Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2011., 15:25   #901
sjelo Zagreb -Hypo
maksek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:41   #902
stvarno????.....super!!!!!!!!!!!!,......znaci i zg ide danas!
topicmiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:50   #903
sjelo erste virovitičko-podravska županija
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:24   #904
E ovoj curi sta ima u sigu" Ne, nisam iz Zagreba - ima na netu i ljudi iz drugih dijelova svijeta, nevjerojatno, ali istinito" sam htio kroz monitor skocit i izvuc joj usi.Ujutro spremanje na kavicu,netbanking-stanga,nema nista osim 6kn minusa.
Poslije kave,jos provjera na bankomatu,opet banana i onda tu procitam"Čakovec danas" sta u zadnje vrijeme znaci Zagreb sutra il poslije vikenda,a posto je danas petak....ovu bi udavio kroz monitor.
I nakon sta sam u 10-11 pogledao na bankomatu i banana,ne znam zasto sam sad pogledao na netbanking uopce,kad ono....IZNENADJENJE....SJELO!!
Sad tocno vrijeme ne znam jer sam sad pogledao,ali uglavnom

Erste-Zagreb,Grizanska....sjelo
zadnjih 600-ak kuna jada i bijede,ali kad se nemai 50 je puno
sexy preserator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 22:40   #905
Quote:
sexy preserator kaže: Pogledaj post
E ovoj curi sta ima u sigu" Ne, nisam iz Zagreba - ima na netu i ljudi iz drugih dijelova svijeta, nevjerojatno, ali istinito" sam htio kroz monitor skocit i izvuc joj usi.Ujutro spremanje na kavicu,netbanking-stanga,nema nista osim 6kn minusa.
Poslije kave,jos provjera na bankomatu,opet banana i onda tu procitam"Čakovec danas" sta u zadnje vrijeme znaci Zagreb sutra il poslije vikenda,a posto je danas petak....ovu bi udavio kroz monitor.
I nakon sta sam u 10-11 pogledao na bankomatu i banana,ne znam zasto sam sad pogledao na netbanking uopce,kad ono....IZNENADJENJE....SJELO!!
Sad tocno vrijeme ne znam jer sam sad pogledao,ali uglavnom

Erste-Zagreb,Grizanska....sjelo
zadnjih 600-ak kuna jada i bijede,ali kad se nemai 50 je puno
Znaš, ovo je bilo jako bezobrazno i preseratorski (da citiram tvoj nick). Ako govoriš o ovom postu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=900

obrati pažnju da NISAM JA bila ta koja je napisala "Čakovec danas", nego jedan drugi forumaš, a ja sam citirala i skomentirala da još nije bilo, a da je uvijek 4.-og (što u Čakovcu i je), pa zbilja ne vidim čemu toliko "davljenja" i vrijeđanja. Čitaj sporije, ako ne ide drugačije. Manje piši, a više čitaj.

Inače, da popodne je bio i Čakovec.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 10:22   #906
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Znaš, ovo je bilo jako bezobrazno i preseratorski (da citiram tvoj nick). Ako govoriš o ovom postu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=900

obrati pažnju da NISAM JA bila ta koja je napisala "Čakovec danas", nego jedan drugi forumaš, a ja sam citirala i skomentirala da još nije bilo, a da je uvijek 4.-og (što u Čakovcu i je), pa zbilja ne vidim čemu toliko "davljenja" i vrijeđanja. Čitaj sporije, ako ne ide drugačije. Manje piši, a više čitaj.

Inače, da popodne je bio i Čakovec.
sigurna ,ne vrijedi ti se sa preseratorom prepucavat, ime ti govori sve.
ja sam prije par mjeseci bila lažljiva balijka za njega.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:29   #907
Je, sad se sjetih....pa da, mi tu objavimo kada je koji grad, a sad, da li netko ima problema sa računom, blokade, minuse ili bilo čime takvim zbog čega je problem i sa naknadom - zaboli me ona stvar koju nemam. Kod mene su čista posla i glavno da meni sjela naknada . Bar ne moram trošiti ušteđevinu. Novaca više nego kad sam radila . Šala, šala....mala....nije daleko od istine.


Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:33   #908
nezaposlen sam od 10 mj....i primao sam naknadu od 11...i to ovako:

11. mj. 3752kn
12. mj. 2251kn
1. mj. 1931kn
2. mj. 1800kn
3. mj. 450kn

i ništa mi nije jasno.......kako je to moguće????
fiume87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 15:55   #909
dali netko zna da li se za popisiače stanovništva naknada obustavlja ili kako to funkcionira? i zna li netko kojega u mjesecu sjeda naknada za splitsko dalmatinsku županiju?
__________________
...pare nisu problem, para neemaa...
koka0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:04   #910
ne obustavlja se
ako dobiš više od 2700 kn
brišu te iz zavoda na 6 mjeseci i gubiš prava
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:06   #911
nama su objasnili da sva primanja mjesečno nesmiju prijeći taj limit inače te brišu bez obzira kakav priljev novaca ( honorarno ili ne ), da su oni povezani sa regosom i automatski brisu sve iznad toga
tako mislim ako ćeš raditi kao popisivač a plaća za taj 1 mjesec je 3000 kn brišu te na 6 mjeseci i nema više naknade
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:07   #912
Quote:
fiume87 kaže: Pogledaj post
nezaposlen sam od 10 mj....i primao sam naknadu od 11...i to ovako:

11. mj. 3752kn
12. mj. 2251kn
1. mj. 1931kn
2. mj. 1800kn
3. mj. 450kn

i ništa mi nije jasno.......kako je to moguće????
a šta piše u rješenju
obično je prvih 90 dana isto a kasnije se smanjuje
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:39   #913
Quote:
sasa00 kaže: Pogledaj post
nama su objasnili da sva primanja mjesečno nesmiju prijeći taj limit inače te brišu bez obzira kakav priljev novaca ( honorarno ili ne ), da su oni povezani sa regosom i automatski brisu sve iznad toga
tako mislim ako ćeš raditi kao popisivač a plaća za taj 1 mjesec je 3000 kn brišu te na 6 mjeseci i nema više naknade
ako se ostvari primitak veći od 2700 kn mjesečno, osobu se ne briše iz evidencije na 6 mjeseci nego se može ponovno prijaviti nakon isteka određenog roka :

Quote:
Osobe koje je Zavod prestao voditi u evidenciji kao nezaposlene osobe mogu se ponovno nakon isteka određenog roka voditi u evidenciji kao nezaposlene osobe, i to:

osobe koje je Zavod prestao voditi u evidenciji radi ostvarenog primitka, nakon onoliko mjeseci koliko iznosi kvocijent koji se dobije dijeljenjem ukupno ostvarenog primitka, odnosno dohotka s najnižom mjesečnom osnovicom na koju se obračunavaju doprinosi za obvezna osiguranja prema posebnim propisima
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:45   #914
Quote:
fiume87 kaže: Pogledaj post
nezaposlen sam od 10 mj....i primao sam naknadu od 11...i to ovako:

11. mj. 3752kn
12. mj. 2251kn
1. mj. 1931kn
2. mj. 1800kn
3. mj. 450kn

i ništa mi nije jasno.......kako je to moguće????
prvih 90 dana je naknada 70% plaće, pretpostavljam da prvi iznos koji ti je uplaćen je bio za zaostacima pa je zato veći (npr.za dio 10.mjeseca + za cijeli 11. mjesec), druga uplata je bila za jedan cijeli mjesec, a treća uplata je smanjena zato jer je nakon 90-og dana nastupio obračun naknade po smanjenoj stopi (35%). U Rješenju ti sve točno piše i mora štimati u dan.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:13   #915
hvala na odgvorima, ali me zanima nakon tih 6 mjeseci ja se mogu prijavit i oću li onda moć nastavit primat naknadu koliko mi je ostalo ili i to gubim?
__________________
...pare nisu problem, para neemaa...
koka0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:48   #916
Quote:
koka0007 kaže: Pogledaj post
hvala na odgvorima, ali me zanima nakon tih 6 mjeseci ja se mogu prijavit i oću li onda moć nastavit primat naknadu koliko mi je ostalo ili i to gubim?
zabrana prijave u evidenciju neće biti 6 mjeseci nego ovisi o visini ostvarenog primitka, nakon isteka zabrane se ponovno prijaviš i možeš nastaviti naknadu:

