Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora
Korisničko ime
Lozinka

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 18:29   #10601
garfield01
Registrirani korisnik

garfield01 Avatar

Registracija: Aug 2007.
Gdje u Minhenu naći sobu za stanovanje?
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:39   #10602
paprenjak
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
Ljudi trebamo savjet. Nakon dugo razmisljanja odlučili smo da suprug ide u njemačku raditi.
Vrstan je kuhar ali ne govori njemački. Engleski govori odlično pa ce i njemački naučiti putem
Zanima me kud krenuti i gdje tražiti posao?
Gledala sam eures ali koliko sam si uspjela prevesti jer ponesto njemackog znam trazi se znanje njemackog.
Hvala na pomoći
Old 20.10.2014., 20:28   #10603
neotion1
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2014.
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
izvini, ajd jos napisi koji posao, okvirno, i koja satnica ili brutto placa. imam "situaciju" pa me zanima.
Inače se radi o podopolaganju(tepisi,laminat,parket,pvc)satnica 9,5eur.po satu prvih 6 mjeseci(kao neki probni rok)kasnije ako bude sve ok,10,5eur netto po satu.Naravno praznici i nedjelja se drugačije obračunavaju ako če se radit te dane.Ima li netko ovdje da radi nesto slično,i da li je to ok plača?
neotion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:13   #10604
Actros1841
Registrirani korisnik

Actros1841 Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A zasto se nije rastavio,iskreno neznam(trebao je)..negova stvar..

zasto se vecina ljudi ne rastavi(a recimo muz tuce zenu,pa zena se ne rastavlja)..to valjda znaju psiholozi,a ja to nisam....

vec pokusavam obiteljski a prije svega ljudski pomoc,al opet nisam nit ja tajkun pa da to mogu hendlat cijelo vrijeme,
pogotovo je ujak ima ok mirovinu i s njome moze sve to isfinancirat za sebe,al problem je kaj ova to stopira!

Imam par solucija pa cu bacit ih u opticaj..usvakom slucaju,ovo sto ona radi nema uporiste u zakonu i ljudskosti nit po jednoj osnovi,

Ak je slucajon dobila skrbnistvo,
onda to isto znaci transparentno trosenje novaca u svrhu skrbi(lijecenja) osobe nad kojom se sporvodi skrbnistvo,a ne trosenje novaca po birtijama i sopingcentrima...(a muz ti trune u starnoj zemlju i moli za pomoc)!
A ak nije dobila skrbnostvo,onda radi kriminalnu radnju(sto je kaznjivo po zakonu DE)neovlasteno trosenje tudjih novaca te neizvrsava obveze proizasle iz braka,tj ne brine se za muza!(vec obitelj)

A ak joj nije bio "dobar muz" trebala se rastat od njega...al ovdje je poanta da je ona usla ciljano u projekt "muzenja love od ujaka"
Gledaj prestani prtljat i srat!
Došao si pitat, i dobio si odgovore a sad ispada da si ekspert za njemačke zakone i dalje imputiraš zakonitoj supruzi kriminal!

Ona je i dalje zakonita supruga! I da sam na njenom mjestu kad joj blokiraß račun ( iako jako sumnjam da možeš) skinuo bi ti sudski sve svece po katoličkom kalendaru jer je bacaš bespotrebno u problem! Postići nećeš ništa!

1. Za blokirat karticu moraš odgovorit na par pitanja bankovnog službenika...
Tražit će da čuje vlasnika računa....i treba ti broj računa, broj kartice i dokle važi!

2. Ako u braku nije radila, i ostane bez sredstava po zakonu je muž dużan je uzdrżavat....ako zatraži socijalnu pomoć, jer simjoj ti blokirao račun tj karticu, socijalno će pokrenut postupak i banka će joj morat dat pristup računu!

3. Socijalno može odrediti povjerenika ( skrbnika) samo u sudskom postupku....može i ona zatražit sudski....tu nemaš šanse da je pobiješ čak i da teažiš reviziju, jer moraš uzet odvjetnika u D, a oni za dobar dan uzmz 400€.... I tarifa ide po vrijednosti spora!

