Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 17:40   #61
Da ne otvaram novi topic, tu ću postaviti svoje pitanje.

Naime, već nekih mjesec dana me jako bole grudi, ali ne na način kao kad sam u PMSu. Znači, nisu osjetljive, ne bole bradavice, već me bole s vanjske strane, onaj dio prema pazuhu i cijeli krug gdje je dojka uz prsa.. Ne znam da li se me shvatile..

Nemam kvržica, jedino je tu ta bol.. Mama kaže da mi vjerojatno još rastu u što ja sumnjam jer sam prošla 25-tu (mada bilo bi odlično da je tako ), ali opet ne znam što bi moglo drugo biti..

Imate kakvih ideja?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:01   #62
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novi topic, tu ću postaviti svoje pitanje.

Naime, već nekih mjesec dana me jako bole grudi, ali ne na način kao kad sam u PMSu. Znači, nisu osjetljive, ne bole bradavice, već me bole s vanjske strane, onaj dio prema pazuhu i cijeli krug gdje je dojka uz prsa.. Ne znam da li se me shvatile..

Nemam kvržica, jedino je tu ta bol.. Mama kaže da mi vjerojatno još rastu u što ja sumnjam jer sam prošla 25-tu (mada bilo bi odlično da je tako ), ali opet ne znam što bi moglo drugo biti..

Imate kakvih ideja?
u istoj sam situaciji..
neznam šta je al pms sigurno nije..
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:10   #63
Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
u istoj sam situaciji..
neznam šta je al pms sigurno nije..
isto i kod mene
od jučer mi je tako
alicecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:07   #64
meni več otprilike tjedan dana.. danas me počelo i svrbit
več sam pomalo i zabrinuta...
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:42   #65
Napetost u lijevoj dojci?

Od zadnje menstruacije prošlo je 11 dana i osjećam napetost samo u lijevoj dojci,dosad kad bi mi grudi bile napete u pms-u uvijek bi mi obje bile bolne.
Ista situacija mi se dogodila i prošli mjesec.Jel moguće da mi nešto nije u redu sa desnim jajnikom?
Hvala
kotoko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.09.2010., 17:28   #66
Je li moguće da pms traje više od 7 dana? Ima li tko kakav lijek za bolne grudi u pms-u?
__________________
http://public.fotki.com/Vhaidra/"Veliki ljudi vole, mali traže da budu voljeni."
Georgina Odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:31   #67
Quote:
Georgina Odette kaže: Pogledaj post
Je li moguće da pms traje više od 7 dana? Ima li tko kakav lijek za bolne grudi u pms-u?
naravno da jeste! mene nekad lomi po 10 dana! evo sad sam u toj fazi,i boli me lijeva dojka,najviše kad je dodirnem,a dok nosim dijete,da i ne govorim! imala sam problema neobjašnjenih s dojkama,bolovi,peckanje bradavice,pa opet boli, svaki put odem na pregled i UZ obvezno i uvijek uredan nalaz,hvala Bogu. ali nekad me boli nevezano za PMS tako da nikako ne mogu normalno funkcionisati,ne mogu se koncentrirati na bilo šta drugo mrzim taj osjećaj neizvjesnosti i dumanja od čega je,zašto,kako?! preporuka svima: bilo kakva promjena ili bol-na pregled! onda ćete biti mirnije
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 12:42   #68
Meni pms zna trajati po 11 dana pa se pitam je li to normalno??i to se najvise očituje u bolovima u grudima (uz popratno povećanje). nemam nikako peckanje u bradavicama ili kakve kompleksnije nuspojave- jednostavno me bole na dodir 1o-ak dana prije stvari, u zadnje vrijeme redovito.

Čitala sam da se pms može ublažiti unošenjem kalcija u organizam, znači mlijeko, riba, pa povrće, žitarice...ali i da tjelovježba pomaže...
__________________
http://public.fotki.com/Vhaidra/"Veliki ljudi vole, mali traže da budu voljeni."
Georgina Odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:13   #69
bolne cice(grudi)

Bok cure!

Ovako, inače me cicke bole samo pred mengu i kad dobijem, ta bol prestane.
Ovaj mjesec je situacija drugačija i postajem već pomalo zabrinuta.
Dakle menga mi je završila prije tjedan dana, a cice me još uvijek bole za poludit. ne mogu se dotaknut, potrčat za tramvajem ili busom

Imam 23 godine i podosta male cice.

Da li je netko imao sličan problem?
Jel moguće da rastu?
U čemu bi sve mogao biti problem?

tnx svima na odgovoru.
ispričavam se ukoliko tema već postoji!
ljubica_zubica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.12.2010., 09:58   #70
bolne i natečene grudi

Bok svima,

Imam problem već tjedan dana sa natečenim grudima. Puno sam čitala o ovoj temi ali nigdje nisam našla problem sličan mojem pa zato ako ste imale ili imate slične probleme molim za savjet prije odlaska doktoru...

Imam 24 god i inače su mi grudi male(grudnjak 2), ali u zadnjih tjedan dana grudi su mi tako natečene i povećale su se. Mršava sam i koliko vidim nisam se udebljala(to kažem jer neke moje frendice kad su dobile par kila automatski su im se i grudi povećale), ne primjećujem iscjedak ili bilo kakvu kvržicu. Ne znam da li imam razloga da se brinem dal sam trudna jer mi je zadnja menstruacija bila 7.12.2010. a do nove M čekam 30 dana. Imam dečka i ne pijem kontracepciju..nisam napravila test jer sam gotovo sigurna da nisam trudna ali opet ne isključujem tu mogućnost. Prošli tjedan pila sam antibiotike(Klavocin) i ne znam dal od toga može doći do hormonskog poremećaja?