Quote:
Nezaposlene osobe koje će biti angažirane na Popisu stanovništva, za vrijeme dok traje popis, neće biti raspoložive za posao te će se temeljem toga brisati iz evidencije nezaposlenih. Temelj za brisanje iz evidencije je članak 17. stavak 1. točka 7. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti.

Ukoliko su takve osobe i korisnici prava na novčanu naknadu za vrijeme nezaposlenosti utvrdit će im se prestanak prava na novčanu naknadu temeljem članka 48. stavka 1. točke 7. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti. Nakon prestanka njihova angažmana kao popisivača, a po ponovnoj prijavi u evidenciju nezaposlenih, istima će se sukladno odredbi članka 49. stavka 2. istoga Zakona nastaviti isplaćivati novčana naknada za onoliko vremena koliko im je preostalo za primanje naknade i u utvrđenoj visini.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 12:35   #917
Jučer mene zove teta iz Zavoda i kaže mi da dođem kod nje danas ujutro radi produženja naknade! Mislila sam da sam krivo čula, ali sam se ipak potajno nadala. I da, dobro sam čula! Kad sam se prijavila na Zavod (prije godinu i 15 dana) imala sam 4 god. staža i pravo na 6 mj. naknade - prva 3 mj sam dobivala po 2251,00 a zadnja tri po 1800,00. A sad bi ta produžena naknada trebala iznositi 1100 kn i imam pravo na 3 miseca!
Danas sam potpisala rješenje, ali lova će mi vjerojatno tek sjesti u petom misecu! Ali ne žalim se!
Pravo na produženu naknadu imaju osobe koje su dugoročno nezaposlene, a pod dugoročno se smatra period od godinu dana. Još je ona nešto govorila, ali ja sam bila u oblacima i uopće me nije zanimalo - bilo je samo "NENADANA LOVA"
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:11   #918
Quote:
Betty Boop kaže: Pogledaj post
Jučer mene zove teta iz Zavoda i kaže mi da dođem kod nje danas ujutro radi produženja naknade! Mislila sam da sam krivo čula, ali sam se ipak potajno nadala. I da, dobro sam čula! Kad sam se prijavila na Zavod (prije godinu i 15 dana) imala sam 4 god. staža i pravo na 6 mj. naknade - prva 3 mj sam dobivala po 2251,00 a zadnja tri po 1800,00. A sad bi ta produžena naknada trebala iznositi 1100 kn i imam pravo na 3 miseca!
Danas sam potpisala rješenje, ali lova će mi vjerojatno tek sjesti u petom misecu! Ali ne žalim se!
Pravo na produženu naknadu imaju osobe koje su dugoročno nezaposlene, a pod dugoročno se smatra period od godinu dana. Još je ona nešto govorila, ali ja sam bila u oblacima i uopće me nije zanimalo - bilo je samo "NENADANA LOVA"
kako samo 3 mjeseca produžene naknade?
ja sam prvi puta primala 5 mjeseci(za 3 godine staža), a produžetak 4 mjeseca (120 dana) .sada čekam zadnju naknadu za 16 dana
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:15   #919
ima li tko kakve info o isplati za ovaj mjesec? sjela kome naknada? zagreb? netko?
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:27   #920
ja sam zvala jutros, tj oko 10h i jos nisu imali nikakve informacije
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.