Zapamti da je još uvijek zakonita supruga! I kao takva ima i prava! Sovijalnomće reč da suprug ima dovoljno prihoda da je uzdržava, ona će reč da ne može do računa ni da plati dom....na to nisi mislio kad bi joj blokirao račun? Tko će platit dom onda? A neplaćanje doma ...eto ga tebi u kuću ili njoj.....i opet zasluženo pušiš!

Ako ima skrbništvo ne mora nikome pa ni tebi polagat račune .....kakva transparentnost? Kome? Sebi samoj? Tebi? Za to nema zakonske osnove...ti si mu netijak ONA JE ZAKONITA SUPRUGA! Sa svim pravima koja joj po braku pripadaju!

4. Da se sada i rastane ....opet joj njemački zakon bude dodjelio uzdržavanje i,podjelu imovine....kad se plati dom taman ostaje njoj za uzdržavanje!

5. Ako ti ujo umre a nije napravio oporuku prije ovog stanja.....supruga sve nasljeđuje....a rodbina ....ono što,preko 2 visi! I opet pušiš a sad falsificirat oporuku...neznam ...on kažeš ne može se sporazumijevat.....ciao ragazzi...piši propalo!

A sad zašto se nisu rastali ? Nije tvoje da o tome razbijaš glavu! I nije te briga kako ona troši novac! Plaća mu dom, zbrinut jeste....oće li ona ostatak love zapit ili ne...to je njena stvar jer ima zakonsko pravo raspolagat time!

Njemačko osiguranje će na zahtjev doma i liječnika uz predočenje med dokumentacije odobrit bez problema rehabilitaciju ....ako je svrsishodna....tako da nemoj stiskat na žlijezdu suznicu....

Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 20.10.2014., 22:32   #10605
bata konj harmonikas
dečko koji obećava

Registracija: Apr 2007.
Quote:
neotion1 kaže: Pogledaj post
Inače se radi o podopolaganju(tepisi,laminat,parket,pvc)satnica 9,5eur.po satu prvih 6 mjeseci(kao neki probni rok)kasnije ako bude sve ok,10,5eur netto po satu.Naravno praznici i nedjelja se drugačije obračunavaju ako če se radit te dane.Ima li netko ovdje da radi nesto slično,i da li je to ok plača?
obicno za ciscenje, znaci gebeudereinigung dobijes oko 9-10 eura, ne znam koliko je to laksi ili tezi posao od polaganja laminata i parketa, ali to je neka satnica koju svi drze. ima i losije placenih poslova ali onda obicno ponude ili stan ili hranu ili oboje kao kompenzaciju. za manje se ne treba ni trudit jer je cisto izrabljivanje s obzirom na troskove zivota u njemackoj i vrlo cesto je namjerno izrabljivanje a sa takvima nikad ne znas, mozda na kraju pare ni ne vidis. dakle tvoja placa je tu negdje. trebas vidit jos da li ti se isplati raditi vikendom za tu firmu ili naci si dodatni posao na basis 400-500 eura, subotom recimo nadjes da cistis neke urede ili nesto ili majstorises to sto i inace radis ali zasbeno druga firma i oni ti moraju dati taj minimalac. ako ti subotom daju recimo 11 eura po satu, 8 sati puta 4, opet si ispod minimalca definiranog za basis teilzeit poslove dakle bolje uzet jos dodatni posao.

ja cekam dozvolu za 900 eura ili nesto slicno plus 25% zuschlag za prebacaj ali nesto kontam da ce poslat nekog jebivjetra sa arbeitsamta i odbit mi zahtjev :/ javi mi na pm ako ti firma jos zaposljava, bolje da predam 5 zahtjeva valjda ce jedan proc
Old 21.10.2014., 19:41   #10606
Treu
Registrirani korisnik

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jebala vas politika, odite u neku birtiju pa se najtjerujete koliko hocete.

Ovdje pisemo o zivotu i zaposljavanju u Njemackoj.

To ti je broj mirovinskog osiguranja. Dobije se 2-3 tjedna nakon prijave na zdravstveno jer zdravstveno proslijedi prijavu na mirovinsko, dobit ces i broj zdravstvenog a nakon nekog vremena i pismo da posaljes sliku koja ce ti biti na zdravstvenoj kartici.

Treba ti jos i porezni broj a on dodje automatski na adresu nakon prijave boravka.