Ne znam šta da radim..dal da napravim test tj dal mi je još prerano, dal je moguća nekakva bolest, hormonalni poremećaj ili dal je jednostavno moguće da mi gudi počnu rasti u 24god?
patatina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 20:37   #71
bok cure

meni se otprilike 10 dana prije menge javlja bol i natečenost grudi, taman negdje oko ovulacije, peku jako osobito bradavice.i apetit mi se onda total poveca i postanem razdrazljiva..u biti sam nekih 5 dana mjesecno normalno jer me ili dere euforija ili depresija..sve ovo je osobito izrazeno nakon 30.godine

patatina1-jel sve u redu ipak? i ja sam pomislila na trudnocu.ali nekad ti se mozda samo cini i mozda su bili pripreme za iduci ciklus..ako se pazite pak je manja vjerovatnost..ajde nadam se da je sve u redu
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:03   #72
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
bok cure

meni se otprilike 10 dana prije menge javlja bol i natečenost grudi, taman negdje oko ovulacije, peku jako osobito bradavice.i apetit mi se onda total poveca i postanem razdrazljiva..u biti sam nekih 5 dana mjesecno normalno jer me ili dere euforija ili depresija..sve ovo je osobito izrazeno nakon 30.godine
Uobičajni simptomi pms-a. Meni ovisi iz mjeseca u mjesec, al najčešće mi je ovako kako si opisala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:51   #73
mene bole i prsa i pazusi!!! sve!!! a pogotovo sad u trudnoci!!!!
crnkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:27   #74
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uobičajni simptomi pms-a. Meni ovisi iz mjeseca u mjesec, al najčešće mi je ovako kako si opisala.
ej..opet ja...meni taj pms svaki put sve gori..maloprije sam otišla na rekreaciju da se ispušem..tih deset dana prije se osjećam puna energije, kao da mogu promijenit svijet..i koliko sam sad super, toliko kasnije klonem.i oscilacije raspoloženja total..pokušavam i prehranu kontrolirat..ali jednostavno organizam total pita sve i svašta jest..i slano i slatko ..i kiselo...

nekad ali rijetko zna varirat jedan mjesec blaže, ali u većini slučajeva me dere..i menge su mi jako bolne...

neznam dal se to changa nakon trudnoće
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:05   #75
ah sva sreca dobila sam M....zahvaljujem bogu a grudi natečene pripisujem klavocinu, tj brijem da su mi ipak od njega malo hormoni podivljali...
patatina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:09   #76
Quote:
patatina1 kaže: Pogledaj post
ah sva sreca dobila sam M....zahvaljujem bogu a grudi natečene pripisujem klavocinu, tj brijem da su mi ipak od njega malo hormoni podivljali...
meni je svaki mjesec s grudima i sa svime uzasno...evo treci dan menge...grudi bolne, neki bijeli iscjedak iz bradavica..dal netko ima takav slučaj? i sta mu je rekla ginic?
ja sam bila vadila hormon laktozu-prvi put povišen, drugi put u normali..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:28   #77
Bol u lijevoj dojci

Evo ne znam sta da radim pa se vama obracam. Imam 19 godina i s vremena na vrijeme me ostro presjeca bol u lijevoj dojci i ne znam sto da radim. Probala sam pregledati dojke samostalno, ali tijekom pregleda nisam primjetila nista cudno ili bolno. Kod doktora se mogu naruciti, ali trajati ce mjesecima da dođem na red, a nemam dovoljno novaca za privatnika. Jel se ikome nesto slicno događalo? pomozite!
crazyca is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.06.2011., 18:03   #78
hm...ako nisi ništa napipala možda nije ništa strašno,jer i mene zna presjecat bol oba dvije,možda je neka cista ili živac,al najbolje bi bilo kad bi pitala doktora za savjet
butterfly666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 19:22   #79
Quote:
crazyca kaže: Pogledaj post
Evo ne znam sta da radim pa se vama obracam. Imam 19 godina i s vremena na vrijeme me ostro presjeca bol u lijevoj dojci i ne znam sto da radim. Probala sam pregledati dojke samostalno, ali tijekom pregleda nisam primjetila nista cudno ili bolno. Kod doktora se mogu naruciti, ali trajati ce mjesecima da dođem na red, a nemam dovoljno novaca za privatnika. Jel se ikome nesto slicno događalo? pomozite!
Tako sam ja tvojih godina završila na prvom pregledu dojki. Nerijetko mi se zna javiti upravo takvo oštro presjecanje/štrecanje u donjem dijelu lijeve dojke. Uvijek je samo lijeva i ta bol nije ništa bosebno, već samo neugodna. Nije čak niti bol, nego jednostavno smeta. Često sam svoju onkologinju o tome gnjavila pa mi je ukratko objasnila da se to češće događa usred stresa (tako reagira tijelo), a da ta lijeva strana jednostavno tako reagira zbog položaja našeg srca. Nemam pojma kako i zašto, ali taj sam odgovor uvijek dobivala.

Pomoći ti nažalost ne mogu preko račnala jer te treba pregledati stručna osoba i to prvo palpacijski, a zatim ultrazvučno.

Vjerujem da stvarno nije ništa.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 19:29   #80
Jel uzimaš možda kontracepcijske tbl??'

..mojoj sestri su smetale i na obje je imala kvrge veličine kokošjeg jajeta...bila na uzv i nije bilo ništa strašno...al čim je na preporuku dr prestala piti tbl i to se povuklo...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.