruzim
skljocalo je jedno 4 godine..i onda samo od sebe prestalo..al mene je to jebeno boljelo.. e sad zasto je skljocalo..ne znam..
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 11:48   #16
Mojoj dragoj nekad škljoca
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 12:32   #17
Mojoj sestri isto već škljoca više od 5 godina,pa je otišla oralnom kirurgu u Dubravu koji joj je rekao da mora nositi fiksni aparat,da je to neki krivi zagriz i da je aparat jedino rješenje.
Onda je otišla i ortodontu koji joj je rekao da se to može i na drugi način rješiti,dao joj je gumenu udlagu ali joj nije pomogla pa je rekao da inače postoji i mogućnost da se to riješi inekcijama,blokade u čeljust ali u Dubravi za to nisu niti htjeli čuti,kao to ne postoji i dalje misle da treba aparat.
Pošto su fiksni aparati jako jako skupi ortodont joj je napravio mobilni aparat s udlagom kojeg nosi već 2 mjeseca,pa ćemo vidjeti da li će to pomoći,treba vremena.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:47   #18
nema veze sa zubima


sa zagrizom je stvar...

pošto mogu čeljust micat i lijevo i desno i naprijed i nazad, otvarat i zatvarat onda mislim da dolazi do problema kada čeljusna kost iskoči iz svoje čašice, na dijelu označenom na slici... stoga se malo zaglavi, ali određenim pokretom ja ju opet vratim na mjesto

slika
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Zadnje uređivanje gottcha : 01.10.2006. at 14:19.
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:52   #19
Prvi put cujem da cheljus skljoca. Aaaaa
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:53   #20
čeljust je kost kao svaka druga, a kosti škljocaju i think
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.