Mozes poceti raditi odmah a radna dozvola i ostali brojevi ce doci, bitni su tek kod obracuna place jer ti sef bez tih brojeva ne moze obracunati ni isplatiti placu.
Bas sam smotana!! Ipak je dobio identifikationsnummer. Sto to predstavlja? I ako netko zna kolika je najniža plaća za elektrotehničare u Njemačkoj.
Mali zeleni hvala. ))
Treu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:27   #10607
MaliZeleni10
I'm The Man

MaliZeleni10 Avatar

Registracija: Apr 2008.
To ti je porezni broj (taj identifikationsnummer).

Najnizu placu stvarno ne znam, googlaj.
Old Jučer, 12:23   #10608
luna777
Registrirani korisnik

luna777 Avatar

Registracija: Feb 2010.
Quote:
Treu kaže: Pogledaj post
Bas sam smotana!! Ipak je dobio identifikationsnummer. Sto to predstavlja? I ako netko zna kolika je najniža plaća za elektrotehničare u Njemačkoj.
Mali zeleni hvala. ))
http://www.bundesregierung.de/Conten...ohandwerk.html
luna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:09   #10609
djurdja
neozbiljna

djurdja Avatar

Registracija: May 2008.
Pozdrav ekipa
Da budem iskrena - ocajna sam sto se tice situacije u RH. Radim kao konj a ne mogu si priustiti normalan zivot pa razmisljam o tome da iselim u Njemacku.
Zanima me sljedece - imam li sanse naci posao u njemackoj sa srednjom strucnom spremom, smjer: ekonomist a da nije pranje pjata i sl. vec nesto recimo u struci ili na recepciji nekog hotela i sl. Njemacki mi je perfektan a i papiri nisu problem.
Hvala!
Old Jučer, 21:17   #10610
neotion1
Registrirani korisnik

Da javim kako sam dobio danas,dozvolu za rad u njemačkoj točno nakon tri tjedna.Zahtjev je primljen na obradu 06.10.
Htio bih pohvalit poslodavca koji se je potrudio oko svih papira,i traženja stana.Svaka čast!
neotion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:52   #10611
bata konj harmonikas
dečko koji obećava

mozes nac posao ako imas papire i znas jezik, ekonomiju zaboravi bez obzira da li je faks ili srednja to je jebeno tesko za nac jer i svabo ima tih struka, pravo ekonomija itd kamare i ljdui im sjede na arbeitsamtu. za hotele i restorane najbolje drito doc u grad gdje mozes nac neki smjestaj i krenut redom od - do. ljudi traze stalno nekog. iz hrvatske trazit je sjeb jer putovanje kosta a u tri dana mozes nac pet poslova nekad i odma sve dogovorit i izabrat sta ti pase. a putovat vamo tamo pa cekat...izbit ces si tri place odma. i da, svabo zaposljava karakter. znanje se stekne s vremenom, ako te procita kao lijenog i nezainteresiranog onda zaboravi posao. svabo oce vrijednu odgovornu i dinamicnu/ambicioznu osobu prije svega a onda tek sta znas radit.
Old Jučer, 23:53   #10612
bata konj harmonikas
dečko koji obećava

Quote:
neotion1 kaže: Pogledaj post
Da javim kako sam dobio danas,dozvolu za rad u njemačkoj točno nakon tri tjedna.Zahtjev je primljen na obradu 06.10.
Htio bih pohvalit poslodavca koji se je potrudio oko svih papira,i traženja stana.Svaka čast!
a posao je ? zivo me zanima
Old Danas, 07:06   #10613
BLR
Cœur de pirate

BLR Avatar

Registracija: Jan 2009.
Redom -

1) Ovo apsolutno nije tema o ustašama, srbima, komunistima, udbi itd. Postovi su izbrisani. Ukoliko nastavite, katoni ce letiti bez previse obrazlozenja.

2) Ako trazite pomoc ili savjet molim vas da ne vrijeđate ljude ukoliko vam se ne sviđaju odgovori koje ste dobili. Postoji kulturan nacin rasprave.

3) Jos jednom molim sve nase nove forumase, kao i "padobrance", da uloze malo TRUDA i procitaju ovaj topic, te topic o emigraciji, ukoliko ih zanima emigracija ili opcenito informacije o zivotu u Njemackoj.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja